Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

To je dimnjak i obavezan je po zakonu. Levo, pored je ventilacija.
 
Može i alfa
animated_Fire.gif


Dimnjak je potreban za nedaj bože rata, nepogoda, zemljotresa, havarija itd.
 
lajfizgoinon":1pphmvco je napisao(la):
Znaci mogu smederevca da ubacim :)

Kod mojih u zgradi od 12 spratova (nisu iz BG-a) vec je 5 stanova iskljucilo grejanje jer im je cena previsoka i loze drva :)

Iako imamo grejanje u zgradi i moji su dodatno lozili kad sam bio mali. Izgleda da se to vreme polako vraca tako da nemoj da se salis sa tim sto si rekao :)

Cena grejanja je sada stvarno stravicna, a mnogima cak i u BG-u je lose pa se dogrevaju. Koliko god izgledalo duhovito, to vreme nam se polako vraca. Ja samo vidim kako je bio cist vazduh do prosle godine na Banovom Brdu gde su sve kuce uvele gas. Prosle godine je bio haos od smrada jer se bar 60% vratilo na drva, a ove godine ce jos vise.
 
nego odakle su tvoji???


evo kod mene greju ko ludi. često sam u dilemi da li da otvaram prozore i rasipam energiju, ili da smanjim radijatore. ako pak smanjim radijatore osećam se prevareno jer plaćam za nešto što ne koristim?
 
Rekao sam da nisu iz BG-a. Na Vidikovcu je takodje banja. Ja mislim da niko ne otvara vise terasu od mene. Vidis po televiziji kakvo je ljudima grejanje. U Boru je oko 5% korisnika otkazalo grejanje. Po Beogradu se najvise zale pojedine zgrade u Blokovima. Imas na studiju B skoro svakog dana ljude koji se dogrevaju a iz Toplana su izjavili da grejanje vise nece biti kao do sada "neracionalno" vec da ce se malo stedeti. A nije bas malo poskupelo. Nije kod svih isto.

Ja samo ukazujem na ono sto nam neminovno polako dolazi. Mozda je nekima sve isto kao ranije, ali ja vidim da se sa novcem niko vise ne ophodi kao pre dve godine.

Sada za grejanje stana od 50m2 u jednoj sezoni treba da uplatis 63.960 dinara ili 60.762 dinara ako redovno placas i koristis popust. A 50m2 i nije neki veliki stan, manji dvosoban. Mislis da na nesto drugo ne mozes u ovom trenutku jeftinije da se ogrejes? Ljudi negde moraju da pristede, a najvise se ustedi na velikim stavkama. Ne kazem da je to nesto drugo jednostavnije, ali jeste jeftinije.
 
LJudi ja danas bio u Raiff Banci, usao konacno u proceduru za kredit :D

Za procenu stana mi traze 50 EUR ? Da li je to mnogo ?

Pozdrav
 
Čestitam!
Koji si uzeo?

Ja mislim da 50 EUR nije mnogo, tj. koliko sam pratio kreće se i do 70-80. Ako grešim neka me neko slobodno ispravi.
 
Moj suprug i ja smo proslog cetvrtaka( 8.11.) predali sva dokumenta Komercijalnoj banci za subvencionisani kredit. Juce nam je stigla poruka od NKOSK da nam je kod njih zahtev evidentiran, i vec danas je stigla nova poruka da je NKOSK donela pozitivnu odluku u vezi naseg kredita!
Zadivljeni smo brzinom odgovora i preporucujemo svima da nikako ne odustaju od subvencije.
Pozdrav svim buducim komsijama, pre svega, iz objekta 2!
 
Ja sam takodje predao zahtev u Raiffeisen banci.
Juce sam predao zahtev za subvenciju, obavestili su me da ce vec u ponedeljak biti predat u NKOSK.
Imaju odlicne uslove. Moje iskustvo je sjajno sa njima i na sve to vrlo su profesionalni i ekspeditivni.

pozdrav
 
Ja sam u prosli cetvrtak predao zahtev u SG ali jos uvek nisam dobio SMS od NKOSK-a. Kontaktirao sam ih (korporaciju) prosle nedelje, kazu da ce biti dovoljno sredstava za subvencije za sve zahteve do kraja godine, da ce obezbediti i dodatna sredstva ako zatreba. U sustini nigde mi se ni ne zuri, jer rok za isplatu GDS-u je 90 dana, tako da se nadam da cu ustedeti barem kiriju ili dve i da sa otplatom necu krenuti pre Nove godine. :) Mislim da bi bilo fer kada bi isplata kredita pocinjala nakon primopredaje kljuceva Naravno, ukoliko GDS probije rok odlaze se i pocetak otplate kredita.
 
lajfizgoinon":3syk1lyp je napisao(la):
Mislim da bi bilo fer kada bi isplata kredita pocinjala nakon primopredaje kljuceva Naravno, ukoliko GDS probije rok odlaze se i pocetak otplate kredita.

E da baba ima onu stvar bila bi deda :D . Ovo je Srbija i logika ne važi, niti će decenijama. Zašto bi neko bacio npr. 6x300€ za stan ako se ne useljava, to automatski diže cenu kvadrata npr:
stan 75000€ rata 320€, vreme čekanja 6mesx320€=1920€ --> sa 1290€/m2 na 1325€/m2.
 
Ja sam kupio stan od 90000. Dao sam 5% kapare sto je ekvivalentno ~ 4800 EUR i imam kamatu banke od 4.25% + 6M EURIBOR (za firmu u kojoj radim postoje posebne pogodnosti). Stan placam 250 EUR mesecno. Sa grejsom bi mi rata kredita banci veca za 10 EUR mesecno * 300 meseci = 3000 EUR, 6 kirija = 1500 EUR. Ako bih cekao duze od godinu dana na useljene, tek tada bih bio u minusu. Prosta racunica.
 
Jelenat":2o44h7pk je napisao(la):
Moj suprug i ja smo proslog cetvrtaka( 8.11.) predali sva dokumenta Komercijalnoj banci za subvencionisani kredit. Juce nam je stigla poruka od NKOSK da nam je kod njih zahtev evidentiran, i vec danas je stigla nova poruka da je NKOSK donela pozitivnu odluku u vezi naseg kredita!
Zadivljeni smo brzinom odgovora i preporucujemo svima da nikako ne odustaju od subvencije.
Pozdrav svim buducim komsijama, pre svega, iz objekta 2!

Cestitam, ja sam isto podnela zahtev kod Komercijalne juce za stan u objektu 3, nadam se da ce se sve dobro zavrsiti i ubrzo, cisto da ne brinem dugo :D .

Jos jednom cestitam :wink:
 
Pridruzujem se pozdravu svim komsijama i takodje posebno iz objekta 2 a narocito onim iz ulaza A na petom spratu :)))
 
svsavic":1pbfm37z je napisao(la):
lajfizgoinon":1pbfm37z je napisao(la):
Mislim da bi bilo fer kada bi isplata kredita pocinjala nakon primopredaje kljuceva Naravno, ukoliko GDS probije rok odlaze se i pocetak otplate kredita.
Ovo je Srbija i logika ne važi, niti će decenijama.

Možda bi bilo i drugačije da se ljudi malo više bore za svoja prava. Zbog toga sam i pokrenuo http://www.blok72.com kao potpuno nezavisnu, onlajn zajednicu ljudi koji žive ili planiraju da žive u Bloku 72. Na http://www.blok72.com/forum su dostupne strukture svih stanova, urabnistički planovi, teme o školama i vrtićima, izvođačima...
 
lajfizgoinon":1c12cfph je napisao(la):
Ja sam kupio stan od 90000. Dao sam 5% kapare sto je ekvivalentno ~ 4800 EUR i imam kamatu banke od 4.25% + 6M EURIBOR (za firmu u kojoj radim postoje posebne pogodnosti). Stan placam 250 EUR mesecno. Sa grejsom bi mi rata kredita banci veca za 10 EUR mesecno * 300 meseci = 3000 EUR, 6 kirija = 1500 EUR. Ako bih cekao duze od godinu dana na useljene, tek tada bih bio u minusu. Prosta racunica.

za to što si rekao rata je 380€, a verovatno si u SG banci gde imaš i osiguranje života

LXcV.png
 
Da. Znam da je najbolje i najpovoljnije kupiti stan za kes, ali nazalost to nisam u mogucnosti. Na stambeni kredit gledam kao na vid stednje, za 3 god u Beogradu na kiriju sam dao novac dovoljan za ucesce i pratece troskove.
 
Ja sam potpisao ugovor za dvosoban stan 41,48 m2 u objektu 1 i u sredu podnosim zahtev za kredit. I meni su iz NKOSK napisali odgovor da ce primati zahteve do nove godine, tako da mislim da ima jos vremena za one sto se dvoume.
Pozdrav svim komsijama i od mene :)
 
Da li neko ima informaciju kada će krenuti prodaja objekata 4,5, i 6. Na linku http://www.gds-stanovi.rs/naseljeir/termini.php mogu se videti termini planirane primopredaje objekata pa bi redosled početaka bio sledeći:
1) Objekat 3 - 25.09.2013.
2) Objekat 2 - 04.10.2013.
3) Objekat 4 - 11.11. 2013.
4) Objekat 5 - 18.11.2013.
5) Objekat 1 - 24.01. 2014.
6) Objekat 6 - 27.01.2014.

Na gradilištu situacija odgovara ovom redosledu i posle objekata 3 i 2 koji su u odmakloj fazi odmah se nalazi Objekat 4 na kom se trenutno gradi 1 sprat.

Zašto Objekat 4 još nije ušao u prodaju a ušao je Objekat 1 koji je u temeljima ?
 
ja sam bila prosle nedelje u GDS
Objekat 5 ce biti pusten u prodaju posle nove godine,
a Objekti 4 i 6 posle objekta 5.
dakle sledeci objeka koji se pusta u prodaju je 5.
 
I ja sam bila prosle nedelje, isto mi je receno, pa s obzirom na to da cekam peticu rekla mi je jedna divna zena da je zovem s vremena na vreme i proverim kada ce biti...
Ima ih raznih tamo u prodaji, ali ova zena-Biljana je prosto divna. Inace, ona sama je radila i Stepu i Ribara i trudila se da nam svima izadje u susret. Jedino nije uspela da me ubedi za povuceni sprat. Navodno masa kolega je izabrala bas to, ali ja se ipak necu kockati sa potkrovljem... Dve godine garancije je ipak malo, pa se odricem najlepseg i najveceg stana i divne velike terase :(
Svidja mi se sto ce vrtic biti u objektu sest i sto sam saznala jos neke stvari, a to je da postoji podzemna garaza koja te iz auta vodi liftom pravo do stana. Cena je 7200 evra. Ko moze nije lose, sta vise pozeljno je! Zima, leto, kisa, vetar, a ti pravo u auto :D
Jedina velika zamerka ovom naselju jeste ta sto su zgrade preblizu!
 
Malo slika svijezih neko je razmisljao vuglom
dsc04459.jpg

Gradiliste
dsc04457.jpg

dsc04456.jpg

dsc04455.jpg

dsc04454.jpg
 
Vrh