Šta je novo?

Zlatibor

Ne znam gdje ide kanalizacija ali što se tiče visoke spratnosti imaju argumenti i za i protiv. Glavni argument za je da se tako za identičan broj apartmana zauzima manja površina zemljišta. Samim tim i manje uzurpira prostor planine.
A gradevinska struka..ostavljanje svetlosti za susednu zgradu...?
Ne smeš da je poklopiš...
 
Ne znam gdje ide kanalizacija ali što se tiče visoke spratnosti imaju argumenti i za i protiv. Glavni argument za je da se tako za identičan broj apartmana zauzima manja površina zemljišta. Samim tim i manje uzurpira prostor planine.
Ma taj kupio apartman a nije se ni raspit'o dal' turističko mesto ima kanalizaciju hehe

p.s.
pssst, nemojte da mu kažete da Zlatibor ima jednu od boljih fabrika za preradu otpadnih voda u Srbiji (ni BG nema!), za koje je dobio svetska priznanja...da čujemo čime sve slabo plaćeni bg agent tobož nije zadovoljan! :cool:
 
Zlatibor ima fabriku za preradu otpadnih voda, ali imaju ozbiljnih problema sa njom, jer je predimenzionisana, tj. još ni jednog trenutka količine nisu približne optimalnom kapacitetu izabrane tehnologije, tj, nema dovoljno govana da bi bakterije imale šta da jedu, tako da u Rzav ide skoro neprerađena voda.
Smeće sa Zlatibora već 4 meseca ne može da ide na regionalnu deponiju u Užice, prvo zbog požara, a saa zbog pobune građana u Užicu. Deponuju ga koji km od centra, a povremeno voze na neku od regionalnih deponija širom Srbije.
No, nema veze, ja samo hejtujem i nemam pojma iako se upravo bavim tim problemima.
A tek kako se u samom mestu rešavaju komunalni problemi, posebna je priča.
Ali, šta to briga korisnika. On je kupio apartman i misli da je time zadovoljio svoje potrebe, a ostalo ga se ne tiče
 
Ova obilaznica ima veliku manu jer 3 faza koja upravo treba da pocne od petlje za Semignjevo ka Branescima prolazi trasom ka selu Branesci tj starim putem koji vodi do sela a na tom putu preko 50 kuca starosti NE vise od 20 godina veoma lepo izgradjene kuce. Dosta njih sada zivi u ovom vikedicama za stalno I prolaksom ove obilaznica pored kuca pravi veliki problem ljudima za zivota. Nekih 100m metara od starog puta za selo SA leve strane ema nicega i ima mesta za veliki put, dok su kuce u rasponu od nekih 500 do 800m pored puta zbijenog tipa i svi su u bunilo kako ce put od 12m sirine proci tu. Nije mi jasno ko je bio projektatnt ovoga da se kroz celo naselje ide a zove se obilaznica pa vljada zabilazis nesto da bi ljudi imali mir. Ja kao jedan od ljudi koji u blizini imam kucu voleo bih da se konsultujem sa neki. da nadjem neko resenje za ove ljudi koji zive tu I koji su ulozile velike pare da bi imali svoj mir.
Jel Ima neko neki predlog kome da se obratimo za ovo???
Prikaz trase obilaznice
Ova plava linija faza 3
 

Prilozi

  • IMG_20240828_171046.jpg
    IMG_20240828_171046.jpg
    268,8 KB · Pregleda: 117
Ova obilaznica ima veliku manu jer 3 faza koja upravo treba da pocne od petlje za Semignjevo ka Branescima prolazi trasom ka selu Branesci tj starim putem koji vodi do sela a na tom putu preko 50 kuca starosti NE vise od 20 godina veoma lepo izgradjene kuce. Dosta njih sada zivi u ovom vikedicama za stalno I prolaksom ove obilaznica pored kuca pravi veliki problem ljudima za zivota. Nekih 100m metara od starog puta za selo SA leve strane ema nicega i ima mesta za veliki put, dok su kuce u rasponu od nekih 500 do 800m pored puta zbijenog tipa i svi su u bunilo kako ce put od 12m sirine proci tu. Nije mi jasno ko je bio projektatnt ovoga da se kroz celo naselje ide a zove se obilaznica pa vljada zabilazis nesto da bi ljudi imali mir. Ja kao jedan od ljudi koji u blizini imam kucu voleo bih da se konsultujem sa neki. da nadjem neko resenje za ove ljudi koji zive tu I koji su ulozile velike pare da bi imali svoj mir.
Jel Ima neko neki predlog kome da se obratimo za ovo???
Prikaz trase obilaznice
Ova plava linija faza 3
U istoj smo priči, ja sam prosle godine kupio plac i planiram sledeće godine vikendicu, ali me sad obilaznica plaši... Ima svoje prednosti ali i mane...
 
Ma taj kupio apartman a nije se ni raspit'o dal' turističko mesto ima kanalizaciju hehe

p.s.
pssst, nemojte da mu kažete da Zlatibor ima jednu od boljih fabrika za preradu otpadnih voda u Srbiji (ni BG nema!), za koje je dobio svetska priznanja...da čujemo čime sve slabo plaćeni bg agent tobož nije zadovoljan! :cool:
Ovi dokazujes da veze nemaš .
Gde smece ide? Odgovori
Prerada fekalija ?
Kvalitet vode ?
Šta bi s objasnjenjem kako da izdajemo lokale 365..ili bar približno ?
 
Moji su u porodici uzeli novogradnju 38 m2 par minuta od jezera. konkurencija je ogromna van sezone 35e max moze da se uzme, i to da nije ovih vaucera od drzave bilo bi na granici isplativosti. Niko nece da ti cisti ispod 25e. Mora sve da se radi po pesu, prvi komsija ceka da te prijavi. Ne znam kada se izgradi ovo sto se gradi kolika ce biti popunjenost, na kraju krajeva da dodje pola milona ljudi ne mogu tehnicki svi da se krecu”gradom” niti da sednu u restoran. Sad je kao kraj leta pa ljudi kao hijene cekaju prazan sto u centru.
 
35 € van sezone i nije tako loše. Koliko je u špicu sezone? Kolika može biti popunjenost tokom godine? Koliko se uopšte mjesečno ili godišnje može prihodovati/zaraditi? Da li bi htio da podjeliš te informacije? Mene, a vjerujem i mnoge, zanima.
 
Ali sada bez zezanja, znate ko najviše pljuva gradnju po Zlatiboru? Onaj ko je lično pogodjen. Vlasnik placa koga su opkolili. Vlasnik apartmana kome su zatvorili pogled...
A pored njih BG agenti su se toliko uzvrteli i uznemirili zbog Premijum razvojnog plana da je to neverovatno, počeli su konstantno da pljuju svaku makar i najmanju pozitivnu stvar vezano za Zlatibor!
Jer ne zaboravimo, Zlatibor je treći po prometu u Srbiji, u jednom trenutku se skoro izjednačio sa NS...što će reći da ima dosta kupaca i naročito dijaspore koji odustanu od grada da bi kupili na planini...a ovima to smeta. I onda raznim lažima žele da ubeđuju ljude u tobožnju propast, čak su postavljali na Nova i lažne montirane slike o poplavljenom trgu, a ono jezero tad bilo ispražnjeno!!

Ali mene to toliko ne zanima, mene zanima samo Premijum razvoj i žao mi je kad ljudi kupe Standard klasu apartmana sa željom za nekim većim ROI-em i stabilnim zaradama. Jer reč je o turizmu a ne o mesečnom izdavanju, a razlike su što u turizmu mora da si 24h dostupan gostu, i zahteva stalni rad i dostupnost. Premijum to rešava tako što ima recepciju i profesionalnu ekipu koja sve to radi umesto vlasnika. Ali je zato cena i 2x veća, e tu je kvaka zato što naš čovek hoće da kupi jeftino i da renta skupo i stabilno!
 
35 € van sezone i nije tako loše. Koliko je u špicu sezone? Kolika može biti popunjenost tokom godine? Koliko se uopšte mjesečno ili godišnje može prihodovati/zaraditi? Da li bi htio da podjeliš te informacije? Mene, a vjerujem i mnoge, zanima.
nije se jos od pocetka zaokruzila cela godina tako da ne mogu da kazem zaradu za ceo period niti popunjenost. Uglavnom u startu mesec plus dana odbij na rodbinu,ljubavnicu ,sebe, prijatelje:)
U spicu sezone je 100e. Druga polovina decembra januar i dobar seo februara su skoro puni. Mart i april su dosta prazniji, maj isto ne racunajuci preanik nerada i uskrs kada padne, leto 50 posto i vise popunjeni. Septembar i oktobar ocekujem da budu najlosiji. Uglavnom dosta je i pecaroski posao, da bi bio konkurentan moras na booking sa opcijom otkazivanja i onda se desi da od punog meseca za par dana ostanes prazan. Neko stavi min 2 nocenja, ako stavis 1 noc, konkurentniji si , neko ko putuje u cg prespava dok platis ciscenje na nuli si em ti isece nedelju. Imao sam srecu ili nesrecu da mi drug vec 10 godina drzi apartmane u jednom hotelu u cg, tako da sam naucio dosta fora, ali se i svega nasliusao mogao bi roman da napisem. Zlatibor je dosta siguran znog profila ljudi, retko ces imati nekih problema. Zlatno pravilo izbegavaj exyu gastose, pogotovo iz svedcke. Uglavnom moze da se zaradi, ali mora da se cima, ulaganja su velika, ljudi se loze na slike i ocene, tako da sto bolje opremis imas vise sanse. Ima tu i troskova, dobar net i kablovska, smart pod obavezno, struja voda, odrzavanje zgrade….
 
nije se jos od pocetka zaokruzila cela godina tako da ne mogu da kazem zaradu za ceo period niti popunjenost. Uglavnom u startu mesec plus dana odbij na rodbinu,ljubavnicu ,sebe, prijatelje:)
U spicu sezone je 100e. Druga polovina decembra januar i dobar seo februara su skoro puni. Mart i april su dosta prazniji, maj isto ne racunajuci preanik nerada i uskrs kada padne, leto 50 posto i vise popunjeni. Septembar i oktobar ocekujem da budu najlosiji. Uglavnom dosta je i pecaroski posao, da bi bio konkurentan moras na booking sa opcijom otkazivanja i onda se desi da od punog meseca za par dana ostanes prazan. Neko stavi min 2 nocenja, ako stavis 1 noc, konkurentniji si , neko ko putuje u cg prespava dok platis ciscenje na nuli si em ti isece nedelju. Imao sam srecu ili nesrecu da mi drug vec 10 godina drzi apartmane u jednom hotelu u cg, tako da sam naucio dosta fora, ali se i svega nasliusao mogao bi roman da napisem. Zlatibor je dosta siguran znog profila ljudi, retko ces imati nekih problema. Zlatno pravilo izbegavaj exyu gastose, pogotovo iz svedcke. Uglavnom moze da se zaradi, ali mora da se cima, ulaganja su velika, ljudi se loze na slike i ocene, tako da sto bolje opremis imas vise sanse. Ima tu i troskova, dobar net i kablovska, smart pod obavezno, struja voda, odrzavanje zgrade….
Da ponovim...100 izdavanja za godinu dana je prosek...s tim što izdavanje na 2 noći nemaš ništa dok platiš čišcenje i pranje...
A prijava je obavezna ...
 
Da ponovimo ovdi zvanične podatke, popunjenost Premijum hotela preko 70%, neki i više...ugostiteljski objekti kao Satelit oko 250 dana godišnje (davali su i fiksnu rentu vlasnicima koji od njih kupe apartman)...bolji apartmani među Standard klasom su 150-200 dana godišnje popunjeni ALI uz veliki i mukotrpan 24h rad posle nekoliko godina rada i negovanja gostiju koji im se sada vraćaju...

Ove godine je povećan broj najskupljih auta stranih tablica, španija, češka, amerika, nemačka, austrija, što znači da Premijum klijentela polako povećava svoje prisustvo

Ovi što se žale po forumu, pitajte ih da li su za bilo koje pitanje koje ih tobož zanima, prvo pisali nadležnim organima. Zna se na koga se misli...na isključive hejtere!
Sve druge koji imaju dobru volju i nisu hejteri molim da što pre upute zahteve Opštini oko eventualne promene trase obilaznice i drugih problema, znam iz iskustva da nadležni organi reaguju na pristojne i normalne zahteve.
 
Šta god mi sad pričali stvari su takve kakve su. Jednostavno, Zlatibor nije više ono što je bio kakvog ga znam od ranije. Sad je to potpuno novo, drugačije, kome se sviđa u redu, kome ne (kao meni), šta da mu radim. Srećom postoji još i skijalište Tornik, pa ću tu nadam se još moći uživati u lepotama Zlatibora. Dok soliteri ne stignu i tamo...
 
Dočekasmo da cene na Zlatiboru padaju dok svuda rastu bar 10%.
Razlog ... jedan od više je i sređenost one staze zdravlja..one bandere bez svetala..zarđale i sa reklamnim panoima koji vise... To niko ne pipa več 15 godina..sramota
 
Vrh