Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Ja sam ovaj video pogledao pre par meseci (i okačio slike). Moj utisak je da ovde nema ni L od luksuza, sve je to nabijeno kao u socijalnom stanu u a cena :rolleyes: .

Jednostavno deluje kao neuspeo pokušaj pravljenja luksuznog stana. Šteta,kula je bila lepa prilika da se napravi nešto vrhunsko...

Moliću lepo, socijalni stanovi koji su građeni u ovoj državi pre nekoliko decenija su u svakom smislu pojam luksuza za ovo sa snimka... hvata me klaustrofobija od ovog stana, svaka prostorija osim kupatila na kraju deluje toliko tesno i skučeno
 
Dovoljno je pogledati objedinjenu trpezariju, dnevnu sobu i kuhinju. Jedva ima mesta za komotno kretanje a i sofa u dnevnoj sobi je simbolična.
 
a sta vam treba vise za privremeni hotelski boravak? ;-)
Iskreno ja kad idem u hotel nemam ni ovakav luksuz dobijem neki spajz bukvalno a reklamiraju kao da je ne znam sta :)
Doduse moja procena je da ce boravak biti 400-1500 noc.

Ovo je snimak iz hotela a Residences tek cekamo :)
 
Za hotel je više nego pristojno. 400 EUR minimum se čini pretjerano

Ići će od 200. Ipak je zgrada u Beogradu a ne New Yorku

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
mislio sam USD ali ok ajde neka ti bude $200 mada cisto sumnjam. $200 je bas malo za St Regis i to 5*.
 
Poslednja izmena:
Ovo nije snimak hotelske sobe! Bar ja nisam bio u hotelu od 5* koji ima rernu,šporet i duplu sudoperu...
Hotelski apartman? Ja sam imao priliku da budem mozda 2 puta u zivotu u nekom boljem hotelu i ovo je realno prema ovom videu jedan od najboljih hotelskih smestaja.

Sigurno jos uvek niko nije uneo svoje stvari :) a ne dolaze namesteni.
 
:) Lajkujte mi post!

Pola stana u hodnicima, a dnevna soba, kuhinja i trpezarija, da prostitke, sprčeni u jedan ćošak.

Fasada izgrađena kao staklena zavesa, a prozori iz stana poput puškarnica.

Nefunkcionalni balkoni, zimi na vetrometini, leti na preko 50 stepeni. Pri tom nemaju ideju kako da ih tehnički završe.

Nije mi jasno koja bu**** je spremna da da 9000 EUR za kvadrat takvog stana? Recimo da stan od 110m2 košta milion. Od toga, 50% otpada na hodnike i sporedne prostorije. Ludilo mozga!
 
Hotelski apartman? Ja sam imao priliku da budem mozda 2 puta u zivotu u nekom boljem hotelu i ovo je realno prema ovom videu jedan od najboljih hotelskih smestaja.

Sigurno jos uvek niko nije uneo svoje stvari :) a ne dolaze namesteni.

Врадовићу гледам ову слику, кров улазног хола је некако неискоришћен, неће бити ничега на њему, а биће прљав, исран од птица итд, биће то одвратан призор за госте хотелских апартмане на нижим спратовима који гледају на ту страну, па и станара на вишим спратовима,
мораће свакодневно да се чисти и одржава та велика површина

24160685-6449-4289-B250-38BF547C14AC.jpeg
 
Jeste zato je odrzavanje 10e po m2. Realno dosta veliki budzet + media fasada + hotel + dole neki sadrzaji.
Kad saberes sve to ako ne mogu da ociste taj krovic treba da sruse zgradu.
 
Ovo nije snimak hotelske sobe, nego stana od oko 100 kvadrata sa (na primer) 31. sprata. Gledajte klip i prošetajte po osnovi, sve se poklapa, a ova slika je sa sajta BW, gde i dalje mogu da se vide svi ovi "The Residences at the St. Regis Belgrade" stanovi. Ja večito ne kapiram zašto vradovic misli da on jedini ovde ima pristup internetu izvan foruma, a da smo mi svi sisali vesla, pa laže za stvari koje su toliko lako proverljive...
1682460819387.png
 
Ne znam sto bi bio namestaj unutra onda? Ja sam uzeo stan i dobijam bez namestaja? :)

Ne kazem ja da nije isti raspored mozda ali kazem da je ono hotelski apartman.
 
Ovo nije snimak hotelske sobe, nego stana od oko 100 kvadrata sa (na primer) 31. sprata. Gledajte klip i prošetajte po osnovi, sve se poklapa, a ova slika je sa sajta BW, gde i dalje mogu da se vide svi ovi "The Residences at the St. Regis Belgrade" stanovi. Ja večito ne kapiram zašto vradovic misli da on jedini ovde ima pristup internetu izvan foruma, a da smo mi svi sisali vesla, pa laže za stvari koje su toliko lako proverljive...
Pogledajte prilog 160195
sta drugo reci nego smece, a vradovic je sifras, njega treba ignorisati sta god da pise
 
Ovo nije snimak hotelske sobe, nego stana od oko 100 kvadrata sa (na primer) 31. sprata. Gledajte klip i prošetajte po osnovi, sve se poklapa, a ova slika je sa sajta BW, gde i dalje mogu da se vide svi ovi "The Residences at the St. Regis Belgrade" stanovi. Ja večito ne kapiram zašto vradovic misli da on jedini ovde ima pristup internetu izvan foruma, a da smo mi svi sisali vesla, pa laže za stvari koje su toliko lako proverljive...
Pogledajte prilog 160195
Realno uzasan raspored prostorija. Stan 100 kvadrata je uspeo da bude svuda mali i sobe i dnevni boravak. Jbt 15 kvadrata beskorisnog prostora u hodnicima.

Ziveo sam u Becu u takvom stanu, od 90 kvadrata, 20 kvadrata su bili hodnici, 15 kvadrata dve zidom odvojene terase koje su jedna do druge. Imao sam samo dnevni boravak i spavacu sobu kao korisne prostorije u tolikom stanu. Ovo u kuli mi daje bas taj vibe.

Ovo sto je Vradovic naveo "otkud namestaj onda unutra". To je samo raspored na nacin koji ga oni vide i daju kao primer. Ne dobija se namestaj. Kupio sam i ja stan u BnV od 55m2 i dolazi bez namestaja ali sam dobio isto ovakav plan. Inace taj moj stan ima dnevni boravak skoro iste velicine kao ovaj u kuli od 100 kvadrata.
 
Saznacemo uskoro pred kraj godine realnu situaciju.

Ovi stanovi su po meni namenjeni vise za osobe koje cesto putuju ili cesto dolaze u Beograd. Biznis proffesional koji je veoma zauzet. Ima biznis u Beogradu i na primer Cirihu. Putuje cesto na relaciji tamo-vamo i kad dodje u Beograd zeli da bude jako blizu galerije, promenade, banke, da ima bazen, da ima usluge od hotela, veliku sigurnost i slicno. U smislu kratko sam tu daj da to kratko vreme iskoristim sto brze i bolje. Nije namenjen kao tradicionalni stanovi gde ti kuvas spremas jela ili imas zivot u klasicnom smislu. Tako ja to dozivljavam.
Drugi neki realan use case moze da bude ako neko ima neku stariju osobu kojoj treba pre svega pristup bazenu, usluge od hotela (isporuka dorucak rucak vecera u stan na onim kolicima), podsecanje sa recepcije za lekove i slicno.
Treci moze neko da kupi za rentiranje? Mada isplativost toga je TBD.
Neko moze da kupi zato sto je to prestizna i lokacija i prestizna zgrada tipa influenceri ili poznate licnosti.

Sve u svemu (ne)standardna zgrada i (ne)standardni kupci :)
 
Ljudi ne shvataju da ovakve stanove ne kupuju ljudi koji su stedeli ceo zivot da bi ga kupili i ziveli u njemu, koji ce ako im smeta neka sitnica da se zale i dizu buku kako su nezadovoljni. Ove stanove uzimaju ljudi koji imaju milione, desetine miliona pa i vise. Cesto i kao investiciju jer imaju viska kesa koji ne zele da drze na racunu.
 
Ja sam svoj stan u kuli prodao, razmisljao sam da uzmem u Rivieri, ali daleko je Srbija od kvaliteta i luksuza. Ono sto se na snimku vidi je prosecan stan, u Nemackoj takve stanove poseduju normalni ljudi, neko ko radi u supermarketu, dok se u Srbiji to prodaje kao luksuz.
 
Saznacemo uskoro pred kraj godine realnu situaciju.

Ovi stanovi su po meni namenjeni vise za osobe koje cesto putuju ili cesto dolaze u Beograd. Biznis proffesional koji je veoma zauzet. Ima biznis u Beogradu i na primer Cirihu. Putuje cesto na relaciji tamo-vamo i kad dodje u Beograd zeli da bude jako blizu galerije, promenade, banke, da ima bazen, da ima usluge od hotela, veliku sigurnost i slicno. U smislu kratko sam tu daj da to kratko vreme iskoristim sto brze i bolje. Nije namenjen kao tradicionalni stanovi gde ti kuvas spremas jela ili imas zivot u klasicnom smislu. Tako ja to dozivljavam.
Drugi neki realan use case moze da bude ako neko ima neku stariju osobu kojoj treba pre svega pristup bazenu, usluge od hotela (isporuka dorucak rucak vecera u stan na onim kolicima), podsecanje sa recepcije za lekove i slicno.
Treci moze neko da kupi za rentiranje? Mada isplativost toga je TBD.
Neko moze da kupi zato sto je to prestizna i lokacija i prestizna zgrada tipa influenceri ili poznate licnosti.

Sve u svemu (ne)standardna zgrada i (ne)standardni kupci :)
Vidi se da nikada nisi bio u kontaktu sa takvom vrstom ljudi i da ne znas kakav kvalitet oni zele i traze. Ovo na snimku je prosecan stan, nista spektakularno, sasvim obicno. Treba godina i godina da prodje da bi Srbija stigla do luksuza, kako u gradnju tako i u kvalitetu usluga, komunikaciji.
 
Vrh