Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Vidi se da nikada nisi bio u kontaktu sa takvom vrstom ljudi i da ne znas kakav kvalitet oni zele i traze. Ovo na snimku je prosecan stan, nista spektakularno, sasvim obicno. Treba godina i godina da prodje da bi Srbija stigla do luksuza, kako u gradnju tako i u kvalitetu usluga, komunikaciji.
ja bih rekao da je ispodprosecno
 

Колико би било добро да је тај кров основе зграде уствари једна велика тераса са зеленилом... била би то једна од најлепших, ако не и најлепша тераса у БГ! На снимку се то одлично види.... штета да су пропустили тако неке ствари, неупоредиво би било боље, а посебно ексклузивније него оне зелене површине на Галерији...
 
Ovaj stan sto je prikazan je sigurno demo sprat, kad sam bio da gledam 27. nivo su sredjivali kao pokazni i da provere opremanje ormani, kuhinja, kupatilo. I dalje mislim da ce ceo paket da izgleda odlicno uako kad sam bio plocice u kuhinji su mi bile bezveze (male pravougaone a ne veci formati).

Ako prodaju livadu na Vracaru trenutno upitni investitori za 5k evra, Kula koja nije znacajnije dizala cene od pocetka ispada skroz ok investicija trenutno. Sa St. Regisom dole bice sigurno nesto posebno u Beogradu gde mozes da stanujes.
 
Mene i dalje fascinira što vi mislite da na kvalitet života utiče ime hotela koji se nalazi u zgradi u kojoj živite... Na kvalitet života će uticati traljavo odrađeni građevinski radovi, nedostatak prostora, manjak mesta za sedenje, činjenica da rerna ne može da se otvori ako neko sedi za trpezarijskim stolom, to što morate bočno da se zavlačite oko kreveta da biste prošli na drugu stranu, lavabo koji je toliko mali da ne mogu obe šake da mi stanu u njega... baš me zabole da li se zgrada zove St. Regis ili W Hotel ili kako god drugo ako je unutra ofrlje i ispod proseka. Lepo vam je rekao čovek da je ovo sve prilično jasno u poređenju sa onim što se radi u svetu
 
Ovde na forumu izgleda vecina ljudi zive u nevidjenom luksuzu cim im u BNV nist ne valja ;-) Ja ne znam koliko m2 je ovaj stan sa videa ali pretpostavljam 144 m2 :)
Ovde sad kao da ste svi sa Dedinja. Sigurno ima i takvih ne kazem ali bi voleo bi da mogu da vidim vase kuce :)

Ovaj stan sto je prikazan je sigurno demo sprat, kad sam bio da gledam 27. nivo su sredjivali kao pokazni i da provere opremanje ormani, kuhinja, kupatilo. I dalje mislim da ce ceo paket da izgleda odlicno uako kad sam bio plocice u kuhinji su mi bile bezveze (male pravougaone a ne veci formati).

Ako prodaju livadu na Vracaru trenutno upitni investitori za 5k evra, Kula koja nije znacajnije dizala cene od pocetka ispada skroz ok investicija trenutno. Sa St. Regisom dole bice sigurno nesto posebno u Beogradu gde mozes da stanujes.
Ovo je vrlo realno objasnjenje. Hvala.
 
Pretpostavljas 🤣

U normalnom drustvu je uvek bio smeker onaj ko nadje kul patike za malo novca. Najveci seljak i onaj kome su svi smejali je bio onaj sto bi kupio patike za dvesta evra koje ne lice ni na sta.

To se u vasoj naprednjackoj Srbiji desilo da je smeker onaj ko najvise da za patike koje su usput grand parada.

Imam kul i smekerski stan, nije luksuzan, niti pretenduje da bude, a za ovo dati milion evra moze samo ljakse i kompleksas, a i bu****.

A kad budem zaradio milion, poslacu ti slike gde zivim i kako sam ulozio te pare.
 
Da ne pricam o moru foliranata i pozera u danasnje vreme koji su od usta odvojili za ovaj stan. Stvarno moras biti bu**** da se izcimas da skupis toliki novac da bi na ovo spucao 🤣

Ima i onih kojima je tih milion nista i pored ovoga imaju sve i svasta jos, ali koliki je broj takvih?
 
Da ne pricam o moru foliranata i pozera u danasnje vreme koji su od usta odvojili za ovaj stan. Stvarno moras biti bu**** da se izcimas da skupis toliki novac da bi na ovo spucao 🤣

Ima i onih kojima je tih milion nista i pored ovoga imaju sve i svasta jos, ali koliki je broj takvih?
Mozda nije "nista" ali ovima sto su do sada kupili u Kuli u najvecem broju nije "jedini" milion :)
 
Domaci milioneri nisu kupili stan u Kuli koliko mi je poznato, to su uglavnom nasi ljudi koji zive u inostranstvu.
 
da se nelazemo nije lux kako se predstavlja, ali daleko od toga da je "ispodprosecno" "moj stan na Mirijevu izgleda luksuznije" i sl, nevolim to nipodastavanje, ma ko da je u pitanju. Neka svako postavi sliku svog stana pa da vidimo. Ovde se vidi da je u opremanje ovog stana ulozeno dosta. Ono sto razdvaja "super lux" stan od ovog je velicina. Lux stan trosoban od 100m² ne moze ni u teoriji da bude. Ako neko placa 7k evra po m² onda u 100m² treba da bude dvosoban stan, gde bi samo dnevna soba + trpezarija i kuhinja imala 50-60m², dakle duplo od onog sto je trenutno.

Druga stvar je ako neko gleda ovo kao biznis, a ne mesto gde ce da zivi, da ulozi pa da iznajmljuje hotelu, jos ako oni i opremaju onda top. Recimo sa nekom racunicom da ce mu se investicija vratiti za 15godina, sasvim je ok i to razumem
 
Ja sam svoj stan u kuli prodao, razmisljao sam da uzmem u Rivieri, ali daleko je Srbija od kvaliteta i luksuza. Ono sto se na snimku vidi je prosecan stan, u Nemackoj takve stanove poseduju normalni ljudi, neko ko radi u supermarketu, dok se u Srbiji to prodaje kao luksuz.
Du hättest hier eine Wohnung kaufen sollen!

https://forum.beobuild.rs/threads/razni-projekti.546/page-410#post-985217

https://cityexpert.rs/a/novogradnja/beograd/novi-beograd/bezanijska-kosa-152
https://www.nekretnine.rs/stambeni-...tara-vukovic-45-448m2-730000-eur/Nkoekm4W14P/
 
Autor Zoran Mesarovic
Screenshot_20230501-002429_Facebook.jpg
 
Radi se normalnim tempom :cool:

Mislim da kad bi hteli brze da bi mogli samo bi tada trosak izgradnje izasao na 15k po m2 i da se radi bez zurbe jer su vec svakako probili rok i svakako moraju da isplate penale za kasnjenje.

Meni nije žurba osim što sto bi eto voleo da zvirnem malo unutra :)
 
Nisam tu a i bio sam jednom (dobili ste fotke još na početku). Ne mogu bas sad ko žickara neka svaki čas da ih smaram :) možda odem ako se odlučim za još jedan :)))
Definitivno čudan raspored što je @PetarPetrovic više puta rekao ali pogled da se usereš :) (i to bukvalno). Takav je pogled da prodavac nije hteo da izadje da mi pokaže kako se izlazi na balkon

Ono što mi se svidja je blizina galerije, primenade, pogled i nada da će barem u toj zgradi održavanje da bude pod konac.
 
Nisam tu a i bio sam jednom (dobili ste fotke još na početku). Ne mogu bas sad ko žickara neka svaki čas da ih smaram :) možda odem ako se odlučim za još jedan :)))
Definitivno čudan raspored što je @PetarPetrovic više puta rekao ali pogled da se usereš :) (i to bukvalno). Takav je pogled da prodavac nije hteo da izadje da mi pokaže kako se izlazi na balkon

Ono što mi se svidja je blizina galerije, primenade, pogled i nada da će barem u toj zgradi održavanje da bude pod konac.

Кажеш купио си стан од милион евра, али нећеш да их смараш да те пусте да га погледаш😀
 
Vrh