Šta je novo?

Zlatibor



Meni je ova fontana odvratna!! Tako je kičasta, bez stila i nekako daje jeftini utisak da stvarno ne zaslužuje da bude na ovakom mestu, nema veze što je to "poklon" od investitora opštini smatram da je na tom mestu trebala biti dosta lepša fontana i bez ove kičaste reklame. Uz to izgleda mi nekako nezavršeno.

Znači ovako: Želiš nešto pokloniti opštini, tipa 20.000€ za fontanu. Super. Opština radi prijekat, bira dizajn i materijale koje će se uklopiti u neki plan izgleda naselja (koji ne postoji) pa kada dobije ponudu opština doplati iz vlastitog budžeta iznos koji nedostaje da se realizuje projekat. Na otvorenju se pozove donator kojem se zahvali opština i to je to. Nema reklama koje tamo stoje zauvek i nema ovih ružnih mozak pločica koje šljašte ko trbušna plesačica.
 

Baja dubokog džepa s istančanim ukusom za kič... U Srbiji ako imaš love onda ti odlučuješ kako će izgledati neki deo krada, u ovom slučaju fotnana...


Nema veze što nisi u politici, bitno je da imaš para, nećemo da pitamo kako si do tih para došao...
 
@mića

Zlatibor jul.JPG



Ево их коначни резултати за Јул.
 
Recite mi molim Vas ....kako mislite da ostane kvalitetan spa i bazen..ili restoran u nekoj zgradi gde ima 60 stanova...a ti isti stanovi se izdaju recimo oko 20% na dnevnom nivou...i još ko od posetilaca ide u taj welnes...?
 
Tako što vlasnici plaćaju održavanje od 1+ € mjesečno po M2 stana što bi u konkretnom slučaju za 60 stanova od po cca 40 M2 bilo 2.400+ € mjesečno. Za par godina se nakupi par desetina hiljada € od čega se i pored tekućeg održavanja može uraditi i poneka adaptacija.
 
Skok prometa novogradnje JUNI na JULI (prvih 5):

BG................+1%
NS................+6,2%
ZLATIBOR...+54,4%
NI................+10,5%
KG...............+2,2%



Prosečan godišnji promet Novogradnje. Zapaža se smanjenje prometa u Beogradu, na račun Zlatibora, drugih turist.centara i manjih gradova...
BG sa 940+ miliona eura
NS sa 280+ miliona eura
Zlatibor 120+ miliona eura
Svi ostali turist.centri zajedno 90+ miliona eura
NI 80+ miliona eura
KG 60+ miliona eura

Znači dijaspora, stranci i investicioni kupci se lagano okreću od Beograda zbog prevelikih cena a slabog kvaliteta novogradnje, kao i lošijeg prinosa izdavanja "stan na dan"
 
Tako što vlasnici plaćaju održavanje od 1+ € mjesečno po M2 stana što bi u konkretnom slučaju za 60 stanova od po cca 40 M2 bilo 2.400+ € mjesečno. Za par godina se nakupi par desetina hiljada € od čega se i pored tekućeg održavanja može uraditi i poneka adaptacija.
To nije tačno. Ako želite mogu i delove ugovora da Vam objavim.
Kolega 8ma stan..dole ima spa i bazen. On mesečno ne placa ništa...samo stanari ako žele uslugu. Nigde nema mesrčne baveze. Znam i za druge primere gde ne postoji obaveza. Mozete i sami proveriti. Uzmite telefon i nazovite...bice vam sve rečeno
 
Po zakonu postoji obaveza formiranja organa upravljanja (skupštine i upravnika) i mjesečnog plaćanja na ime održavanja. Svaki ozbiljniji objekat formira te cijene visoko. To je u interesu vlasnika. Tvoj kolega mora plaćati mjesečnu naknadu. E sada, dodatne sadržaje neki izdvajaju u posebnu naknadu koja "može ali ne mora" dodatno da se plaća. Pričam o mjesečnom održavanju. Ne o korišćenju. Neki investitori izdvajaju bazen i SPA u poseban objekat pa ostaju vlasnici toga i onda sami odredjuju šta i kako. To je po meni najbolja varijanta. Samo investitori brzo izgube volju da se time bakću pa onda jednostavno to ostave vlasnicima i onda nastaju problemi. To je kod nas na primorju najčešći slučaj. Kod nas nema kulture stanovanja u stamb.zgradama. Skorojevići imaju par stotina hiljada € da kupe, ali im je poslije skupo održavanje pa pametuju i traže razloge da ne plate nikome ništa.
 
Po zakonu postoji obaveza formiranja organa upravljanja (skupštine i upravnika) i mjesečnog plaćanja na ime održavanja. Svaki ozbiljniji objekat formira te cijene visoko. To je u interesu vlasnika. Tvoj kolega mora plaćati mjesečnu naknadu. E sada, dodatne sadržaje neki izdvajaju u posebnu naknadu koja "može ali ne mora" dodatno da se plaća. Pričam o mjesečnom održavanju. Ne o korišćenju. Neki investitori izdvajaju bazen i SPA u poseban objekat pa ostaju vlasnici toga i onda sami odredjuju šta i kako. To je po meni najbolja varijanta. Samo investitori brzo izgube volju da se time bakću pa onda jednostavno to ostave vlasnicima i onda nastaju problemi. To je kod nas na primorju najčešći slučaj. Kod nas nema kulture stanovanja u stamb.zgradama. Skorojevići imaju par stotina hiljada € da kupe, ali im je poslije skupo održavanje pa pametuju i traže razloge da ne plate nikome ništa.
Ja o tome pričam.
Sve lepo u početku...posle 2 godine...
 
Po zakonu postoji obaveza formiranja organa upravljanja (skupštine i upravnika) i mjesečnog plaćanja na ime održavanja. Svaki ozbiljniji objekat formira te cijene visoko. To je u interesu vlasnika. Tvoj kolega mora plaćati mjesečnu naknadu. E sada, dodatne sadržaje neki izdvajaju u posebnu naknadu koja "može ali ne mora" dodatno da se plaća. Pričam o mjesečnom održavanju. Ne o korišćenju. Neki investitori izdvajaju bazen i SPA u poseban objekat pa ostaju vlasnici toga i onda sami odredjuju šta i kako. To je po meni najbolja varijanta. Samo investitori brzo izgube volju da se time bakću pa onda jednostavno to ostave vlasnicima i onda nastaju problemi. To je kod nas na primorju najčešći slučaj. Kod nas nema kulture stanovanja u stamb.zgradama. Skorojevići imaju par stotina hiljada € da kupe, ali im je poslije skupo održavanje pa pametuju i traže razloge da ne plate nikome ništa.
Spavao sam u mnogim Standard smeštajima sa malim Spa delom. Uvek na vratima ili pored je napisan telefon (takođe i u samom stanu-apartmanu) na koji se javite nadležnoj službi koja održava i upravlja, i zakažete slobodan termin u dogovoru. Kad dođete u zakazano vreme, vrata su ili automatski otvorena, ili ukucate šifru. To je danas veoma prosto i rašireno. Uvek je sve bilo lepo održavano i čisto, i sama zgrada i spa deo takođe. Danas to rade profesionalne firme koje se time bave. Cene održavanja nisu velike i obično se isplate za svega jedan dan iznajmljivanja apartmana.
Kod Premijum smeštaja to radi osoblje hotela, i dosta su veći Spa centri + imaju bazene, pa je sve na dosta višem nivou
 
Spavao sam u mnogim Standard smeštajima sa malim Spa delom. Uvek na vratima ili pored je napisan telefon (takođe i u samom stanu-apartmanu) na koji se javite nadležnoj službi koja održava i upravlja, i zakažete slobodan termin u dogovoru. Kad dođete u zakazano vreme, vrata su ili automatski otvorena, ili ukucate šifru. To je danas veoma prosto i rašireno. Uvek je sve bilo lepo održavano i čisto, i sama zgrada i spa deo takođe. Danas to rade profesionalne firme koje se time bave. Cene održavanja nisu velike i obično se isplate za svega jedan dan iznajmljivanja apartmana.
Kod Premijum smeštaja to radi osoblje hotela, i dosta su veći Spa centri + imaju bazene, pa je sve na dosta višem nivou
Ma sve super ovo ..samo je pitanje kasnijeg odrzavanja..kada ja kao vlasnik ne plačam održavanje i kada posetilaca bude malo... A imate primera gde su se ugasili restorani...a voda u bazenima je hladna .
 
Mene zanima na šta će ličiti fasade, zelenilo oko zgrade i ti spa centri za 10 godina?
Da li će se raspadati i postati takve kao npr. fasada one zgrade s početka Krfske? Redovno tamo dolazim već 8 godina, kamene kockice u prizemlju samo otpadaju a niko ih ne lepi. U početku su stajale sa strana na ulazu, tik do mesta sa koga su otpale. S vremenom se rak rana proširila a kockica više nema. Izgleda da ih je majstor lepio po zimi pa mraz učinio svoje.
Znam za taj problem jer je jedan prijatelj Zlatiborac tako betonirao staze. Danas betonirao a po noći smrzlo. Sledeće godine se taj deo kruni a ostalo što je pre betnirano je OK.
A mnogo je takvih fasada kao i umetnog kamena, umetne cigle, farbanih behatona. Sve to izgleda top u početku.
 
Mene zanima na šta će ličiti fasade, zelenilo oko zgrade i ti spa centri za 10 godina?
Da li će se raspadati i postati takve kao npr. fasada one zgrade s početka Krfske? Redovno tamo dolazim već 8 godina, kamene kockice u prizemlju samo otpadaju a niko ih ne lepi. U početku su stajale sa strana na ulazu, tik do mesta sa koga su otpale. S vremenom se rak rana proširila a kockica više nema. Izgleda da ih je majstor lepio po zimi pa mraz učinio svoje.
Znam za taj problem jer je jedan prijatelj Zlatiborac tako betonirao staze. Danas betonirao a po noći smrzlo. Sledeće godine se taj deo kruni a ostalo što je pre betnirano je OK.
A mnogo je takvih fasada kao i umetnog kamena, umetne cigle, farbanih behatona. Sve to izgleda top u početku.
Svakako...ali pričamo o svim nekretninama ..ne samo na Zl.
Dok je vlasnik dužan da je održava nekako i bude kako treba...posle?
Otiđi evo sada van sezone...pogledaj bilo gde spa ili bazen..restoran....nigde nikog ..a održavanje se finansira od toga.
Znate li koliko košta hemija za bazen...grejanje istog...radnici
Po meni to je samo navlaka pri kupovini ...to je za hotele gde oni time privlače građane ali zarade na tome nema..pokrivaju nečim drugim...
 
Ne može se održavanje finansirati samo od gostiju kao korisnika. Mora od održavanja koje plaćaju etažno vlasnici cijele godine po M2 stana. Pa njima je u interesu da im rade SPA i bazen u objektu. I radi turista i radi njih samih.
 
Znaš
Ne može se održavanje finansirati samo od gostiju kao korisnika. Mora od održavanja koje plaćaju etažno vlasnici cijele godine po M2 stana. Pa njima je u interesu da im rade SPA i bazen u objektu. I radi turista i radi njih samih.
Znaš da svaku odluku donosi Stambena zajednica po principu 50%+1....i ako većina odluči da se nešto radili ili ne radi (ispravno ili ne )..tako će biti.
Znam..veruj mi iz ličnog iskustva.
 
Znaš

Znaš da svaku odluku donosi Stambena zajednica po principu 50%+1....i ako većina odluči da se nešto radili ili ne radi (ispravno ili ne )..tako će biti.
Znam..veruj mi iz ličnog iskustva.
Nekad je potrebno i 2/3 glasova za neke promene, zato postaje još teže.
 
Ne može se održavanje finansirati samo od gostiju kao korisnika. Mora od održavanja koje plaćaju etažno vlasnici cijele godine po M2 stana. Pa njima je u interesu da im rade SPA i bazen u objektu. I radi turista i radi njih samih.
Ma naravno, to se tako ljudi uhvate jednog-dva slučaja i...nego da ne gubimo vreme na šuplju priču...
 
Vrh