Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Cini mi se da namerno odlazu zavrsavanje Kule zbog hotela, ko bi pri zdravoj pameti platio sobu u hotelu sa 5+ zvezdica i gledao na gradiliste 20 metara prekoputa....nece to jos skoro.
 
Plus ne zaboravi i restrikcija izdavanja ispod 90 dana.

pa dobro ali nije mi stan za rentu :)
Naravno nekome bi investiciona racunica mogla da bude drugacija.
 
Plus ne zaboravi i restrikcija izdavanja ispod 90 dana.

pa dobro ali nije mi stan za rentu :)
Naravno nekome bi investiciona racunica mogla da bude drugacija.



Гледам сад снимак о Београду на води и неки лик из те комапније прича да у једној од зграда има стан ("sky vila" како каже) од 880 м2 са базеном на тераси и приватним лифтом од паркинг места до 25. спрата, само за тебе Врадовићу

 
@vradovic
Pitanje, jel su ubaceni penali za prekoracenje rokova u tvom ugovoru? I jel si potpisao ugovor sa advokatom ili si potpisao kako su ti ovi iz BW dali?
 
@vradovic
Pitanje, jel su ubaceni penali za prekoracenje rokova u tvom ugovoru? I jel si potpisao ugovor sa advokatom ili si potpisao kako su ti ovi iz BW dali?
Kako su mi iz BW dali a da budem iskren nisam ni citao ;-) Jesu imaju penali za kasnjenje.
Nema potrebe da imam advokata za takve stvari. Nekada moras imati malo poverenja.

Do sada su sve ispunili kako treba (osim kasnjenja) tako da je sve ok.
Sto kaze @PetarPetrovic realan problem je tu ako neko ima troskove recimo investicija pa ako pocne sa godinu dve kasnjenja moze imati finansijski efekat.
 
Agent mi rece da se dosta povecalo interesovanje za Kulu kako se blizi kraju. Prosecna cena je sad 10k eur u odnosu na 8.5k kad su krenuli. Po ugovoru je nesto da do godinu dana mogu da kasne ali nisam gledao detaljno. Poslednji mejl koji sam dobio update gradnje je da je mostic do galerije zavrsen. I dalje mislim da je odlicna investiicija kad se sve zavrsi.
 
Ne bi se reklo prema @Wolf sajtu. Slabo se prodaje. Mozda su upiti povecani ali kad pogledas realizaciju slabo to ide ima jos solidan broj stanova da nije prodat.
 
Agent mi rece da se dosta povecalo interesovanje za Kulu kako se blizi kraju. Prosecna cena je sad 10k eur u odnosu na 8.5k kad su krenuli. Po ugovoru je nesto da do godinu dana mogu da kasne ali nisam gledao detaljno. Poslednji mejl koji sam dobio update gradnje je da je mostic do galerije zavrsen. I dalje mislim da je odlicna investiicija kad se sve zavrsi.
Kula je jako loša investicija po mojem mišljenju. Ako kupiš stan od 1 500 000 eura treba da ga izdaješ za 8000 eura (a da ti plaćaš održavanje i porez na izdavanje).
Nisam uveren da ima zakupaca koji će za stan od 140m2 da plaćaju kiriju 8000eura.
Za te pare to mi morao da bude brutalan stan (kada sa pogledom na ceo grad i sl. a ti stanovi nisu ni blizu toga).
 
Ima li koji od vas genijalca sa stanom u Kuli da čita Ugovore prije potpisa?

Ili ono, bogati ste na poverenje

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Kada kupujes kulu ti je slicno kao kada kupujes Lambordzini. Ne citas previse ugovor i ne obracas paznju na to kakva je investicija.
Kupujes jer ti se svidja i to je to. Investicija i po meni je losa. Ove druge zgrade su bolje kao investicija (po meni).
 
Ne mislim na stanove od 1.5m eur. Stan od 74 kvadrata je sa garazom bio oko 680k (dobijes i kuhinju/kupatila sto na tu cifru ne pravi razliku ali ok smanjuje ulaganje). Neko ko nije sve vreme u Beogradu bez porodice i hoce lokaciju, sigurnost i de facto hotelski smestaj ce verujem biti ok da za to plati 3, 4k EUR plus odrzavanje mesecno gde ima bazen, teretanu itd. Na kraju dana ne placa on nego verovatno firma za koju radi ili slicno, takve ponude nema u gradu da prakticno imas stan u 5* hotelu i mislim da ce za takav krug ljudi biti veoma trazeno (da spava 15 dana mesecno u hotelu i vucara stvari to je vec tih istih 3, 4k EUR). Ako zamislis da Square nine ima na vrhu apartmane koje izdaje to bi bila lista cekanja trenutno, da ne kazem iako idiotski naravno ali ce za takav neki krug ljudi biti percepcija prestiza da si na toj adresi i bice ok da plate premium za to. U najgorem slucaju ako ne funkcionise opet mislim da kad se sve zavrsi i bljesne sa hotelom dole takvi stanovi ce se prodavati od 800k do 1m sto si ako nista pokrio inflaciju na dve godine. Kad pogledas evoluciju cena u npr Porto Montenegro Regent/Aqua ovo ce mislim skroz da prati, Beograd kakav god da je privlaci investicije i ljude sa strane. Stanovi od 1.5m su drugo, gadjas porodice za 10k mesecno sto je mnogo komplikovanije.

Sto se tice ugovora ako u Srbiji moras da dodjes do toga da si na Ugovoru onda si u teskom problemu. Plus je ceo dokument manje vise bio uzmi ili ostavi i advokat nije imao neke kriticne stvari.

Dok su pre dve godine bile manje cene stanova po gradu, Kula za 8.5k je bila ozbiljno natezanje. Kad su podivljale cene a Kula ostala na 8.5k do kraja prosle godine koliko je bila onda se ta razlika ozbiljno smanjila u korist Kule. Platiti livadu trenutno od cesto upitnih investitora trenutno za 4, 5, 6k EUR na Vracaru, Dorcolu itd je po meni ozbiljno kockanje i tesko isplativo na duzi rok. Smislena alternativa je da uzmes kupis nesto lupam u Becu ili slicno ali to otvara dosta drugih komplikacija.

My 2 cents sto se kaze:)

Radovicu gde imaju da se vide neprodati stanovi? Znam da je pred kraj prosle godina bila samo juzna strana i oni na coskovima sa terasama i sa onim besmislenim uskim hodnikom koji platis 100k EUR.
 
IMG_3187.jpeg
 
Ne mislim na stanove od 1.5m eur. Stan od 74 kvadrata je sa garazom bio oko 680k (dobijes i kuhinju/kupatila sto na tu cifru ne pravi razliku ali ok smanjuje ulaganje). Neko ko nije sve vreme u Beogradu bez porodice i hoce lokaciju, sigurnost i de facto hotelski smestaj ce verujem biti ok da za to plati 3, 4k EUR plus odrzavanje mesecno gde ima bazen, teretanu itd. Na kraju dana ne placa on nego verovatno firma za koju radi ili slicno, takve ponude nema u gradu da prakticno imas stan u 5* hotelu i mislim da ce za takav krug ljudi biti veoma trazeno (da spava 15 dana mesecno u hotelu i vucara stvari to je vec tih istih 3, 4k EUR). Ako zamislis da Square nine ima na vrhu apartmane koje izdaje to bi bila lista cekanja trenutno, da ne kazem iako idiotski naravno ali ce za takav neki krug ljudi biti percepcija prestiza da si na toj adresi i bice ok da plate premium za to. U najgorem slucaju ako ne funkcionise opet mislim da kad se sve zavrsi i bljesne sa hotelom dole takvi stanovi ce se prodavati od 800k do 1m sto si ako nista pokrio inflaciju na dve godine. Kad pogledas evoluciju cena u npr Porto Montenegro Regent/Aqua ovo ce mislim skroz da prati, Beograd kakav god da je privlaci investicije i ljude sa strane. Stanovi od 1.5m su drugo, gadjas porodice za 10k mesecno sto je mnogo komplikovanije.

Sto se tice ugovora ako u Srbiji moras da dodjes do toga da si na Ugovoru onda si u teskom problemu. Plus je ceo dokument manje vise bio uzmi ili ostavi i advokat nije imao neke kriticne stvari.

Dok su pre dve godine bile manje cene stanova po gradu, Kula za 8.5k je bila ozbiljno natezanje. Kad su podivljale cene a Kula ostala na 8.5k do kraja prosle godine koliko je bila onda se ta razlika ozbiljno smanjila u korist Kule. Platiti livadu trenutno od cesto upitnih investitora trenutno za 4, 5, 6k EUR na Vracaru, Dorcolu itd je po meni ozbiljno kockanje i tesko isplativo na duzi rok. Smislena alternativa je da uzmes kupis nesto lupam u Becu ili slicno ali to otvara dosta drugih komplikacija.

My 2 cents sto se kaze:)

Radovicu gde imaju da se vide neprodati stanovi? Znam da je pred kraj prosle godina bila samo juzna strana i oni na coskovima sa terasama i sa onim besmislenim uskim hodnikom koji platis 100k EUR.
Ne znam ovaj deo za izdavanje ostaje da se vidi jer realno nemamo ni jedan primer slican osim mozda west.

Mozes na cenenekretnina.rs selektujes kvartalni pregled i sortiras od najskuplje po kvadratu na dole. Tako svaka 3 meseca unazad i videces realno sta su prodali.
 
Kada kupujes kulu ti je slicno kao kada kupujes Lambordzini. Ne citas previse ugovor i ne obracas paznju na to kakva je investicija.
Kupujes jer ti se svidja i to je to. Investicija i po meni je losa. Ove druge zgrade su bolje kao investicija (po meni).
Kod Vradovica jako postujem na forumu sto je covek realan! Kaze sta misli iako je negde nezadovoljan opet je realan. Covek ima svoj stav, sto smo videli na raznim temama foruma - drzi se njega. Kao kupac stana u Bgu na vodi se sam bori i opravdava svoju kupovinu protiv mnogih koji su ovde samo da hejtuju... Ja se iskreno nadam da ce svaki Srpski drzavljanin ako Bog da u buducnosti moci da poseduje takvu nekretninu.. Voleo bih da ostane-s na forumu i posle useljenja, i delis sa ostalima svoje vidjenje celokupnog projekta!
 
Hvala ti! Ma tu sam ja! :)
Ne idem nigde ni posle useljenja :) a cak ni ako cene krenu na dole 90%.

Kula je realno stvarno preskupa ne za nas standard vec i kad gledas sire a kao investicija veliki ?.
Videcemo kako ce ispasti ako je zavrse ;)

Ja bi pozeleo da svi mogu da kupe barem jednu nekretninu Srbiji!
 
Надам се да ће уз кулу остати она шира саобраћајница до обале где би могао у будућности да се направи мост.
 
Kakav god da bude interijer neće se postići efekat da to izgeda luksuzno. Razlog je premala glavna prostorija.
Greška je u startu napravljena jer su u stan koji treba da ima jednu spavaću sobu nagurali dve, a tamo gde je trebalo dve su stavili tri.
Umesto velikog kupatila i garderobera oni sve to redukovali ,sa jedinom idejom da ima što više soba.
 
Vrh