Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Mislim da to nije bas moguce, morao bi uradi dozvolu i da trazi prenamenu prostora a ne verujem da bi mu dozvolili tako nesto.
Bar kad je u pitanju legalan nacin.
 
Tržni centar. Ideal svih koji ne znaju šta je pozorište ili javni prostor.

A ni onlajn šoping centar.

Nego, vradoviću, gde si ti? Dubai? Štutgart, Malmo :D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Postoji li zivot bez trznih centara? :ROFLMAO: Zanimljivo je da smo ne tako davno sasvim normalno funkcionisali i ziveli. Vec se zaboravilo na to, a nije bilo tako davno. Kada sam pre petnaestak godina isao na malu maturu, nisam isao u ove moderne trzne centre da se obucem, niti su postojali tada. Pa sam opet bio seksi.
 
Tržni centar. Ideal svih koji ne znaju šta je pozorište ili javni prostor.

A ni onlajn šoping centar.

Nego, vradoviću, gde si ti? Dubai? Štutgart, Malmo :D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
covek shilluje budjavi shopping mall koji su odavno mrtvi u US, kada u 2020im godinama svi shopuju online. Zamisli sad ti si vlasnik "lux" stana abnormalne vrednosti od 1m+, i sad ces da SAM skoknes u shopping mall da kupis nesto u budjavom mass marketu (zara, hnm, nyerk i ostalo djubre)
Kako da ne, pa ja sam imam asistenta u firmi i zenu koja mi cisti/ide u nabavku za kucu jer ne stizem sam, a daleko od toga da sam multi milioner, dosta ljudi sa solidnim primanjima rade isto. Tako da najbolje ignorisati doticnog jer je ocigledno odsecen od realnosti i samo shitpostuje ovde
 
Nisam tu a i bio sam jednom (dobili ste fotke još na početku). Ne mogu bas sad ko žickara neka svaki čas da ih smaram :) možda odem ako se odlučim za još jedan :)))
Definitivno čudan raspored što je @PetarPetrovic više puta rekao ali pogled da se usereš :) (i to bukvalno). Takav je pogled da prodavac nije hteo da izadje da mi pokaže kako se izlazi na balkon

Ono što mi se svidja je blizina galerije, primenade, pogled i nada da će barem u toj zgradi održavanje da bude pod konac.
A sad je jasno, pa nismo mi znali da se u kuli kupuje stan isključivo zbog "da se usereš" pogleda. Što ne reče ranije, da te posavetujem(o). Mago si kupiti za 50k balon na vruć vazduh, parkiraš ga i se..š gde hoćeš i koliko hoćeš. Uštedio bi 950k, a imao bi i ogradu da ne padneš za razliku od kule. Ako si uopšte bilo šta kupio...
 
A sad je jasno, pa nismo mi znali da se u kuli kupuje stan isključivo zbog "da se usereš" pogleda. Što ne reče ranije, da te posavetujem(o). Mago si kupiti za 50k balon na vruć vazduh, parkiraš ga i se..š gde hoćeš i koliko hoćeš. Uštedio bi 950k, a imao bi i ogradu da ne padneš za razliku od kule. Ako si uopšte bilo šta kupio...
pogled da se useres, jer gledas direktno na raspad od sajmista i betonske baze, plus ocaj od prvih zgrada sa nbg, lol a sa druge strane na kosnice od ostalih demit raspalih fasada od bnv zgrada
 
IMG_0446.jpeg
 

Sta rade de*ili u Španiji (mada njihova inteligencija i nije na nekom zavidnom nivou) a kod nas se bune za media fasadu na privatnom objekatu gde je jos bas lepo uklopljeno!
 
Vradovic opet širi dezinformacije i spinove. Na snimku je prikazana crkva čija fasada se obnavlja. Dok traje obnova, na skeli se nalazi reklama koju Samsung debelo plaća, a sav taj novac i služi za finansiranje obnove fasade. Kad završe restauraciju, neće biti ni skele, ni reklame, dok će na Kuli Beograd i dalje da se vrti Heineken limenka :)
 
Poslednja izmena:
Vradovic opet širi dezinformacije i spinove. Na snimku je prikazana crkva čija fasada se obnavlja. Dok traje obnova, na skeli se nalazi reklama koju Samsung debelo plaća, a sav taj novac i služi za finansiranje obnove fasade. Kad završe restauraciju, neće biti ni skele, ni reklame, dok će na Kuli Beograd i dalje da se vrti Heineken limenka :)
i tako stoji 2 godine minimum :) dobro je da nisu stavili gole zene.
 

Sta rade de*ili u Španiji (mada njihova inteligencija i nije na nekom zavidnom nivou) a kod nas se bune za media fasadu na privatnom objekatu gde je jos bas lepo uklopljeno!

Nije isto, bila je baš tako oblepljena i baš u SAMSUNG reklamu i katerala na Štefan placu u Beču u više navrata, ali nije konstantno.
Uglavnom je "samo" katerdala, nije bilbord.
 
Poslednja izmena:
i tako stoji 2 godine minimum :) dobro je da nisu stavili gole zene.
Drugim rečima, pažljiva obnova stare, detaljne, kamene fasade traje skoro koliko i ugradnja terasa na Kuli Beograd. To što je kamen temeljac za Kulu položen aprila 2016. pa je stajala rupa u zemlji N godina, i što evo 7 godina kasnije taj soliter i dalje nije završen možda bolje ni da ne komentarišem.
Možda bi i Kula trebalo da razapne Samsung reklamu, da ide brže
 
Ako imas informacije podeli sa nama.
Moja informacija je da su probili budzet i da po m2 kosta zgrada vise nego sto su naplatili od kupaca.
(sto da budem iskren mi je receno da ce se najverovatnije i desiti (jos pre par godina prilikom kupoprodaje) jer kula je za reklamu celog projekta a ne za zaradu).
I fora je sto se radi "normalnim" tempom sa odredjenim brojem radnika da ne bi prekoracili budzet jos vise.
Svakako su probili i rok za penale po ugovorima koji ce biti isplaceni (tako mi je receno).

Sto je sasvim u redu sto se mene tice. Ne zurim i nije mi smak sveta jedino sto sam "exited" kao kada kupujes novi iphone pa zelis sto pre da otvoris.
Tako i ovo. Voleo bi da udjem da vidim da malo procunjam ali nije mi sad smak sveta kasnjenje.

Da li su sudski sporovi javno dostupni u smislu da mogu da se pretraze?
 
Poslednja izmena:
Pre par nedelja na sajmu automobila naletim na štand Beograda na vodi.
Pitam za 4 stana (za koje sam svojevremeno bio zainteresovan) da li su raspoloživi i ni jedan od njih nije bio prodat.
Cene od 9200-10400 eura (uzimajući u obzir pad eura oni su pojeftinili). Dobio sam utisak da im prodaja kule ne ide kako su očekivali.
Verovatno je cena ipak previsoka, plus jako skupo održavanje i loš raspored.
Meni lično smetaju laseri i svetla, to je bio hit pre 10 godina i verovatno se samo kinezi još uvek lože na to.
Prekinuo sam razgovor kada mi je devojka (vrlo zgodna ali vrlo ograničenih kapaciteta, po mojoj proceni sa završenom frizerskom školom) počela da prosipa priču o batlerima, to mi je bilo previše da je slušam...
Što se tiče kašnjenja Vradoviću uzmi u obzir da onoliko koliko oni kasne toliko dugo si ti mogao da izdaješ stan i to je tvoj čist gubitak, tj. dodaj tu igubljenu dobit na cenu stana.
 
Poslednja izmena:
Vrh