Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Немојте се бринути...ради се стално.Ја живим ту поред градилишта и сваки дан пратим :)
 
Da li je moguce da ce objekat 4. biti useljiv tek 2015.? Sta mislite da li ce i sledece godine biti subvencionisanih kredita tj. da li ce biti subvencionisanih kredita kada puste preostale tri zgrade u prodaju?
 
Znam za taj rok sa sajta ali da li je mozda doslo do odlaganja zbog papirologije? Bio sam prisutan kada je Biljana, divna zena, rekla jednom coveku za 2014-2015, pre 2 nedelje. Izvinjavam se ako sam pogresno cuo i preneo ali zanima me da li je neko od vas dobio potvrdu da ce ti stanovi za preostale 3 zgrade biti useljivi u navedenom roku?
 
Ja nemam takvu informaciju. Sta vise imam informaciju da su ti rokovi nebitni i da ih svaki izvodjac mora dati, da mogu biti i dva meseca ranije, a i kasnije. Bitno je da se objekti prate u izgradnji i da svi budu zavrseni u priblizno istom roku, jer sta ti vredi useljenje, ako je pored tebe gradiliste. Valjada to ne bi smelo. Da li je tako ili nije, nemojte me drzati za rec, a ovo mi rece covek koji se razume... Po tome objekti 2 i 3 nece biti useljeni, sve dok ostali ne budu zavrseni. S druge strane covek koji me je vodio da vidim dvojku prokomentarisao je kilavost ostalih izvodjaca, sto bi znacilo da su mogli da urade mnogo vise. Bas je zeznuto kad cujes sve i svasta pa ne znas sta je prava istina. I na sve to nakacis 2015. i dodje ti da kazes dovidjenja :( Nadam se da si pogresno cuo!
 
Pa kriza je tek udarila, a neki objekti u Stepi kasne vise od 6 meseci. Kako su mnoge firme propale, racunaj na kasnjenje od godinu dana, to je trenutno realno.
 
Htela bih nesto da vas pitam..... Izlaze li u susret ovi iz GDSa ako hoces da promenis nesto u stanu, jos se nisam odlucila, ali uvek postoje neka vrata koja bih stavila ovde ili onde, ili ako bih spojila dva stana, hocu sama nesto da kombinujem da pripojim sobu jednog stana u drugi i tako to...u principu mi ne odgovaraju kvadrature a u kombinaciji sa bratovljevom kupovinom stana, uzela bih mu jednu sobu i dobila to sto ocu, dvoiposobnu strukturu...nadam se da me razumete.

Emakso, da li i Vi nesto planirate da kombinujete sa one Vase dve jedinice ili ostaju takve kakve jesu?
 
Pa realno ko zna koja je prica. Cim oni ne pustaju i ostale objekte u prodaju... Placati i kiriju i kredit, hm, pa i nije mi bas interesantno.
 
anchi":qwrfywie je napisao(la):
Htela bih nesto da vas pitam..... Izlaze li u susret ovi iz GDSa ako hoces da promenis nesto u stanu

...nadam se da me razumete.

Odlicno te razumem. znam sta trazis. GDS je drzavna firma. Vecini u Stepi nije htela nista da dozvoli jer nece da se smara sa tim. Neki su npr trazili da im se ne stavi neki zid od sanka, oni ga nisu stavili sto im je ustedelo materijala i posla, ali su pri primopredaji utvrdili vecu kvadraturu pa je onaj ko je trazio da mu se sank ne stavi jos doplatio GDS-u na konto vece podne kvadrature :evil:

Postoje ljudi koji su izmenili sve, dodali novac za hrastov parket, stavili kvalitetnije radijatore...

Sustina:
Kao i kad ides kod doktora. Ako zelis pravu uslugu moras naci odredjene ljude koje ces da podmazes i dobices apolutno sve sto zelis. GDS ne radi kao privatnik pa da ima interes da ti proda stan i ucini svaku izmenu kako zelis, oni nece da menjaju projekte cak i kad to zelis da doplatis jer tamo niko nema korist od toga. Oni primaju platu prodali stan ili ne.

Neki su pravili dil sa izvodjacem, a uspeli da dobiju dozvolu od GDS-a. Koliko si spremna da podmazes i koliko uspes da nadjes vezu, toliko ces i dobiti. Klasicna jurnjava sa drzavnom birokratijom.
 
Planirane saobracajnice ovog dela grada do 2021.godine:


legenda.jpg


2021a.jpg
 
@nikola011
Bukvalno tako, htedoh da joj odgovorim, ali si ti to objasnio... Mi bismo hteli da nam otvore deo sanka kako bi imali izlalaz iz kuhinje. Kazu nista dok ne prodje tehnicki prijem zgrade, a posle radi sta hoces ili podmazi izvodjace pa ce biti reseno... Bukvalno covek mora da shvati da ti ovde niko nece izaci u susret onako kako bi to privatnik ucinio. Imala sam ja svakakve ideje.
Nego, otkud ti anchi da je Emakso kupio dva stana? Koliko ja znam covek je samo stavio tu sliku. Njegov stan se granici sa identicnim stanom, ali u drugoj lameli. Ta dva stana su ususkana u sredini zgrade, a jedan je njegov. To sto ti zelis mozes uraditi, ali po tehnickom prijemu zgrade. Sto da ne? Na kombinaciju koja dva stana mislis?
 
Zna li neko kako će izgledati povučeni sprat? Interesantan je stan od 64 kvm, ali samo ako iznad njega bude neka vrsta krova tj. da ne bije baš direktno sunce / kiša ... u stan. Ali porema slikama, deluje mi da će biti samo ploča / lim gore i to je to.
 
Micir27,
Da da u pravu ste da je u pitanju jedan stan, sada kada sam se vratila da iscitam tekst slika od dva stana me je najvise bila zbunila pa sam zato pogresno shvatila da je covek kupio dva stana. Izvinjavam se za zbun!
Nego, meni je potrebna dvioposobna struktura oko 55kv.m. a ova ponuda od cetrdesetak mi je mala (bila bi mi idealna kada bi se na tu dodala jos jedna sobica) a za vise nemam para pa sam pomislila da sa bratom udjem u neku pricu da ja uzmem tu od 40ak a on od 70 pa da pripojim sebi jos jednu sobu od njegovog stana sto bi mi se sve zakomplikovalo ako ja cekam da se u potpunosti sve zavrsi da da posle lupam zidove, razgranicavam struju i ostalo.... Ja bas i nemam iskustva u tom nekom da kazem pregovaranju sa majstorima tako da ne znam sta cu...i kako cu. Tako neku ostvarljivu kombinaciju ne vidim na ovim presecima spratova, moracu da odem da vidim sta ce mi oni tamo u gds-u reci...
 
Tehnicki prijem se obavlja po zavrsetku radova. To ti je generalna kontrola pred useljenje. Za tvoj problem moras se ipak GdS-u obratiti. Posebno sto ste ti i brat u prici. Idite zajedno i ispricajte im sta zelite. Mozda su spremni to da urade? Nikad se ne zna? Da je neki privatnik to bi se opusteno podrazumevalo, ali za njih nisam sigurna? Mada, bolje pitati nego skitati, kazu stari :wink: Ja te potpuno razumem. Totalni promasaj su im kvadrature, stvarno ne razumem nepostojanje stanova od 50 i 60 m2, jer to mogu biti sasvim korektni dvoiposobni stanovi. Isto tako stanovi od 85 su iskljucivo na povucenom spratu, glupost! Sta ces... Kao pratili su trziste. Pa su slucajno promasili da se dvoiposobni najtrazeniji, a cini mi se i troiposobni. To ipo je mnogo bitan momenat! Idite i pitajte. Srecno!
 
Da li je neko ulazio u zgradu broj 3, da vidi stanove? Ja sam pre neki dan bila ali je toliko ljudi i masina na gradilistu da nisam smela ni da pridjem :?
Cini mi se da sam na procitala negde na forumu da su dozvolili nekom da pogleda u zgradi broj 2 stanove?
 
Ja sam bila. Ne moze bilo ko, sta vise ne pustaju. Ne smeju. Sredio nam rodjak...
 
Malo sam sumnjicava da ne postoje ostave. Ako ima neko neku informacijicu o tome da negde na nekom cosku ipak postoje, javite. Ok je da je taj prostor predvidjen za nesto drugo ali ne verujem da bas su sve zgrade zauzete tipa za garaze, skloniste, vrtic i tako to... Imam utisak da kriju to od kupaca....
 
@anchi
Ostave postoje, ali ne u okviru zgrada vec u okviru atomskih sklonista. Pogledaj plan naselja, to su oni plavi kvadrati kod zgrada 2, 3 i 6. ispod parkinga se nalaze. Zasita nema u okviru zgrada, dole je 15 parking mesta. I nista vise. Tako da onima iz objekata 1, 4 i 5 nece biti bas blizu.
Nevezano za ovo, zanima me da li ima onih koji su ovde stan kupili, a da pritom nikada nisu ni bili u ovom kraju? Tipa odes u GdS, vidis planove i odlucis da kupis stan? Meni je zena u GdS na pitanje da li se planira skola, odgovorila da ima puno skola u blizini. Ma da, a ja slucajno ne znam ovaj kraj u prst, pa ne znam da nema nijedna u blizini, bar ne onoj koja za mene podrazumeva taj pojam. Ako dete mora da pesaci vise od 1km do skole, onda to nije blizu! U stvari , nije problem blizina, koliko cinjenica da put do dve najblize skole uopste nije naivan za dete. Mislim na saobracaj.
Dakle eto pitanja, koliko poznajete kraj u kojem ste kupili ili planirate da kupite stan?
 
Skole su relativno blizu,svi iz ovog kraja vode decu ili u OS Branko Radicevic ili Uzicku Republiku,ne znam kako se sad zove.U dr Ivana Ribara skole nema,kao ni drugih znacajnijih objekata.To jeste mana,ali kretanje po kraju podrazumeva prelazenje velikih ulica i raskrsnica,tu su tramvajske sine i mnogo autobuskih linija.To je neizbezno,pretpostavljam da manju decu vode u skolu,ja svoje vodim u vrtic i nije mi nikakav problem ni daljina ni saobracaj,taman prosetamo.Samo to naselje koje se gradi je na obodnom delu,ali pretpostavljam da ce se otvoriti dosta lokala i da ce kraj oziveti.Ovdasnji stanovnici sve svoje potrepstine obavljaju u obliznjem Tc Enjub ili MZ Kozara.Ono sto mogu iz svog iskustva da posvedocim je da sam veoma zadovoljna zivotom ovde,toliko da ne menjam lokaciju ni zbog toga sto na posao putujem do Zvezdare.Dok mi je dete bilo malo,kolicima smo obilazili citav kraj i obavljali kupovinu i slicno.Neke moje prijateljice koje zive u drugim delovima grada sa malom decom nigde nisu uspevale da izadju dok ne dodje muz s posla itd.,jer im je bio neophodan auto.Zamislite setnju s kolicima po nekim brdovitim i uskim ulicicama.Ono sto su velike prednosti ovog kraja su sirina,tj. dovoljno prostora,sva neophodna infrastruktura,i naravno blizina Savskog keja,prava milina.Leti ste camcem na Adi za 5 minuta.Veliki je izbor mesta za setnju,parkova i sadrzaja za decu,prijatelji uglavnom dolaze kod mene,ja retko kad idem dalje odavde.Ako nekog nesto zanima vezano za Ivana Ribara,mogu da odgovorim,posto ovde zivim vec 6 godina.
 
мислим да је на оном празном простору у насељу др Иван Рибар планирана школа,временом ће насеље оживети
 
Naravno da ce zaziveti naselje, jer je dugo bilo sam rub grada. Sa izgradnjom novih zgrada i prilivom stanovnistva doci ce i druge stvari na red. Vec sam pisala da ce u objektu 6 biti vrtic, a u objektu 1 Maxi. Vec to je dovoljno, a verujem da ce na red doci jos sadrzaja. Ovde definitivno fali i jedan lep park poput onih izmedju blokova 62 sever i jug i 63 sever i jug. O zelenilu da ne pricam. Oskudan kraj po tom pitanju...
Ceo svoj zivot sam ovde, i ja i moj suprug, nase porodice i prijatelji, pa je logican izbor da ovde nastavim da zivim. Da napomenem i blizinu suprugovog posla... U skolu Uzicka Republika, a danas Kneginja Milica, sam isla svojevremeno, trebalo mi je 5 minuta i prelazak jedne manje ulice. U skolu sam isla sama vec posle 10 dana, a da ne pricam koliko je mojim roditeljima znacilo, s obzirom na to da nisu imali nikoga da im pomogne, da mozemo sami da odemo i vratimo se dok su oni na poslu. Kao majka jednog decaka, a drugi je na putu, zaista mi je tesko da zamislim da pustim svoje sedmogodisnje dete da ide samo i prelazi tolike ulice da bi doslo do skole. Novi Beograd je poseban bas po svojoj funkcionalnosti i zato sto pruza razne mogucnosti za jedan jednostavan zivot, pa ako drugi blokovi uzivaju privilegiju da su im skole blizu, onda isto tako smatram da je i ovaj kraj zasluzio jednu, jer ce se uvecati za prilican broj stanovnika, tj. vec se uvecao. Najvise bih to volela zbog bezbednosti dece.
 
Vrh