Šta je novo?

Zlatibor

To je za prijavu inspekciji, cena istih proizvoda mora biti ista u svim objektima u državi.

Od kada to? Treba 3 sekunde da covek shvati da se tako nesto kosi sa osnovnom logikom i razumom. Cene zakupa poslovnog prostora, rada, i logistike je drasticno razlicita od regiona do regiona iste zemlje?
 
@beli labud koji projekat na Zlatiboru preporucujes (ili vise njih)? Da je vise ka premium gradnji, ali da nije u centru - vec da bude u vise prirodnijem okruzenju, tako izvan samog centra Zlatibora?
Posto roditelji (i sa moje i sa suprugine strane) imaju zdravstenih problema (stitna zlezda), a Zlatibor je najdelotvorniji za takve slucajeve - zeleo bih neki apartman od cca 40kvm da imaju na koriscenje i nama kada dodjemo u Srb.
Nije nista hitno, moze u izgradnji, samo da je od pouzdanog investitora (koji drzi koliko toliko kvalitet) - jer apsolutno nemam nikakvih znanja sto se Zlatibora tice
 
@beli labud koji projekat na Zlatiboru preporucujes (ili vise njih)? Da je vise ka premium gradnji, ali da nije u centru - vec da bude u vise prirodnijem okruzenju, tako izvan samog centra Zlatibora?
Posto roditelji (i sa moje i sa suprugine strane) imaju zdravstenih problema (stitna zlezda), a Zlatibor je najdelotvorniji za takve slucajeve - zeleo bih neki apartman od cca 40kvm da imaju na koriscenje i nama kada dodjemo u Srb.
Nije nista hitno, moze u izgradnji, samo da je od pouzdanog investitora (koji drzi koliko toliko kvalitet) - jer apsolutno nemam nikakvih znanja sto se Zlatibora tice
Deluje mi da ovo odgovara opisu, mislim da ćeš biti zadovoljan.
 
Bacicu pogled, hvala @Orfanelin
Da li znas jel pozudan investitor?
Dobio sam preporuke i za neki "Kabex invest" - da li neko ima neke utiske o njima?
 
U principu, zgrada je skoro pa završena i izgleda poprilično luksuzno. Drugar ima stan tu odmah pored i kaže da će biti najbolja zgrada na Zlatiboru. Tako da više prenosim njegove utiske.
Ne znam ništa o Kabex investu.
 
@beli labud koji projekat na Zlatiboru preporucujes (ili vise njih)? Da je vise ka premium gradnji, ali da nije u centru - vec da bude u vise prirodnijem okruzenju, tako izvan samog centra Zlatibora?
Posto roditelji (i sa moje i sa suprugine strane) imaju zdravstenih problema (stitna zlezda), a Zlatibor je najdelotvorniji za takve slucajeve - zeleo bih neki apartman od cca 40kvm da imaju na koriscenje i nama kada dodjemo u Srb.
Nije nista hitno, moze u izgradnji, samo da je od pouzdanog investitora (koji drzi koliko toliko kvalitet) - jer apsolutno nemam nikakvih znanja sto se Zlatibora tice
Premium projekti se tek očekuju sa razvojem sadržaja, približavanjem autoputa i projekta Novi Zlatibor, možda bi tu malo sačekao, ali i upao odmah na početku jer očekujem da će cene sa ovim razvojem krenuti samo na gore. Recimo Kopaonik je već na oko 6000-9000 za sličan kvalitet. Za sada je jedan brend Karizma stigao, ali ne znam da li oni prodaju apartmane u okviru hotela. U takvim hotelima se onda brinu oko apartmana i izdaju ga tokom godine, pa sam sebe otplaćuje vremenom.
Postojeći su uglavnom rasprodati ili su u delu koji ti ne odgovara. Ako se žuriš možda da pogledaš nešto kod ovih, ranije je bilo oko 3500
www.queenofzlatibor.rs

Moguće da će već sledeće godine početi ubrzan razvoj premium projekata, uglavnom pratimo i ovde pa će se pisati...
 
Da li je neko već bio u hotelu Karisma? Da li je rang Viceroy-a na Kopu ili jači?

Meni je Viceroy ostavio možda i najjači utisak što se tiče luksuznih hotela u Srbiji. 3 puta sam išao na produženi vikend tamo i uvek sam u fazonu sledeći put na Kopu biram nešto drugo da mi Viceroy ne dosadi, al teško posle Viceroy-a da ideš na lošije.

Zato me i interesuje da li je Karisma ta klasa?
 
Većina ljudi koji idu po jačim hotelima na Kopu kažu da im je Viceroy ok ali mali SPA gde ih šiju Gorski i Grand itd...
Viceroy je pet friendly to je plus...
Što se tiče Karisma franšize treba videti šta ima u blizini i kako se održava usluga.
Mislim da je jedan bivši državni hotel na početku Ulcinjske plaže sada pod njima.
Pre par godina kad sam bio držao je nivo sve je bilo cakum pakum, kako je danas ne znam...
 
Premium projekti se tek očekuju sa razvojem sadržaja, približavanjem autoputa i projekta Novi Zlatibor, možda bi tu malo sačekao, ali i upao odmah na početku jer očekujem da će cene sa ovim razvojem krenuti samo na gore.
Mislim da me nisi u potpunosti razumeo. Ne pričam o pravim premium projektima (koje ni u Bg-u nemaš baš), već o projektima koji su malo ozbiljnije građeni sa boljim materijalima. Pod ozbiljnijim mislim da su korektno izvedeni radovi (ozbiljni investitori itekako kontrolišu izvođače) i da ima neke osnovne stvari (tipa ostava, parking mesto) i da su materijali kao neki ozbiljniji projekti u Bg-u. Pod tim podrazumevam da je Alu (ili Alu/drvo izolacija koja više odgovara ovom okruženju), da je izolacija kamena vuna... Ježim se od PVC i stiropor kombinacije :)
Jer to nekako određuje da li će zgrada ličiti koliko-toliko na originalnu i posle 10ak godina

I naravno da je lokacija okej, da nema problema sa kanalizacijom i otpadnim vodama - tj da je infrastruktura normalna (sve ono što nemaš u vikend naselju na Kop-u)

Bacio sam pogled i na onu Golden panorama zgradu - koje izvodi taj Kabex kojeg su mi preporučili jedni poznanici. Vidim da imaju apartmane koji mi odgovaraju po veličini. Samo nemam pojma kakva je to lokacija (Potoci)
 
Mislim da me nisi u potpunosti razumeo. Ne pričam o pravim premium projektima (koje ni u Bg-u nemaš baš), već o projektima koji su malo ozbiljnije građeni sa boljim materijalima. Pod ozbiljnijim mislim da su korektno izvedeni radovi (ozbiljni investitori itekako kontrolišu izvođače) i da ima neke osnovne stvari (tipa ostava, parking mesto) i da su materijali kao neki ozbiljniji projekti u Bg-u. Pod tim podrazumevam da je Alu (ili Alu/drvo izolacija koja više odgovara ovom okruženju), da je izolacija kamena vuna... Ježim se od PVC i stiropor kombinacije :)
Jer to nekako određuje da li će zgrada ličiti koliko-toliko na originalnu i posle 10ak godina

I naravno da je lokacija okej, da nema problema sa kanalizacijom i otpadnim vodama - tj da je infrastruktura normalna (sve ono što nemaš u vikend naselju na Kop-u)

Bacio sam pogled i na onu Golden panorama zgradu - koje izvodi taj Kabex kojeg su mi preporučili jedni poznanici. Vidim da imaju apartmane koji mi odgovaraju po veličini. Samo nemam pojma kakva je to lokacija (Potoci)
Sad sam shvatio, ti u stvari tražiš High Standard (nešto ispod Light Premium) varijantu, da ima nešto malo sadržaja u suterenu i sl. Objekat našeg fudbalera Vidića ti je u onom lepom šumovitom delu iznad crkve, ali mislim da nema skoro ništa od sadržaja osim recepcije, ipak bi trebalo pozvati i proveriti na www.nalps.rs. Lokacija je odlična i drži vrednost, mislim da je oko 2200. Dole ka crkvi ti je takav dobar standard 2500-2800
Preko puta Vidića ćeš imati spa, bazen i sl sadržaje ali nećeš moći u badem mantilu do tamo, osim ako nisi Bear Grylls :)
Imaš širom Zlatibora takvih objekata sa mini spa delom površine od 50-100m2 u suterenima. Obično su cene oko 2000-2200 u zavisnosti od lokacije i sl.
Na kraju krajeva ljudi uplate smeštaj u običnim zgradama a povremeno odu autom/taksijem do nekog od hotela sa ozbiljnim spa/bazenom i plate oko 15-20 eur za 2h ili možda nešto više
 
Hvala puno! Upravo to... kontaktiraću ih
A jel ima neko više informacija o Kabex Invest firmi i projektu "Golden panorama"?
 
Počelo je od 30k, pa 40, 60, i evo stigosmo do svih 100k. Još koji dan i izaći će na milion. Napredne metode procenjivanja.
 
Počelo je od 30k, pa 40, 60, i evo stigosmo do svih 100k. Još koji dan i izaći će na milion. Napredne metode procenjivanja.
To je kao u starom vicu iz doba komunizma.
-Koliko je ljudi bilo na derbiju
-Milion.
-Milion???
-Pa šta je danas milion. Ništa
.
 
Bacicu pogled, hvala @Orfanelin
Da li znas jel pozudan investitor?
Dobio sam preporuke i za neki "Kabex invest" - da li neko ima neke utiske o njima?
Kabex, dvojica brace koji su stekli kapital u nemackoj, zidaju po Zlatiboru. Slucajno upoznao mladjeg brata u avionu kad sam letio za nemacku. Prvi dojmovi pozitivni, onako kao osoba - a kvalitet gradnje, ne znam. Znam da zidaju po nemackoj sa nasim ljudima(majstorima) pa ocekujem da imaju strucnu ekipu i za “dole”
 
Da li je neko već bio u hotelu Karisma? Da li je rang Viceroy-a na Kopu ili jači?

Meni je Viceroy ostavio možda i najjači utisak što se tiče luksuznih hotela u Srbiji. 3 puta sam išao na produženi vikend tamo i uvek sam u fazonu sledeći put na Kopu biram nešto drugo da mi Viceroy ne dosadi, al teško posle Viceroy-a da ideš na lošije.

Zato me i interesuje da li je Karisma ta klasa?
i mi smo tako par puta “zaglavili” u Viceoryu (bili na otvorenju i posle jos par puta). Imas i Gorski - odlican dorucak,veliki spa i malo manje sobe ali sve skupa lep i dobra promena hotela.
 
Imas i Gorski - odlican dorucak,veliki spa i malo manje sobe ali sve skupa lep i dobra promena hotela.
Bio sam u Gorskom u korona godini, pre nego sto je otvoren Viceroy i slazem se da je dosta dobar hotel, ali ipak za 2 klase ispod Viceroy-a (moje subjektivno misljenje, naravno mozda se neko nece sloziti sa tim ;) )
 
Da li je neko već bio u hotelu Karisma? Da li je rang Viceroy-a na Kopu ili jači?

Meni je Viceroy ostavio možda i najjači utisak što se tiče luksuznih hotela u Srbiji. 3 puta sam išao na produženi vikend tamo i uvek sam u fazonu sledeći put na Kopu biram nešto drugo da mi Viceroy ne dosadi, al teško posle Viceroy-a da ideš na lošije.

Zato me i interesuje da li je Karisma ta klasa?

Viceroy je OK, ali SPA im je premali i moraš da zakazuješ termim iako si gost hotela, da se ne napravi gužva. Bazen - mikro, pre kao malo veći đakuzi.
Plus, smaranje sa garažom i liftom. Nisam bio tokom zimske sezone, ne idem tada na Kop.

Po ostalim stvarima - ništa specijalno, hotel kao hotel. Bolji mi je Movenpick na Fruskoj gori, a mozda i bivsi Falkensteiner na Staroj planini.
 
Poslednja izmena:
Viceroy je OK, ali SPA im je premali i moraš da zakazuješ termim iako si gost hotela, da se ne napravi gužva. Bazen - mikro, pre kao malo veći đakuzi.
Jeste SPA je zaista mali.

Za mene je velika mana i to sto spoljni bazen nema toplu vezu sa unutrasnjim, tako da ne mozes da ga koristis kao u Gorskom ili u Movenpick-u, da iz unutrasnjeg direktno predjes u spoljni i to jeste solidno velika mana. Ja sam se u Viceroy-u smrzo kada sam izasao iz spoljneg bazena i trk unutra da se ugrejem
Bolji mi je Movenpick na Fruskoj gori, a mozda i bivsi Falkensteiner na Staroj planini.
Mozda ti je Movenpick vise legao jer je porodicni hotel, i vise u terme fazonu (mnogo vise bazena i svega drugog) i bez sumnje je jako dobar, ali ako gledas sobe, lobi, hranu, to je sve na dosta visem nivou u Viceroy-u.

Ne znam kakav je bio bivsi Faleknsteiner pre 10ak godina, ali u korona godini kada sam bio tamo, bio je vec zreo za ozbiljno renoviranje. Mada se vidi da je to nekada bio top hotel. Nisam ispratio da li je u medjuvremenu renoviran i da li sada radi pod nekom novom fransizom?

Inace jos jedan hotel mi je ostavio dobar utisak u Srbiji, a to je Ramonda na Rtnju.

Videcemo kakav je ovaj Karisma na Zlatiboru i kakav ce biti Swissotel na Kopu koji se gradi pored Viceroy-a i od kojeg mnogo ocekujem.
 
Jeste SPA je zaista mali.

Za mene je velika mana i to sto spoljni bazen nema toplu vezu sa unutrasnjim, tako da ne mozes da ga koristis kao u Gorskom ili u Movenpick-u, da iz unutrasnjeg direktno predjes u spoljni i to jeste solidno velika mana. Ja sam se u Viceroy-u smrzo kada sam izasao iz spoljneg bazena i trk unutra da se ugrejem

Mozda ti je Movenpick vise legao jer je porodicni hotel, i vise u terme fazonu (mnogo vise bazena i svega drugog) i bez sumnje je jako dobar, ali ako gledas sobe, lobi, hranu, to je sve na dosta visem nivou u Viceroy-u.

Ne znam kakav je bio bivsi Faleknsteiner pre 10ak godina, ali u korona godini kada sam bio tamo, bio je vec zreo za ozbiljno renoviranje. Mada se vidi da je to nekada bio top hotel. Nisam ispratio da li je u medjuvremenu renoviran i da li sada radi pod nekom novom fransizom?

Inace jos jedan hotel mi je ostavio dobar utisak u Srbiji, a to je Ramonda na Rtnju.

Videcemo kakav je ovaj Karisma na Zlatiboru i kakav ce biti Swissotel na Kopu koji se gradi pored Viceroy-a i od kojeg mnogo ocekujem.

Nisam bio u Karismi, radio sam sa njima na projektu u Crnoj Gori. Trebalo bi da su profi. Lanac možda u rangu Viceroy-a: manji, ali sa boljom kontrolom kvaliteta za razliku od izvikanih tipa Hiton ili IHG.

Falkensteiner nažalost sada nije ni pod kakvom franšizom, tako da je verovatno otišao unazad, ali ceo objekat ima dobar potencijal.

Mopvenpick/terme mi se više sviđa baš zato što je veći, ima veliki lobi, više svega i mirnije je tamo nego na Kopu koji je postao kao Zlatibor.

Ne bih mogao da se složim za lobi u Viceroy-u pošto ga zapravo nema - ima ona sofa kod stepenica i to je to. OK je kafe dole, ali to je pre za skijašku ekipu.
 
Vrh