Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

stf":iwlntglf je napisao(la):
Јер Карађорђевој нема помоћи. Имовинско-правни односи су вероватно међу најкомпликованијим. Зар мислите да не би Карађорђева већ кренула да се полако гради од стране приватних инвеститора да је тамо све тако лако?
Јер, после изградње Фуџимотовог пројекта, ревитализације БХ, изградње Хотела Рајићева, Кинеског моста и овог платоа, добија се најексклузивнији и најпосећенији кварт БГ-а.

Ne pomenuti ovde tranzitni kamionski i železnički saobraćaj je prosto zapanjujuće :p
 
stf":ua346938 je napisao(la):
Јер Карађорђевој нема помоћи. Имовинско-правни односи су вероватно међу најкомпликованијим. Зар мислите да не би Карађорђева већ кренула да се полако гради од стране приватних инвеститора да је тамо све тако лако?
Јер, после изградње Фуџимотовог пројекта, ревитализације БХ, изградње Хотела Рајићева, Кинеског моста и овог платоа, добија се најексклузивнији и најпосећенији кварт БГ-а.

Eh, kako lako to može da se reši: udžerice na placevima između zgrada se vrate vlasnicima, ovi ih prodaju, i krene projekat.
Znači, ako ja ne mogu na mufte i na kvarno da dodjem do placa, e onda ćete da gledate gledate krezavu ulicu sa reke?
 
Мислим да то није тако просто.
Власници су одавно помрли, наследника је много, парнице бесконачне.......чак и да смо правна држава, а нисмо, овај гордијев чвор би се тешко одмрсио.
 
E, vidi, ja sad ne znam da li je to nagađanje, ili stvarno ima više naslednika jednog placa/kuće, koji čekaju u niskom startu da se parniče za ar ili dva.
Kako god, to mora da se reši. Imamo ruglo na udarnom mestu na koje su se svi navikli pa ga više niko i ne konstatuje.
 
reši se povećanjem poreza za zemljište koje nije privedeno nameni. pa ako je tu planirana zgrada od cca 1000 kvadrata, onda porez bude kao da tu jeste 1000 kvadrata. pa kad poreski dug naraste toliko da prevazilazi cenu zemljišta, zemljište se oduzme. i gotova priča.
 
Beogradska arena dobija sponzora i novo ime

Beogradska arena, koja je već osam godina jedan od zaštitnih znakova glavnog grada, mogla bi uskoro da dobije novo ime, jer je u toku javni poziv za izbor naslovnog sponzora ovog objekta, pa će Beogradska arena poneti naziv firme koja ponudi najviše novca.



Novo ime sadašnja Beogradska arena nosiće punih pet godina. Na javni poziv za izbor naslovnog sponzora Beogradske arene ne mogu se prijaviti građani već isključivo pravna lica. Kako objašnjava Danijela Rakić, PR Beogradske arene, postoji i verovatnoća da će budući sponzor ostaviti trenutno ime ovog objekta i samo dodati naziv svoje firme.

„Arena će biti i dalje gradsko preduzeće, samo traži naslovnog sponzora. Ovo je prvi put nakon osam godina od osnivanja da će Beogradska arena poneti neko drugo ime. Naravno, ne postoji ni najmanja verovatnoća da novo ime arene može biti neprikladno ili nepristojno, jer je politika grada oštra prilikom registracije i sve firme prolaze kroz Zavod za zaštitu intelektualne svojine. Kako će se zvati arena, saznaćemo za samo mesec dana,“ kaže Rakićeva.

Zainteresovane firme svoje ponude mogu da dostave do 30. marta, do 13 časova, lično ili putem pošte. Kako objašnjava Danijela Rakić, komisija će nakon toga pregledati ponude, a bodovaće se visina ponuđenog sponzorstva i dinamika plaćanja. „ Ne postoji okvirna cifra minimalnog iznosa novca koju mora da ponudi budući sponzor, čije ime će poneti arena na pet godina,“ objašnjava Rakićeva i dodaje da još nisu utvrđena ni prava budućeg sponzora. Sigurno je, pak, da se ona neće odnositi na određivanje sadržaja u areni.

Komisija za sprovođenje javnog poziva zadržava pravo i da poništi postupak ukoliko nijedna od ponuda ne bude odgovarala interesima Beograda kao vlasnika objekta.

http://www.bizlife.rs/vest.asp?id=34813
 
od kompanija koje bi mogle da budu sponzori pada mi na pamet telekom, telenor i eventualno neka osiguranja.
 
Gasprom - Beogradska arena
Beogradska VIP Arena
Beogradska Arena - Imate prijatelje
Beogradska Arena - Pale cene, tu me cene, tu kupujem....

Otrglo se kontroli, banujte što pre.....
 
Glasam da dobijemo Makedonsku šmizlu na Trgu Republike!



Ustvari dve, jedna na sred trga, druga na konju za Kneza.
 
Гага":2zlkybiy je napisao(la):
Без обзира на спонзора и ново име, народ ће је увек звати Београдска Арена

Ja nikada nisam čuo da iko kaže "Beogradska". Uvek je odgovor na pitanje gde je koncert "U Areni."
Stoga, može da se zove i Gasprom Arena ili kako već. Meni to deluje u redu, ako rasterećuje budžet i čudi me da to ranije nisu uradili.
 
Четвртак, 01. март 2012.

Почела градња дома здравља у Сурчину

Изградња првог дома здравља на територији општине Сурчин почела је данас у центру ове општине, а велики број заинтересованих грађана пратио је почетак радова који су за њих од животног значаја.

1493221_izgradnja_DZ_Surcin_v.jpg


Изградњу финансира град Београд, а према речима председника општине Сурчин Војислава Јаношевића, општина је у протекле две и по године припремила све за градњу дома здравља – откупљена је парцела на ком се објекат гради, припремљено је земљиште, израђени су идејни и главни пројекат, набављене су локацијска и грађевинска дозвола.

– Ово је радостан дан за све становнике Сурчина и добар резултат наше борбе за бољи живот грађана. Дом здравља површине 4.500 квадратних метара биће смештен у две зграде, а 50.000 становника Сурчина добиће објекат од животног значаја који ће, поред свих медицинских садржаја, бити потпуно инфраструктурно заокружен изградњом апотеке, паркинга, пута и склоништа. Дому здравља моћи ће да се приђе са три стране, а имаће и сопствену трафостаницу – рекао је Јаношевић.

Он је истакао да ће нови дом здравља за Сурчинце имати огроман превентивни значај, али ће и многи животи бити спасени јер ће у њему бити смештена и служба хитне помоћи.

– Становници Сурчина деценијама као приоритетну потребу истичу изградњу дома здравља и канализације. Данас почињемо са изградњом првога, а већ изграђена канализација биће пуштена у марту, када нова црпна станица буде прикључена на струјну мрежу и када се обави њен технички преглед – најавио је Јаношевић.

Директор Грађевинског предузећа „Акорд” Гордан Шуњеварић обећао је да ће објекат бити завршен до Нове године, премда је рок за изградњу 12 месеци.

Докторка Бранка Глоговац годинама ради по сурчинским селима и истиче да је почетак градње дома здравља историјски дан за Сурчин.

– Лекари у сурчинској амбуланти раде у веома тешким условима и скученом простору, у згради која датира из 1929. године. Будући да смо рурално подручје, кад почне сезона радова биће велики број повреда, па ће људи због рендгенгског снимка или биохемијских налаза морати да иду у Шилерову улицу, на Бежанијску косу или у КБЦ „Земун”. На овај дан чекамо деценијама: многи су покушавали да почну градњу, али то до данас нису успели. Било је много скептика који су говорили да никада нећемо добити дом здравља, а ускоро ћемо имати нов објекат са свим садржајима које имају домови здравља у граду – рекла је др Бранка Глоговац.

Бранка Илић дошла је на градилиште да се увери како јутрошња вест о почетку изградње није гласина. Она је, признаје, била скептик.
– Нисмо веровали да ће овај објекат икада бити изграђен, јер смо до сада здравствену заштиту добијали у веома лошим условима. Посебно је тешко зими, када се на гинеколошки преглед чека испред врата амбуланте, на хладноћи, јер нема чекаонице. За поједине прегледе сам морала у Земун, па чак и у град, тако да ћу од идуће године уштедети на новцу, а моћи ћу и чешће да идем код лекара – истакла је Бранка Илић.

Горан Митровић је имао непријатно искуство када је његова ћерка сломила руку.

– Нису могли овде да направе ренгденски снимак и санирају повреду, већ је са сломљеном руком морала у Земун. Нисам могао да верујем да се тако једноставна интервенција толико искомпликовала. Нови дом здравља ће ми бити у крају, а посебно нам значи и што ће имати хитну помоћ – рекао је Горан Митровић.

У новом дому здравља предвиђене су службе за здравствену заштиту одраслих са кућним лечењем, здравствену заштиту деце, здравствену заштиту жена, поливалентна патронажна служба, стоматолошка служба, лабораторијска и рендген дијагностика и специјалистичке службе: интерна медицина, офталмологија, ОРЛ, психијатрија, физикална медицина и рехабилитација. У објекту је опредељен и простор за станицу Градског завода за хитну медицинску помоћ и апотеку.

Општина Сурчин је најмлађа од седамнаест општина на територији Београда и стога једина која до сада на својој територији није имала дом здравља. Сурчин је удаљен 18 километара од Дома здравља „Земун”, а најудаљеније село општине је Прогар, које је 42 километра удаљено од овог дома здравља. Иако у сваком од седам околних села Сурчина – Прогару, Бољевцима, Јакову, Петровчићу, Бечмену, Добановцима и Сурчину постоји амбуланта, капацитети нису довољни да обезбеде основне здравствене услуге становништву Сурчина.

1493226_izgradnja_DZ_Surcin_3_v.jpg

1493240_izgradnja_DZ_Surcin__10_v.jpg

1493233_izgradnja_DZ_Surcin__9_v.jpg

Izvor: Grad Beograd

Prisetimo se projekta:

149822.jpg
 
Среда, 07. март 2012.

Седница Скупштине града у петак

Председник Скупштине града Београда Александар Антић заказао је за петак, 9. март, с почетком у 10 часова 39. седницу Скупштине града Београда. На дневном реду налази се предлог о допуни Одлуке о финансирању програма, пројеката и инвестиционих активности корисника средстава буџета града у 2013. и 2014. години, као и информација о непоходности набавке 400 нових аутобуса за потребе ГСП „Београд”.

1494102_1_s.jpg


Разматраће се и измена Одлуке о грађевинском земљишту и Одлука о накнади за коришћење грађевинског земљишта, као и предлог одлуке о инвестиционом програму Агенције за инвестиције и становање града Београда у 2013. и 2014. години.

Пред одборницима ће се наћи и предлог о допуни Одлуке о правима и услугама социјалне заштите, предлог одлуке о финансирању наставника разредне наставе ангажованих за обављање послова у продуженом боравку ученика трећег и четвртог разреда основних школа, као и допуна Одлуке о начину остваривања права на регресирање трошкова боравка ученика на рекреативној настави и трошкова екскурзије.

Одлучиваће се и о предлогу просторног плана градских општина Лазаревац и Сурчин, као и о плановима детаљне регулације за просторну културно-историјску целину Топчидер, просторну целину Привредне зоне уз Батајнички пут у Земуну, затим привредног комплекса у Крњачи „Рева 1” на Палилули, као и о плановима генералне регулације за подручија ван обухвата Генералног плана Београда 2021.

Одборници ће разматрати и предлоге о разрешењу и именовању чланова управних и надзорних одбора у једном броју предузећа и установа чији је оснивач град, као и о предлозима за именовање уметничких директора и селектора у једном броју сталних манифестација у области културе од значаја за град Београд.

Izvor: Grad Beograd
 
Ceo jedan vek žene su morale osvajati prava,koja im u stvari sasvim prirodno pripadaju;
-pravo na jednako obrazovanje
-pravo na rad i pravo da budu jednako plaćene za jednake poslove kao i njihove muške kolege
-pravo na vlasništvo,pokretnu i nepokretnu imovinu,pravo na nasledjivanje.
-slobodno odlučivanje o sopstvenom životu
-pravo glasa i kandidovanja
-pravo da ih društvo štiti od nasilja.
-pravo da se bune, komentarišu i razglabaju kao i muški

[box]Svim ženama sa ovog foruma želim Srećan 8. Mart. E muški, muški[/box]
 
Juče asfaltiran trotoar u Goce Delčeva u delu do Pariske Komune.

Sve je spremljeno i betonirano u januaru, ali se zbog nevremena čekalo s asfaltom.

Lepo izgleda..
 
Da se nisu slučajno setili biciklističku stazu da stave? Pošto koliko ja znam u tom deliću je nema
 
S "moje" strane nisu ništa obeležavali. Videćemo još, tek su juče stavili asfalt, možda i ofarbaju parče trotoara, ali svakako nema fizički izdvojene trake..
 
Na mojoj mapi se lepo vidi.

zjEL7.jpg


Ovo plavo su staze koje su zavedene u GIS Sek. za saob.
Ako je i taj deo ulice dovoljno širok, a jeste, bilo bi ok da označe stazu.
 
Još jedno kultno beogradsko mesto otišlo je u istoriju - više ne postoji restoran "Ruski car". pre nekoliko dana sam video da je zatvoren, a večeras vidim da je oblepljen plakatima koji najavljuju uskoro otvaranje restorana "Vapiano" na tom mestu.

Jes' da nikada nisam blejao u "Ruskom caru", naročito od kada ga je preuzeo Aca Bulić, ali mi nekako žao jer je to bio baš prepoznatljiv ćošak u gradu. Mada mislim da će odrednica "kod Ruskog cara" ostati, kao što su opstale "kod Orača", "kod Tri lista duvana"...
 
e stvarno katastrofa.


nemam ništa protiv vapiana kao takvog, ali stvarno mislim da je za beograd bolje da ima neka kultna mesta kao što je ruski car, nego da ima franšizu nekog fast fuda.

to je ravno kao kada bi u beču umesto šehera nabili vapiano...
 
Strasno pa zar nije resrtoran tj negov enterijer bio zasticen :rant: A bas sam se pitao gdje ce da osvane taj vapjano vec danima traze radnike mogli su bilo gdje a ne tu glupi fransizni restoran :notok:
 
Vrh