Šta je novo?

Šta jedemo?

NIsu seljake unistili veliki proizvodjaci vec troskovi modernog zivota. Moj tast obradjuje istu kolicinu zemlje ko sto je moj cukundeda u svoje vreme, i dok je cukundeda od toga mogao da izdrzava kucu od 20 celjadi i da jos bude neki gospodin gazda, tast ne moze da prehrani ni njih troje vec on i surak rade gradjevinu da dopune kucni budzet.
Cukundedi su mesecni troskovi bili zejtin, so, secer, duvan i par kvadratnih metara nekog tekstila da baba Grozda sasije odecu iz Burde kome stra fali. Tasta vise od toga kosta samo racun za struju.

Ta zamisao o malom proizvodjacu koji ima 20ak svinja koje ce da pasu zireve po sumi i slusaju Sopena u oboru, a da to kosta isto ili neznatno vise od marketa je neizvodljiva. Mislim moze, al da 10e naplacuje kilo zive vage (sto tebe na kraju izadje 30e za kilo snicle i da kupujes direkt od njega), a to niko u Srbiji nije spreman da plati. Bez te cene, mora da pravi neke kompromise. Sa druge strane, sto vise kompromise pravi, manje prednosti njegov proizvod ima nad velikim proizvodjacima. Bitka koja nazalost dugorocno ne moze da se dobije.
 
Pa to mozda posle 2020. kad je pocelo da nam ide toliko dobro da nas je sramota i otkako nas je Ekonomski tigar sve zaskocio i zajahao, pa se stedi i prebira svaki dinar.

Mislim realno, ni meni sada ne pada na pamet da dam 210 dinara za banane. Sta ce biti u buducnosti, videcemo. Mada mislim da ih ni na leto necu platiti vise od 150 u vr' glave. Jescu samo jabuke i boze moj. Sto kaze BS - ja cu da se postaram, kolko god da kosta me, da napisem zs klosare, ne dam vise dosta je.

A siguran sam da zato izvan gradova rado daju 210 din za banane i 300 din za paradajz i 700 din za maline. Sve verujem. Pogotovu sa platama i zaradama po unutrasnjosti. Zato (i) tamo svi pucaju od zdravlja. Ljudi po selima su poznati sto ne stede na sebi.
Da, daju 210din za banane ako im se jedu banane. Nemaju drugi izbor jer ne mogu da ih gaje. Sa druge strane ne plaću paradajz toliko jer ga ili imaju ili kupuju tu u selu. Fora je što su u gradovima većinom preprodavci i onda dok se svi ugrade dobiješ mnogo veću cenu nego od seljaka. Čak je i više isplativo da budeš nakupac nego da proizvodiš što dodatno demotiviše seljake. Eto, ako bih ti rekao da sam do pre godinu kupovao junetinu po 350din ne znam da li bi mi verovao. Na žalost od kada je ovo ludilo krenulo ne da nemam više po toj ceni nego nema više. Moram da kupujem na drugim mestima. U svakom slučaju ne mora da bude skupo samo što mnogi ne mogu da dodju direktno do seljaka koji proizvode, a oni koji mogu misle da je to otrovnije nego u marketima.
@mariks
okej, suštinski razmišljamo isto, samo imamo malo drugačije argumente. Mislim, poenta na kraju je da se ne može verovati svakome, pa da ne važi ni pravilo da je kod seljaka uvek bolje, jer realno se ne možeš osloniti na reč. Moji baba i deda, pored bašte, gaje i kokoške, pa su u jednom trenutku prestali da im kupuju koncentrat jer nije bilo finansijski priuštivo. Šta se desilo? Daleko manje jaja i daleko manja veličina jaja. Odmah posle korišćenja koncentrata se povećala i količina i veličina. I na kraju je zaključak da se ne može dobiti velika količina proizvoda bez korišćenja nekih pomagala, ma šta god koji seljak rekao.
Moji isto imaju kokoške. Kaži da li je jaje isto od tvojih ili kada kupiš u marketu? Da li je meso istog mirisa i ukusa? Naravno da se ne može postići veća količina bez pomagala to niko nije ni tvrdio ali se može postići veći kvalitet koji je nažalost skuplji i narod neće (ili nema) da plati. Suština je da trebamo motivisati našu poljoprivredu jer imamo plodne zemlje na pretek, motivisati ljude da se bave time ako su u mogućnosti, samim tim će decentralizacija biti veća i ješćemo kvalitetnije. Ali od toga nema ništa ako je "kod seljaka uvek otrovnije nego u marketima" pa onda naravno da niko i ne pomišlja da se bavi time.

NIsu seljake unistili veliki proizvodjaci vec troskovi modernog zivota. Moj tast obradjuje istu kolicinu zemlje ko sto je moj cukundeda u svoje vreme, i dok je cukundeda od toga mogao da izdrzava kucu od 20 celjadi i da jos bude neki gospodin gazda, tast ne moze da prehrani ni njih troje vec on i surak rade gradjevinu da dopune kucni budzet.
Cukundedi su mesecni troskovi bili zejtin, so, secer, duvan i par kvadratnih metara nekog tekstila da baba Grozda sasije odecu iz Burde kome stra fali. Tasta vise od toga kosta samo racun za struju.

Ta zamisao o malom proizvodjacu koji ima 20ak svinja koje ce da pasu zireve po sumi i slusaju Sopena u oboru, a da to kosta isto ili neznatno vise od marketa je neizvodljiva. Mislim moze, al da 10e naplacuje kilo zive vage (sto tebe na kraju izadje 30e za kilo snicle i da kupujes direkt od njega), a to niko u Srbiji nije spreman da plati. Bez te cene, mora da pravi neke kompromise. Sa druge strane, sto vise kompromise pravi, manje prednosti njegov proizvod ima nad velikim proizvodjacima. Bitka koja nazalost dugorocno ne moze da se dobije.
Vidiš moj brat od tetke obradjuje mnogo više nego što su njegovi obradjivali pa jedva krpe kraj sa krajem i posla non stop da bi parirali. To je i razlog zašto mi nikada moji nisu dozvolili da ulažem u poljoprivredu. Da se svinja odgaji košta isto i tebe i velikog proizvodjača, samo što on može spustiti cenu zbog količine ali opet ne mnogo. Ti naravno da bi parirao slično ne možeš imati samo 20 svinja već moraš imati još nešto pored toga, kukuruz, povrće, voće... da bi dopunio budžet. Ako nemaš onda dolazimo do tvoje konstatacije da to košta 10e žive vage ako misliš da živiš samo od tih 20 svinja i to si u pravu. Pošto naši seljaci većinom imaju nešto i pored svinja onda uvek možeš proći malo skupje, isto ili čak jeftinije od marketa (pogledaj koliko sam plaćao junetinu).
 
Poljoprivreda je posao za sebe i to mučan, da ništa drugo ne radiš i još da riknjavaš.

Ali zato moj čeri parajdzčić rađa mesecima i mesecima, iako ga tretiram prilično jadno jer ga ne obilazim 😁

No, kupiš špagete, slaninice, belog luka, nabereš paradajza i eto ručka i uštede od nekoliko stotina dinara.

Ko ne može, ne mora ići u ekstreme, ali uštediš ovde, uštediš onde i eto ti.

Plus je 100% organski i znaš šta jedeš.

Plus je najjači.
 
Gde kupiti pravi med?

Sta jesti za dorucak i veceru kao alternativu suhomesnatim proizvodima?
 
Poljoprivreda je posao za sebe i to mučan, da ništa drugo ne radiš i još da riknjavaš.

Ali zato moj čeri parajdzčić rađa mesecima i mesecima, iako ga tretiram prilično jadno jer ga ne obilazim 😁

No, kupiš špagete, slaninice, belog luka, nabereš paradajza i eto ručka i uštede od nekoliko stotina dinara.

Ko ne može, ne mora ići u ekstreme, ali uštediš ovde, uštediš onde i eto ti.

Plus je 100% organski i znaš šta jedeš.

Plus je najjači.
Kupovni beli luk je nešto retko što ne mogu da svarim, pogotovo onaj kineski. Veze to nema sa domaćim belim lukom. Isto je i sa propolisom, renom. Kupovno mi dodje bljutavo i slabašno, domaći ren ne mogu da gledam, a kamoli da jedem kašikom ko kupovni. Beli luk... ako se do sutra ne osećaš na beli luk onda ga nisi ni jeo :) Srećom to ne moram da kupujem. Ali slažem se, malo po malo i eto nešto domaće i jeftinije.
 
Gde kupiti pravi med?

Sta jesti za dorucak i veceru kao alternativu suhomesnatim proizvodima?
U marketima nikako, bez obzira na sve etikete i plakete i potvrde kvaliteta, bila je analiza pre nekoliko godina i preko 95%uzoraka su imali dodatke fruktozni sirup i ostale secere. Ako ne poznajes pcelara onda sajam na Tasu ima svake godine, mozda i jos negde. To su mali individualni proizvodjaci mada i to nije potpuno sigurno.
 
Kaži da li je jaje isto od tvojih ili kada kupiš u marketu? Da li je meso istog mirisa i ukusa?
Ovo iskreno ne znam da ti kažem precizno 😆 Pošto više nisam dole, ne mogu baš porediti direktno šta je bolje, odnosno da li i u čemu je razlika. Onako odokativno bih rekao da ne primećujem razliku u veličini i kvalitetu jaja - pogotovo ne ono što naši kažu "vidi kako su bleda jaja, bledo žumance". Nažalost ni u mesu ne mogu napraviti razliku jer dole nisam ništa kuvao (razmaženo dete), pa opet ne mogu reći "e ovo meso iz radnje je loše, puno vode". Ako budem uskoro dolazio, baš ću malo obraditi pažnju, mada sam donosio kartone jaja i nisam nešto primetio razliku.
 
20230127_092232.jpg


Svako jutro 😍🤭🤫

+ projice sa sirom jer to uz nagetse ide mmmm prospeš čili sos preko i ne može bolje...
20230127_092436.jpg
 
Kad smo kod poljoprivrede, mislim da bi bas ta sfera zivota i privrede bila idealan kandidat za revolucionarna unapredjenja i izmene uvodjenjem robota kao dodatka ljudskoj radnoj snazi.

Zamislite prizor u kome jedan covek poljoprivrednik ide kroz malinjak i samo koraca i nadzire 20ak robota koji su u stanju da beru maline, ili bilo koji drugi plod koji se tesko bere, i mogu to da rade skoro pa neprestano i mnogo efikasnije i bolje nego ljudski beraci, kojih je pritom sve manje.

Zamislite to. Da svaki ili svaki drugi zemljoradnik ima zamenu i dopunu za sve ono sto on i drugi ljudi ne mogu da rade ili rade sa velikim naporima i cenama.

Znam da takve stvari vec postoje i da se radi na njima ali to i dalje ide presporo, i ja ne mogu da zamislim prosecnog srpskog zemljoradnika podno Pozarevca kako masovno koristi to pre neke 2070. A jos manje mogu da zamislim nekog Afrikanca na obodu Sahare kako radi nesto slicno u procesu ozelenjavanja pustinje/potiskivanja pustinje, pre 2100. A zamislite kada bi se na tome radilo jos intenzivnije i predanije, da to postane priustivo, efikasno i rasprostranjeno gde god je potrebno. Da agro-robot do 2050. sirom sveta postane ono sto je danas traktor, u svakom smislu te reci (priustivost, odrzavanje, isplativost, efikasnost, rasprostranjenost, jednomrecju - da ga ima svako s nesto para i mehanickog znanja). Zamislite sta bismo tako mogli da uradimo sa Zemljom. A time i sa nama samima.

I eto odlicne, i zanimacije i karijere, za sve koji bi da se bave robotima i revolucionarnim menjanjem sveta.


A umesto toga, 2/3 resursa, znanja i paznje u svetu robotike i masinstva usmerava se na ovakve gluposti:


Ostalih 1/3 ide na razvijanje masina za ubijanje i/ili masovni nadzor i kontrolu. E do mojega.

Resenja za sve ili skoro sve danasnje probleme covecanstva postoje. I za glad, i za siromastvo, i za klimatske promene, i za ekonomiju, urbanizam, ma za sve i svasta. Problem je samo sto su mnogi ljudi duboko u sebi i dalje nesrecni primati kojima diriguju nagoni i eskapizam i zelja za plitkim zadovoljstvima i begom od realnosti u glupost, lazi i iluzije. I onda umesto da se bave realnim problemima i realnim resenjima, oni onanisu na robotske zene, robotske kerove, robotske konobare, virtuelne svetove, virtuelne devojke, virtuelne zivote i slicne perverzije i stupidarije koje, ironicno ali logicno, vode samo u jos vise dekadencije, nesrece i novih problema.
 
Poslednja izmena:
Inace, sedim sinoc sa nacelnicom jednog javnog preduzeca i pitam je koliko bi se realno moglo ljudi odstraniti da se ne oseti tj.koliko ih ne radi apsolutno nista.

Kaze ona - 90 posto.

I posle prica o zaposlenima.

Ovaj je hipohondar, ovaj meri i prati zagadjenje, ovaj broji kalorije i opsednut je zdravom hranom...

I za svakog tog pojednicno sam pitao jel spada u tih 90 posto besposlicara ili u 10 posto koji sami vuku ceo sektor?

Svi spadaju u 90 posto.

Kada shvatimo zdravlje kao spoj mentalnog i fizickog i jos milion drugih faktora, doci cemo do toga da je bolje se nakrkati u Meku k'o Noki i uzivati, nego jesti kelerabu i patiti i dokonoscu uzrokovan biti opterecen.
 
Ovo iskreno ne znam da ti kažem precizno 😆 Pošto više nisam dole, ne mogu baš porediti direktno šta je bolje, odnosno da li i u čemu je razlika. Onako odokativno bih rekao da ne primećujem razliku u veličini i kvalitetu jaja - pogotovo ne ono što naši kažu "vidi kako su bleda jaja, bledo žumance". Nažalost ni u mesu ne mogu napraviti razliku jer dole nisam ništa kuvao (razmaženo dete), pa opet ne mogu reći "e ovo meso iz radnje je loše, puno vode". Ako budem uskoro dolazio, baš ću malo obraditi pažnju, mada sam donosio kartone jaja i nisam nešto primetio razliku.
Pa to je ono što sam rekao. Mnogi ne primećuju razliku. Ja primećujem i kad je bledo žumance, i kada je jaje retko i kada ima slabiji ukus... Kako je zima sada imamo manje naših jaja i kupim nekom prilikom. Razlike je više nego očigledna, barem meni. Meso takodje ima mnogo jači ukus. Uglavnom opravdano neko ne želi da plati malo više jer po njemu razlike nema. Najgori su ovi koji kukaju kako je zdravije skupo, a stuču neko djubre od hrane koje košta isto ili skuplje, samo eto ne moraju da spemaju.
 
Ostalih 1/3 ide na razvijanje masina za ubijanje i/ili masovni nadzor i kontrolu. E do mojega.

+ one lutke iz sex šopa... Nisu više na naduvavanje... Koštaju od 1200€ na više, ali sve je dovedeno do perfekcije, oponaša prirodu 99% jedino što se još ne znoji... ali koliko nam to pa i treba? Kad mene naloži perfekcija njenih oblina, onda ti jasno koliko je dobro...

Kada shvatimo zdravlje kao spoj mentalnog i fizickog i jos milion drugih faktora, doci cemo do toga da je bolje se nakrkati u Meku k'o Noki i uzivati

Najjača rečenica 😄 👍🙂
 
Kad smo kod poljoprivrede, mislim da bi bas ta sfera zivota i privrede bila idealan kandidat za revolucionarna unapredjenja i izmene uvodjenjem robota kao dodatka ljudskoj radnoj snazi.

Zamislite prizor u kome jedan covek poljoprivrednik ide kroz malinjak i samo koraca i nadzire 20ak robota koji su u stanju da beru maline, ili bilo koji drugi plod koji se tesko bere, i mogu to da rade skoro pa neprestano i mnogo efikasnije i bolje nego ljudski beraci, kojih je pritom sve manje.

Zamislite to. Da svaki ili svaki drugi zemljoradnik ima zamenu i dopunu za sve ono sto on i drugi ljudi ne mogu da rade ili rade sa velikim naporima i cenama.

Znam da takve stvari vec postoje i da se radi na njima ali to i dalje ide presporo, i ja ne mogu da zamislim prosecnog srpskog zemljoradnika podno Pozarevca kako masovno koristi to pre neke 2070. A jos manje mogu da zamislim nekog Afrikanca na obodu Sahare kako radi nesto slicno u procesu ozelenjavanja pustinje/potiskivanja pustinje, pre 2100. A zamislite kada bi se na tome radilo jos intenzivnije i predanije, da to postane priustivo, efikasno i rasprostranjeno gde god je potrebno. Da agro-robot do 2050. sirom sveta postane ono sto je danas traktor, u svakom smislu te reci (priustivost, odrzavanje, isplativost, efikasnost, rasprostranjenost, jednomrecju - da ga ima svako s nesto para i mehanickog znanja). Zamislite sta bismo tako mogli da uradimo sa Zemljom. A time i sa nama samima.

I eto odlicne, i zanimacije i karijere, za sve koji bi da se bave robotima i revolucionarnim menjanjem sveta.


A umesto toga, 2/3 resursa, znanja i paznje u svetu robotike i masinstva usmerava se na ovakve gluposti:


Ostalih 1/3 ide na razvijanje masina za ubijanje i/ili masovni nadzor i kontrolu. E do mojega.

Resenja za sve ili skoro sve danasnje probleme covecanstva postoje. I za glad, i za siromastvo, i za klimatske promene, i za ekonomiju, urbanizam, ma za sve i svasta. Problem je samo sto su mnogi ljudi duboko u sebi i dalje nesrecni primati kojima diriguju nagoni i eskapizam i zelja za plitkim zadovoljstvima i begom od realnosti u glupost, lazi i iluzije. I onda umesto da se bave realnim problemima i realnim resenjima, oni onanisu na robotske zene, robotske kerove, robotske konobare, virtuelne svetove, virtuelne devojke, virtuelne zivote i slicne perverzije i stupidarije koje, ironicno ali logicno, vode samo u jos vise dekadencije, nesrece i novih problema.
Zapravo, velika vecina robota se pravi i koristi za prakticne probleme, to sto takve price nisu dovoljno zanimljive za siru javnost pa deluje da ih nema toliko.

Tek cemo u ovoj deceniji videti omasovljavanje upotrebe robota van fabrickih hala, jer smo tek sad negde dosli do potrebnog preseka tehnologija za to.
 
+ one lutke iz sex šopa... Nisu više na naduvavanje... Koštaju od 1200€ na više, ali sve je dovedeno do perfekcije, oponaša prirodu 99% jedino što se još ne znoji... ali koliko nam to pa i treba? Kad mene naloži perfekcija njenih oblina, onda ti jasno koliko je dobro...



Najjača rečenica 😄 👍🙂
Bolje krkati 100 godina kao Noki, nego 7 dana jesti kelerabu!
 
Ako ćeš jesti kao Noki i živeti 80 godina ili jesti kelerabu i živeti 75, verujem da bi većina izabrala Mek.

Ali, nije sve u ishrani, gde je tu fizička aktivnot, socijalni faktori, genetika. Što više vremena prolazi verujem da je socijalni faktor najvažnija stavka u dugovečnosti.
 
Bolje krkati 100 godina kao Noki, nego 7 dana jesti kelerabu!

😄 Jašta! 🍕🌭🍳🫕🥣🥧 i malo salate uvek, valkna su obavezna 🥗

@astrodule


Verovatno je kombinacija sva 3, genetika, spoljni faktori na koje možemo ili ne da utičemo i ishrana... Dakle ishrana je okvirno trećina... Ako pogledas pažljivo sve 3 slike koje sam stavio iz Meka, na svakoj je i salata. Kakva takva ali salata 🙂 dodao sam projice iz pekare, da ne jedem njihove bezukusne zemičke... (zato kupim nagetse to ide bez zemičke, sos dodam koliko mi treba) Tako da se ipak trudim da bude raznovrsno čak i na mestu kao što je mek...

I najvažnije, ja sam juče prešao 10tak km peške... To takav jedan obrok može da opravda...
 
Inace, sedim sinoc sa nacelnicom jednog javnog preduzeca i pitam je
Posle ovakvog početka mislio sam da će post biti daleko zanimljiviji... :ROFLMAO:

Al dobro, saznali smo da si zadobio njeno poverenje, priča ti o problemima na poslu (i u porodici).. šta si morao da uradiš da bi došlo do tog stepena iskrenosti od strane (sredovečne) načelnice-bolje da ne pitamo...xaxa :LOL:
 
Ovo sa poslednje slike ti je 9 nuggetsa combo obrok 🙂 9 nuggetsa je sasvim dovoljno, to je oko 200g pržene piletine (belo meso, ne krilca ili batak) + mali pomfrit + salata i mala kokakola + 2 čili sosa i jedan jogurt sos + kafa = 1060 rsd.

Kafa im je odlična i samo 50 rsd, treba samo jednu anketu da popuniš, minut ti treba...

Projice su iz pekare 120 rsd 150 grama

Nije za svaki dan slažem se, ali ja sam odrastao na tim ukusima, malo sam i zavistan, znam da ima tu aditiva, pojačivača ukusa i koječega i jbg... Nije da ja nisam svestan toga... al ja kad to pojedem i popijem njihovu kokakoku koja kao da ima više šećera od one iz prodavnice, milina 😄 Možeš da mi kažeš ili napišeš šta hoćeš, naredna 3 sata ne reagujem 😄

Nekom to radi pivo, alkohol meni mek i kfc...
 
Sve jasno, samo sam to hteo da napišem, da ne pije vodu priča "ako je zdravo skupo je". Svako se može hraniti zdravije ukoliko želi i da ne optereti budžet. Pitanje je samo volje. Inače slažem se, ako te to "radi", a imaš gde da potrošiš kalorije ne vidim problem, čak je i poželjno. Bolje nego neko ko pase seno da bi smršao, ne jede ništa, nema fizičku aktivnost i sje*******e telo i hormone skroz.
 
U Meku može da se hrani zdravije nego što se većina ljudi hrani. Svako ko se iole razume u ishranu će napraviti pristojan obrok sa proizvodima iz Meka.

Nokijev primer je odličan.(y)
 
Da li si ozbiljan? Pa bukvalno ne znam moze li gore od pohovane piletine iz friteze i pomfrita gde se ulje ne menja vec samo doliva(ko golf dvojka) i to zalijes koka kolom.

Ta prica kako je nebitno sta jedes dokle god imas fizicku aktivnost je nebuloza koju te korporacije zele da proguraju. Bukvalno nema nikakvog opravdanja i resenja za nekog ko se svakodnevno tako hrani

 
Poslednja izmena:
@Noki Sta je najkvalitetnije sto moze da se dobije u Meku?
 
Ali, nije sve u ishrani, gde je tu fizička aktivnot, socijalni faktori, genetika. Što više vremena prolazi verujem da je socijalni faktor najvažnija stavka u dugovečnosti.
Slazem se.

Postoji jedan paradoks. Moderni, individualisticki nacin zivota, podstice nasu inteletaualnu slobodu, ali ubija ono zivotinjsko u nama.
Medju klincima je sve manje seksa.
Klincima j elakse da igraju igrice i listaju instagram nego da se smuvavaju.

Cerka mi prica o kilavim muskarcima, koji su zapravo decaci, koji nisu muskarci.
Samo leze i sve ih smara.
 
Vrh