Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Poplava u Braće Jerković i na Medakoviću 18, 25 i 25P idu Peke Dabčevića, 29ka verujem ide na Konjarnik.

izvor: gspbeograd.net
 
Zbo ogromne guzve na autoputu koja se proteze oko 10 km od naplatne rampe Bubanj potok pa do Begaljickog brda iza Vrcina autobus na liniji 461 ide sa zakasnjenjem i delimicno izmenjenom trasom,umesto autoputem od stanice Vrcin nadvoznjak do stanice Transped u smeru ka Sumicama autobus ide Beogradskom ulicom,paralelnom ulicom sa autoputem...
 
Ulica Cara Nikolaja II zatvorena za saobraćaj

Tokom radova na redovnom održavanju, koje izvodi JKP „Beograd put“, Ulica Cara Nikolaja II će biti potpuno zatvorena za saobraćaj na delu od ulice Maksima Gorkog do ulice Mileševske u Beogradu (Vračar) od srede 24.08.2016. od 22.00 časova do srede 31.08.2016. do 22.00 časa.

Tokom izvođenja navedenih radova, od prvih jutarnjih polazaka, menja se režim rada linija JGS-a koje saobraćaju Ulicom Cara Nikolaja II na sledeći način:


• trolejbuske linije br.19, 21, 22 i 29 će biti privremeno ukinute;

• privremeno će biti uspostavljene lokalne autobuske linije br.21A, 22A i 29A koje će saobraćati od Trga Slavija do periferenih terminusa;

• privremeno će biti uspostavljena trolejbuska linija br.22L koja će saobraćati na relaciji Studentski trg – Trg Slavija.

• vozila sa linija br. 83, E1 i 29N i privremenih lokalnih linija br. 21A, 22A i 29A će umesto ulicom Cara Nikolaja II saobraćati u smeru ka Crvenom krstu sledećim saobraćajnicama: Makenzijeva, Maksima Gorkog, Kalenićeva, Mileševska, Žička i dalje redovnim trasama; u smeru ka Trgu Slavija sledećim saobraćajnicama: Mileševska, Kičevska, Kursulina, Maksima Gorkog, Makenzijeva i Trg Slavija.

Na izmenjenom delu trase uspostavljaju se privremena stajališta:

- „Maksima Gorkog“ – u smeru ka periferiji, u ulici Maksima Gorkog, neposredno po prelasku raskrsnice sa ulicom Cara Nikolaja II,

- „Radivoja Koraća“ u smeru ka periferiji, u ulici Mileševska, 15 metara ispred pešačkog prelaza koji se nalazi ispred raskrsnice sa ulicom Radivoja Koraća;

- „Kneza od Semberije“ u smeru ka Trgu Slavija, u ulici Mileševska, 15 metara ispred pešačkog prelaza koji se nalazi ispred raskrsnice sa ulicom Kneza od Semberije.

izvor: bgsaobracaj.rs
 
Da li zna neko šta se dešavalo popodne na potezu od Železničke stanice NBG ka Mostu na ADI i na delu od Belvila ka Mostu na ADI? Nepregledna kolona vozila je bila iz oba pravca. U periodu 17:00 - 17:30 , nekih 20 - ak minuta sam se vozio autobusom od Železničke stanice NBG do stanice kod Mosta na ADI.
 
Данас колона трамваја од Железничке до Славије, као и нешто тролејбуса блокираних у кружном току. Није ми било баш јасно зашто је први трамвај стајао на Славији код скретнице за булевар ослобођења.
 
acb87df02ccac3b6f833497773d31f7b.jpg

Sudar tramvaja na liniji 13 i motorcikla. Zastoj na starom mostu.
 
Ne znam sta se desava, ali bulevar je zatvoren od raskrsnice sa Beogradskom, svi tramvaji idu kroz Beogradsku, a tu su i busevi 23, 37..
Ne moram da pominjem da je haos u gradu.
 
Sutra vojska pa spanovicka pa trka oko kalisa pa kosarka na kalisu
 
Mogli su jos nesto da nabudze. A to na Terazijama je trebalo negde drugde da stave.
 
A da ne zaboravimo i dvodnevnu posetu zamenika Američkog sekretara ...
 
Evo sad videh i protest invali zakazan za sutra u podne na Trgu republike. Biće baš veselo.

Parada će se održati u subotu 10.09.2016 godine

Pošto je u pitanju Parada uz šetnju, mesto okupljanja će biti Trg Republike kod spomenika posvećenog knezu Mihailu Obrenoviću. od 12 do 13 i 20 časova.U periodu od 12 do 13:20 će govoriti organizatori protesta i uvaženi gosti i učesnici parade.

Spisak ulica kojima će se kretati Parada:
Parada će krenuti sa šetnjom od Trga Republike ka Terazijama i nastaviti šetnju ulicom-Kralja Milana i Kneza Miloša sve do Nemanjine ulice do zgrade Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.Gde će se učesnici parade razići u 16 časova.

izvor: FB
 
Bozeee pa da l razmisljaju ovi panduri o necemu. Bitno da su derbi pomerili zbog
gej parade da se ne poklopi, a ovaj vikend je pesacki.
 
Izgoreo LUIev IK 112 kod 5 solitera na Banjici , te zbog toga autobusi sa linija 42 , 47 , 48 , 50 , 59 i 94 trenutno saobraćaju u oba smera Paunovom i Bastovanskom.

izvor: gspbeograd.net
 
Danas opet okupljanje i setnja zbog Beograda na vodi i Savamale, od 18h. Tako da i za to mozete ocekivati haos u centru
14520484_686506011526907_5039491618630914618_n.jpg
 
Upravo 15ica produzi pravo u Glavnu umesto levo u Nikolaja Ostroskog. I zatim levo u Dobrovoljacku. Neki putnici kazu da je majstor obavestio putnike o ovoj promeni, verovatno metodom od usta do usta. Inace ova linija je u zescem haosu od kad je ulica 22. oktobra zatvorena za saobracaj. Pogotovo u vreme spiceva. Redovno se zaglavljuje u Nikolaja Ostroskog i Vrtlarskoj.
 
Danas sam 45 minuta putovao sa 41 od Partizanovog stadiona do Londona. pošto sam obavio posao za 10 - ak minuta , krenuo sam peške ka Slaviji , gde je maltene sve stajalo , ceo kružni tok i svi okolni prilazi u totalnom haosu. Peške sam stigao do Gradića Pejtona a trole su još bile zaglavljene na Slaviji. Tada sam se spustio na 46 i 55 , i maltene odmah su mi naišli. Gotovo dve trećine trola na tom potezu su imale oznaku 22L , što u jednom , što u drugom smeru. Sve ukupno sam proveo 3/4 vremena u prevozu. Linija 36 je bila totalno van svog vremena. U trenutku kada sam kucao da vidim kada dolazi , jer je nije bilo na početnoj prema planiranom redu vožnje , videh da je zaglavljena na Slaviji. Za drugo vozilo na liniji se ne sećam da sam video da je pisalo.
 
711 trenutno ne saobraća..
Jedan stoji u kvaru kod Grmeča,a drugi kod Bežanije, smer prema Pohorskoj oba...

Informacija od pre sat i po.

izvor: gspbeograd.net
 
Saobraćaj u gradu uvek ode dođavola pred Novu godinu, ova 3 dana će biti još gore. Blago onom ko može vozom da ide.
 
Vrh