Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Da li neko moze da mi pojasni kako ce se raditi krov, posto ja planiram da uzmem stan na tom povucenom spratu? Da li ce biti isto kao i u naselju Stepa (tamo sam bila u jednom stanu na poslednjem spratu i meni kao neupucenoj osobi to izgleda sasvim pristojno uradjeno!?), da li ce biti gore betonska ploca pa onda izolacija?
p.s. izvinjavam se ako je glupo pitanje, ne razumem se u to, a nisam dobila neke posebne informacije kada sam bila u direkciji.
 
Pozdrav svima!
Potrebna mi je mala pomoc oko kredita.
Naime, ja hocu pola stana da kupim za kes, a pola na kredit.
Kako da se uzme kredit na neizgradjeni stan, jel neko vec to uspeo ovde na forumu. Takodje neka preporuka za banku,bila bi dobro dosla. Imam drugu nekretninu na koju bih mogao da stavim hipoteku.

Hvala svima!
 
boleNBGD":1vr0rilp je napisao(la):
Kako da se uzme kredit na neizgradjeni stan, jel neko vec to uspeo ovde na forumu. Takodje neka preporuka za banku,bila bi dobro dosla. Imam drugu nekretninu na koju bih mogao da stavim hipoteku.

Hvala svima!

Ako kupujes neizgradjen stan od drzave (GDS) onda garancije daje drzava pa se zato ne trazi 80% zavrsenosti objekta.
Pojedine zgrade grade neke banke kroz projektno finansiranje pa samim tim ne traze 80% zavrsenosti za dobijanje kredita (primer: naselje Dina u Zelezniku - Banca Intesa).
Slicno pojedine zgrade grade druge banke. Onaj od koga zelis da kupis stan u izgradnji reci ce ti da li mozes uzeti kredit a da ne dajes drugu hipoteku, vec taj stan u izgradnji.

To ti stvarno zavisi od slucaja do slucaja i sve zavisi od dogovora sa bankom i njenim procenama rizika.

Ovde su skoro svi kupovali papiroloski full uredne stanove (Stepa, Dina, Belville) tako da ne verujem da ce ti neko dati bas neki konkretan savet. Ukoliko dajes hipoteku na drugi stan onda si svestan da si sam preuzeo na sebe rizik da li ce se taj stan za koji dajes pare uopste zavrsiti. Banku to ne zanima. Ti ga ustvari kupujes za kes - dao si pola novca, a za drugu polovinu dao hipoteku na nesto sto vec imas. Ako na taj stan u izgradnji nijedna banka ne zeli da uzme hipoteku, kupujes ga iskljucivo na svoj rizik.
 
Gradiliste, danas.

PB040011.jpg


PB040017%2520copy.jpg


PB040023.jpg


Reportaza i ostatak fotografija, video reportaze, korisni saveti, uskoro na blok72.com, onlajn zajednici buducih stanara ovog naselja. Svi ste pozvani na saradnju.

Poptuno nezavisno i transparentno. U buducnosti mozda i profitabilno, sve u interesu nas koji cemo tu ziveti.

Pozdrav!
 
Mislim da su od ove nedelje banke krenule sa kreditima osiguranim preko NKOSK ako je nekome bitna informacija.
 
Ja sam se raspitivala u Intesi i tamo nema i ne znaju da li ce uopste prihvatiti da prodaju stanove u ovom naselju. Jedino sam od Societe Generale banke dobila odgovor da je preko njih to moguce.
 
Uglavnom u svim bankama je moguće uzeti subvencionisani stambeni kredit za ove stanove...jedino Intesa nešto kasni. Ja sam u utorak predala sve papire za kredit u banci i već danas su mi javili da mi je kredit odobren od strane NKSOK-a. Tako da ko je zaineresovan, slobodno neka krene u odabir banke :))))
 
Tačno je da neke od banaka primaju zahteve. Ja sam predao zahtev u SG. Komercijalna mi je takođe još prošle nedelje pozitivno odgovorila na pitanje da li primaju zahteve, verovatno se do sada lista proširila.

Ovo mi malo nerealno zvuči da je pozitivan odgovor iz NKOSK-a stigao posle 3 dana, potrebno je dosta duže vremena da zahtev iz banke i stigne do njih.
 
Ne znam sta je realno, a sta nije. U petak ujutru sam primila poruku od NKSOK da mi je primljen zahtev za kredit...i dok sam jos bila na poslu, dakle pre 15.30h sam dobila poruku od njih da mi je zahtev odobren. U svakom slucaju ja sam zadovoljna!
 
Blok 72":pb7tkkbq je napisao(la):

Uvek su pohvalni ovakvi poduhvati. Mislim da Srbija uopste najmanje radi na promovisanju interneta kroz svoje sajtove bilo kog sadrzaja.

Jednom sam vec pomenuo, skidaj te tacke sa Dr :twisted:

Broj onih koji bi se registrovali na ovom forumu je relativno mali. Mozda nije losa ideja da ukljucis u ovo i stanovnike susednog naselja Dr Ivan Ribar koji su se pokazali kao odlicni forumasi. Vi ste prakticno kao jedno naselje, imate potpuno zajednicke probleme (skola, prevoz, tereni, citava infrastruktura). Nije vazno kako ce se zvati, a ljudi su ljudi, da li su ga platili ovoliko ili onoliko, nije ni bitno. Svi cete tu ziveti zajedno.
 
Sklonjene su tačke, hvala na ukazanom propustu. Svi su dobrodošli na forum, stanovnici susednog naselja kao i stanovnici bloka kojem smo pripojeni. Svako ko je zainteresovan da se uključi u rad na sajtu i forumu neka me slobodno kontaktira preko PP. Ideja je da se okupimo na jednom mestu, a najlakše je priznaćete na internetu, i da zajedno rešavamo probleme i obezbedimo sebi bolji kvalitet života.
 
Blok 72, samo da ti se zahvalim jer sam tek na tom sajtu pronasao na jednom mestu bukvalno sve potrebne informacije za nekoga ko je zainteresovan za kupovina stanova od GDS pomocu subvencionisanih kredita.

Ono sto meni sada predstavlja problem da udjem u kupovinu jeste ta nova cinjenica da se Intesa mozda nece ni prikljuciti davanju kredita za GDS stanove u Ivana Ribara. To bi znacilo da je potrebno da promenim banku zbog toga, ma koliko mukotrpno i dodatno komplikovano zvucalo. Sada samo da vidim u koju banku da predjem.
Da li zna neko koje su jos banke, osim SG, krenule sa izdavanjem subvencionisanih kredita za ovo naselje?
Hvala
 
Sta je tesko promeniti banku, to je bar lako, a kad se zakujes sa kreditom posle si miran :)

Pa Komercijalna i Intesa za Stepu daju identicne uslove, ne vidim sta je bitno kod toga kako se zove banka.

Ne mislim da se uslovi puno razlikuju ni kod ostalih, ko god smisli nesto specificno, poput Alpha banke koja je dobila brdo stambenih klijenata u 2011. godini napravila je neku caku sa Ugovorima pa ih posle zeznula. Neke koristi od izbora banke moze da ima samo neko ko sa tom bankom ima specifican odnos, tipa posla, pa dobije neke dodatne beneficije, nista drugo.

http://www.youtube.com/watch?v=6sEnp5CmBrg
 
pedjoti":uaupmucq je napisao(la):
Blok 72, samo da ti se zahvalim jer sam tek na tom sajtu pronasao na jednom mestu bukvalno sve potrebne informacije za nekoga ko je zainteresovan za kupovina stanova od GDS pomocu subvencionisanih kredita.

Ono sto meni sada predstavlja problem da udjem u kupovinu jeste ta nova cinjenica da se Intesa mozda nece ni prikljuciti davanju kredita za GDS stanove u Ivana Ribara. To bi znacilo da je potrebno da promenim banku zbog toga, ma koliko mukotrpno i dodatno komplikovano zvucalo. Sada samo da vidim u koju banku da predjem.
Da li zna neko koje su jos banke, osim SG, krenule sa izdavanjem subvencionisanih kredita za ovo naselje?
Hvala

Ja sam u istoj situaciji. Sutra ujutro idem do Komercijalne banke da pokusam da uzmem kredit, inace do sada sam platu primala preko Intese. Ne bih se usudila da uzmem ovakav kredit kod drugih banaka osim ove dve, nadam se da cu sutra imati odgovor od Komercijalne oko uslova uzimanja kredita posto mi istice rezervacija za stan u GDS.
 
@Nikola
Hvala na savetu i dobrom komentaru za oprez prema tim ''sjajnim'' uslovima. Usput, posto sam odgledao taj snimak koji si linkovao, prepoznao sam kolegu u onoj grupici nezadovoljnih korisnika Alpha banke, pa cu sutra na poslu da ga preispitam malo :)

@Biljana_Dj
Ja sutra idem da rezervisem stan, pa cu onda otpoceti proces promene banke. Neplanski moram da otplacujem sad sva dugovanja Intesi, ali ok, sta da se radi: C'est la vie.
Meni je SG interesantnija zbog grejs perioda - iako ce me odrati za taj grejs period, stvarno bi mi bilo tesko da placam i kiriju i ratu u isto vreme bar 12 meseci. Da li znas da Komercijalna ima grejs period za ove kredite i za ove stanove?
Pozzz
 
Bila u dvojci :D
Super mi se cini. Potpuno drugi osecaj kada se stan vidi uzivo! Kaze covek kvalitet gradnje odlican, ali ne garantuje za zavrsne radove. To nije njegov deo posla. Npr. klasa za Belville, posto je i to radio.Kaze pusti blokovi...
Svih 6 izvodjaca rade isto-pa bi i kvalitet gradnje trebalo da bude isti. Dakle, u pitanju je pouzdan covek. Naravno postoje i mane... Savrseno ne postoji.
Sto se tice skole i to se planira u buducnosti. Vrtic se vec gradi u Vojvodjanskoj.
pozdrav svima i srecno sa kreditima!
 
Ima li neko ideju zašto objekat br. 4 još uvek nije pušten u prodaju. Prizemlje kod njega već izgradjeno dok recimo objekat br. 1 kod koga se temelji tek rade pušten u prodaju? U čemu je fora? Hvala!
 
Zato sto GDS "mulja" sa papirima pa dok sredi stvar. Tako si u Stepi imao zgrade koje jedno vreme nisu mogle na kredit jer nisu imali papire za tu parcelu?! iako je zgrada u sred naselja, itd. Prosto nisu odradili papirologiju za tu zgradu iako ce mozda biti brza od ostalih u izgradnji. Svasta je kod nas moguce. Mozda ce nju u pocetku nuditi samo za kes kupce, imalo je takvih i u Stepi.
To ti niko ne moze odgovoriti.
 
zna li neko sta na projektu simbolizuje ovaj kvadrat sa krugom unutar, zaokruzeno crvenom bojom?
hvala

sta-je-ovo.png
 
Tako se valjda obelezavaju ventilacione cevi.
U kupatilu i kuhinji ih ima (ventilacija, aspirator), a nekad je po zakonu bilo da mora da ima i odzak u sobi, pa nemoj da te iznenadi da tako nesto vidis i tamo.
 
Vrh