Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
Da li neko zna koliki je predviđeni kapacitet putnika po vozilu, što sedećih mesta što stojećih? Mislim i na solo, i na zglobove i na minibuseve. Može i okvirno.
Ovako, solo autobusi moraju da prime između 70-110 putnika ukupno, broj sledećih i stojećih mesta se razlikuje od proizvođača do proizvođača. Zglobni autobusi su oni koji mogu da prime 110+ putnika. Koliko ja znam u Liazima 5292 ima 83 stojećih i 25 sedećih (ispravite me ako grešim), Solarisima 40 sedećih i 130 stajaćih.
 
Pokvario se #1316 sa 601 kod stanice Vikend Naselje u smeru ka Surčinu i napravio ogroman zastoj. Potrebno je 10-15 minuta proći jednu stanicu (od Novog Naselja do Vikend Naselja), ali koliko vidim gužve dosežu i do stanice SC Mladost pa bih rekao da treba više od 20 minuta da se prođe gužva.
IMG_20230306_144233.jpg
Screenshot_2023-03-06-15-13-02-224_com.google.android.apps.maps.jpg
 
@KizaNoSleep
Da li radi na regularnoj liniji ili je neki privremeni lokal? Primetio sam na trolejbuskim linijama da kada rwde 40L, 41L i 29L, da ih sistem ne vidi.

@Bender Rodriguez
Da li možda imaš fotografiju tih autobusa sa Karaburme?
E pa prvi put vidim ovaj #3417 (1795-GZ).
Tako to kreće, od jednog šrafa do cele maske, i onda problem.
Radili su mu validatori ali na aplikaciji Beogradski prevoz nije bio, ni kada sam išao (13:45,ni kada sam se vraćao 22:30).

Inače, uvek bacaju na #300 vikendom sve i svašta.
Prekjuče sam se vozio sa IK112m #3259 koji je zmajina od busa, koja greota što ih je samo 30 proizvedeno za GSP.

Prelepo jutros šljaštao #197 na 304.
 
304 trenutno ima bas dobra vozila, 197, 3221, 3226 koji je još 2019 trebao tu da bude, ali je morao da ostane na 70 zbog reklama i sad je konačno tu kad je Nbgd uzeo 70, a tu je i pomenuti 3259
 
Sinoc Higer na 77. Prvi put ga vidim na toj liniji, išao je na poslednjem polasku sa Bežanijske kose ka Zvezdari i bilo je dosta tesno u njemu na Zelenom vencu jer je bio pun
 
To je bus iz pogona Karaburma... Biće verovatno toga i u budućnosti, ovo je samo bio prvi put.. Nažalost se ne gleda preterano koji bus radi koji polazak a nekad i u tom trenutku nema drugih opcija ukoliko je prethodni bus isključen zbog kvara.. Dešava se i da se vozači isključe tokom večeri u garažu ukoliko rade poslednji polazak a voze solo bus..
 
Vozio sam se Solarisom #3185 juče na liniji 27 I mogu da vam kažem da ide sasvim ok.

Osim što nije bilo ok voziti se kao džak krompira kojim nas je bespotrebno tretirao vozač, ne znam koji mu je bio ali ono je bilo sasvim nepotrebno, nije gužva a lik cima li cima.
 
Možda je bolje da sam ćutao, ali u Obrenovcu imaš ASP Strelu kojoj trebaju vozači sa finom platom i još boljim autobusima.
Državna firma ipak ima raznih pogodnosti, veći odmor, bolovanje, slobodni dani za davanje krvi , jubilarne nagrade i za dobijanja deteta. Međutim ide se na to da rasteraju nas mlade vozače jer privatnici nemaju ljude. Clc bez gspovca i penzosa ne bi mogli da pokriju smene.
 
Sinoc Higer na 77. Prvi put ga vidim na toj liniji, išao je na poslednjem polasku sa Bežanijske kose ka Zvezdari i bilo je dosta tesno u njemu na Zelenom vencu jer je bio pun
Dok ne krenu da salju N serije bice super, karaburmine N ce se raspasti na kaldrmi kod SC 11.april... I jadan NBGov 1360 je jedan dan proveo na 77 pa dve nedelje u kvaru...
 
Ljudi, ne znam koliko se vas seca onog mog posta kad sam slikao da u solarisu poklopac iznad šasije nema šrafove. Zamolio bih vas da obratite pažnju na to kad sedate, jer je u pitanju izgleda rasprostranjen problem i lako može doći do neprijatnih situacija ako slučajno nagazite na metalni deo nezašrafljenog poklopca. Takođe smatram da bi ovaj problem trebalo prijaviti nekome ko je nadležan za takve stvari.
 
Ljudi, ne znam koliko se vas seca onog mog posta kad sam slikao da u solarisu poklopac iznad šasije nema šrafove. Zamolio bih vas da obratite pažnju na to kad sedate, jer je u pitanju izgleda rasprostranjen problem i lako može doći do neprijatnih situacija ako slučajno nagazite na metalni deo nezašrafljenog poklopca. Takođe smatram da bi ovaj problem trebalo prijaviti nekome ko je nadležan za takve stvari.
Prijavi GSP-u, imas kontakt formu na sajtu, pogotovo ako znas garazni broj vozila...
 
Ljudi pomozite mi koliko ima bmcova u srbiji, pita moja sestra koja je 2009 godiste ona planira da upise gps skolu srednju da vozi buseve. HVALA
 
ALO BRE SINOVI, danas sam video BMC na liniji 511 kad sam se vracao iz semcice
Ово је озбиљан форум и не можеш се тако обраћати.

Једино ако ниси видео Ластин QRC на 581 коме је дисплеј забагово на 511Н иначе на 511 поменуте канте на CNG или дизел не раде него 1 Волво хибрид и кантурине зреле за расход MAZ 215.069.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Vrh