Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.632
Pohvaljen
37.240
EDIT: 15.04.2016

Izvor: Beobuild.rs

Kamen temeljac za "Kulu Beograd"
Kula%20Beograd-01b.jpg


Polaganjem kamena temeljca za “Kulu Beograd” počela je realizacija još jednog projekta u okviru reurbanizacije savskog priobalja. Nakon prošlogodišnjeg otvaranja gradilišta stambenog kompleksa “BW Residences”, danas su radovi otpočeli i na tzv. “Kuli Beograd” - 168 metara visokog obeležija na samoj obali Save. Projekat potpisan od strane SOM studija (Skidmore, Owings & Merrill LLP), poznatog arhitektonskog tima iz SAD predstavlja centralni i najviši objekat čitavog masterplana, a istovremeno i jedan od najviših objekata u Beogradu. Ovaj novi reper nalaziće se na središnjem delu desne obale, između Starog savskog mosta i mosta “Gazela”, a biće kombinovane stambeno-komercijalne namene.

Celu vest kao i prikaze Kule Beograd i fotografije gradilista mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/kamen-temeljac-za-ku ... p2613.html
02%20-%20presek%20namena.jpg

160415-Kula-Beograd-izg-02.jpg

Celu vest kao i prikaze Kule Beograd i fotografije gradilista mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/kamen-temeljac-za-ku ... p2613.html
 
Ovakve pripremne radove ima i moj deda kod njega u Stublinama...ali avaj da nisam zakeralo :vops: za novu temu.:)
 
Igore, red bi bio da u prvom postu ove teme stoji kakav takav render kule :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Taj Henk Willems radi dizajn logoa i ostalih propratnih materijala (vizit karte, brošure, posuđe i slične drangulije), i nema veze sa arhitekturom (ovo na njihovim slikama je prvobitno idejno rešenje SOM-a koje do sada, bar tako kažu, doživelo određene izmene).
 
Kula "Heinz Ketchup"

Sent from Nexus via Tapatalk
 
Kuća za radnike energoprojekta je skoro pa gotova...
Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1

Od nekih novosti, video sam da su krenuli da postavljaju talpe
u neposrednoj blizini gradilišta Kule Beograd, postavili su za sada oko 15 m talpi.

Ovde na slici se vidi loše, ali to je odmah pored ove barže koja donosi
građevinski materijal. Označio sam na slici dole.


Pozor sa SSC
 
Morace sav ovaj pesak i sva ova zemlja dobro da se utaba da bi nasip bio sto cvrsci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379340#p379340:14r632p0 je napisao(la):
spatiotecte » Ned Apr 03, 2016 10:44 pm[/url]":14r632p0]Morace sav ovaj pesak i sva ova zemlja dobro da se utaba da bi nasip bio sto cvrsci.
To je poenta svega. Probaj kući kada betoniraš, pospi šljunak i pesak ispod betona direktno na zemlju pa malo utabaj, posle toga možeš da radiš šta hoćeš neće ti ništa propasti kroz taj šljunak. Pa posle sipi beton i staviš malo armature, 10 cm takvog betona sa armaturom je neuništivo. Ta armatura kad bi posle razbijao macolom dušu bi ti izvadila. :sesir:
 
Danas pri postavljanju kamena temeljca kažu da će biti 160 m sa više od 40 spratova. Malo je čudno da dizajneri tek posle dizajna shvate da bi se bolje uklapala niža. Mada pravi razlozi mogu biti i manjak para, tražnje...
Što se tiče visine, mislim da je ona prikladnija Novom Beogradu ili nekom drugom novijem delu grada nego blizini starog jezgra. Ovako visokim zgradama stari deo grada gubi ravnomernu konturu i dobija konturu "babinih zuba". Jer ova zgrada će u početku biti atrakcija kao što su bile: Ivo Lola Ribar, Beograđanka, soliteri na zemunskom keju... i druge koje danas kad je prošla euforija gledamo drugačije nego onda kad su pompezno građeni.
 
46 спратова, на 38. ће бити ресторан. Више од половине простора за становање: укупно 220 станова на 26 спратова. Испод њих хотел, а још испод - подземна гаража на два нивоа.
 
Očekujem da će biti više solitera u "Beogradu na vodi" jer je to u budućem centru grada uz obalu reke. Tako da bi bilo kakva gradnja ispod 16 spartova bila neekonomična, a Beograd bi sa niskim zgradama na ovoj lokaciji nastavio tradiciju dezorjentisanosti na desnoj obali reke Save.

Kada se pogleda "Beograđanka", TK centar, Hram, Nova zgrada Kliničkog centra (iz 1982 god.), bivši BIGZ, bivša zgrada Beobanke, zgrada Narodne banke Srbije na Slaviji, soliter Ministarstva odbrane (u sklopu je Generalštaba), hotel Slavija... totalni vizuelni i visinski nered. Zbog toga mislim da će veći broj solitera u ovom delu grada i to u Savskom vencu samo pomoći da se pozadina na okolnim brdima uklopi u grad.
 
Dobro, zavisi od ukusa. Meni se više sviđa ravnomerna kontura kao npr kad gledaš Pariz sa Montmartra, nego neravnomerna kontura Nju Jorka sa neboderima međusobno neusklađene spratnosti. Ako bi uzeli broj turista kao merilo lepote grada, čini mi se da onda većina ljudi ipak preferira uredan Pariz fazon
 
Neće ovo kod nas biti Njujork ili Dubaji, ali neće biti ni Pariz. Već će biti Beograd na obali reke Save u 108 hektara neiskorišćenje površine u centru grada. To nema ni jedan grad ove ili veće veličine na svetu, toliku neiskorišćenu površinu u centru grada koju treba izgraditi najsavremenijim urbanizmom i na ekonomičnim osnovama, a to je visina sa slobodno stojećim zgradama i njihovim razmakom od 20 do 35 metara. To ova dva grada koja si postavio nemaju u centru grada.

I nije stvar u ukusu nego je u zdravoj ishrani, tačnije u urbanizmu u ovom slučaju.
 
a nama da budemo "ueredan pariz fazon" smeta samo beogradjanka, hram i jos par solitera..

nemamo mi efekat "babinih zuba", mi imamo efekat "babinih kvarnih zuba sa gangivitisom"
 
Nije Pariz urbanistički uredan, već zagušen stari grad velike površine niskih nabijenih zgrada, bez mogućnosti provetravanja ulica.
 
Vrh