Šta je novo?

Izbori 2024

Zar nije pravi razlog za smenu to što Tadić nije hteo da potpiše Briselski sporazum?
To je samo jedan od razloga, Tadic nije imao falange, i organizovane batinase, valjda je to svima jasno.
Nisu bili autobusi stranih tablica na dan izbora itd.
Da ne govorimo o stanju u medijima.
 
Što se tiče velikih stvari (rudnici, Kosovo, rasprodaja svega ako ostane nešto nakon trenutne vlasti) mislim da će naredna vlast biti još gora na osnovu toga što sam video u zapadnim zemljama. Tamo je vlast smenjiva a narodu sve gore i gore pa se onda čovek zapita koja je poenta izbora?
Kako moze biti gora, sta ce to uradi gore od AV ?
 
Što se tiče velikih stvari (rudnici, Kosovo, rasprodaja svega ako ostane nešto nakon trenutne vlasti) mislim da će naredna vlast biti još gora na osnovu toga što sam video u zapadnim zemljama. Tamo je vlast smenjiva a narodu sve gore i gore pa se onda čovek zapita koja je poenta izbora?
Barem nemaju ukorenjen sistem korupcije.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Hoces iskreno, deluju za promil bolje i kvalitetnije od ove ekipe protiv nasilja.

I hoces jos nesto iskrenije, a znam da ce mi se mnogi smejati, jedini koji je pokazao neku vrstu kredibiliteta je nazalost Tadić. Vrv je zato tako lose i prosao. Jer narod ocigledno ne zeli kredibilne politicare.
SPN navukao vise glasova nego ikad ali kod njih niko ne valja i totalna su propast.

Ovi kredibilni sto ozbiljnije deluje nisu privukli ni cetvrtinu al nije do njih nego kriv je narod.

Ne vidim neku konzistentnost u ovom rezonovanju.
 
SPN navukao vise glasova nego ikad ali kod njih niko ne valja i totalna su propast.

Ovi kredibilni sto ozbiljnije deluje nisu privukli ni cetvrtinu al nije do njih nego kriv je narod.

Ne vidim neku konzistentnost u ovom rezonovanju.

Navukao?? Da, dobar ti je izraz, navukli su tako sto su iskoristili setnje gradjana posle stravicne tragedije, da ne kazem monetizovali. I niko drugi do Djilas koji je odlucivao koja stranka moze a koja ne moze da bude deo pokreta.

Izvini sto ne mogu da povezem rec kredibilnost sa Marinikom i ekipom.

A to koliko su navukli meni dovoljno govori izlaznost na ovim i proslim izborima.
 
Navukao?? Da, dobar ti je izraz, navukli su tako sto su iskoristili setnje gradjana posle stravicne tragedije, da ne kazem monetizovali. I niko drugi do Djilas koji je odlucivao koja stranka moze a koja ne moze da bude deo pokreta.

Izvini sto ne mogu da povezem rec kredibilnost sa Marinikom i ekipom.

A to koliko su navukli meni dovoljno govori izlaznost na ovim i proslim izborima.
A ostali pokreti i 'kredibilni' politicari ne navlace nista i ne uticu na izlaznost? Sve je na ovim nekredibilnim?
 
Za mene najvece razocarenje ovih izbora je mala izlaznost. Ocigledno je narod zadovoljan. Ne smeta mu korupcija i bezvlasce na svim nivoima dokle god im kpne po neka kinta.
Samo ste zaboravili da je ista prica bila sa kreditima u Titovo vreme, jedan period se lepo zivelo a zato jos uvek deca i unuci vracaju dugove. Koliko li ce decenija mozda i vekova vracati ove milijarde spicene na gluposti. Naravno planiranje buducnosti u Srba je naucna fantastika i na drzavnom nivou a na privatnom da ne pricamo. Od danas do sutra i tako....
 
a nešto ne verujem da njegovi radnici imaju to isto.
Vidi, ne mogu da imaju moj lifestyle, ali ne snose ni rizik poslovanja koji ja kao vlasnik snosim. Kod mene u firmi su korektne plate, što u prevodu znači nekih 10-15% iznad tržišnih za adekvatne pozicije.

Tako da jedan senior koji ima 4-5K eur neto može da ima i te kako lep lifestyle, pa čak i veoma blizak mom, jer ja nemam neke ekstremno velike redovne privatne troškove.

Npr. On isto kao i ja može da putuje gde hoće i kada hoće, ali za razliku od mene neće możda ići u top luksuzne hotele i neće leteti biznis klasom na long haul letovima.

S druge strane ako hoće može da vozi identičan auto kao ja, jer mu plata lagano dozvoljava da na lizing vozi šta hoće (kod mene u firmi seniori voze Porsche Boxster, Audi TT MK3, BMW peticu 3 godine staru, BMW M3, Mercedes CLA, Jaguar F type, BMW X5 par godina star...

Takođe mogu da kupe identičan stan kao što je moj, naravno na kredit, dok sam ja stan uzeo na keš. Evo kod mene u firmi jedan kolega živi u A bloku, drugi je kupio stan u BNV (mislim da je Tera zgrada), treći živi već 10 godina u West 65, jedan kolega je isto skoro kupio stan u Novom Dorćolu... tako da sve to što je dostupno meni dostupno je i njima, sa malom razlikom da će oni ipak te stvari priuštiti kroz kredite, a ne za keš.

Imajući sve to u vidu oni mogu komotno da žive na veoma visokoj nozi, naravno ono kojima su te stvari prioritet. Ne može sve naravno, jer plate od 4-5K ipak imaju neki limit.

Najveća plata kod mene u firmi je trenutno 6K, s tim što taj zaposleni sa godišnjim bonusom izlazi na više od toga. Najniža plata je 1.200 eur. Pričam naravno o neto iznosima.

Dodaj na to da svi imaju plaćeno privatno zdravstveno osiguranje sa jaĉim paketom što vredi oko 100 eur meseĉno, privatno penziono što je slična vrednost, praktično neograniĉen budžet za edukaciju (nije problem platiti i nešto što nije vezano za posao), novopečenim roditeljima u prvih 6 meseci plaćamo kućnu pomoćnicu jednom nedeljno, i bejbi siterku 10 sati nedeljno. Takođe kao firma smo nekoliko puta uletali i pomogali finansijski zaposlene koji su imali neke jače finsijske probleme (ne želim o tome da pričam, stali smo uz njih i rešili to).

Pored svega toga imamo full remote polisu ko to želi, tako da trenutno imamo nekoliko zaposlenih koji rade sa Šri Lanke, Tajlanda, iz Portugala i Grčke... a pored full remote opcije imamo i neograničen broj slobodnih dana za sve zaposlene koji su duže od godinu dana u firmi (bitno je da se za tih godinu dana uverimo da su fit sa nama i da nisu neko ko će taj benefit zloupotrebljavati)

Tako da smatram da ipak kao poslodavac pružam zaposlenima korektne uslove i mogućnost da vode život kakav žele, pa čak i na visokoj nozi ako ih to privlači i ako im nije problem da ulaze u kredite/lizinge ili žele da prištede za neke skuplje stvari.

I naravno da ne mogu imati standard kao ja kojo sam vlasnik, ali smatram da kao ljudi koji rade za platu imaju i više nego korektne uslove.

Како то мислиш да може да се пегла преко високих плата, па већи је порез на плате него порез на добит+дивиденда
Zato što na plate i bonuse doprinose plaćaš do određenog iznosa, a posle toga plaćaš samo porez na prihode, pa imaš dobit više ti se isplati da podigneš kroz bonus i platiš porez na prihode 10% na veći deo tog iznosa, umesto kroz dividendu pa da platiš 28%. Doprinosi se plaćaju mislim do oko 200K dinara ili tako nešto, a preko toga samo porez na prihode.

,,Idoli'' mladih. Zanima da li dozvoljavaš i bahato parkiranje ispred tvoje firme, grafite i smeće koje mladi ostavljaju?
Ne, ne i ne.
Kakav je to stil oblačenja a da nije metuzalem?
Otiđi u Galeriju, npr. u XYZ ili Fashion Friends pa ćeš videti.
Baci neku sliku svog stajlinga Deki i zamuti facu. Balmain, Napapijri, Calvin Klein, Emporio Armani, Avirex kozna jakna, Cesare Paciotti gilje, Evisu farmerice, kosa malo farbana da ne bude nijedna seda, Phillip Patek sat... da pozavide komsije s Burme? :)
E nisam ja u tom fazonu više. Pre 2-3 godine me je ložilo da nosim Balmain/Dsquared/Philip Plein/Balenciaga/LV/Gucci garderobu i to da bude upeĉatljivo označena, al posle mi je to postalo odvratno jer sam primetio gomilu ljaksomira da se tako oblači.

Sada sam više u quite luxury fazonu - i dalje kupujem skupe brendove, mahom dizajnersku garderobu ali mi je jako bitno da se brend ne vidi, tj. da nigde ne piše vidljovo ime brenda ili da postoji karakteristiĉna šara.

Iz istog razloga ne nosim više Paccioti obuću koja jeste jako kvalitetna, ali ja se ipak lepše osećam u svedenijim Tod's ili Hogan cipelama u odnosu na vrišteći Paccioti, D&G ili PP što sam ranije preferirao.

Ista priča je i što se tiče satova. Mnogo ljaksomira nosi Rolex, što fejk, što origijal, što nabavljenih na ko zna koje kombinacije i zato Rolex nikad na ruku ne bih stavio.

I upravo zbog toga nosim mnogo manje upadljove Hublot satove (3 komada trenutno u kolekciji)

Summasummarum: volim da budem lepo obučen, volim da se vidi da je na meni dizajnerska garderoba, ali ne želim da ličim na nekom ljaksomira i da odajem "Aca Lukas" utisak ;)
Dopada mi se kako sve ovo izgleda, skapirali su da se nešto mora uraditi pa ćemo u ponedeljak na blokade, videćete i gde, ali je bitno da nas bude što više.
Iz greške u grešku - čoveče ogadili ste nam se sa blokadama gazele, pa zar toliko želite da nam se ogadite dodatno da to ponovo radite???

Idite na Avalu, u park kod Ušća, na Adu Ciganliju, pa protestvujte koliko hoćete.

Nemojte da terorišete nas normalne građane.

Jedino mi deluje Dobrica normalan, nigde nije bio u vlasti.
Ček to onaj što u 40+ godina nema dana radnog staža i što je u CV-u napisao da voli da otkriva zaboravljeno i popravlja pokvareno?

Programeri koji odlaze iz Sbije zbog para su slabo obavesteni da ne kazem neku tezu rec, ja ne znam nikoga ko je otisao zbog para u zadnjih par godina.
Ma kakve pare, niko nije lud da ide iz Srbije zbog para. Odu ljudi na neko vreme da osete život napolju. Imao sam kolegu koji je iz tog razloga otišao u Švicu 2019. godine, pre 3 meseca se vratio nazad, i evo ga ponovo kod mene sada. Hteo je da oseti život u Cirihu, malo Alpi, malo jezera, i kad je izgustirao, vratio se nazad. Većina it-evaca je u tom fazonu ako se sele preko.
Vidi, programeri osim para koje unose ni na jedan drugi nacin ne doprinose drustvu, dok se to ne moze reci za lekare, vozace ili radnike gradske cistoce.
Unose mnogo toga još, pre svega nova iskustva i internacionalni pristup poslovanju. Pri tome mnogo su otvoreniji i tolerantniji prema različitostima jer su imali prilke da rade sa ljudima iz raznih kultura.

Mozda u tvojoj firmi dobijaju "korektne", za ove koje ja znam, svi imaju doooosta vece plate od srpskog proseka, i to pocevsi od juniora koji jedva znaju nos da obrisu, da ne pominjem koje pare mlate seniori.
Kod mene "korektna plata" znači 10-15% iznad tržišnih uslova za svaku poziciju + gomila benefita koji takođe imaju materijalnu vrednost. Nije mi cilj da neko zvog par stotina eur više od u neku drugu firmu. Pročitaj prvi deo mog posta, tamo sam elaborirao sve.

Ali se*e mi se kada krenu da prosipaju kako je njiho posao tezak, odgovran, stresan itd.
Čekaj, njihov ili naš? Ako si ti zaista neko ko radi u it sektoru, onda ne bi govorio o tome u trećem licu. Pre mi se čini da si neko ko bi voleo da radi za "it platu", a it firme ga neće. ;)
Ili da isprogramiraju bolju opoziciju.
Bi ja, al nemam source code ;)
Mogu da se slozim, samo valjda ima neki drugi influenser koji je normalniji od praseta i slicnog olosa.
Mo može ko god hoćeš, koji god ti se sviđa, samo je bitno da ima veliki doseg i uticaj na mlade. Znači neko sa 500K+ pratioca koga mladi gotive.
Ne, hocemo da zamenimo jedno zlo sa drugim zlom koje se moze menjati mnogo lakse.
Ne budi siguran da će drigo zlo da se menja lakše. Nema garancije za to jer ovi novi su gladni i žedni + verovatno imaju svoju "bratiju" koja čeka da preuzme unosne državne poslove. Neće se ti lako dati da budu skinuti. K'o DS što se držao 12 godina.
Šta ako naredni samo nastave da koriste već razrađen sistem korupcije?
Nije to "šta ako" jer tako će svakako i biti, obzirom da je njima to i glavni razlog zašto hoće da skinu AV i SNS. Ne misliš valjda da će ekipa od 40+ bez radnog staža, bivši NVO-ovci i blejači, raditi u interesu države i naroda, bez da omaste brke? Ne bih ja bio siguran u to, naprotiv siguran sam da jedva čekaju da sednu u skupštinu i da im ulete poslaničke plate + da oni malo uticajniji dovedu svoju ekipu (bratiju) da im nabace unosne državne poslove, a da oni uzmu lep procenat na ime provizije u stilu Šojića iz Tesne kože. Ne verujem u moral bivših NVO-ovaca i blejača.

Tako da nemo' si naivan ;)
 
Poslednja izmena:
ja sam prvi grizao jezik dok sam zaokruživao 7cu (pričam za parlamentarne), pa evo me ispred RIK-a.
Blago tebi, kao sto rekoh, jedno zlo da menjam drugim nemam volje ni zelje.

I dokle god se urla o pokradenim izborima istovremeno se pokriva i opravdavaju ovi za koje si se grizao za jezik dok si glasao.

Kao sto rekoh da je 500 000 kineza glasalo za onaj olos na vlasti opet bi bilo koja normalnija opozicija dobila.

Tako da slobodno idi pešači za raznorazne Marinike, Aleksice, i druge ex DOS, G17 recidive. To je tvoje pravo i postujem. Samo nemoj da mi vredjas inteligenciju sa pokradenim izborima.
Nemoj ni ti da nam vređaš inteligenciju sa time da su svi ološ i da je zato bolje ne raditi ništa po tom pitanju. To što si ti zadovoljan trenutnim stanjem ne znači da su i drugi i da ne žele da urade nešto da se sistem promeni. To ne znači da se bore da SPN zasedne na vlast, nego da sistem bude takav da je potpuno normalno da ako sa nekim nisi zadovoljan, da tog istog smeniš na izborima, a ne da moraš najmanje jednom nedeljno da izlaziš i blokiraš ulice jer nisi zadovoljan ili da nakon svakih izbora čim obaviš svoju glasačko pravo, da ideš ispred rika i protestvuješ.

Čemu insistiranje na ponovljenim izborima po istom sistemu? Opet će da dovuče prekodrinsku kurtu i murtu potpomognutu sa ovima sa Kosova. I šta onda?
Čemu insistiranje na čekanju da se organizuju fer i pošteni izbori kada je i pticama na granama jasno da se to neće nikada desiti za vreme vladavine aktuelne vlasti?

A visiš na političkoj temi i uz to kritikuješ te iste političare što nisu zašli u MML. Čak i ovo malo što zađem u temu, vidim da su najbučniji oni koji su "apolitični". Stalno se nešto kritikuje i zamera ljudima koji se oko nečega angažuju (nevezano da li je politika ili nešto drugo u pitanju) kako to rade pogrešno ili se džabe cimaju... A kada te iste ljude pitaš zašto se oni ne angažuju da promene to što zameraju, uvek se nađu neki izgovori kako se ne može ili neće...
Isto tako, u 90% slučajeva, ovo pišem uopšteno, kada god se postavi pitanje zašto se konkretno nešto ne preduzme na samom terenu, vezano za nešto od lokalnog značaja za običan život, uvek se nađu neki izgovori kako se ne može...​
Što da ne visim? Jel ovo neka ekskluzivna tema za aktiviste? Pa ti meni vojvodo, ja tebi serdare...

Moram još jednom da ponovim, pošto si drugi koji nije razumeo. Organizacija koja nije sposobna da pošalje aktiviste u Mali Mokri Lug sigurno nema kapacitet da vodi dvomilionski grad...
Ako već zauzmeš stav da te politika ne interesuje, a konstantno pišeš na istoj, znači da te ista ipak i te kako interesuje. Ovo kao ono što na nekim portalima pročitam komentare na redovnom nivou kako niko živi ne prati neki sport ili neku drugu stvar i kako to nikoga u suštini ne interesuje. Ako nekoga nešto zaista ne interesuje, onda taj neko to nešto ni ne prati.

Drugo, ako već ne želiš da imaš išta sa SPN, zašto te toliko tangira što su nesposobni da vode grad? Pretpostavljam da si glasao za onu opciju koja je sposobna da vodi grad.
 
E i drugari, moram da kažem da mi ipak ova tema i prepiska sa vama oduzima previše vremena i moram da se isključim sa teme, jer je i riba počela da mi zamera što svako veče do 3 ujutru kuckam iz kreveta po forumu, umesto da se mazimo ;)

Tako da samo ću za kraj napisati ovo:

Za 2 dana na slavi mi je bilo 40-ak ljudi, što rodbine, što prijatelja, i obzirom da su izbori bili pre 3 dana, neizostavno se pokrenula i ta tema.

Mogu da kažem da smo se svi jednoglasno složili da ćemo na izbore izaći tek kada se komplet opozicija ujedini po modelu DOS-a 5. oktobra, uz usluv da su građanisti iz kruga dvojke počeli da obraćaju pažnju na periferiju i unutrašnjost, i da se to vidi na konkretnim akcijama, a to znači da vrhuška iz kruga dvojke ide po periferiji i unutrašnjosti i da se bave tim ljudima, da im pomažu, da ih gledaju sa dosta empatije i razumevanja i da ih ne omalovažavaju sa "krezubi" ili "manje vredni".

Tako da eto, to je to. Javljaću se s vremena na vreme na temama u vezi izgradnje i konkretnih projekata a sa ovom temom moram oladiti malo jer mi oduzima previše vremena + mi se riba žali da sam zastranio po kojekakvim forumima, tralala ;)

Svako dobro!
 
Pa "stvaraju novu vrednost" znaci "pare koje unose u zemlju".

И конкретно стварају добра и услуге које пружају. Без којих не би постојао овај форум нпр.

Што ће рећи ем производе ем инвестирају паре у земљу. За разлику од нпр. Вулина који нит производи ишта нит је икад ишта извезао из Србије осим блама.

Nije mala stvar, ali moja poenta je da su vec vise nego adekvatno placeni za tu svoju rabotu.
A apscinenet hoce da im jos smanji poreze, jer jbg 5000 E nije dovoljno.

Порези нису казна за успех него наплата за функционисање јавног сектора. За квалитет јавног сектора који имамо нико не би требао да плаћа више од 15% својих прихода када се све узме и сабере (дакле без тродуплог и четвородуплог опорезивања истог прихода). Ево ја буквално не знам када сам у протеклих годину дана имао стварну, опипљиву корист од јавног сектора. Од понеких компанија у јавном власништву да али њих не плаћам порезима него преко рачуна (нпр. водовод). Од конкретно државе Србије и њених агенција, завода, бироа, канцеларија итд. ја немам појма шта бих могао да узмем као пример да сам имао корист у 2023. години. И да се разумемо, ја сам пола ове године радио само да платим порезе и дажбине тој држави.

Притом, не видим ама баш ниједан разлог зашто би исти % пословног пореза плаћа Зиђин који масивно троши државну инфраструктуру и програмер са својим лаптопом који је не троши уопште. Као грађанин да, али као грађанин плаћа све остале порезе почевши од ПДВ-а.

Притом 2.0, страни инвеститор у пракси плаћа много мањи % пореза од српског програмера иако заправо троши државну инфраструктуру за своје пословање зато што има повраћај пореза у виду субвенција. Па тако да држави паре за порезе и онда добије те исте паре од државе у виду субвенција.

Што ће рећи када се све скупи, да тај програмер који ради за иностранство плаћа много веће порезе држави Србији од просечног "страног инвеститора" иако не троши ресурсе јавног сектора ни његову инфраструктуру, не арчи путеве, пруге, судове итд. И на крају сав његов профит остаје у земљи где бива реинвестиран у домаћу економију, а не извучен у матичну компанију у Бечу или Тел Авиву.

Ali se*e mi se kada krenu da prosipaju kako je njiho posao tezak, odgovran, stresan itd.
Brale, cuti kad si vec imao srece da ti upadne kasika u med da se nadjes na pravom mestu u pravo vreme, nemoj da prosipas taj licemerni bulshit.

Шта је ту лицемерно? Од кад је професија ствар среће а не година учења и развоја каријере?
 
Ali se*e mi se kada krenu da prosipaju kako je njiho posao tezak, odgovran, stresan itd.
Brale, cuti kad si vec imao srece da ti upadne kasika u med da se nadjes na pravom mestu u pravo vreme, nemoj da prosipas taj licemerni bulshit.
Ko misli da je programerski posao lak, slobodan je da nauci programiranje i krene da radi. Kompanije su cak i u ovo vreme krize spremne da daju hiljade evra za vrhunske strucnjake. Ima samo jedna kvaka: spremi se na X godina ucenja da bi dobio prvi posao i konstantno ucenje tokom celog zivota. Vreme kad su kursadzije sa 3 meseca kursa mogli da nadju posao na osnovu kojih neki misle da je ovaj posao lak je proslo. Ne kazem da je tezi od rudarskog posla niti odgovorniji od posla lekara, ali postoji razlog zasto je placen koliko je placen. U principu on i nije mnogo placen, nego su vecina drugih zanimanja slabije placena, a programiranje je vise placeno jer je usmereno na svetsko trziste. A ako na svetskom trzistu uspevas da pobedis, logicno je da ces vise zaraditi. Samo je potrebno da budes 10 puta bolji od Indijca koji je 5 puta jeftiniji da bi klijenti iz Amerike i Evrope izabrali tebe, a ne Indijca.
 
Poslednja izmena:
Čemu insistiranje na čekanju da se organizuju fer i pošteni izbori kada je i pticama na granama jasno da se to neće nikada desiti za vreme vladavine aktuelne vlasti?
Zar nije to ono što je Ajnštajn jednom rekao: The definition of insanity is doing the same thing over and over and expecting different results.

Izbore pod njegovim uslovima opozicija nikad neće dobiti
 
Ako već zauzmeš stav da te politika ne interesuje, a konstantno pišeš na istoj, znači da te ista ipak i te kako interesuje.

Moraš da naučiš da čitaš s razumevanjem...

U Mali mokri lug odem samo kad zalutam, a nemam nikakve političke ambicije, niti želim da se valjam u partokratskom brlogu.

Drugo, ako već ne želiš da imaš išta sa SPN, zašto te toliko tangira što su nesposobni da vode grad?
Zato što ne živim u Babušnici već u Beogradu...
 
Nama ne treba idealni politicar. Treba nam bilo kakav covek od akcije. Ne laznjak kao Cuta. Recimo kao sto je nekad bio Velja Ilic. Bager i napred...

Moze da bude bivsi veteran ili bivsi kriminalac ili bilo sta.
Fasisticka vlast ne noze da bude smenjena zakonskim sredstvima.
Treba nam znaci neko ko je spreman da krsi zakon u tom procesu.
Posto vecina gradjana podrzava bezakonje, to je sad potpuno jasno, taj novi vodja mora biti spreman da brutalnom silom i zastrasivanjem privede narod "k poznaniju prava".

Mislim takvog nemamo i ne zelimo jer smo presli granicu oporavka. Da zelimo takvog, nasli bi ga.
Oporavak naseg drustva je sada nemoguc.
 
Što se mene tiče, svi mogu da se sklone, ali naslednika, neku ljudinu koja bi mogla da animira šire mase-ne vidim.

Razumem tvoju frustraciju ali i dalje ostaje da biraš od ponuđenog ili se sam kandiduj ili se povuci iz svega.

I pritom svi znaju da ponavljanja izbora neće biti.
Živi bili pa videli.

Naravno da neće biti. Cilj je vršiti pritisak i pokazati neslaganje sa krađom i manipulacijom izbornom voljom. Tada držiš povišenu lestvicu otpora do sledećih izbora. Suprotna varijanta je ćutati i to je onda zeleno svetlo da nastave dalje i jače, a građani budu obeshrabreni, utučeni.

Dakle mvbg1 nije cilj to sto je proklamovan cilj nego je cilj pritisak sam po sebi. To ne ide da se otvoreno kaže na javnom skupu. Što duži i što jači pririsak makar izbori i ne bili poništeni. Malo ko to stvarno očekuje da će se dogoditi.

Ali možeš blokirati i konstituisanje gradske skupštine, opstruirati na razne načine. Mora borba. Cilj je borba i kontinuitet otpora.

Zar ti nije malo cudno da ova ekipa nije uspela da privuce veci broj ljudi na glasanje. Kolika je bila izlaznost?

Zar nije ista Marinika molila ljude da izadje barem 5% ljudi više. Zasto je dobar deo ljudi odlucio da ne izadje?

Izlaznost je bila faktički ~75% sa nepročišćenim spiskom koji imamo... Puno ljudi živi i radi u inostranstvu, a ostali prijavljeni ovde. Tako da, ne stoji to o maloj izlaznosti. Od građana Srbije, a ne državljana Srbije, 3/4 nas je izašlo.

Pored bavljenja krađom i manipulacijama, mora da se nastavi i front južno od Malog Mokrog Luga, za lokalne izbore.

Moraju da im objasne, onima koji se lože na kosovo i sankcije da državna politika nema veze sa lokalom i da biraju one ljude koje znaju i u koje imaju poverenja da će najviše napraviti za njihov kraj... Ovi od Nestora kratkovidi i lakoverni da se pripoje desnici tipa Miloš Jovanović. Ti građani su navučeni, a u suštini nezadovoljni vlašću. Mora da se radi paralelno i deo otkine i od sns jer je ostalo sve manje prostora da se animiraju apstinenti. Tu još ima prostora kod mlađih verovatno. Među njima nisu svi izašli. Preko 30, 35g starosti ja ne znam ko nije izašao da glasa...
 
Poslednja izmena:
Izdaš fakturu, dobiješ devizni priliv koji odobriš, pare ti legnu na devizni račun. Zoveš treasury da ti da kurs za menjanje u dinare, izvršiš konverziju i to je to, imaš lovu na dinarskom računu. Ne znam šta je tu nenormalno...

Нисам на то мислио, фактура, распоред прилива, продаја девиза итд... већ на наплату картицама из иностранства.

Но... да се вратимо теми:

Moжда најинтересантније што је рекао је следеће:
"Маневар СНС по којем ти понуде нешто и угуше те пре него што почнеш да растеш је веома паметан. Већина наших гласача гласала је за нас зато што смо рекли да нећемо ићи ни са ким. Ако сада прихватиш било какав вид сарадње ти људи одустану и кажу 'е ови су исти као и сви други'. Нама је био циљ да пређемо цензус и уђемо у парламент. Све преко тога - нас не интересује комплетна власт. Са 13 посланика, што није мало, добили смо прилику да кажемо шта мислимо и да се то чује и за нас сад те конкретне понуде нису интересантне", објашњава Несторовић.
 
Poslednja izmena:
Glavni razlog neuspeha opozicije je u netazumevanju vecinskog mentaliteta u Srbiji.
To nisu neki "gradjani" koje je zli rezim zarobio i ne da ima neka prava.
Vecina, verovatno 70 do 80% voli ovo stanje i ista je kao i rezim. Odnosno ovaj rezim je narodna vlast.

Ni rezimi srpskih dinastija, ni komunisticki rezim nisu bili ovoliko bliski duhu naroda.

Vecini je izborna kradja normalna stvar jer je bilo kakva kradja za njih normalna stvar.
Uskoro ce leva opozicija shvatiti u kakvoj je zemlji i odustace od protesta.
Oni su svoje ciljece ostvarili.
Izvrsili su naredjenje Ambasade i dali legitimitet SNS.
I bice u skupstinskom restoranu.

Djilas Marinika i ostali bi najradije da klinci koji protestuju nestanu.
 
U provincijama kao i u Beogradu došlo je do ogromnih nepravilnosi. U Priboju je kompletan državni/opštinski aparat uključen u prevaru, posmatrači su podneli gomilu prigovora za obaranje BM. Ljudi se dovode na glasanje službenim autima svih Javnih službi. Ljudima se od vrata do vrata isplaćivao keš za glasanje. U prigraskim mestima se glasalo bez ličnih karti...
Vrhunac je bio kada je odbornik SNSa u lokalnoj kafani analizirao i prepravljao gomilu listića uz Nikšićko pivo. Na mnogim BM prijavljeno je da su umrli ljudi prijavljeni da glasaju od kuće kao nepokretni. Policija je intervenisala na mnoge prijave ali videćemo da li će biti i reakcije.

Birački spisak 27000 , na popisu 23 000. Kao pogranično mesto takođe je imalo gomilu RS birača.

Od lokalnih listi Priboj je imao samo jednu pravu opoziciju okupljenu oko grupe građana koju je podržao Parandilović.

Okvirno rezultati na lokalu
SNS 7000
UG Sloga 3000
RSDP 1000


Pogledajte prilog 184195


EDIT: nezvanično, čuo sam da je i deo kontrolora ispred opozicije bilo zapravo iz SNS, kao ubačeni element.
Opštinska izborna komisija odbila je sve prigovore na biračko mesto sa kog su listići izneseni u kafanu uz obražloženje "pa šta, nije zabranjeno ići u kafanu".

PA ŠTA!
 
Za mene najvece razocarenje ovih izbora je mala izlaznost. Ocigledno je narod zadovoljan. Ne smeta mu korupcija i bezvlasce na svim nivoima dokle god im kpne po neka kinta.
Samo ste zaboravili da je ista prica bila sa kreditima u Titovo vreme, jedan period se lepo zivelo a zato jos uvek deca i unuci vracaju dugove. Koliko li ce decenija mozda i vekova vracati ove milijarde spicene na gluposti. Naravno planiranje buducnosti u Srba je naucna fantastika i na drzavnom nivou a na privatnom da ne pricamo. Od danas do sutra i tako....


Nemoj sada ce Noki da ti objasni da smo imali rekordnu izlaznost.

Vrtimo se u krug, mala izlaznost je pravi neuspeh ovih izbora. Znaju to i Marinika i ekipa ali kada bi priznali morali bi da daju ostavke u strankama. Ali ako daju otkaze od cega ce da zive ti karijerni politicari.
 
Професор уставног права на Београдском универзитету Танасије Маринковић изјавио је да су избори одржани 17. децембра показали да је Србија псеудодемократија у којој они формално постоје, али "нису слободни и једнаки".
Маринковић је у интервјуу за данашњи недељник НИН казао да трагедије у Основној школи „Владислав Рибникар“ и Малом Орашју и Дубони „јесу тргле један део јавности из политичке летаргије“, али и да нису имале катарзичан ефекат на све чланове друштва.

Opštinska izborna komisija odbila je sve prigovore na biračko mesto sa kog su listići izneseni u kafanu uz obražloženje "pa šta, nije zabranjeno ići u kafanu".

PA ŠTA!

Gradjanistima ce trebati vremena da shvate da zive u fasizmu i da odlazak u Grcku mozda nije smisao zivota kad zivis u fasizmu.
 
Poslednja izmena:
Vrh