Šta je novo?

Zlatibor

Insert snimka iz predhodnog posta, nije baš najbolji.
IMG_20230820_091952.png
 
Мој бели лабуде ,шалим се мало,повукла ме песма. Слике су направљене испред моје зграде ( која се сматра једном од најлуксузнијих овде и на савршеној локацију,врло близу самог центра ) . Да,ЈКП је направио хаос јер је склонио велике контејнере са добро познатих локација и ставио у свако дворише зграда по 2 мале канте којене празне редовно и до којих не могу ни прићи. Ето испред моје зграде већ се и на путу створила флека од уља које испушта камион смећарка . И ја и управник зграде изгинусмо цело јутро да нађемо решење за ту лудост што нам направи локални ЈКП. Толико о томе што си ме назвао хејтером или шта већ....
Ma šali se samo skidaj one slike kanti, baš su gadne i nije im mesto ovde. I ja sam video, ali ponavljam to se desilo u prelazu na taj novi sistem kako bi svima bilo odmah ispred zgrade, niko nikome ne brani i nemam problem da i sam slikam, ali nije to hroničan problem pa da kačimo ovde! Ovako ispadamo alapače i hejteri jer zlatiborci stvarno nisu u tom fazonu. Čak šta više imaju i radne akcije pošumljavanja, razne eko akcije itd

NOlivere, najbolje u TO tražiti, oni imaju tačne podatke...što se tiče Premijum smeštaja za koji bih voleo da ga ima više, trenutno posluju samo Grand Tornik, Mona, Zlatibor i Palisad...dodao bih i Buket. Inače dolaze poznati svetski hotelski lanci pa očekujem bum, na žalost koji će verovatno iskoristiti i Standard kapaciteti pa će i njima cena da skoči, ali to valjda uvek tako biva.
 
Ma šali se samo skidaj one slike kanti, baš su gadne i nije im mesto ovde. I ja sam video, ali ponavljam to se desilo u prelazu na taj novi sistem kako bi svima bilo odmah ispred zgrade, niko nikome ne brani i nemam problem da i sam slikam, ali nije to hroničan problem pa da kačimo ovde! Ovako ispadamo alapače i hejteri jer zlatiborci stvarno nisu u tom fazonu. Čak šta više imaju i radne akcije pošumljavanja, razne eko akcije itd

NOlivere, najbolje u TO tražiti, oni imaju tačne podatke...što se tiče Premijum smeštaja za koji bih voleo da ga ima više, trenutno posluju samo Grand Tornik, Mona, Zlatibor i Palisad...dodao bih i Buket. Inače dolaze poznati svetski hotelski lanci pa očekujem bum, na žalost koji će verovatno iskoristiti i Standard kapaciteti pa će i njima cena da skoči, ali to valjda uvek tako biva.
Vidim da ste upuceni u materiju, a posto znate sta ce biti za 10 godina, pomislio sam da znate i sta je bilo pre 10 godina.
 
Ma to svi znaju koliko se brzo razvijao, bilo je godina kada je smeštaj rastao za trećinu, ali to više i vrapci znaju.

Nadam se da nas sve više interesuju projekti koji su odobreni i koji se očekuju u bliskoj budućnosti, sve ono što će dodati više na kvalitetu
 
Ma to svi znaju koliko se brzo razvijao, bilo je godina kada je smeštaj rastao za trećinu, ali to više i vrapci znaju.

Nadam se da nas sve više interesuju projekti koji su odobreni i koji se očekuju u bliskoj budućnosti, sve ono što će dodati više na kvalitetu
Kazes znaju i vrapci na grani, ali ti kao najveci expert za Zlatibor ne znas. Ili neces da kazes. Zanimljivo
 
Imaš TO pa ih zovi, neće to niko ovde umesto tebe da uradi ako te zanima. Pa podeli nešto pozitivno i sa nama, a ne svako pitanje da ti bude provokacija jer tako ne doprinosiš temi
 
Najsvežija vest - direktan put sa aerodroma Ponikve pri kraju, kojim se stiže za 20-ak minuta do Zlatibora:

" Ostalo još da se asfaltira oko 500 metara, usporilo je jedno klizište. U septembru će biti sve gotovo do brane Vrutci." - predsednik MZ.
 
Ma to svi znaju koliko se brzo razvijao, bilo je godina kada je smeštaj rastao za trećinu, ali to više i vrapci znaju.

Nadam se da nas sve više interesuju projekti koji su odobreni i koji se očekuju u bliskoj budućnosti, sve ono što će dodati više na kvalitetu

Па напиши онда бар који су то пројекти одобрени и који се очекују у будућности.
 
- 20 terena za pripreme vrhunskih sportista
- golf teren svetskog nivoa pored jezera
- manji internacionalni aerodrom iza Obudojevice za biznis džet avione (golf i slična klijentela)
- direktan put do aerodroma Ponikve
- veći internacionalni aerodrom Ponikve za komercijalne letove, veliki Airbus i Boeing avioni
- novi krakovi gondole (eko transport u svim pravcima)
- stadion po UEFA standardima
- krak autoputa od Požege do Zlatibora (Beograd na 90 min) u prvoj fazi, i kasnije preko Jahorine i Pala do Sarajeva
- trim, pešačke i biciklistčke staze
- staze za nordijsko skijanje
- kompletna obilaznica oko Zlatibora (smanjenje zagađenja i gužvi od motornih vozila)
 
Pored gore navedenog mislim da je u planu i
Autodrom
Ribnicko jezero za kupanje
Hilndar da privede nameni zemljiste koje im je poklonjeno

A mislim da je realno da se nadamo pored
Autobuske stanice koja treba da se izmesti da ce u blizini nici i aqua park o kojem se vec pregovara kao i heliodrom a i trzni centar koji ce u buducnosti biti neophodan na Zlatiboru koji postaje grad.
 
Da, hvala na dopuni.
- Man.Hilendar planira kamp sportsko-obrazovno-duhovnog tipa kao što već postoji u mnogim zemljama u svetu
- Ribničko jezero će biti najviše u Srbiji sa uređenom plažom za kupanje
 
Insert snimka iz predhodnog posta, nije baš najbolji.
Pogledajte prilog 170780
Ovo nije nikakva obilaznica, nego najobicnija gradska ulica sa jednom trakom u svakom smeru. Dobra stvar, samo daleko od neke pompezne "obilaznice". Pri tom, obilaznica po definiciji nesto, jelte obilazi. Ovo ne obilazi nista, nego daje pristup mestu sa druge strane i pripremu za buducu gradnju, nazalost, po ovim zelenim delovima na mapi u blizini kruznih tokova.
 
Upravo sam to hteo da napišem za tu kobajagi obilaznicu. Ona je potrebna lokalnoj vlasti jer otvara pristup novim hektarima placeva. Saobraćajno, ne rešava ništa. Naprotiv, komplikuje i produžava put. Zlatiboru sada treba nova obodna saobraćajnica kakva je do skoro bila ona od brda Pačisad do raskrsnice za Sememegnjevo i posle do Obudojevice. Sada je opterećena novom izgradnjom i potrebna je jedna brža, izvan zone gradnje, a da povezuje te tačke.
Naime, ta koja se sada gradi, kreće od hotela Tornik, ili od ulaznog puta na Zl iz pravca mora koji je godinama bio zaboravljen (inače ostatak nekadašnjeg puta, pre izgradnje prave obilaznice).
Nastavlja zapadnim i sevrozapadnim obodom, prolazi brda i dolazi do Braneškog polja u blizini ž.stanice i kafane Pego, na putu ka Kremnima, Mokroj Gori i gp Kotroman. I imaće smisla jedino za one koji sa Zl idu ka Tari i navedenim mestima. Tu negde u Branešcima je predviđena i veza sa tim hipotetičkim autoputem ili brzim putem ka Kotromanu. Jedina realna i brzo opipljiva korist, pored otvaranja novih , neslućenih mogućnosti za gradnju je približavanje železnice Zlatiboru, jer će odatle biti lakše posle voza stići do Zlatibora nego iz Semegnjeva sa ž. stanice koja se zove Zlatibor.
Inače, nakon stanice Branešci voz ulazi u tunel Zlatibor koji je drugi po dužini na barskoj pruzi, posle Sozine, i iz njega izlazi neposredno ispred stanice Zlatibor, 6168m kasnije.
 
Poslednja izmena:
Aerodrom Zlatibor, da vidimo dokle se stiglo, šta se krije iza brda
20230831_093838.jpg

20230831_094444.jpg
20230831_094558.jpg
20230831_094614.jpg


Dakle ni A od aerodroma, štaviše na onome što je ličilo da će biti pista ni kamen nije pomeren, ali se zato u dve uvale dobro kopaju temelji za valjda neke solitere.
 
Iz daljine ovo i lici na Mirijevo ili Zeleno Brdo.
Ниси далеко. Ако игноришеш изглед кровова - исто као Миријево и то они ружни делови ближе потоку и ткзв ”шоферском рају”.

Са друге стране ова ”обилазница” није толико лоша идеја. У сезони је магистрала озбиљно оптерећена возилима и долазак до тих даљих делова самог места би били лакши него као до сада да мораш кроз сам ”центар” да пролазиш.
 
Vezano za deonicu autoputa čiji će krak proći ispod Zlatibora (deo ka Sarajevu)

Prošao sam ranije sa donje strane budućeg aerodroma za biznis džet avijaciju i šteta što nisam slikao da se vidi koliko je samo stena nasuto na prag buduće piste kako bi imala dovoljnu dužinu. To su glavni radovi, ovaj drugi deo je mnogo lakši i brži
 
Vrh