Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

zarule":3ht2r2f1 je napisao(la):
Da, ocigledno da je ovaj zadnji konkurs ujedno i najnepovoljniji, ali bile su neke optimisticne izjave da ce cena kvadrata upravo zbog toga biti znatno niza... videcemo dalek je put do toga.

Zvao sam u petak nadležne za novi konkurs i pitao kada će izaći rezultati. Rekli su mi da bi preliminarna lista trebalo da bude objavljena krajem septembra ili početkom oktobra. Usput sam pitao i koliku cenu kvadrata očekuju i rekli su mi da mogu samo da mi daju nezvaničnu informaciju da će cena kvadrata da bude oko 1200€. Kada sam pitao tu službenicu u čemu je onda pogodnost za kupovinu tih stanova kada se kredit ionako obezbeđuje kod komercijalnih banaka po kamatama koje su iste za sve, gde je ovde reč o "neprofitnim" stanovima i zašto smo uopšte konkurisali za stanove kada cena nije ništa povoljnija od tržišne, odgovorila mi je sva začuđena da na toj lokaciji kvadrat inače košta 1700€.
Ne znam da li oni misle da smo mi svi ovce koji ne umeju da saberu 2+2, ili ta drskost prelazi sve moguće granice...
 
Kosa mi se dize na glavi kad krenu da se frljaju sa ciframa... Na kraju ce jos biti da u tom kraju stanovi vrede 2000e po kvadratu...
 
Pa i vrede!Imas svakih 15-20 min avion na 2km iznad glave i na 750-1000 metara stanicu tramvaja.Luksuzna lokacija,pogotovu za te novce,draga Frajlo!!!
 
Mmmm teorijski mozda. Ali tezi slucaj da ces dobiti te novce za stan u ovom kraju... Evo pocetkom iduceg meseca cu ja dobiti procenu za stan od opstine pa cemo videti na koje novce ce ga proceniti...
 
pa cena ce zavisiti od toga koliko im love fali za izbore. posto su oni gospodari nasih zivota onda mogu da odrede koju god zele cenu. 1200 eur? pa ako to bude cena sa PDV onda je to lepa vest. nazalost,od 800 doslo se do 1200 za pet godina od pocetka konkursa.

“Neće se pobuniti dok se ne osveste, ali neće se ni osvestiti dok se ne pobune”.
Frajla":168h2p57 je napisao(la):
Mmmm teorijski mozda. Ali tezi slucaj da ces dobiti te novce za stan u ovom kraju... Evo pocetkom iduceg meseca cu ja dobiti procenu za stan od opstine pa cemo videti na koje novce ce ga proceniti...
 
Frajla":3vbgk4py je napisao(la):
Mmmm teorijski mozda. Ali tezi slucaj da ces dobiti te novce za stan u ovom kraju... Evo pocetkom iduceg meseca cu ja dobiti procenu za stan od opstine pa cemo videti na koje novce ce ga proceniti...
Meni cene stan na Zvezdari 5km od centra star 50 godina bez centralnog grejanja 1300 eura.Kapiram da ce vama da odvale posteno 1400-1500 eura.
 
No, neka bude i tako, i dalje je to manje od ove price koju prodaju kad traze izgovor za visoke cene ovih cudesa sto grade po Dr. Ivana Ribara. Pogotovo sto sam ja u 45-om a te zgrade su iza Dr. Ivana Ribara koje su zivi krs od gradnje, ne smes da udahnes a da te komsija ne cuje i gde su cene nize nego u mom bloku. Inace blizina aerodroma koju spomenusmo je takodje veliki minus jer zaista kad se obrati paznja ume da bude jako bucno, pogotovo izmedju 19h i 21h. Ja ih ni ne konstatujem da slecu jer ja sam ovde od rodjenja, ali ljudi koji dodju kod mene se zivi isprepadaju kad slece avion.
 
Oni ne misle da smo mi ovce, oni to vec znaju. Zato se ovako i ponasaju, cena ce biti odredjena u zavisnosti od potrebe, sta koga briga sta mi mislimo. Mi cemo i dalje nastaviti da se ovako bunimo, nadmudrujemo, a ustvari niko nista konkretno nece preduzeti. Mada, i da preduzmemo isto nam se pise, bice kako vlast kaze....
A mozda nas sve prijatno iznenade sa nekom cenom, ........ malo sale nije na odmet. :laugh:
 
Каћа треба сами нешто да учинимо, ви, ја и остале будуће комшије заједно, нама никога другог да то учини за нас, иначе, градски челници ће рећи: „У реду, они немају ништа против 1200 или 1300 евра“, и тако ће нам и бити (Ово је само један од низа пројеката који они реализују).
У свим демотратским земљама грађани се удружују када имају заједнички интерес, нађу начин да докажу да су у праву и на тај начин помажу власти у борби против корупције. Ако ми успемо да разбудимо грађанску свест и заједно кажемо: „Не желимо да нас сматрате овцама“, тако што ћемо тражити да се утврди колико износи производна цена (у Конкурсу стоји производна цена), и да толико кошта квадратни метар стана, ништа више, а ни мање, биће то добро и за нас саме и за нашу земљу. Производна цена стана је једно, а тржишна цена стана је друго и подразумева профит за онога ко продаје стан. Па онда нека градска Власт каже да није у стању да се обрачуна са неодговорним појединцима који се „уграђују“, нарочито сада пред изборе.
Захваљујем се Игору на помоћи, али мој проблем је у томе што не знам где се на форуму налази тај мејл?
Будућа комшнице Акција, сигурно би се више људи учланило да нам кажете како, а при том да не заборавимо оне који не посећују овај форум.
 
kakvih 1200 evra jer ste vi normalni izgradnja u bg je 400 do 500 evra gradjevinska sve ostalo je ugradnja
 
Ljudi,
Veceras sam postala clan GG 1000 socijalno neprofitnih stanova.
Pored toga zelim da znate da se zovem Sonja, a ne Sofija.
Sve pozdravljam.
 
U potpunosti se slazem sa gospodjom Sonjom, Sofijom,imate moju podrsku, a nadam se i ostalih forumasa.Medju nama ima sigurno,pametnih,elokventnih,pa i kompetentnih ljudi koji bi znali na pravi nacin da zastupaju nase zajednicke interese.Ukoliko zele da se angazuju oko ove Sonjine ideje, svi cemo ih podrzati. Izvinjavam se sto govorim u ime svih, pretpostavljam da nam je svima zajednicka zelja za nizom cenom kvadrata.
Kada bi se svi slozili, i argumentovano izneli svoje zahteve, pa jos se pobrinuli da o tome zna i javnost, mislim da ne bi imali kud, nego da urade onako kako su se obavezali pri raspisivanju izbora, a to znaci proizvodna cena stana, a ne trzisna. I naravno da nas ne smatram ovcama, to sam samo onako rekla, koristiti tudju nevolju i nametati svoja pravila ne govori o nasoj slabosti nego o njihovoj bahatosti pa i bezobrazluku.
 
ne bih imala nista protiv da budem clan te grupe, ali me muci to sto je ta grupa sakrivena, nigde je nema i nemaju nista konkretno. dajte neka oni koji su organizatori te grupe izadju sa konkretnim planovima i sta planiraju, sta imaju od papira. mislim da kada bi delovali malo otvorenije da bi vise ljudi bilo zainteresovano. ovako imam osecaj da bi svi da nesto urade a da se ne zna da su to oni
 
dejanaa":2dw1cskc je napisao(la):
ne bih imala nista protiv da budem clan te grupe, ali me muci to sto je ta grupa sakrivena, nigde je nema i nemaju nista konkretno. dajte neka oni koji su organizatori te grupe izadju sa konkretnim planovima i sta planiraju, sta imaju od papira. mislim da kada bi delovali malo otvorenije da bi vise ljudi bilo zainteresovano. ovako imam osecaj da bi svi da nesto urade a da se ne zna da su to oni


Bas to, cak nemaju ni svoj sajt tipa www.1000ostecenih.in.rs pa da pratimo aktivnosti. Nista ne mogu da urade ako deluju zatvoreno. Ko zna ko se krije iz te grupe koja ne radi nista! Mozda ih grad placa da bacaju samo prasinu u oci, kako se ne bi stvorila prava grupa koja bi radila nesto i bila javna.
 
bas tako. "posaljite maticni broj,broj licne karte itd,pa cemo vam se javiti"...veoma ozbiljno,nema sta
La Grange":13lb39a8 je napisao(la):
dejanaa":13lb39a8 je napisao(la):
ne bih imala nista protiv da budem clan te grupe, ali me muci to sto je ta grupa sakrivena, nigde je nema i nemaju nista konkretno. dajte neka oni koji su organizatori te grupe izadju sa konkretnim planovima i sta planiraju, sta imaju od papira. mislim da kada bi delovali malo otvorenije da bi vise ljudi bilo zainteresovano. ovako imam osecaj da bi svi da nesto urade a da se ne zna da su to oni


Bas to, cak nemaju ni svoj sajt tipa www.1000ostecenih.in.rs pa da pratimo aktivnosti. Nista ne mogu da urade ako deluju zatvoreno. Ko zna ko se krije iz te grupe koja ne radi nista! Mozda ih grad placa da bacaju samo prasinu u oci, kako se ne bi stvorila prava grupa koja bi radila nesto i bila javna.
 
La Grange":27d90ufn je napisao(la):
dejanaa":27d90ufn je napisao(la):
ne bih imala nista protiv da budem clan te grupe, ali me muci to sto je ta grupa sakrivena, nigde je nema i nemaju nista konkretno. dajte neka oni koji su organizatori te grupe izadju sa konkretnim planovima i sta planiraju, sta imaju od papira. mislim da kada bi delovali malo otvorenije da bi vise ljudi bilo zainteresovano. ovako imam osecaj da bi svi da nesto urade a da se ne zna da su to oni


Bas to, cak nemaju ni svoj sajt tipa www.1000ostecenih.in.rs pa da pratimo aktivnosti. Nista ne mogu da urade ako deluju zatvoreno. Ko zna ko se krije iz te grupe koja ne radi nista! Mozda ih grad placa da bacaju samo prasinu u oci, kako se ne bi stvorila prava grupa koja bi radila nesto i bila javna.

Ne mora se ni dinar dati za ime sajte.Moze se napraviti sajt www.imesajta.blogpost.com ili fejbuk grupa(koliko god neozibljne one bile) i tako se koordinisani aktivnost a i biti javan istovremeno.

Ne bih spekulisao da li neko namerno odmaze ili ne,ali postoji mogucnost da postoje interesi da se energija koja postoji i bunt u vezi ovih stanova rastopi i da se slobodno izrazim baci u prazno.

Stoga vam predlazem vase organizovanje,nekoliko pojedinaca sa pozitivnom energijom i odredjenom dozom pozrtvovanja bi mogli da naprave svoje udruzenje gradjana koje ne bi ni moralo da je ozvaniceno.
 
Da li neko ima informaciju o tome dokle se stiglo sa povraćajem PDV-a?

Pre par meseci sam čula da pripremaju neki podzakonski akt kojim bi se omogućilo da i mi ostvarimo pravo na povraćaj PDV prilikom kupovine (a ne otplate u celosti) stana, ali ne znam ima li nade da se to i realizuje.
 
ja delim ovde informacije skoro o svemu,ali ocigledno nekome se to ne svidja,a informacije su tacne,izvor informacije nesmem da otkrijem!!!!!!!!!!!
 
Ja nemam nista protiv informacija, al' imam protiv dezinformacija, dakle ako su tacne i proveren samo napred. Neko ipak mora da zna kada ce te zgrade biti predate stanarima,zar ne??Ja konkretno ne znam nista za PDV.
 
Simba...

iskreno se nadam da ti se javio neki poluneupuceni sluzbenik, sa viskom slobodnog vremena i ubedjenjem da sve zna..

iskreno nije mi jasno ako nisu ni poceli da zidaju, a nisu koliko ja znam, na osnovu cega mogu da imaju iole projekciju o ceni, tj. nezvanicnu informaciju ? - razumem da projekciju mozda ima tamo neki projekt manager, koji ima cene izvodjaca u formi ponude i cene papira (dozovle, administratcija itd) na osnovu prethodnog iskustva, pa da eventualno pretpostavi cenu.. ali sumnjam da to moze dodji do nekog referenta na obradi zahteva ili slicno..

pa *ebem im sunce... sta je tu neprofitno ako je 1200 eur, zivim u porodicnom stanu u 62. bloku od 66kvm, ko im za njega isplati 1200 po kvadratu prodacu mu ga odmah... ako i bude ta cena to je apsolutno trzisna i vrlo konkurentna cena.. opet, da ne krene gomila statisticara da me demantuje sa cenama iz oglasa... prodajna cena je ujedno i trzisna cena a ne oglasena cena.. a neki bi se iznenadili kada bi shatili koliok su zapravo blokovi jeftini... tj. koliko se povoljno kupuju stanovi..

na kraju, ispasce da nam je mozda i pametnije da cekamo tamo neki drugi konkurs ..
 
Kaca za PDV videcu kada saznam,ali cena stana ce biti oko 1050,to je gornja granica,preko zoga sigurno nece biti,to sto pricaju neki da ce biti 700eu,od toga nema nista,mozda bi oni voleli ali,,,,,to je mozda cena u Grocku,ali na NBGD nije!!!!!!!!!
 
Ako je već reč o neprofitnim stanovima, objasnite mi, Dušane Stojanoviću, čime pravdate toliku razliku između, kako kažete, Grocke i Novog Beograda. Ponavljam, reč je o neprofitnim stanovima čija cena zavisi od troškova izgradnje.
Imam utisak da vasi postovi služe da ubede posetioce sajta da je svaka cena kvadrata ispod 1500 E šansa koju ne treba propustiti!
 
Povrat PDV-a bi sigurno svima puno značio... a o tome da je nepravedno da mi jedini ne možemo da ostvarimo pravo na to izlišno je i govoriti!!!

Ako kojim slučajem znate koja je služba nadležna za to pitanje možda bi značilo kada bi se više nas raspitivalo i urgiralo :rolleyes:

Dušan Stojanović":2v6b04bf je napisao(la):
Kaca za PDV videcu kada saznam,ali cena stana ce biti oko 1050,to je gornja granica,preko zoga sigurno nece biti,to sto pricaju neki da ce biti 700eu,od toga nema nista,mozda bi oni voleli ali,,,,,to je mozda cena u Grocku,ali na NBGD nije!!!!!!!!!
 
Za Makicacia citaj malo bolje,ne 1500eu nego 1050eu,a ti bi da se uselis a za ostale te bas briga,pa bice i dalje konkursa,i drugi treba da se usele ž ive ti bi za 600eu stan,a drugom da ne pomognes,e pa to nije fer!!!!!!!!
 
Vrh