Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

MilisaV":1tjijngr je napisao(la):
ja sam tražio u apr-u samo sam uspeo da nađem 1000 oštećenih. grupa 100 socijalno neprofitnih najverovatnije nije registrovana...


matični broj 1000 oštećenih je 17738372 ako neko želi da proveri u apr-u.


Naravno grupa ""1000 socijalno neprofitnih stanova"... i ne postoji, tako da je cista prevara da vas neko zove da se uclanite u nesto sto ne postoji... ko zna kakva je prevara tu po sredi...
 
Господине ''La Grange'' прочитали смо све постове и већина Ваших је написана у негативној конотацији, па се намеће закључак да или нисте део људи који су учествовали на конкурсу или нисте добронамерни, односно заступате нечије интересе.
Већ сте раније замољени од стране ''Akcije'' да не ширите дезинформације, па ћемо Вас и ми подсетити да то не чините.
На некој од претходних страна (мислим да је осма) је дат начин како се контактира група "1000 socijalno neprofitnih stanova" и ту је све јасно.
Чланови групе су људи који су учествовали на конкурсу и који имају своје животе, а групом се баве колико им време и обавезе дозвољавају.

akcija":2w87tput je napisao(la):
La Grange":2w87tput je napisao(la):
goranx":2w87tput je napisao(la):
Interesuje me kako da stupim u kontakt sa GG "1000 socijalno neprofitnih stanova" kao i dali neka od banaka odobrava stambeni kredit za učešće i PDV Pozdrav
Imaju svoj sajt:


http://www.1000ostecenih.in.rs/


A imaju i svoju pesmu

http://www.youtube.com/watch?v=0uCTJ7hkX-k

;)
molim vas i sve one koji ne raspolazu pravim informacijama, da ne sire dezinformacije. sajt koji ste naveli ne tice se GG "1000 socijalno neprofitnih stanova"! Clan pomenute GG moze da postane svako ko na moj mejl (prikazan je na forumu) posalje ime prezime, JMBG i broj odluke po kojoj je dobio mogucnost kupovine stana na gradskom konkursa iz 2007. u uzvratnoj poruci dobice izvestaj, postignuca i plan daljih akcija ove grupe. dobro dosli!
 
mimmy da li je ta vaša grupa građana registrovana negde i ako jeste dajte matični broj ili pib ili šta god da vidimo neke osnovne informacije.


ako niste registrovani onda pozivanje na neko učlanjenje u grupu koja nije registrovana pre liči na neku sektu.
 
Možda je u pitanju neka tajna organizacija. Vama bi bilo najbolje da svako da po 1.000 evra (to je milion ukupno) za podmazivanje mašine koja računa prodajnu cenu i onda nema šanse da izađe više od 500 evra po kvadratu. Bez tog maziva zupčanici zapinju, škripe, preskaču pa se bojim da ta suma nema šanse da bude trocifrena. Svaki aparat zahteva održavanje, a podmazivanje je neophodno da mašina ne zariba i potpuno stane, a onda nema ni socijalnih ni neprofitnih ni jeftinih gajbi. :rolleyes:
 
Поштованиј ''MilisaV'' група је регистрована у комисији за стамбена питања града Београда, у коначној ранг-листи на конкурсу за продају 1000.социјално непрофитних станова. :pob: :dil:
А ако само желите да проверавате, а нисте спремни ништа да предузмете, онда није ни чудо што:
- за цену градње од 375 еура треба да платите 1100 еура,
- што се рокови не поштују и пролонгирају а за то нико не одговара нити сноси последице (зашто та чињеница не умањи цену),
- зашто већ две године не враћају ПДВ станарима који су се први уселили, и не зна се када ће. :bash:

Нико не очекује ништа мимо оног што је дато у условима конкурса и обећано од стране Скупштине града Београда у току расписивања конкурса 2007.године.

Нико никога не позива да се учлани, већ ко је заинтересован, ко је у причи за 1000 непрофитних станова и ко жели може да остави своје податке, како је већ ''Akcija'' објаснила, а циљ је да се учесници конкурса упознају и окупе ради регулисања заједничких интереса.

Ако будете чекали да неко други ради за Ваше интересе, док се трудите да проверите ПИБ, а сами се не потрудите да било шта предузмете, онда је најбоље да са ''Grado'' кујете теорије завере и одмажете онима који покушавају да предузму било шта.

MilisaV":2liqimcc je napisao(la):
mimmy da li je ta vaša grupa građana registrovana negde i ako jeste dajte matični broj ili pib ili šta god da vidimo neke osnovne informacije.


ako niste registrovani onda pozivanje na neko učlanjenje u grupu koja nije registrovana pre liči na neku sektu.
 
ee sad mi tek ništa nije jasno. kako je moguće da nekakva KOMISIJA sme da vrši registraciju grupe građana. i pri tome ta komisija se bavi
Komisija će pratiti i predlagati način raspolaganja stanovima koji nisu useljeni i davati saglasnost pravnim licima u pogledu raspolaganja stanovima na kojima je nosilac prava korišćenja grad Beograd.

ovo je citat sa sajta skupštine grada. grupe građana do pre godinu dana registrovale su se u MUP-u. pre oko godinu dana registraciju je preuzeo APR.


voleo bih da skeniraš to rešenje te komisije i da okačiš ovde na net. imam jednog pravnika koji je zainteresovan da proveri da li je po zakonu da komisija tako nešto uradi.
 
:violina: :violina: ....ко о чему баба о уштипцима,....... овде је постало досадно :notok:
 
Dragi clanovi,predlazem da neko od vas uslika zgrade koje se grade u vasem buducem naselju.Hvala unapred.
 
vucko":1gqlgl6h je napisao(la):
Dragi clanovi,predlazem da neko od vas uslika zgrade koje se grade u vasem buducem naselju.Hvala unapred.
slazem se apsolutno, mislim da je ova tema malo "zalutala"
 
MilisaV":2zvn4j7c je napisao(la):
ee sad mi tek ništa nije jasno. kako je moguće da nekakva KOMISIJA sme da vrši registraciju grupe građana. Grupe građana do pre godinu dana registrovale su se u MUP-u. pre oko godinu dana registraciju je preuzeo APR.

Voleo bih da skeniraš to rešenje te komisije i da okačiš ovde na net. imam jednog pravnika koji je zainteresovan da proveri da li je po zakonu da komisija tako nešto uradi.


To resenje bi i ja voleo da vidim, i ja mogu da oformim komisiju pa onda i kod mene mogu da se registruju grupe gradjanja... stvarno smesno. Naravno pre nego sto se uclanim u neku grupu gradjanja prvo proverim APR, ovako je sve sumnjivo...

Verovatno je ovo klasicna prevara, grupa nije nista uradila... samo je trazila pare svojim clanovima za nekakvog advokata i sl...


BTW Policija bi trebala da proveri sve ovo, tj. ko stoji iz grupe koja nije ni registrovana!
 
Imam informaciju da je sutra zasedanje komisije, a do petka bi trebalo da budu objavljeni preliminarni rezultati poslednjeg konkursa.
 
Жао ми је, ако сам изазвао неспоразум у вези констатације '' група је регистрована у комисији за стамбена питања града Београда, у коначној ранг-листи на конкурсу за продају 1000.социјално непрофитних станова''.
По коментарима бих рекао да поједини чланови форума нису разумели или нису желели, а суштина је да 1000 лица који су добили могућност да купе станове од скупштине града Београда, чине неформалну групу, са истим циљевима и жељама. Сматрам да није потребно ''подметати ногу'' људима који желе да предузму неку акцију, већ да се окупимо следећег викенда и кажемо шта нас мучи. Па можда то и чују они који одлучују колико кошта ''непрофитни м2''.

Био сам јуче на градилишту, и није се пуно шта променило задњих месец дана.
Усељење је највероватније на пролеће.
Ускоро почињу да стављају паркет.
За сада немају одобрење од инвеститора за спуштање плафона у купатилима, па ако исто не добију, уместо пристојног плафона имаћемо поглед на ружне канализационе цеви.
Ево неколико сличица :
b-11-800x600.jpg

dnevna-soba-2-800x600.jpg

dnevna-soba-3-800x600.jpg

kuhinja-600x800.jpg

kupatilo-800x600.jpg

soba-2-600x800.jpg

toalet-600x800.jpg
 
Hvala na slikama. Bas sam razocarana ako je useljenje tek na prolece,znaci kasne godinu dana :notok:
 
dejanaa":17mo91ab je napisao(la):
neke nove slicice???

Ja sam "opalio" jednu, ali nisam mogao da nađem pravu temu, pa evo da nakačim i ovde gde joj je mesto. Slika je od 03.10.

 
vreme je da produže j gagarina još nekih stotinak metara.
 
Обавештена сам да се 15. октобра планира одржавање протестног скупа испред прве саграђене зграде у улици Јурија Гагарина 166а, из следећих разлога: превисоке цене, тајност одвијања конкурса и (не) враћање ПДВ-а. Планирано је и довођење ТВ екипа, које би снимиле зграде, а неко би кратко указао на проблеме. Сатница одржавања протестног скупа још није била утврђена.

Уколико се сада зна у колико сати ће се одржати протестни скуп било би добро да нам то саопштите на форуму.

Хвала господину МилошуК на његовом последњем посту.
 
hvala puno na slikama, kako vidim ako oni zavrse do proleca bice dobro.

zamolila bih da ako neko ima bilo kakve informacije u vezi skupa neka podeli sa nama
 
Da vas informišem od nedavno postoji sajt GRUPE
http://www.1000neprofitnihstanova-konkurs2007.blogspot.com/
pa tu možete naći sve o proteklom radu grupe i budućim planovima....

УТОРАК, 11. ОКТОБАР 2011.

"Uključite se!
Pozivamo sve zainteresovane građane da se priključe GG "1000 socijalno neprofitnih stanova" svojim predlozima za efikasnije reševanje problema oko izgradnje i prodaje socijalno neprofitnih stanova, kao i ličnim angažmanom! Do kraja oktobra meseca 2011 (tačan datum isat će biti uskoro objavljen) grupa će organizovati PROTEST ispred prvosagrađene zgrade iz ovog konkursa (Jurija Gagarina 166a), uz podršku štampanih i elektronskih medija! Priključite se! Širite vest!i sve informacije o proteklom radu grupe i budućim planovima...."
 
Четвртак, 13. октобар 2011.
Град Београд – Комисија за стамбена питања градоначелника

Предлог ранг-листе за 1050 социјално непрофитних станова у Београду
Комисија за стамбена питања градоначелника града Београда на основу чл. 29, 33. и 34. Одлуке о условима продаје 2.000 социјално непрофитних станова у Београду („Службени лист града Београда”, бр. 7/05, 25/05, 29/07 и 32/10), објављује предлог ранг-листе утврђен на седници Комисије одржаној 5. октобра 2011. године

ПОУКА О ПРАВНОМ ЛЕКУ:

Приговор се може изјавити градоначелнику града Београда преко Комисије за стамбена питања на адресу: Улица 27. марта 43-45 11000 Београд или предати на шалтеру број 10 писарнице на истој адреси.

Рок за подношење приговора је 15 дана од дана објављивања предлога ранг-листе, односно закључно са 28. октобром 2011. године.

Предлог ранг-листе (on line) погледајте овде или је можете преузети, у PDF формату (на дну стране).

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1469906
 
Поштоване будуће комшије,
ево данашње информације са сајта ''Grupa građana "1000 neprofitnih stanova - konkurs 2007"'':

''УТОРАК, 11. ОКТОБАР 2011.

Uključite se!
Pozivamo sve zainteresovane građane da se priključe GG "1000 socijalno neprofitnih stanova" svojim predlozima za efikasnije reševanje problema oko izgradnje i prodaje socijalno neprofitnih stanova, kao i ličnim angažmanom!
Dana 22. oktobra 2011. u 12.00 grupa će organizovati PROTEST ispred prvosagrađene zgrade iz ovog konkursa (Jurija Gagarina 166a), uz podršku štampanih i elektronskih medija! Priključite se! Širite vest!''
 
MilisaV":3o6hy7gw je napisao(la):
vreme je da produže j gagarina još nekih stotinak metara.

Nazalost nasao se jedan kr**** da izgradi objekat u produzetku Jurija Gagarina, sto znaci da ne bi vise mogao tramvaj da ide po sredini posto su suzili ulicu zbog tog objekta. :notok:
 
Vrh