Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Удес на Болечу, тачније станицу пре Болеча из правца Гроцке. Сав саобраћај се из Гроцке одвија преко Заклопаче, а 302 и 303 не саобраћају.
 
Zbog cega 42, 59 i 78 vec par dana ne idu pored Marakane, nego idu pored Partizanovog stadiona?
 
Ljutice Bogdana je u katastrofalnom stanju, a pri vrhu blizu semafora se otvorila rupa u kolovozu i propada (tone) i dalje...
Verovatno je to razlog
 
Ja sam tu prosao prosle nedelje, ono je neverovatno kolika rupcaga, naravno znaka nema. A i generalno je cela ulica u katastrofalnom stanju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361693#p361693:37gbv9b7 je napisao(la):
biftek » 08 Dec 2015 09:48 am[/url]":37gbv9b7]Zbog cega 42, 59 i 78 vec par dana ne idu pored Marakane, nego idu pored Partizanovog stadiona?
Prijavljeno je nekom od referenata za bezbednost u GSPu, da se otvorila rupčaga kod samog izlaza iz Ljutice Bogdana, kod ulaza u onaj deo Dragiše Mišovića, danas je mislim pušten taj deo, ali i dalje je ulegnuto i može se proći samo levim delom u smeru od stadiona, ka gore. Bez obzira što je ponovo asfaltirano, i dalje tone, a tek Dr. Milutina Ivkovića, ona je u još gorem stanju...
 
Sredili su danas, asfaltirano je, samo da se skloni onaj metalni znak za prepreku.
 
Sredjen je juce, ali i dalje je ulegnuto, ne verujem i da ce se sklanjati taj znak.
Trole su veceras, u dva navrata stajale u koloni kod zgrade pinka, kolona skoro do stare okretnice, bilo je par buseva na linijama trola, a kasnije vidim da je i na tramvajskim linijama bilo autobusa. Haos u prevozu danas...
 
Данашњи - 05. фебруар застој трамваја у Јурија Гагарина у смеру ка задњој станицу у блоку 45. Колона трамваја у Јурија Гагарина је била дугачка колико и размак између Нехруове и Гандијеве улице. Код семафора на раскрсници Ј.Г. и Нехруове је стајао КАФ-ићћћ са гб 1527 и мајстори који су загледали први осовински склоп и са леве и десне стране, а ту је било и сервисно возило. То је било негде око 12:35 часова, бар кад сам ја пролазио у 82-ки. После неких петнаестак минута, кад сам се враћао, колоне није било више.
Жао ми је што је прва слика оваква каква је, али ето задње ветробранско стакло на 82-ки (стари соло Икарбус) је било "јако чисто" :(
Pogledajte prilog 1
 
Davno sam počeo da primećujem da postolja na cafu ispuštaju čudne zvukove.

Послато са B1-810 уз помоћ Тапатока
 
Krenem do grada.
Na autokomandi haos. Tramvaj stao na dijagonali ispred Veterinarskog i zatvorio tri trake.
Dovučem se nekako do Slavije na trolu. Posle 200m. pad napona, sve trole stoje.
Posle mi neko nešto priča da su privatni prevoznici loši. Kamo lepe sreće da je i GSP privatizovan.
 
Kada će dispečeri prestati sa praksom da se udvajaju polasci kad se igraju derbi i slične utakmice? Na jednoj strani olakšaš ljudima, na suprotnoj ljudi ostaju uskraćemi za polaske a sa vikend intervalima to postane nepodnošljivo. Sad čekam i sva polaska nisu realizovani terminus prazan. Na kraju dodju dva busa, jedan se isključi a drugi čela sledeće vreme u RV. Umestp jednog intervala čekićam tri a posle toga su i stanična zadržavanja duža. Sve do mesta gde se isključeni autobus ponovo uključi ako se to uopšte i desi.
 
Pa udvajao ili ne, opet će se svesti na isto, ako ne pojačaš prevoz, zbog zastoja u gužve će ovaj iza sustići i svejedno će ići kao vozić. Bolje onda pošalješ i rešiš stvar, ali to se rešava po principu "Bis" polazaka kao u međugradskom i međunarodnom saobraćaju. Dakle, na isti polazak dodaš još jedno vozilo iz garaže zbog gužve...
 
Kad se igra na JNA nema zastoja na Komandi. Nije bilo zastoja ni kad je JNA bio bez stolica i kad je dolazilo po 45hiljada ljudi na utakmice tamo. Gužva da ali zastoji ne. I nema izgovora za teritorijalnu diskriminaciju ša se Palilulcima udvostručuje broj polazaka a nama prepolovljava.
EDIT pola sata pre derbija na Komandi ni g od gužve kao da se ništa ne dešava a projurila jedna prazna 48 iz pravca Miljakovca. Jesu li i prazne ture zbog poboljšanja prevoza u (tobože) vanrednoj situaciji? I svaki put tako.
 
Данас око 4 на Славији три 31 и неколико аутобуса у конвоју.
 
Zbog radova na Bulevaru Oslobođenja , haos na potezu od VMA do Trošarine. Kako je dalje , ne znam , ali pretpostavljam da je i dalje haos , obzirom da se nije video kraj kolonama u oba smera. Od bazena do pijace sam putovao 10 min.
 
Da li zna neko zašto je danas milicija regulisala saobraćaj kod bolnice "Dragiša Mišović" , u periodu između 15h - 17h , i nisu puštali saobraćaj da ide pored Belog dvora , već sve preko Neznanog junaka? Kolone su bile i u bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića i u Ljutice Bogdana i u Teodora Drajzera i u Neznanog junaka sve do stare okretnice na Banjici.
 
Ovi genijalci nisu u stanju da srede nekih 200m za jedan dan. Linije 19 i 29 i dalje saobraćaju do Slavije i nose oznaku L. Verovatno je ista situacija i sa 21 i 22 , ali to nisam video na terenu. Takođe , nešto se dešava i sa linijama 17 i 31. Dosta autobusa sa 17 je skretalo kod okretnice Šumice ka Plavom mostu iz pravca Konjarnika. Kada je došao autobus , u njega nije moglo da se uđe , a bio je zglobni. A pre toga nije isto tako moglo da se u zglobni na 31. Od ljudi na stanici sam čuo da su čekali nekih pola sata. Ja sam jedva uspeo da se uglavim u 17 , a onda lomljenje kičme do hitne pomoći. Taj deo smo putovali 35 minuta. Na svakoj stanici je čekalo između 30 i 50 ljudi da uđe.
 
31 ide nemanjinom - kneza miloša - bulevar - terazije. Ogromne su gužve
 
Ja ne znam zbog čega 18 nije radila jedno vreme. oko 18h kada sam proveravao busplus u smeru ka zemunu bilo je tipa 19-20 stanica.. i tako se dugo nije pomeralo
 
Zato što je bilo udesa u smeru ka gradu na autoputu, pa je kolona bila od Plavog mosta sve do Zmaja... To su uspeli u par kilometara više udesa u istom smeru da naprave.
 
Slična situacija i sa trolama 40 i 41. Čekam večeras kod muzeja "25. maj" , a njih nema , ukucam da vidim gde su , a ono kaže 26 stanica udaljena. Kad su konačno proradile , išle samo do stare okretnice.
 
Pa da se opamete i aktiviraju tramvajsku okretnicu na zeleznickoj resili bi sve varijante protesta u Nemanjinoj i Kneza Milosa..
 
Није било никаквог протеста у Немањиној, осим оних чувара Ваљевске Грачанице и швајцарских кредита.
 
Vrh