Mnogo toga pokvareno i što ne valja se uvozi u našu zemlju po mnogo nižoj ceni. Pošto se bavim uvozom bio sam upućen kako se to radi. Roba dodje na našu carinu umesto da se baci negde, jer nismo eu pa ne podležemo njihovim regulativama, plati se kome treba i roba dobije sanitarnu ispravnost. Često tu budu i nepoželjne bakterije.
Ali i naši seljaci podležu istoj, domaćoj regulativi...
Ako se kod nas uveze mleko iz EU sa višim nivoom aflatoksina, koje bi u EU bilo neupotrebljivo, šta ti tu garantuje da je naše mleko zdravije?
Friteza jeste problem, cista kancerogena transmast, otvoreni plamen moze biti takodje problem jer meso izgori i napravi kancerogenu masu ali to se može izbeći. O mikroplastici nemam mišljenje.
Tako je. Posebno ako se ne menja dugo... A sad opet, jel teorija zavere ili ne, u istoj emisiji sam čuo da se u Meku ne menja i po godinu dana
Da, kod mesa je to što ga ugljenise loše, kao kod prženica kad ih prepržiš i slično. Karamelizovano je isto loše, preržen šećer.
A mikroplastika je loša na dugi rok dokazano je i za potomstvo, a ne dolazi samo direktno od plastike jer je toliko ušla u lanac ishrane da ga dobijamo i od ribe, tuna itd. Ne možeš izbeći, ali tamo gde može, kao što je individualno pakovanje hrane, treba izbaciti. Ranije smo odlagali u šerpicama hranu, sad sve u nekoj plastici.
Recimo u KFC imaju drveni pribor (nož i viljuška) i slamčicu od recikliranog papirnatog materijala (kartona) što u meku nije slučaj.
Ista ta hemičarka mnogo je spominjem
je rekla da je zdravije piti česmovaču nego vodu iz plastične flaše i to česma bez onih filtera na česmi jer se tu sakupljaju bakterije...
I eto pošto svi žele savet šta treba a ne šta ne treba - kuvano.
Punjene paprike, sarme, musaka, đuveč, sladak kupus, kiseli kupus, meso u umerenim količinama, voće i povrće, jogurt...