Šta je novo?

Izbori 2024

Tako da građanistima trebaju novi likovi, novi uticajni ljudi koji će izvući nove ljude, tj. nove glasače.
Mislim da je najveci problem to sto vecina misli da je ovo kako mi zivimo u Srbiji sasvim normalno.
Samo medijima moze da im se objasni da nije.
Medije Hulja i Ambasada ne daju.

Zavrsena prica.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je najveci problem to sto vecina misli da je ovo kako mi zivimo u Srbiji sasvim normalno.
Možda i jesi u pravu, ali opozicija mora da nađe način kako da privoli i te glasače jer nove ne može da izmisli.

Doduše može da radi na tome da bude "cool" i da je mlade generacije percipiraju kao "cool ekipu", pa da 2027. imaju jedan novi segment ljudi koji ĉe tada imati 18-22 godine (mladi koji sada imaju 14-17), pa možda to bude tas na vagi, ali da bi se to desilo opozicija (na građaniste mislim) mora da ima dugoročnu strategiju, što je, rekao bih, za njih nepremostiv problem.
 
Dobri moj, nemam vremena sada da ti pišem elaborat, ali pogledaj kako su to rešili Rumuni i Bugari i to je otprilike ono što i mi tražimo.

Imam za tebe predlog, dođi večeras u 18h i pitaj lično Tepić i Aleksića da li imaju neki plan za vas, ako ne ti im predloži.
Stoje sami na ulici neće te ujesti, samo priđi, eto rešen problem.
 
Е е то је тај став због кога никада неће имати власт и због ког вас сматрам непријатељима овог народа.

Београд је по нивоу социјалног раслојавања, стању инфраструктуре, услова живота, урбанизму па и јавном превозу много више неки јужноамерички град са богатим центром и фавелама около него равномерно развијена европска престоница.
Nešto si prezubio... :)
 
U Mali mokri lug odem samo kad zalutam, a nemam nikakve političke ambicije, niti želim da se valjam u partokratskom brlogu.
A visiš na političkoj temi i uz to kritikuješ te iste političare što nisu zašli u MML. Čak i ovo malo što zađem u temu, vidim da su najbučniji oni koji su "apolitični". Stalno se nešto kritikuje i zamera ljudima koji se oko nečega angažuju (nevezano da li je politika ili nešto drugo u pitanju) kako to rade pogrešno ili se džabe cimaju... A kada te iste ljude pitaš zašto se oni ne angažuju da promene to što zameraju, uvek se nađu neki izgovori kako se ne može ili neće...
Isto tako, u 90% slučajeva, ovo pišem uopšteno, kada god se postavi pitanje zašto se konkretno nešto ne preduzme na samom terenu, vezano za nešto od lokalnog značaja za običan život, uvek se nađu neki izgovori kako se ne može...​
 
Imam za tebe predlog, dođi večeras u 18h i pitaj lično Tepić i Aleksića da li imaju neki plan za vas, ako ne ti im predloži.
Slava mi danas, tj. juče, al slavimo 2 dana ;) A i sumnjam da to dvoje imaju neki plan i za sebe, a kamo li za mene. Svakako ne deluju "izbalansirano".
 
Možda i jesi u pravu, ali opozicija mora da nađe način kako da privoli i te glasače jer nove ne može da izmisli.

Doduše može da radi na tome da bude "cool" i da je mlade generacije percipiraju kao "cool ekipu", pa da 2027. imaju jedan novi segment ljudi koji ĉe tada imati 18-22 godine (mladi koji sada imaju 14-17), pa možda to bude tas na vagi, ali da bi se to desilo opozicija (na građaniste mislim) mora da ima dugoročnu strategiju, što je, rekao bih, za njih nepremostiv problem.
Потребан је један посланички кандидат који ће своје гласаче ударати патиком у главу :).
 
@Joe Peeps paradoks, ali takav poslanicki kandidat bi uticao da glavna opoziciona opcija umesto 28% dobije mozda 33% na republici, ili umesto 35% u gradu da izadje na 40%. Da li je bolje progutati zabu i biti pobednik ili se non stop gaditi zabe i ocekivati neku promenu?

Da budem direktan, da se Desingerica kandidovao dobio bi verovatno vise glasova od mnogih politickih opcija, tj. prosao bi kao Beli svojvremeno, pa zasto onda takav uticaj ne iskoristiti? Dokle god se gradjanisti toga gade, a zele da privuku apstinente i razocarane sns-ovde, ostace druga liga. Nije lako privuci tu ekipu, sorry.
 
A visiš na političkoj temi i uz to kritikuješ te iste političare što nisu zašli u MML. Čak i ovo malo što zađem u temu, vidim da su najbučniji oni koji su "apolitični". Stalno se nešto kritikuje i zamera ljudima koji se oko nečega angažuju (nevezano da li je politika ili nešto drugo u pitanju) kako to rade pogrešno ili se džabe cimaju... A kada te iste ljude pitaš zašto se oni ne angažuju da promene to što zameraju, uvek se nađu neki izgovori kako se ne može ili neće...
Isto tako, u 90% slučajeva, ovo pišem uopšteno, kada god se postavi pitanje zašto se konkretno nešto ne preduzme na samom terenu, vezano za nešto od lokalnog značaja za običan život, uvek se nađu neki izgovori kako se ne može...​
Što da ne visim? Jel ovo neka ekskluzivna tema za aktiviste? Pa ti meni vojvodo, ja tebi serdare...

Moram još jednom da ponovim, pošto si drugi koji nije razumeo. Organizacija koja nije sposobna da pošalje aktiviste u Mali Mokri Lug sigurno nije nema kapacitet da vodi dvomilionski grad...
 
Dobri moj, nemam vremena sada da ti pišem elaborat, ali pogledaj kako su to rešili Rumuni i Bugari i to je otprilike ono što i mi tražimo.
Da pogadjam, smanjenje poreza ?
Ajd navedi samo jednu najvazniju meru po tebi, ne moras da ulazis u detalje, ne bih da ti oduzimam dragoceno vreme koje uvek mozes pametnije da iskoristis uzimajuci strancima $.
Moze u max 5 reci, to je 10 sec posla.
 
@Joe Peeps paradoks, ali takav poslanicki kandidat bi uticao da glavna opoziciona opcija umesto 28% dobije mozda 33% na republici, ili umesto 35% u gradu da izadje na 40%. Da li je bolje progutati zabu i biti pobednik ili se non stop gaditi zabe i ocekivati neku promenu?

Da budem direktan, da se Desingerica kandidovao dobio bi verovatno vise glasova od mnogih politickih opcija, tj. prosao bi kao Beli svojvremeno, pa zasto onda takav uticaj ne iskoristiti? Dokle god se gradjanisti toga gade, a zele da privuku apstinente i razocarane sns-ovde, ostace druga liga. Nije lako privuci tu ekipu, sorry.

Мислим да је главни проблем што ми нисмо свесни демографске слике наше државе. Наше бирачко тело је старо, и режим је фокусиран на њих. Наравно, и кроз манипулативне, нечасне мере.

Овај видео је сјајно приказао које све негативне последице произилазе од тзв беле куге -
. Једна коју су истакли је да ће политичари примарно да се фокусирају на потребе старијих популација што је ствар која успорава развој
 
Ako hoćete da privučete mlade, tj. mainstream mlade, kojih je najviše, onda birate ljude koji među tom populacijom imaji najveći uticaj - dakle Youtuber-i tipa Baka Prase, Muđa, influensere sa preko 100.000 pratilaca na mrežama (fokus na Instagramu, TikTok i YT, u nišama kao što su lifestyle, moda, putovanja...), dalje glumce nove generacije kao što su Biković, Radonjić, sportiste koji su sada u piku i u zenitu popularnosti kao što je Jokić, a ne one koji su se prenzionisali pre 15 godine, dalje muzičke izvođače koji su sada u trendu tipa Prijovićka, IDJTV ekipa, itd, itd.
Pa niko od uticajnih influensera ne zalazi u politiku, sto je i logicno. Svako potpaljivanje protiv vlasti bi znacio njihov kraj. Ovako im mirna glava, a mozda su i zavrgovani novcano da cute.

Njima je jasno stavljeno do znanja da cute, ako su svaku lokalnu televiziju potkupili, pa sto ne bi i ove koji imaju veci uticaj od tih malih televizija.

A prasac kad bi se kandidovao na nekim izborima ili navodio ljude da glasaju za neku opciju, to bi sns-u bilo veci problem od svih ovih ficfirica, jer bi omladina glasala iz fazona, a njegova rec je ogromna medju njima.
Jeste da njega prate maloletnici uglavnom, ali za par godina i oni ce glasati.
 
Ajd navedi samo jednu najvazniju meru po tebi, ne moras da ulazis u detalje, ne bih da ti oduzimam dragoceno vreme koje uvek mozes pametnije da iskoristis uzimajuci strancima $.
Moze u max 5 reci, to je 10 sec posla.
1) Smanjenje poreza i doprinosa za stalno zaposlene (makar za mladje od 40 godina)
2) Ukidanje dodatnog poreza na zarade koje su trostruko i sestostruko vece od proseka za sve zaposlene, a ne samo za mladje od 40g
3) Ukidanje duplog oporezivanja dobit + divednda za d.o.o. Porez na dobit koji placamo je 15% i taj porez je zaista nizak i dosta konkurentan spram ostatka Evrope (neracunam Kipar i offshore jurisdikcije), ali ako zelis da podignes dobit, ti moras da platis dodatnih 15% poreza na dividendu, sto znaci da ti je ukupni trosak podizanja dobiti koje si zaradio 28%. Sada to moze da se ispegla preko visokih plata i visokih bonusa (da ne idem u detalje, ali samo do odredjene cifre se placaju poreze i doprinosi, tako da ako neko dize npr. 50K eur kao bonus ili platu, neces platiti na 50K jos 25K poreza i doprinosa, nego tipa 5K poreza na prihode, a porez i doprinos samo na neku cifru tipa max. 1.5K-2K.
Precenjujete vi te Desingerice i prasice, nemaju oni toliki uticaj medju mladima, jest da bi doneli neki procenat, ali bi sa druge strane i odneli, jer ima nemali broj ljudi koji ih ne podnosi.
Mnogo vise mladih je u tom fazonu, nego ovih drugih. Jeste, opala bi podrska studenata filozofije, fpn-a, i sl. ali bi porasla podrska svih drugih.
Kao sto rekoh matematike, ili ti cifre ne lazu. Samo baci pogled na YT trending i Spotify liste najpopularnijih izvodjaca i imaces procenu.
 
A prasac kad bi se kandidovao na nekim izborima ili navodio ljude da glasaju za neku opciju, to bi sns-u bilo veci problem od svih ovih ficfirica, jer bi omladina glasala iz fazona, a njegova rec je ogromna medju njima.
Tako je, a opozicija nek razmisli kako to da iskoristi. Nek naprave svoje influensere onda, svoje mlade preko kojih ce moci da rade indirektnu propagandu tako da to ne bude krindz.

Pa ni Siptari nisu imali svetske muzicke zvezde, pa su napravili Ritu Oru i Dua Lipu malo pre nego sto su proglasili nezavisnost lazne drzave Kosovo, da bi imali meku moc. Neka taj model iskoristi i nasa opozicija, pa nek koristi meku moc, a ne da izvlaci ljude koji su bili relevantni tokom studentskih protesta 96 godine.
 
Eво нпр. Сека Алексић је подржала на свом инстаграму протесте када су почели.
 
1) Smanjenje poreza i doprinosa za stalno zaposlene (makar za mladje od 40 godina)
2) Ukidanje dodatnog poreza na zarade koje su trostruko i sestostruko vece od proseka za sve zaposlene, a ne samo za mladje od 40g
3) Ukidanje duplog oporezivanja dobit + divednda za d.o.o. Porez na dobit koji placamo je 15% i taj porez je zaista nizak i dosta konkurentan spram ostatka Evrope (neracunam Kipar i offshore jurisdikcije), ali ako zelis da podignes dobit, ti moras da platis dodatnih 15% poreza na dividendu, sto znaci da ti je ukupni trosak podizanja dobiti koje si zaradio 28%. Sada to moze da se ispegla preko visokih plata i visokih bonusa (da ne idem u detalje, ali samo do odredjene cifre se placaju poreze i doprinosi, tako da ako neko dize npr. 50K eur kao bonus ili platu, neces platiti na 50K jos 25K poreza i doprinosa, nego tipa 5K poreza na prihode, a porez i doprinos samo na neku cifru tipa max. 1.5K-2K.
Znaci nisi da ti drzava daje pare, nego da ti smanji poreze.
Nije go*no no se pas pos*o.
Male vam programerske i menadzerske plate, mukice.

Uzgred, i ja sam u IT-u veoma dugo i dooobro poznajem taj svet iznutra, zeludac mi se prevrne na izjave kako je to tezak i odgovoran posao, da im treba ukinuti poreze, kako su se it-evci namucili ko isus dok su dosli do ogromnih plata itd.
To mozete da prodajete babama na pijaci, ne ljudima koji dobro poznaju tu struku.
 
Pricas kao da je ‘pravljenje influensera’ neki jasno definisan proces koji moze svako, samo ako hoce.

Aj prvo da naprave funkcionalnu stranacku infrastrukturu van Beograda.
Ako si saradjivao s Djilasom, onda znas taj tip licnosti. Ponekad je nemoguc. Valjda zato sto ima kintu, a s tim ide i ego. Ja ti odgovorno tvrdim dok se opozicija bude skupljala oko Djilasa, Marinike, pa 5 ili 10 praznih mesta ispod, Parovic, Aleksic dvojkas i Lazovic bezfakultetlija, i slicni, nema od ozbiljne opozicije nista. Slabi su jer nemaju televiziju i dvoje stampanih medija. Svi opozicionari zavise od Djilasa i Solaka. Sto je realno katastrofa, uslovi neravnopravne borbe.
Mislim da ce Sns vladati jos 5 godina komotno, ukoliko opozicija i dalje bude lose radila. Prvo da najure sve problematicne likove i likuse, a onda grad po grad, selo po selo - sirenje infrastrukture.

Djilas je stipsa. Njemu da kazrs da ulozi u nekog influensera? Hahaha. Pa nerealno je to brt. Posto ides na ulicu i na proteste, nadjes coveka i predstavis mu svoj program. Skinuo je Bastaca iz bg odbora ssp jer je covek bolid. Moze tebe da postavi... ako se dokazes. Imas sve kvalitete ;)
 
Poslednja izmena:
Cek vi mislite da onaj bolid prase ako bi javno podrzao opoziciju na svoj debilan nacin da bi doprineo porastu broja glasova ?
Pa onda bi ono tvrdo jezgro opozicije onih 20% dobro se zapitali kome daju glasove.
Ja bih previ preleteo kod Milosa Francuza, jeste da je desnicar, ali bar deluje ozbiljno u odnosu na ove cirkusante.

Nije crno belo, opozicija naravno da moze da poboljsa svoj nastup, ali ne treba ici u krajnost i gledati ko je najpopularniji kod tinjedzera i njega uzeti, iapk treba imati neke kriterijume.
Takodje nemali broj tinejdzera ne podnosi praseta, i oni bi automatksi presli na drugu stranu.

Meni je najveci problem sto opozicija ne pokriva periferiju i unutrasnjost, ali tu imaju realan problem, da to uospte nije lako, i da trebaju velika sredstva, koja oni nemaju.
Ali u svakom slucaju treba im neki covek iza naroda, koga obican covek iz nekog sela moze da razume, a ne neki filozofi koji imaju recnik kao sa Francuskog dvora
i koji vecito nesto analizira u Utisku nedelje.
Recimo Cuta je takav lik, treba ih vise i dati im vise prostora u medijima.
Ali kako im dati prostora u medijima kada su pod kontrolom SNS-a, i upadamo u petlju.
 
Vrh