Šta je novo?

Šta jedemo?

Hehe Ristivoje, mnogo toga sam otkrio i sam... Bukvalno nemate odanijeg i redovnijeg gosta od mene u celoj državi 😊

Al hajde reci na koliko se menja to ulje iz friteze?
 
Ristivoje otkri mu foru sa "ekstra sve"
 
Idemo redom :) Ulje se menja na nedelju dana,mozda mozda koji dan vise,zavisi od prometa i restorana. Fontana recimo menja i dva puta nedeljno,tamo da ides :ROFLMAO:Postoji tester kojim se to proverava.
Znam sta je extra sve u cheeseburgeru ali nisam siguran u cemu je fora,a sto se kupona tice preko aplikacije su uvek aktuelni. Papirnih nema odavno.
 
Da li su sve hidrogenizovane masti jednako nezdrave?
Na eurokremu pise da nema palminog ulja nego h. masti od uljane repice.
 
Decenijama su nas ubedjivali da je margarin zdraviji od putera i masti.
Sad se ispostavlja da je to bila laz.

Ispitivanje Medical Research Council u SAD-u pokazalo je da muškarci koji redovno konzumiraju maslac u ishrani imaju upola manji rizik od srčanih oboljenja od onih koji jedu margarin!

Margarin je cista plastika, imas o tome na youtube, šta biva s njim kad se spali, ne ostane nista. Ne konzumiram ga skoro 12 godina, samo maslac. Na primorju mi se desava da mi neko kaže: "Što kupuješ maslac kad je margarin puno jeftiniji?". Na šta ja odgovorim da nisam toliko bogat da kupujem đubre, a ni moj stomak nije kontejner.
 
Idemo redom :) Ulje se menja na nedelju dana,mozda mozda koji dan vise,zavisi od prometa i restorana. Fontana recimo menja i dva puta nedeljno,tamo da ides :ROFLMAO:Postoji tester kojim se to proverava.
Znam sta je extra sve u cheeseburgeru ali nisam siguran u cemu je fora,a sto se kupona tice preko aplikacije su uvek aktuelni. Papirnih nema odavno.

E pa hvala, to razbija zabludu o tome da ne menjate ni po godinu dana!

U Fontani nisam bio otkad sam bio dete... U Time out odem često, a najčešće Terazije... U BG jedino nisam bio u onom kod Ade još...

Ne znam šta je "ekstra sve" al zvuči dobro 😄

Da, kuponi su na aplikaciji i malo su šarena laža, al ajde 🙂 Sad će biti sigurno neki poseban kupon za 14.2. Verujem nešto tipa 2 flurryja za cenu jednog 😄

E sad, Nokijeve sitne prevare 😈 (vole me zbog toga na ovom forumu, uvek otkrivam načine kako da zavrneš sistem za malenu, bezazlenu i normalnim ljudima potpuno beznačajnu korist)

Ja sam ranije imao običaj da reinstaliram tu aplikaciju da bih koristio onaj kupon dobrodošlice po više puta... njega bih i do 3 puta čekirao na kiosku tokom jedne porudžbine, jer si imao minut vremena dok ne istekne bar kod... Medutim u jednom trenutku ste unapredili aplikaciju pa je krenula da pamti moj uređaj i nije bilo šansi da je reinstaliram uopšte! Kaže već postoji na vašem uređaju...Tako da to više ne radim na novom uređaju da ne rizikujem al eto malo sam štedeo tako... 3 McChickena za 300 rsd 😄

I kad ste krenuli da naplaćujete kapućino 50rsd.. Sećaš se da je duže vreme pre toga bio besplatan, al kad ste krenuli da naplaćujete nisu vam odmah promenili na kasi... "Ako nema fiksalnog računa kako da platim, šta plaćam?" 😄 "Pa onda vam je kafa i dalje besplatna" reče jako fina punačka menadžerica iz Time out restorana...

Eto znam, malo sam bio loš ali sam i puno para dao za dosta skupih proizvoda, tako da ste sigurno sa mnom u plusu 😊
 
Vidiš nisam znao da su uveli dodatno plaćanje, pre 20 godina je bilo besplatno :)
 
Da li su sve hidrogenizovane masti jednako nezdrave?
Na eurokremu pise da nema palminog ulja nego h. masti od uljane repice.
Najveci problem su "trans" masti. Kad se radi hidrogenizacija, molekuli se menjaju iz cis u trans konfiguraciju, a ta trans se drugacije metabolise i pokazalo se da pravi probleme u organizmu.

Sto se tice zasicenih masti, same po sebi nisu problem, ako se umereno koriste. Npr. niko nece za puter da ti kaze da je los jer ima zasicene masti.

E sad, navodno margarin moze da se napravi da nema trans masti, pa ne bi trebao ni tih problema da ima, ali da li verovati...
 
Meni je mek dobar i za probavni sistem. Bukvalno svaki put kada jedem tamo prorade creva :)
 
Ima jos jedna nezdrava stvar, pojacivaci ukusa.
Ima ih skoro u svemu, u kineskoj brzoj hrani, u industrijskim sososvima itd.
Narocito u "Vegeti" i slicnim zacinima.
 
Zavisi koji pojačivači. Slažem se da su uglavnom nepotrebni.

So, šećer, sirće su takođe pojačivači ukusa. Problem je što smo upravo zbog raznih pojačivača "zaboravili" šta znači ukusno.

Citiraću jednu mudru misao koju sam sam osmislio - i g***o je ukusno ako staviš mnogo šećera.
 
Pre 20 godina 😄

@mariks Meni skroz obrnuro, zato uzimam salatu... Mek mi je garancija obrnutog procesa od dobre probave ako nema salate...
čiz, kola i pomfrit meni prorade ali sporije, čiz i šejk (ili sladoled) jedva stignem do wca :D Ne trpi moj stomak mek iz nekog razloga, možda nije naviao na toliko hemije.
 
E pa hvala, to razbija zabludu o tome da ne menjate ni po godinu dana!

U Fontani nisam bio otkad sam bio dete... U Time out odem često, a najčešće Terazije... U BG jedino nisam bio u onom kod Ade još...

Ne znam šta je "ekstra sve" al zvuči dobro 😄

Da, kuponi su na aplikaciji i malo su šarena laža, al ajde 🙂 Sad će biti sigurno neki poseban kupon za 14.2. Verujem nešto tipa 2 flurryja za cenu jednog 😄

E sad, Nokijeve sitne prevare 😈 (vole me zbog toga na ovom forumu, uvek otkrivam načine kako da zavrneš sistem za malenu, bezazlenu i normalnim ljudima potpuno beznačajnu korist)

Ja sam ranije imao običaj da reinstaliram tu aplikaciju da bih koristio onaj kupon dobrodošlice po više puta... njega bih i do 3 puta čekirao na kiosku tokom jedne porudžbine, jer si imao minut vremena dok ne istekne bar kod... Medutim u jednom trenutku ste unapredili aplikaciju pa je krenula da pamti moj uređaj i nije bilo šansi da je reinstaliram uopšte! Kaže već postoji na vašem uređaju...Tako da to više ne radim na novom uređaju da ne rizikujem al eto malo sam štedeo tako... 3 McChickena za 300 rsd 😄

I kad ste krenuli da naplaćujete kapućino 50rsd.. Sećaš se da je duže vreme pre toga bio besplatan, al kad ste krenuli da naplaćujete nisu vam odmah promenili na kasi... "Ako nema fiksalnog računa kako da platim, šta plaćam?" 😄 "Pa onda vam je kafa i dalje besplatna" reče jako fina punačka menadžerica iz Time out restorana...

Eto znam, malo sam bio loš ali sam i puno para dao za dosta skupih proizvoda, tako da ste sigurno sa mnom u plusu 😊
Nema na cemu,da se to ne menja bilo bi 🔥a za tim i 🚒
 
Jaja opet poskupela. Proizvodjači kažu da kod njih zbog slabe prodaje ili stagnira ili pada cena tako da ovo poskupljenje donose samo marketi.
 
Продавнице Tржиште захтева поскупљење.
Ја нисам приметио да су поскупела још, колико су сада и где то ?
 
Brt, jel stvarno ljudi kupuju jaja u Maksiju 🤣
 
Vrh