Šta je novo?

Izbori 2024

Od Aleksica praviti novog Tadica? Boris, beogradsko dete, prefinjen, stalozen, ima fakultet i to nije kupljena diploma s MegaBleje, ne psuje, elokventan, ima dikciju, pedigre, majka mu radila u gradskoj bolnici, video sam ga cesto... s tim da naravno nije na desnici koju ja preferiram... i ovaj salabajzer iz Trstenika koji je jedva skolu zavrsio? Koji to kvalitet Aleksic ima? Auuu jezivo.

Dobrica je za Aleksica gospodin sa velikim G.
Prijatnog izleda, lepo i prizemno prica razumljivo vecini stanovnistva Srbije koji takodje nisu zavrsili velike skole, mogu da se prepoznaju u njemu. Mozda je imao dvojke ali nije glup svakako. Ako zele da pobede u celoj Srbiji treba im jaka figura koja nije iz Beograda.
 
1) Smanjenje poreza i doprinosa za stalno zaposlene (makar za mladje od 40 godina)
2) Ukidanje dodatnog poreza na zarade koje su trostruko i sestostruko vece od proseka za sve zaposlene, a ne samo za mladje od 40g
3) Ukidanje duplog oporezivanja dobit + divednda za d.o.o. Porez na dobit koji placamo je 15% i taj porez je zaista nizak i dosta konkurentan spram ostatka Evrope (neracunam Kipar i offshore jurisdikcije), ali ako zelis da podignes dobit, ti moras da platis dodatnih 15% poreza na dividendu, sto znaci da ti je ukupni trosak podizanja dobiti koje si zaradio 28%. Sada to moze da se ispegla preko visokih plata
Ово је добра идеја рецимо у Републуци Српској је таква пореска политика, нема пореза на дивиденду. Ово би могло да се оствари када би се остали увели у легалне токове, овако ко ради са кешом њега то не погађа.

Како то мислиш да може да се пегла преко високих плата, па већи је порез на плате него порез на добит+дивиденда
 
Radnici mogu i sad da otvore firme, ali ako su preduzetnici mogu imati problem sa testom samostalnosti, a one man doo se ne isplati ako nemas poreske olaksice za kvalifikovane novozaposlene koje su neki vec dobili pre nekoliko godina, a neki nismo :)
Problem sa politikom je i sto je selektivna, nemaju svi isti tretman.
Problem sa testom samostalnosti je većinom ako posluješ sa jednim komitentom, većinom paušalci, da bi se upravo izbeglo izvlačenje extra profita preko paušalaca i tako se izbegao porez. Al opet problem tada (ukoliko bi se neko odlučio na otvaranje svoje firme zbog neadekvatne raspodele profita usled manjeg poreza) i sada bi bio isti. Nemaju svi isti tretman i muku muče svi, a ne samo IT.
 
Тест самосталности је пре свега направљен да би се избегле ситуације да су расници практично запослени и фиеми а имају статус предузетнука.Ово је толико било узело маха да су сви почели да преговарају за бруто плату и фирме које су имале регуларно запослене раднике постајале неконкурентне.
 
Al' to su idoli mladih, a ne neki metuzalemi tipa ovih iz Proglasa.


Tako je, nešto tipa "igraj i pobedi" od thcf-a, koja se pušta kada je doček naših sportista ispred skupštine. Taj neki fazon i takav tip izvođača (idjtv, komercijala, a ne neki bumeri).
,,Idoli'' mladih. Zanima da li dozvoljavaš i bahato parkiranje ispred tvoje firme, grafite i smeće koje mladi ostavljaju? To su ipak karakteristike novog ,,ide gas doba'' ? Kakav je to stil oblačenja a da nije metuzalem?
 
Baci neku sliku svog stajlinga Deki i zamuti facu. Balmain, Napapijri, Calvin Klein, Emporio Armani, Avirex kozna jakna, Cesare Paciotti gilje, Evisu farmerice, kosa malo farbana da ne bude nijedna seda, Phillip Patek sat... da pozavide komsije s Burme? :)
 
Baci neku sliku svog stajlinga Deki i zamuti facu. Balmain, Napapijri, Calvin Klein, Emporio Armani, Avirex kozna jakna, Cesare Paciotti gilje, Evisu farmerice, kosa malo farbana da ne bude nijedna seda, Phillip Patek sat... da pozavide komsije s Burme? :)
Znači ko to nema je niža klasa u ide gas dobu?
 
Dopada mi se kako sve ovo izgleda, skapirali su da se nešto mora uraditi pa ćemo u ponedeljak na blokade, videćete i gde, ali je bitno da nas bude što više.
Dobili smo "agresivnijeg" Mikija Aleksića što je isto dosta dobro, pomenuo je i krađu glasova na Republičkom nivou i da ćemo se boriti protiv nje, to čutanje o Republičkom nivou je konačno razbijeno.

Policija nas nije ispoštovala te su građani sami zatvorili ulicu u 18:00h, dosta je ljudi kasnilo, ali nas je bilo sličnog broja kao i juče što je dobro.
Grupa Studenti protiv nasilja je imala opet odličan nastup što je odlično!
Fino ovo izgleda, mislim da se neke stvari ipak mogu izgurati.
Opet sam sreo istog novinara sa RTS-a od ponedeljka, koji je sada ostavio svoju ekipu na cedilu, pa su ga ovi nešto ogovarali.
Pošto su se njih 3jica bahato postavila ispred kao da su ne znam šta, morao sam da ih nadskakujem u fotografisanju, pa me je ovaj jedan pecnuo "da mu se skinem sa leđa", a ja mu rekoh "ne bih ja to radio da ne moram" i tako..
Nešto sam zaratio sa ovima iz RTS-a izgleda haha.. :)

Nešto malo slika:
DSC_3693.JPG

DSC_3695.JPG

DSC_3698.JPG

DSC_3702.JPG

DSC_3722.JPG

DSC_3747.JPG

DSC_3736.JPG

DSC_3740.JPG

DSC_3753.JPG

DSC_3759.JPG

DSC_3764.JPG

DSC_3781.JPG

DSC_3791.JPG

DSC_3794.JPG

DSC_3796.JPG


Sutra apsCiniram proteste zbog obaveza, ali u petak ako ih bude dolazim ponovo, naravno.:)
A čekamo i taj Ponedeljak!:gobb:
 
Baci neku sliku svog stajlinga Deki i zamuti facu. Balmain, Napapijri, Calvin Klein, Emporio Armani, Avirex kozna jakna, Cesare Paciotti gilje, Evisu farmerice, kosa malo farbana da ne bude nijedna seda, Phillip Patek sat... da pozavide komsije s Burme? :)
PP je za matorce, to nosi Vucic. Mladji nose AP od roze zlata. A jel tebi krivo da neko ima markiranu odecu, ili sta je poenta poruke? Ja inace za pola ovih brendova nisam cuo, svaka cast ako ih sve znas a nemas nista, to je prava posvecenost.
 
Imam samo 40% od navedenih marki. Nisam nesto spec. Deki sigurno ima par hiljada eura na sebi od vrednosti robe. Cuka je mozda Brajtlingova, mozda Tag Hojerova...
Ne verujem da ima Odemar Pige, zenama nije vidljivo. BMW X5, A8, Mecka E klasa... to je vec pametnije za ulaganje. :)
 
Samo da se upišem da sam bio večeras. Nisam puno slikao, nije mi bilo važno ko je davao izjave i slično. Koliko sam razumeo tražićemo od ministarstva državne uprave i lokalne samouprave da otvorimo i pročešljamo sve biračke spiskove a ako to ne dozvole onda će se dogoditi radikalizacija protesta od ponedeljka u vidu blokade (ne zna se još čega, sa razlogom) od 12h do 18h...

Raduje me blokada, ali sve i da dozvole uvid u te spiskove ponavljam da bez saradnje policije i tužulaštva sa tim čišćenjem neće ići lako...

Malo bi mogli da porade na ozvučenju... Sve u svemu solidna energija nevelikog broja ljudi 🙂 sa jasnim planom i jasnijim akcijama biće nas i više!

20231220_183816.jpg
 
Auuu jezivo, iskreno sa ovakvim kadrovima iz opozicije AV moze biti bezbrizan.

Jedan Nestorovic bez kampanje i icega izasao i pokupio 5%. Pa ovo je smehotres.

Tepicka koja je bila u stranci onog udbasa Canka deset godina ona treba da motivise nekoga. Da nije tuzno bilo bi komično.

Ni ne cudi me mala izlaznos danas i juce. Vecini ljudi su se smucili i jedni i drugi.
 
Није баш Несторовић тек тако улетео. Ишао је циљано на публику емисије Актуелности на Хепију, русофиле. И подкаст му је имао велику гледаност. Он је мањи анонимус од пола вођа опозиције, и у простом народу се сматра већим стручњаком и оствареним човеком у односу на нпр. Добрицу, Лазовића, Микија Алексића.
 
Ђилас је на својој Нова ТВ пуштао Милоша Француза у замену за наклоност деснице, а Миломир је на свом Хепију пуштао Нестора у замену за верност... коме буде требало ;)
Да је ту био и Мирољуб Петровић, отишао би МИ и на 7% сигурно. Народ се пали на шарлатане, надрилекаре и те форе
Скоро милион људи је само са основном школом у Србији... не разумеју они кругодвојкаше. Не мислим само на гарагане, има и белаца пољопривредника што возе тракторе. Неко 4 разреда основне, неко 8.
 
Pale se i na tvoje "nepismeni Miki" fore @centarfor 😛

Ne fali Mikiju ništa! Samo nek gura...

Zapravo jedino smešno mi je bilo, te jeste na štrajku glađu, te nije, na kraju ispalo da je na "strogom postu", to mi bilo simpatično 😊 Hehehe... Marinika štrajkuje glađu, a on je na hlebu i vodi... Donose mu ujutru hleb iz pekare a njoj rosu...

Mislim meni je potpuno bezumno sve te akcije kad ideš protiv sopstvenog tela i zdravlja... A to što su se zabarikadirali u RIKu mi je super akcija... samo bez tog izgladnjivanja...
 
Poenta mog posta jeste da vecina naroda nije motivisan da jedno zlo zameni drugim zlom.

A kako stvari stoje to je sada upravo takva situacija.

Da li ste svesni koliko se ljudi sprdaju sa Marinikinim strajkom gladju.

Zar je toliko jbn tesko reci Djilasu, Tepicki, Aleksicu jbt sklonite se više. Dajte nove ljude.

Ovo sto se desilo msm na rezultat pa i pored svih neregularnosti je jedna velika, ogromna bruka opozicije. Na jbn republickom nivou su ih pomeli.

Na gradskim izborima pa i da je pola miliona kineza glasalo opet bi neka druga normalna opozicija odnela jbn pobedu.

Bruka i nesposobnost koju sada pokusavaju da operu sa sebe kako znaju i umeju.
A ideja da se opet blokiraju saobracajnice u jeku nove godine, slava i bozica to je tek maestralna odluka koja ce im se tako lepo obiti o glavu.
 
I jos jedna stvar, nekako mi slatko i lepo oko srca kada politicari gladuju, kao onomad Nikolic sada i Tepic.

Neka nam je bog u pomoci sa ovim kršem od opozicije i ovim izdajnicima na vlasti! Jezivo, da jezivije ne moze biti!
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Mislim žao mi je kad vidim Mariniku kako je iscrpljena, nadam se da je iskreno i iz uverenja. Prosto oseća da nema kud. Verujem da je tako. I nek joj je bog u pomoći, iskreno...
 
Da li ste svesni koliko se ljudi sprdaju sa Marinikinim strajkom gladju.

Zar je toliko jbn tesko reci Djilasu, Tepicki, Aleksicu jbt sklonite se više. Dajte nove ljude.

Ovo sto se desilo msm na rezultat pa i pored svih neregularnosti je jedna velika, ogromna bruka opozicije. Na jbn republickom nivou su ih pomeli.
Неће они да се склоне. Присвојили су "Протест против Насиља" за себе.
Има и десничара и левичара и центриста против насиља а који су само обичан народ који се буни, а не они који то све себи присвајају.
Они (ДС Ђилас, Г17 Мики, ЛДП, плаћеници невладиних организација и остали) су своје завршили и треба да се склоне.
Ако си био на протестима на мосту против Рио Тинта онда знаш да су се неки с мудима замерили на Ђиласа и хтели да га склоне, да не присваја тај протест себи. Мариника исто.
И шта се дешава, прилазе пандури с значком и штите Ђиласа.
Није тешко схватити... на овоме ћу се задржати. Ђиласу се не сме веровати... нимало!
 
@centarfor a koga bi ti stavio umesto Marinike i Mikija?

Sve vreme si kao oni strasno mudri lekari koji govore, nemojte jesti ovo, ne valja ono, to nikako, a šta da jedemo?

Koji su to bolji predvodnici građanske opozcije. Tadić? Pa jel imao 101 šansu do sada? Slažem se da je obrazovan, elokventan ali da mu je ego malo manji ušao bi na listu SPN bez ikakvih uslova. Ali on umislio da je veličina pa je imao uslove i zato je sada tu gde jeste...

Ko su ti bolji?
 
Vrh