Šta je novo?

Šta jedemo?

Da li si ozbiljan? Pa bukvalno ne znam moze li gore od pohovane piletine iz friteze i pomfrita gde se ulje ne menja vec samo doliva(ko golf dvojka) i to zalijes koka kolom.

Ta prica kako je nebitno sta jedes dokle god imas fizicku aktivnost je nebuloza koju te korporacije zele da proguraju. Bukvalno nema nikakvog opravdanja i resenja za nekog ko se svakodnevno tako hrani

Naravno da nije zdravo ali ne vidim problem ako je povremeno i uz fizicku aktivnost. Bitnije je kako se osećamo posle toga. Naravno da nije toliko zdravo ali zdravije nego da jedemo seno i ne radimo ništa. Šta sadrži onaj obrok u meku? Proteine, masti, šečer, pojačavače ukusa, transmasti, vitamine. Korisno su proteini, masti, vitamini. Loše je trans mast koja podiže ldl holesterol, šećer i hemija. Ako je taj obrok povremen, a posle njega potrošimo šećer, fizičkom aktivnošću i ostalim nivelišemo ldl i hdl. Hemija će se vremenom izbaciti iz organizma. Ako je neko disciplinovan u smislu šta radi posle tog obroka i koju količinu toga unosi, a samim tim mu pruža zadovoljstvo dakle hormoni rade kako treba, Ja u tome ne vidim problem.

Ne postoji hrana koja goji ni hrana koja mršavi. Postoji samo količina i način življenja. Dakle naravno da je nezdravo ako bi svakodnevno dva puta jeli takav obrok, a još dodatno aktivnost nam se svodi na kliktanje mišem. Svi znamo da je maslinovo ulje zdravo. Da li ako je zdravo možemo da ga pijemo umesto vode? Ja bih rekao da su dijete najveća prevara jer se i bez mnogo odricanja mogu postici odlični rezultati, a da pritom ne poremetimo hormone i psihu.

Svaki klip ima kontra klipp

 
Poslednja izmena:
Što se tiče dijeta, tj. pojma dijeta. Mislim da se originalan pojam "dijeta" ne odnosi na specijalan povremen način ishrane, već je to režim ishrane generalno. Mislim da je vremenom glavno značenje postalo ono što ljudi rade kada hoće da smršaju.

Naravno da je pogrešno da nekoliko meseci imamo restriktivnu ishranu i šta onda? Vraćamo se na staro? Greška u startu. Treba naći režim ishrane kojeg ćemo se pridržavati stalno, a ne samo u nekim periodima.
 
Pošto ste opet počeli da mračite sa balkanskim mantrama i dogmama i da vrtite temu u krug po 150. put evo nešto da razbije monotoniju. :D

Somun extra ponuda.jpg

Akcija.jpg


Nekad se mislim da se Delez poigrava sa kupcima u Srbiji kao sa svojevrsnim miševima u (finansijskom) lavirintu. Obična kesa 15 dinara, besplatna kod voća i povrća bez ručki, jedna cena sa Maxi aplikacijom, druga cena bez nje, cene sa dinarskim parama iako su pare zakonom izbačene još pre 20 godina, zakidanje na kusurima, isključivanje frižidera... Definitivno mislim da se poigravaju i zevzeče sa narodom. A sreća pa Srbi velikodušno i predano učestvuju u tome i daju im do znanja da koliko god duboko primali, uvek će tražiti još. :D
 
Poslednja izmena:
Kad pomenu to, majke li im, tačno namerno zameniše kese na voću za ove bez ručki, valjda videli da su ljudi počeli da ih koriste umesto onih što naplaćuju.
 
Cenim da 99 posto ljudi ide u prodavnicu koja im je najbliza. Narocito po ovakvom vremenu. Da ne pricam o starijim ljudima. Tako da, jbg.

Inace, voleo bih jednom da stanem i trazim da mi vrate kusur lepo. Kupim pet ovih somuna, dam 250 dinara i trazim da mi vrate 10,05 nazad.

Ako nemaju, ne moze 10 nego 11 dinara kusur.

No, tako bih samo radnike na kraju zakinuo, sistem je takav da im ne mozes nista.

Osim da organizujes zivot tako da ni ne ulazis kod njih jer nemas potrebu.
 
Naravno da može. Imam ja cc 1.5k RSD (iz kasice prasice) po dinar, dva, pet… lepo upakovani u viršlice po deset apoena, ako nekom treba da rasitnim
 
@Bender Rodriguez

Vero je gori veruj mi. 🙂 Ima maksi i dobre akcije uz aplikaciju... Recimo meni ove nedelje nude one njihove konditorske štrudle 240g za 79 dinara što nije loša cena... 30 dinara ispod redovne koja je i sama po sebi ok cena.

Al kese su im katastrofa, em male em puca ona ručka...

@Noki Sta je najkvalitetnije sto moze da se dobije u Meku?

To je odlično pitanje.

1. Cezar salata sa grilovanom piletinom i balzamiko sosom je najkvalitetnije što može da se pazari u Meku.

2. Mc wrap sa grilovanom piletinom ili burger sa grilovanom piletinom (opciono možeš izbaciti sos)

Ranije sam izbacivao sos iz Mc Wrapa i čak i takav je dovoljno ukusan... Jer ima kačkavalja koji se topi sa paradajzom, iceberg salatom i sočnim grilovanim mesom... 😍 pa i bez sosa nije kao da jedeš karton. (Mada tortilju lako možeš zameniti za karton u kojem je spakovana pa tu pripazi kad zagrizeš.)

Meni kad iceberg salata krcka i pršti pod zubima, meni je to bolje od čipsa... Bukvalno.

Ljudi odu na dva big meka i pola litre šejka i kažu mek goji, pa to goji...

Ne ide svaki dan slažem se, a najveći problem je tu cena... Jer kvalitetnije, više košta...
 


 
Jedno je to što neko ide u Delezove objekte jer nema gde.
Drugo je kada deo ljudi dopušta da ih vozaju i prave boodalama tako što pristaju na razna indirektna ponižavanja u vidu Maxi aplikacije, skupljanja kupona za peškire i čaše (noževi su još i imali nekog smisla, bar mi tako rekoše poznavaoci, a ovo sad po meni nema smisla), "odricanjem" od kusura... Isto važi i za sve kojima nešto smeta a prećutkuju i trpe. Ako ti nešto smeta, digni glas. Ili utiči na promene. Ili makar promeni nešto, pa makar to bilo odbijanje učešća u njihovim marketing manipulacijama.

Srećom, u slučaju kada su Delez klošarčine već u oktobru (što je u Srbiji i dalje tropsko leto) počele da gase frižidere """zbog štednje struje""" bilo nas je dovoljno koji smo preneli bes (na upravu) radnicima, koji su posle preneli upravi, i na kraju su posle nekoliko nedelja sastančenja i većanja gmazine popustile. Ali mene iritiraju ti drugi ljudi, koji trpe sve i svašta i slažu se sa nama "bukadžijama" oko nekih stvari, ali nikad neće da dignu glas ili da odbiju saradnju. Nego brže bolje trče da ture aplikaciju na telefon.
Kad pomenu to, majke li im, tačno namerno zameniše kese na voću za ove bez ručki, valjda videli da su ljudi počeli da ih koriste umesto onih što naplaćuju.
Da, retko ogavna i još gore - retko tvrdoglava korporacija. :)

Većina drugih svetskih korporatoida bi na taj problem rekli "ok fak it, draćemo ih na nečemu drugom i tu nadoknaditi profite" i produžili bi dalje te zažmurili pred korišćenjem kesa za voće i povrće. Ali Delez Srbija je nekako zapeo da istera inat tu i da iz samo sebi poznatih razloga dobije tu bitku nadmudrivanja.

Mislim da je razlog tome, između ostalog, i to što u upravi za Srbiju sede i odlučuju, jelte, i sami Srbi. Tako da za razliku od nekih perfidnih namazanih Amera koji bi rekli ''ništa, uvalićemo im na nekoj drugoj prilici'', ovi verovatno polaze s onim stavom i emocijama ''e neće vala biti po vašem, pa koliko god se ćerali''. Drugi razlog mislim da leži u tome što Delez ovde odavno ima jake sprege i uticaj na državu, a uz to ima i mnogo zaposlenih. Pa verujem da u njihovoj upravi ima osoba koje se osećaju kao da su neke tercijarne vlasti ili autoriteti u zemlji, pa je u njihovim glavama sada glavna misija i cilj kako dovesti Srbe u red i naterati ih da se odreknu najlonskih kesa, te degradirati i apsurdizovati tu praksu za korišćenjem istih. Na kraju krajeva, Delez i jeste sebe doživeo kao neke svete ratnike u krstaškom ratu protiv najlona, kada su, uz blagoslov i amin države, 2018. uveli naplatu kesa i proglasili svojevrstan ''rat'' plastičnom otpadu. Za koji inače nikada nisu dali ni dinara, ali naravno koga briga za to. ☺️

U svakom slučaju, kako će to dalje teći, pokazaće vreme. Ali ono što je primetno je da su zlatni dani Deleza u Srbiji (iz pozicije uprave i vlasnika) prošli. I da me ne bi čudilo da nakon ovakvih ispada, i nakon širenja drugih igrača na tržištu (što podržavam, sve je dobro dokle god nije monopol ili kartel) počnu još više da se erodiraju. Ne bih želeo da nestanu, prvenstveno zbog ekonomije i radnih mesta. Ali se nadam da će se (uprava) malo dovesti u red i spustiti na zemlju, inače će samo da nastave da kanale sebe.
@Bender Rodriguez

Vero je gori veruj mi. 🙂 Ima maksi i dobre akcije uz aplikaciju... Recimo meni ove nedelje nude one njihove konditorske štrudle 240g za 79 dinara što nije loša cena... 30 dinara ispod redovne koja je i sama po sebi ok cena.

Al kese su im katastrofa, em male em puca ona ručka...
Uh, verujem, mislim da sam u životu bio u Veru 5 puta. XD Prosto skoro nikada mi se neki njihov objekat nije našao usput ili u komšiluku.

I na čije kese misliš da su katastrofa, Delezove ili Verove? Pošto sam ja imao nemali broj slučajeva da mi Delezova kesa plaćena 15 dinara pukne posred drške. Zato sam se nekoliko puta u raznim prilikama sam ''poslužio'' njihovim kesama kad bih uvatio priliku. :) Čisto kao reparacija i nadoknada. :) A viđao sam i druge kako rade to, jednu babu nagrdiše jednom kad se napravila luda pa uzela kesu sa susedne prazne kase. :LOL: Od tada (krajem prošle godine) su počeli i da ih sklanjaju i skrivaju sa kasa gde nema kasira, jer su videli da se ljudi ''posluže'' a ove iskompleksirane srpske inatlije u upravi Delez Srbija zapeli da isteraju svoje u ovoj apsurdnoj borbi nadmudrivanja i inata. 😁
 
@Bender Rodriguez

Delezove pucaju po sred drške baš kao što si napisao. Ako ti je Maksi aplikacija poniženje kreni da skupljaš poene u Veru za novčane vaučere od 200rsd i 500rsd... Pa mi se javi za 6 meseci da vidim dokle si stigao 😄... To je tek sprdnja... Na 100rsd ti daju 1 poen, a treba ti 200 poena za vaučer od 200 dinara 🙂 Možeš vikend kupovinama od preko 4500 to da ubrzaš... ali ja skoro nikad ne potrošim toliko odjednom... Sve u svemu, tuga...

Tako da ja iako mi je Vero bliži odem u Maksi koji mi je dalji verovao ili ne.
 
Ja u maxiju kupujem samo na akciji ali na pravoj akciji tipa da ne bude 5din akcija ili dignuto 200din, a skinuto 100din. Povremeno budu one akcije 50% i to je ok. Lidl je koliko toliko ok ali i oni imaju prevare sa aplikacijom, na skupljenih 18000din računa reklamirali su 10% popusta na sledeći račun, kada sam ostvario video sam sitnim slovima da 10% važi na kupovinu do 6000din dakle na potrosenih 24k dobiješ 600din. Sada su i to digli pa je potrebno 25k da ostvariš kupon od 10%, dakle 31k za 600din plus sada od kada postoji aplikacija i kuponi tačno dignu cenu artikala za koje važe kuponi pa uz kupon kupiš po regularnoj ceni ili malo jeftinije. Sve su to marketinški trikovi.
 
Ja u maxiju kupujem samo na akciji ali na pravoj akciji tipa da ne bude 5din akcija ili dignuto 200din, a skinuto 100din. Povremeno budu one akcije 50% i to je ok. Lidl je koliko toliko ok ali i oni imaju prevare sa aplikacijom, na skupljenih 18000din računa reklamirali su 10% popusta na sledeći račun, kada sam ostvario video sam sitnim slovima da 10% važi na kupovinu do 6000din dakle na potrosenih 24k dobiješ 600din. Sada su i to digli pa je potrebno 25k da ostvariš kupon od 10%, dakle 31k za 600din plus sada od kada postoji aplikacija i kuponi tačno dignu cenu artikala za koje važe kuponi pa uz kupon kupiš po regularnoj ceni ili malo jeftinije. Sve su to marketinški trikovi.
Sve jedno LIDL je i dalje za većinu stvari jeftiniji od maksija, idea...
 
To sam i napisao, samo sam dao primeo da svi koriste prevare sa aplikacijama i "benefitima".
 
Opet lekari iz emisije... "Jogurt?? Samo ako ga sami ukiselite." 😆

Kaže da u jogurt ide mleko u prahu iz Kine i ne znam šta još dodaju što je problematično i da je i to nezdravo kao i mleko jer mu guraju masti od palminog ulja beše ili nekog drugog biljnog ulja, dodaju...

A bila jedna hemičarka gost koja je pokušala da da savet šta se može jesti, ali ova doktorka je uvek poklopi (malo se videlo da joj ženski zavidi jer je hemičarka mlađa i zgodna) kao da ništa ne zna... 😆 Mnogo smešno kad vidiš ženu koju drma klimaks kako hoće po svaku cenu ali na finjaka da poklopi ovu mlađu... Mislim i ta lekarka je rekla dosta toga dobrog, al daj savet šta da jedem a ne za šta god se uhvatim u prodavnici, nezdravo.

Juče sam jeo pilav (pirinač, krompir, paprika, šargarepa i grašak) sa pilećim mesom i paradajzom iz Grčke pošto je ovde "sve zatrovano"... ako ni to nije zdravo, ja ne umem zdravije od toga...

To me je koštalo ~ 450 rsd što je dosta manje od meka a i zdravije...
 
Konkretno je rekla za "Alpsko mleko" da onih 3.5% masti nisu mlečne masti nego dodate masti... Ko će ga znati...
 
Opet lekari iz emisije... "Jogurt?? Samo ako ga sami ukiselite." 😆
Ma jasta, svaki dan. :D Evo jutros sam bas pomuzao tri kraveni ostavio nekoliko kofa mleka da se kiseli.

Sujetni umisljeni ljudi bez dodira sa realnoscu... 🙄

Al bez brige, vec preksutra ce da dodju novi koji ce da kazu da je bas jogurt, i to bas ovaj fabricki i obradjeni, nesto najbolje.
 
То је то, од шуме лажних информације не можеш да видиш праву, можда и горе од цензуре.
Мислим да су велике корпорације подмукло маргинализовале сва удружења потрошача (глобално и код нас) и све реномиране институције за контролу квалитета. Нама јадним потрошачим остаје само да слушамо такве коментаре разних доктора, биолога, хемичара, новинара и оталих научних и јавних личности и вагамо шта је користно а шта плаћено од стране корпорација.
 
Zbog nelojalne konkurencije subvencionisanih firmi iz EU, nase trziste je sve vise preplavljeno proizvodima vrlo loseg kvaliteta.
Onda siromastvo, u mnogim prodavnicama za siromasniju klijentelu (Aman) vid enema Next sokova.

U razdoblju između 1920. i 1950. godine drastično je smanjena konzumacija maslaca u SAD-u, a „neočekivano” je porasla pojava srčanih oboljenja. Ovaj podatak jasno ukazuje na činjenicu da smanjenje konzumacije maslaca nije pomoglo u sprečavanju srčanih oboljenja, jer su zaboga zasićene masti najveće zlo naše ishrane?!

Decenijama su nas ubedjivali da je margarin zdraviji od putera i masti.
Sad se ispostavlja da je to bila laz.

Ispitivanje Medical Research Council u SAD-u pokazalo je da muškarci koji redovno konzumiraju maslac u ishrani imaju upola manji rizik od srčanih oboljenja od onih koji jedu margarin!
 
Трансмасти и фруктозни сируп треба исбегавати а опет ако се погледа састав индустријских производа свагде их гурају јер побољшавају укус, повећавају рок трајања и јефтини су.
 
Vrh