Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

Eh...Sto se tice prenosa skupstine nije im u interesu.Realno bi trebali da prenose na studiu B emisije.

Sta da ti kazem kada odbornicima salju materijale za sednice u fotokopiranim papirima kao skriptama a mogli bi u pdf-u.

A sto se tice sednica,trebalo bi da imaju zapisnike javno na sajtu objavljene posle svake sednice kao sto se radi na republici.

Nego,sledeca sednica je vec prekosutra,nesto se ubrzase!

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Budzet-za-2012-godinu-998-milijardi-dinara.sr.html
 
Pa, moraju da se ubrzaju kad usvajaju budzet za 2012. u minut do 12... Nikako da predjemo jbnu milijardu evra, a pre pet godina smo ocekivali da od 2009. budzet nece padati ispod te sume.
 
Ali ovo je ipak prerano,ranije su imali sednice 29tog ili 30tog decembra.Mozda bude jos jedna sednica?Ko zna...
 
Dve vesti. Prvo potvrda onoga sto je Vucko vec najavio - sednica Skupstine grada. Opet se ne pominje "Beko", niti ijedan drugi Plan detaljne regulacije:

Уторак, 20. децембар 2011.

Седница Скупштине града у четвртак, 22. децембра

1482717_sednica_s.jpg


Председник Скупштине града Београда Александар Антић заказао је за четвртак, 22. децембар, с почетком у 10 часова, 38. седницу Скупштине града Београда.

На дневном реду Скупштине налази се Предлог одлуке о буџету града Београда за 2012. годину и одлуке о обиму средстава за вршење послова града и градских општина у наредној години. Разматраће се и измена Одлуке о одређивању зона на територији Београда, као и Предлог о допуни одлуке о локалним комуналним таксама за територију града.

Пред одборницима ће се наћи и Предлог одлуке о финансирању програма, пројеката и инвестиционих активности града у 2013. и 2014. години, као и Предлог о измени висине стопе пореза на имовину.

Одлучиваће се и о Предлогу одлуке о правима и услугама социјалне заштите, о измени Одлуке о јавном линијском превозу путника на територији Београда, али и о допуни Одлуке о накнади за коришћење грађевинског земљишта.

Одборници ће разматрати и предлоге о разрешењу и именовању чланова управних и надзорних одбора у једном броју предузећа и установа чији је оснивач град Београд.

Izvor Grad Beograd

A druga vest je da je u Beogradu od sinoc ukljuceno praznicno dekorativno osvetljenje, pa mislim da bi drugarima koji trenutno nisu u Beogradu prijala jedna novogodisnja galerijica iz domovine :)

219709-novogodisnja-rasveta-020-foto-nebojsa-markovic.JPG


219710-novogodisnja-rasveta-019-foto-nebojsa-markovic.JPG


219711-novogodisnja-rasveta-012-foto-nebojsa-markovic.JPG


219712-novogodisnja-rasveta-015-foto-nebojsa-markovic.JPG


219713-novogodisnja-rasveta-007-foto-nebojsa-markovic.JPG


219714-novogodisnja-rasveta-016-foto-nebojsa-markovic.JPG


219715-novogodisnja-rasveta-018-foto-nebojsa-markovic.JPG


219716-novogodisnja-rasveta-009-foto-nebojsa-markovic.JPG


219717-novogodisnja-rasveta-013-foto-nebojsa-markovic.JPG


219718-novogodisnja-rasveta-014-foto-nebojsa-markovic.JPG


219719-novogodisnja-rasveta-003-foto-nebojsa-markovic.JPG


219720-novogodisnja-rasveta-005-foto-nebojsa-markovic.JPG


Izvor 24 sata

Izvor 24 sata

I jedan bonus iz moje omiljene beogradske ulice:

svt.jpg


Izvor: Politika
 
Mora se obavezno nesto uraditi po pitanju osvetljenja u Knezu! Na ovim slikama(a ni uzivo nije mnogo bolje) kao da gledam neki tamni sokak dole kod dunav stanice i sl.
 
Led po sebi inije nesto mnogo ,,jako,, (a i ne treba ) Baš sam zastao i bolje pogledao čini mi se da je ,,nebo,, prenisko
U odnosu na nekdašnje obične sijalice, napredak lepši i ekonomičniji :)
 
Zna li neko kakvog su kvaliteta stanovi u soliteru kod hotela Tulip In na NBG ( pre Shish-a)?
Hvalaa
 
Ocistili one deponije oko brankovog mosta sa starogradske strane konacno :kafa:
 
direktor":3fk24tiz je napisao(la):
Ocistili one deponije oko brankovog mosta sa starogradske strane konacno :kafa:
Не могу да поверујем.
 
Lepe su ti fotke, ali zašto nikako da pogodiš white balance, to mi nije jasno :)
 
jlaki":h2praekk je napisao(la):
Lepe su ti fotke, ali zašto nikako da pogodiš white balance, to mi nije jasno :)

Видиш добро ти је питање, само нема ту неког гађања или случајности баланс белог је тачно тамо где ја желим. Нажалост, фотографија често открива емоције оног који је ствара.

А оно што је добро у твом питању је зашто ја желим да храм у новогодишњој ноћи вуче на хладно плаво иако је у стварности доста топлије осветљен, зашто је дим плав а не прљаво сив? То су засигурно трауме из детињства које су условиле да волим хладне новогодишње ноћи са пуно снега...
 
jlaki":3apw1irj je napisao(la):
Lepe su ti fotke, ali zašto nikako da pogodiš white balance, to mi nije jasno :)

Видиш добро ти је питање, само нема ту неког гађања или случајности баланс белог је тачно тамо где ја желим. Нажалост, фотографија често открива емоције оног који је ствара.

А оно што је добро у твом питању је зашто ја желим да храм у новогодишњој ноћи вуче на хладно плаво иако је у стварности доста топлије осветљен, зашто је дим плав а не прљаво сив? То су засигурно трауме из детињства које су условиле да волим хладне новогодишње ноћи са пуно снега...
 
Raduje me ta vest :)
ali onda tako reciklažni materijal iz kontejnera pripada samo jednoj firmi - monopol -
Obične građane to ne interesuje - važno da je čisto a nestaće i ,,oni,, što ,,rovare,, po njima
Plitko. . . :laugh:
Promena struktura i organizacija sakupljača sekundarnih sirovina kao eho promena verovatno će se oseti i u širem društvu
nadam se na pozitivno, a kako ce biti, teško da iko zna . . . . :rolleyes:
(poređenje : uzročo-posledične promena u prirodi ma kolko sitne bile )
 
Grad pod sneznom blokadom - Kako je nas reporter uspeo da se probije do posla na vreme
Slalom kroz prestonicu

Skijaš usred grada - Kada je video kolaps u saobraćaju zbog mećave, naš novinar Mihailo Medenica skijama krenuo na posao kroz zavejani Beograd i prvi stigao u redakciju

MEDENICA-1.jpg


Đak pešak, usred Beograda. Tačnije, novinar pešak. Zapravo, skijaš. Shvatio sam zašto se kaže smučar - to je otprilike čovek kojem se smučilo da čeka prevoz, pa se odlučio za alternativu. A alternativa je - skijanje, dabome.

Beogradski triatlon: otišao sam do stanice, čekao pola sata, vratio se do podruma po skije.
Podrška građana

Koliko pobožnih ljudi u ovo pasje vreme - krste se gledajući kako forsiram zavejanom ulicom Jurija Gagarina na Novom Beogradu, zalamam kod buvljaka i grabim ka Sava centru.

- Bravo, majstore - dobacuju likovi iz automobila. Začudo, niko ne trubi u znak ljutnje već pozdrava. Osokolio sam se, prelazim u srednju traku - vidi me mama, pretičem!

- Alal ti vera, sine - otpozdravljam gospođama u mimohodu kroz prtinu.

MEDENICA-KRAJ.jpg


J. Gagarina .... Buvljak .... Sava centar .... Zeleni venac .... Brankov most .... Terazije .... Nemanjina .... Slavija .... PRESS

Povezao bih ih, majke mi, ali i sam jedva stojim na skijama. Letim Brankovim mostom. Dobro, to letim uzmite sa rezervom, ali taljigam, a samo to je važno na kraju krajeva. Razmišljam da detetu otkažem ekskurziju na Divčibarama i odvedem ga na Zeleni venac. Terazije su moj teren. Zbunjeni saobraćajac ne veruje šta mu ide u susret. Alberto Tomba, druže, Alberto Tomba.

Za njegovo i moje dobro najbolje je da ne pokušava da me zaustavi. Ukočio bih negde kod Slavije, sa sve organom javnog reda i mira u naručju...

MEDENICA-2.jpg


Kad je već pomenuh, eto i Slavije. Pit-stop - pljuga i malo poziranja za oduševljenu masu. Momak vadi foto - aparat i slika. Žene uzdišu. Da je koji stepen toplije, pao bi tu i neki „brus" za uspomenu.

- Vidi, skijaš usred grada - došaptavaju se devojčurci modrih noseva i suknjica u deficitu...

Spreman sam za poslednju etapu. Najopasniju, svakako, ali takvi smo mi ekstremni gradski sportisti - spust niz Nemanjinu.
Spust niz Slaviju

- Bežiii - prekrstio sam se, poslao ženi emotivnu poruku posle ko zna koliko godina i krenuo.

- Molim te, bože, samo da je zeleno na raskrsnici sa Kneza Miloša - mislim se dok skijam u slobodnom stilu.

MEDENICA-3.jpg


Da je država pametna da ulaže u ovakve sportske nade. Da je vozač 83 pametan pa da malo uvuče retrovizor, čini mi se moj je il' božji.

Slalom između bandera, briljiram, nisam srušio nijednu... Još jedan saobraćajac. Razmahao se ko da naručuje turu. Možda se znamo, pa pozdravlja?! Nemam vremena da stajem i proveravam. Nek mi zapiše tablice ako je nešto nejasno... Poslednja krivina pred ciljnu ravninu. Redakcija - stižem prvi!

MEDENICA-4.jpg


Portir me gleda u čudu. Nije loša brlja, prijatelju, stvarno sam na skijama... Prva pobeda u ovogodišnjoj sezoni - četiri beogradske skakaonice! Svi ekstremiteti na broju - malo li je?! Nek posle neko kaže da je snegu mesto samo na razglednici i planinama...

Mihailo Tomba Medenica

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/201764/Slalom+kroz+prestonicu.html
 
Vrh