Šta je novo?

Zlatibor

Opet šibicarenje. Rekonstrukcija od Zlatibora do, vrv Vodica ili Borove glave. Do tamo ima nešto više od 15km.
A od Sušice do Zl, ništa?
Tri trake, široko, skupo... Nije bitno što je na početku te deonice do sada poginulo omanje selo.
Na Sušici se stalo pre 2 godine i logično bi bilo da se odatle nastavi.
 
ЈКП Златибор је направило колапс са новим кантама за смеће. Конкретно испред сваке зграде су ставили по 2 мале канте и не празне их, што је довело до тога да рецимо испред зграде Вила Елса 1 у најужем центру направе депонију. До пре неколико дана смеће је одлагано у велике контејнере препокупа ресторана Варага и никада ниједан папирић није био. Што је најгоре радници ЈКП-а не празне ове мале контејнере и не купе смеће око њих.
смеће 1.jpg
Смеће 2.jpg
смеће 3.jpg
 
ЈКП Златибор је направило колапс са новим кантама за смеће. Конкретно испред сваке зграде су ставили по 2 мале канте и не празне их, што је довело до тога да рецимо испред зграде Вила Елса 1 у најужем центру направе депонију. До пре неколико дана смеће је одлагано у велике контејнере препокупа ресторана Варага и никада ниједан папирић није био. Што је најгоре радници ЈКП-а не празне ове мале контејнере и не купе смеће око њих.
Pogledajte prilog 170315Pogledajte prilog 170316Pogledajte prilog 170317
Davno negde, pisao sam da komunalno uređenje Zlatibora ne prati njegov eksplozivni rast.
Svakog proleća i leta kiše tek operu rizlu bačenu na ulice zimi, autobuska stanica ne postoji, kišna kanalizacija se ne čisti, eto, nemaju ni kapacitet za iznošenje smeća... Do skoro su smeće iznosili fapom 13 iz sedamdesetih.
Džaba pare, ogromne, koje se po komunalnim osnovama ubiraju, kad ljudi koji vode taj narastajući grad odavno nisu dorasli svojim stručnim i kulturološkim kapacitetima.
 
Aman zaman čoveče, mnogo smaraš, na svakoj temi mračiš do bola, doasadan si više. Ima li kakva opcija da se neki član blokira ovaj Branik je odavno zreo za blokadu
 
Kao prvo @branik je neko ko je iz tog kraja I do detalja poznaje situaciju,
kao drugo on je covek na tockovima I izuzetno poznaje saobracajnu infrastrukturu I u regionu I sire.
Kao trece nebrojeno je sa lica mesta dao pravovremenu informaciju o zakrcenjima, zastoju na putu I slicno nebrojeno puta i na kraju ovde je izneo samo cinjenicno stanje.
Sledece ima ovde mnogo vecih smaraca, ali uvek tolerisem tudje misljenje, pa makar se ni mikron ne slagao, ignorisi I bice bolje.
Ja naprimer sam neko ko je inace gorstak I obozavao sam I Zlatibor.
Na zalost danas ga poredim sa prebogatim svedskim stolom gde je neko na sred stola stavio oval djubreta, da ne kazem sta drugo...
Nekome je to I dalje ok. Neko I dalje uziva u hrani sa tog stola, ali dozvolite da postojimo I mi neki drugi sto nam se to gadi...
 
Aman zaman čoveče, mnogo smaraš, na svakoj temi mračiš do bola, doasadan si više. Ima li kakva opcija da se neki član blokira ovaj Branik je odavno zreo za blokadu
Zašto mračim?
Što kažem da trenutna garnutura nije u stanju da upravlja velikim gradom kakav Zlatibor postaje? Da li to znači da se ovde više ne sme izneti nikakva kritika, da moram da se autocenzurišem
ako želim da ostanem na forumu?
To đubre očigledno ne primećuje lokalna vlast i ne smeta joj, čim nije u stanju da organizuje njegovo iznošenje. Od skoro im je rešeno odlaganje na regionalnoj deponiji Duboko kod Užica, nabavili su opremu, ali treba organizovati.
Na drugoj strani, to isto đubre napravili su i ostavili su gosti Zlatibora kojima takođe u najvećem broju ne smeta i ne primećuju ga, jer se eto, iznova vraćaju Zlatiboru. I tako u krug.
I onda se podelimo na one koji bacaju otpatke okolo, na one kojima to smeta i objave u cilju kritike, na one kojima to takođe smeta i pronalaze uzrok i na one kojima smeta ta kritika.
A cilj je, ako se već gradi kako se gradi, da to izgrađeno bar bude uredno. I to bi trebalo da bude interes svih nas, gde god živeli, gde god se odmarali.
 
Суштина моје претходне објаве је да је ЈКП Златибор направио тај хаос у претходних 10-ак дана . Не знам да ли сам добро објаснио, али суштина је да су они склонили велике контејнере који су били на местима предвиђеним за то и где нису сметали и редовно се празнили,а уместо њих у двориште сваке зграде су ставили по 2 мала контејнере које не празне често и самим тим уместо сређене ситуације направили су депонију у оквиру сваке зграде .видели сте на сликама на шта то сада личи . Станари су се жестоко побунили,видећемо шта ће на крају бити...
Крцане, није баш адекватно поређење за Златибор ,доста добрих ствари је урађено.,мало ми га огади са тим Шведским столом :ROFLMAO: :ROFLMAO: ... ја јесам критички настројен често овде јер сматрам да оно што је урађено како треба није потребно хвалити јер се ваљда и очекује да се ради како треба ( зато ће можда и за мене неко рећи да можда понекад мрачим ) , али мени је циљ да се лоше исправи а не да критикујем са лошом намером,исто тако сам сигуран и да Браник размишља , поштовани форумашу Вест.
 
Poslednja izmena:
I opet se svodi na nedoraslost JKP da održava toliki grad. A njime upravljaju neki ljudi koje su postavili neki ljudi...
A neki drugi ljudi samo nisu u stanju da prihvate kritiku nečega što misle da je vrhunsko
 
''Rodilo se, valja ga ljuljati'' :) . . sad grad Zlatibor mora i da se održava.
 
I opet se svodi na nedoraslost JKP da održava toliki grad. A njime upravljaju neki ljudi koje su postavili neki ljudi...
A neki drugi ljudi samo nisu u stanju da prihvate kritiku nečega što misle da je vrhunsko
Kamo sreće da je samo na Zlatiboru tako, dođi da vidiš Beograd ili Niš. Nije mi jasno da toliko ne možemo da se izdignemo iz toga da smeće bacimo gde stignemo.
 
Vidim, nema više bazena kod Olimpa. Rekonstrukcija ili ukidanje?
Član @branik daje uvek korisne i tačne informacije. Uglavnom je u pravu kad kritkikuje i apostrofira one koji jednostavno ne rade svoj posao. Ja njegove postove ne doživljavam kao "mračenje", već koristan doprinos temi i diskusiji koja se vodi.
 
Vidim, nema više bazena kod Olimpa. Rekonstrukcija ili ukidanje?
Član @branik daje uvek korisne i tačne informacije. Uglavnom je u pravu kad kritkikuje i apostrofira one koji jednostavno ne rade svoj posao. Ja njegove postove ne doživljavam kao "mračenje", već koristan doprinos temi i diskusiji koja se vodi.
Нема више базена . Једноставно израчунали су да ће им већи приход бити од зграде и повећава се ту смештајни капацитет.
 
Nije Zlatibor, ali je blizu. Vlasnik dva hotela i dva odmarališta na Divčibarama kaže:
"Ljudi su dolazili na Divčibare da šetaju po ovim lepim livadama, da jedu imaju i kod kuće u Beogradu ili Novom Sadu. Sada nemaju gde da šetaju jer je na svakom ćošku gradilište"
Linkovao sam tekst na temi Divčibare
 
Суштина моје претходне објаве је да је ЈКП Златибор направио тај хаос у претходних 10-ак дана . Не знам да ли сам добро објаснио, али суштина је да су они склонили велике контејнере који су били на местима предвиђеним за то и где нису сметали и редовно се празнили,а уместо њих у двориште сваке зграде су ставили по 2 мала контејнере које не празне често и самим тим уместо сређене ситуације направили су депонију у оквиру сваке зграде .видели сте на сликама на шта то сада личи . Станари су се жестоко побунили,видећемо шта ће на крају бити...
Крцане, није баш адекватно поређење за Златибор ,доста добрих ствари је урађено.,мало ми га огади са тим Шведским столом :ROFLMAO: :ROFLMAO: ... ја јесам критички настројен често овде јер сматрам да оно што је урађено како треба није потребно хвалити јер се ваљда и очекује да се ради како треба ( зато ће можда и за мене неко рећи да можда понекад мрачим ) , али мени је циљ да се лоше исправи а не да критикујем са лошом намером,исто тако сам сигуран и да Браник размишља , поштовани форумашу Вест.
Uh bre Niko al ga ogadi ti sa onim kantama! Iako sam i ja često na Zlatiboru i isto to primetio, ipak nije to nešto po čemu su komunalne službe poznate. Mislim stvarno čoveče, daj obriši te postove, doći će na temu neki stranac ili ovi naši neprijatelji iz regiona i pomisliti ko zna šta i naslađivati se. To se verovatno desilo prilikom prebačaja na veći broj kontejnerskih jedinica kako bi bilo bliže gostima. Po meni organizaciona tehnička greška/stvar i stvarno ispadaš ili hejter ili njihov čovek, bezveze...jer stvarno Zlatibor spada u najbolje opštine po pitanju otpada, i ovako ispada kao da ste neke babe alapače koje samo vrebaju nečiju grešku i odmah trube po komšiluku, stvarno bezveze!

Lepo je da neko ima dobre namere da drugoga ispravi ali ne zaboravite da je i "Put do pakla često popločan dobrim namerama"
 
Poslednja izmena:
Gospodine Labude, da li mozda imate podatke koliko je bilo smestajnih jedinica u naseljenom mestu Zlatibor 2003. ili 2013 i koliko ih ima danas?
 
Bravo, bravo, vidi se da imate i viziju i misiju.
 
Uh bre Niko al ga ogadi ti sa onim kantama! Iako sam i ja često na Zlatiboru i isto to primetio, ipak nije to nešto po čemu su komunalne službe poznate. Mislim stvarno čoveče, daj obriši te postove, doći će na temu neki stranac ili ovi naši neprijatelji iz regiona i pomisliti ko zna šta i naslađivati se. To se verovatno desilo prilikom prebačaja na veći broj kontejnerskih jedinica kako bi bilo bliže gostima. Po meni organizaciona tehnička greška/stvar i stvarno ispadaš ili hejter ili njihov čovek, bezveze...jer stvarno Zlatibor spada u najbolje opštine po pitanju otpada, i ovako ispada kao da ste neke babe alapače koje samo vrebaju nečiju grešku i odmah trube po komšiluku, stvarno bezveze!

Lepo je da neko ima dobre namere da drugoga ispravi ali ne zaboravite da je i "Put do pakla često popločan dobrim namerama"
Мој бели лабуде ,шалим се мало,повукла ме песма. Слике су направљене испред моје зграде ( која се сматра једном од најлуксузнијих овде и на савршеној локацију,врло близу самог центра ) . Да,ЈКП је направио хаос јер је склонио велике контејнере са добро познатих локација и ставио у свако дворише зграда по 2 мале канте којене празне редовно и до којих не могу ни прићи. Ето испред моје зграде већ се и на путу створила флека од уља које испушта камион смећарка . И ја и управник зграде изгинусмо цело јутро да нађемо решење за ту лудост што нам направи локални ЈКП. Толико о томе што си ме назвао хејтером или шта већ....
 
Vrh