Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Neki tramvaj je iskliznuo iz sina, bar koliko sam cuo preko neke radio stanice. Pa je zato bio zastoj, od Komande do Hrama sam isao u koloni dobrih 30 minuta.
 
Sudar sa minibusom kod Ekonomskog. Tako piše na gspbeograd.net
 
Popodne je bio pravi haos u Vojislava Ilića. Neka veča havarija se desila na ukrštanju Maksimna Gorkog i Cara Nikolaja II. Dva servisna vozila GSP - a za popravku kontaktne mreže su stajala tamo , radnici su nešto pričali , a na trotoaru je bio crni debeli kabl. Od okretnice u Ustaničkoj sam išao sat i po do kuće (kod Partizanovog stadiona). Sa autobusom 29 do Slavije , i to solo Vučićevom mečkom , odakle su dalje vozile trole. Na stanicama haos , već od stanice kod Gospodara Vučića nije moglo da se uđe. Ljudi se guraju , jedno dvoje izađe , a po njih 20 - ak nagrne na svaka vrata. A kada sam izlazio na Slaviji , počela neka žena koja je čekala na stanici da uđe , da se dere na mene , da požurim , da će joj zauzeti mesto za sedenje , a meni duša u nosu , proključao sam , prozori svi pozatvarani , klima naravnio nije uključena , plus što sam u rukama imao gomilu kesa i silazio niz one poveće stepenike na zadnjim vratima. Izdrao sam se na nju , nakon čega se povukla. Samo mi je još ona falila na svu muku koja me je snašla.
 
Pala je grana povukla mrezu i iskrivila truli stub kontaktne mreze
 
Nešto je trulo u državi Danskoj , dok je u državi Srbiji sve trulo.
 
Vec neko vreme traju radovi duž Studentske ulice kod SC 11.April - reskopan je trotoar i biciklističku stazu je nemoguce koristiti. Radove izvodi Elektroizgradnja doo. Osim biciklista i pešaka do sada su te radove mogli da osete i vozači koji su se uključivali u studentsku ulicu sa autoputa - tablama i gradjevinskim materijalom blokiran pogled na ulicu i saobracaj i je poprilično nezgodno - morate ste da izadjete kolima poprilično u raskrsnicu da bi videli da li vam neko dolazi sa desne stane.
Od jutros situaciju u ovoj ulici dodatno je zakomplikovalo raskopavanje i blokiranje puta koji vodi od Studentske ulice pored 11. Aprila do nadvožnjaka preko autoputa tj, Partizanske avijacije. (obeleženo crvenim). Najveci problem predstavlja to što je nekom pametnom u "Planiranje i upravljanje saobraćajem" GSPa palo na pamet da može da provuče avtobuse kroz preostala dva uključenja/isključenja ka nadvožnjaku/autoputu. (obeleženo plavim) Uglovi skretanja i širine ulica na tim mestima su takve da zahtevaju poprilično manevrisanje autobusa i dosta prostora. Jutros sam bio svedok situacije kada je kratki autobus jedva skrenuo levo ka autoputu i onda manevrisao minut da skrene opet desno da bi se uključio na auto put. Tuda inače saobraćaju 74,75,76, 612 i 708. Na sajtu GSPa stoji obaveštenje o izmeni rada linija (iz nekog razloga ovu ulicu nazivaju stari put Beograd - Zagreb)
Pogledajte prilog 1
Saobraćaj dodatno otežava i to što izvodjač radova nakon što je prethodno prokopao isključenje ka petlji (u koje sada autobusi skreću iz Studentske) nije asvaltirao nego samo popunio šljunkom - tako da svako vozilo prilikom skretanja prelazi taj deo jako usporeno.
Kolone su jutros bile koliko sam mogao da vidim, skroz do Tošinog bunara sa jedne strane i sa druge strane, zastoj je počinjao u Marije Bursać
Pogledajte prilog 2
i saopštenje GSP:
 
To je zbog asfaltiranja kolovoza od Cvetka do Ustaničke i zbog radova u Kraljice Marije.
 
Drugi put u dve godine je ulica Vojvode Micka Krstića na Karaburmi zatvorena zbog radova na toplovodu , kojih uopšte danas nema a traju do 6.6, ali su 16,23,25 preusmerili na Marijane Gregorana i Dragoslava Srejovića, pritom se u Marijane Gregorana 2 autobusa jedva mimoilaze...

Nije mi samo jasno zašto je ulica zatvorena za autobuse, radova nema, a automobili normalno voze...
 
Zasto se vise nekace obavjestenja o radovima na stajalistima negledajh svi studio v ili ne citaju novine
 
Kače se i dalje obaveštenja , video sam juče u Pljevaljskoj obaveštenje o radovima za vikend.
 
U bka ih nije bilo jedino ako je neko poskidao namjerno
 
Zadnjih mesec dana ili koliko vec su vikendom radili u Bulevaru, nigde nije bilo obavestenja na stanici kod Vuka u Bulevaru da ne rade tramvaji. Ja pa ovako obavesten nemam problema, ali svaki vikend je ta stanica bila prepuna ljudi koji su cekali tramvaj. Uzalud naravno. Pa cak i onda kada je nastao haos zbog pucanja cevi i urusavanja, ni tada nije bilo obavestenja i tada su stajali ljudi na stanici cekajuci tramvaj. Ja verujem da je i ovog vikenda ista situacija.
Da bude jos crnje, sada jedina veza sa Vukom je 309+6A za Grocane i ovaj kraj Zvezdare. Umesto id*** da stave 6A do Ustanicke, oni samo do Cvetka. I sada se ljudi trpaju po ionako punoj 309.
 
20160527_065909.jpg


gazenje petak 27.05.2016
 
Direktor Direkcije za javni prevoz izvinio se Beograđanima zbog gužvi
Beta | 30. 05. 2016 - 11:21h
| Komentara: 3

Direktor Direkcije za javni prevoz Beograda Uglješa Mitrović izvinio se danas građanima zbog jutrošnjih gužvi nastalih posle kidanja trolejbuske mreže na Banjici i jedne saobraćajne nezgode na Slaviji.

Na osnovu podataka GSP-a, velika havarija - kidanje mreže, dogodilo se na Banjici, i taj kvar je saniran u 8.45. Međutim, saobraćaj je u centru grada bio usporen i delimično blokiran zbog nezgode koja se dogodila na Slaviji", rekao je Mitrović.

Saobraćaj u svim delovima grada je kasnije normalizovan, a Mitrović je rekao da se "izvinjava sugrađanima zbog gužvi u vreme jutarnjeg špica, koje su nastale usled ovih nepredviđenih okolnosti", preneo je Beoinfo.


http://www.blic.rs/vesti/beograd/direkt ... vi/bdmjlxr
 
Београд пут струже крајње десну траку у Јурија Гагарина у смеру од Антифашистичке борбе до Делта ситија. Ујутру невиђена гужва. Возачи аутобуса неће да стану пре станице Блок 42 где су у употреби све три траке већ стају у средњој траци паралелно са станицом и практично ради само једна трака. Ствара се застој у раскрсници па трамваји не могу да прођу у свом интервалу па настаје општи хаос. Јутрошњи хаос се расчистио тек после 11:00. Како брзо раде ово ће трајати данима. Успут било је и ситнијег чукања.

сликано телефоном кроз затворен прозор.
 
A zasto dolazi do zastoja teamvaja gdje ih blokiraju
 
Трамваји не могу да прођу кроз раскрсницу Антифашистичке борбе и Јурија Гагарина обзиром да возила која долазе из правца Владимира Поповића загуше раскрсницу. Практично из три траке саобраћај се слива у једну траку јер стално има неки аутобус који стоји у средњој траци (85, 89, 95, Е1, Е5, Е6) као и чартер аутобуси који покушавају да уђу у станицу преко доста дубоко скинутог асвалта.
 
Данашње слике са Јурија Гагарина.
Ево шта је узрок. Напуни се потез од Антифашистичке борбе до Марка Христића
Pogledajte prilog 11
па гомила аутомобила остане у раскрсници.Pogledajte prilog 10
У међувремену отворио се пролаз за трамваје али нема куд.Pogledajte prilog 9
Сада се већ отворио и семафор за возила из Антифашистичке борбе а тек они немају куд.Pogledajte prilog 8
Данас су се трамвајџије извештиле и пролазе раскрсницу у конвојима. Проблем је што су станице непосредно после раскрснице па онда трамваји блокирају раскрсницу.
Pogledajte prilog 4
А онда се ствар понављаPogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5
На коловозу нико ништа НЕ РАДИ!Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

По пакету елемената за ригол претпостављам да је то разлог радова!?!?Pogledajte prilog 3
 
A sto se tu nestvi policajac
drugo sto nema crvene mereze preko raskrsnice
trece sto se guraju kolima na sine kad vide da ispred nema mjesta pola metra nsita neznaci st***
 
Потенцијални проблем!
На раскрсници Максима Горког и Цара Николаја II (14.децембра) већ два дана не ради семафор. На тој раскрсници се уктша 7 линија 19, 21, 22, 25, 26, 29 и 83.

Направи се гужва поред парка па се блокира раскрсница са Чубурском. Беома је слаба пролазност па после поједини возачи тролебуса дивљају. Тролебусу испред мога је до Вера у Војислава Илића три пута спадала трола од дивљања.

Игоре ако постоји боље место премести овај пост. Плиз.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389113#p389113:1q8mkzze je napisao(la):
direktor » 01 Јун 2016 10:09 am[/url]":1q8mkzze]A sto se tu nestvi policajac
Дежура на тргу, боже мој, матуранти који се прскају су приоритетнији од колапса целог једног дела града. :violina:
 
Сазнао сам шта се ради у Јурија Гагарина. Наводно бетонски риголи уз ивичњак нису баш имали најбољи нагиб па их сада мењају!?!?! У последњих 3-4 године било је заиста обимних падавина и нисам приметио да се негде ствара застој воде, барем не у делу где сада "раде".
Убише се од рада.
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Разбушили су око сливника и њих ће мењати!?!?!
Pogledajte prilog 2
Дошла су два собраћајца на моторима. Раскрсница Марка Христића и Јурија Гагарина
Pogledajte prilog 1
Нису се много мешали у свој посао.

на раскрсници Антифашистичке борбе и Јурија Гагарина није било полицајаца али је зато било хаоса.
 
Vrh