Šta je novo?

Zagađenje urbane sredine i kako ga se rešiti - izduvni gasovi, buka

Dunava. Napisao sam u tekstu koji si citirao i gde sam bio. Prošao sam i kroz Kotež posle. Ista situacija, ako ne i gora.
 
Ljudi su istinski srecni ako nadju bilo sta zapaljivo.
Cak i ivericu ili otpatke od starog namestaja.
Jednostavno, kvalitet ogreva ti ljudi ne vide kao nesto vazno (mada je pitanje sta sirotinja vidi kao vazno).
Kazu da je super ako gori.

Covek koji je pre dva meseca kupio valzni lignit kaze da se to jos uvek nije osusilo i da drvo bolej gori od njegovog lignita, ceka sledecu grejnu sezonu.
 
Sve cesce je da pojedinci i kafici organizuju ispaljivanje vatrometa u nepredvidljivo vreme.
To veoma lose utice na starije, decu s aposebnim potrebama, pse i sve koji spavaju.
Postoje li neka pravila vezana za to?
 
Danas čak i psi postali "sa posebnim potrebama". Evolucija je baš napredovala. Uzgred, ne čuh da se vlasnici pernatih ljubimaca, mačaka, stoke i sl. žale da buka smeta njihovim ljubimcima.
 
Sve firme danas imaju infrastrukturu z arad od kuce gde god je to moguce (ostalo od kovida).
Gledam jutros tuzne kolone nesrecnika koji putuju kolima na posao. Jezivo.
Zasto se ne prebaci sto vise ljudi na rad od kuce.
 
Zato sto vecini ljudi ne prija rad od kuce.

Covek je socijalno bice (uz izuzetak par procenata asocijalnih) a uz to je prethodnih nekoliko milijenijuma navikao da radi van kuce, van prostorije gde spava i jede.
 
Nemaju sve foirme mogućnost za rad od kuće. Prodavnice, šalteri, radnici na mašinama, vozači itd ne mogu da rade od kuće.

Ja dosta često radim od kuće, ali moj posao to dozvoljava.

A to za socijalizaciju može i ne mora. Možeš ti da se socijalizuješ i van posla, sportske aktinvnosti, izleti, planinarenje, druženje sa prijateljima u kafićima, restoranima kućama. Ali sve zavosi od čoveka, sećam se jedne prodavačice u Maxiju koja je sa svima pričala i stvarala prijalteljstva. Razlog - da joj brže prođe vreme na poslu
 
tuzno je da se ljudi socijalizuju na poslu.
Rad po firmama je najveca sramota koja coveku moze da dopadne.
Niko ne ide tamo dobrovoljno.
I oni u konc logorima su se socijalizovali
 
Nije to baš tačno. Ovisi koje si godište i kakva je firma u pitanju. Ove moderne sa mlađim kadrom idu na seeeekkkkssss i alko

BG opet u top 10 večeras

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Socijalizacija nije isto što i sklapanje dubokih i jakih prijateljstava. Socijalizacija je širi pojam od prijateljstva i podrazumeva sve interakcije sa ljudima.
Dakle, niko ne očekuje od čoveka da obavezno pravi prijatelje na radnom mestu. Ali očekuje da se socijalizuje.

I ma koliko u današnjem naopakom otuđenom svetu to zvučalo neverovatno, veliki procenat ljudi i jesu milenijumima unazad bili izloženi socijalizaciji na svojim radnim mestima. Prosto, timski rad čuda čini. Umesto da svako živi i radi sve sam, jedinke se udružuju da bi povećale šanse. Tako je i kod životinja, tako je i kod ljudi.

I dok se ovde sve dovodi u pitanje pa i to da li ljudskom biću treba socijalizacija, i dok se po medijima piše i larpda sve u šesnaest (kahmplaćenitekstovi) kako je rad od kuće nešto najjače na svetu... ovih dana baš gledam jednog od najboljih prijatelja kako klizi u dubiozu i depresiju i žali mi se da ''nema više motivacije za radom''. Naravno da nema kada radi od kuće, i to monoton posao koji se vrti oko brojki, tekstova i sajtova, a kolege su mu ljudi razbacani u 10 zemalja, koje nikad nije uživo upoznao. I kad ima klizno radno vreme i platu po učinku. Što u prevodu znači da posao od 6 sati radi 12 sati jer se rascmolja i razvlači ceo dan. Sam mi je to rekao, samo u drugom kontekstu, izlanuo se takoreći.

On naravno sebe ubeđuje kako nije presudno to što radi (zarađuje) u istoj sobi gde i spava i kako mu je fantastično da radi sa ljudima na drugim delovima planete koje nikad nije upoznao, ali... paa recimo samo da drugi ljudi koje znam, a koji imaju konkretno radno mesto, konkretno radno vreme i konkretne ljudske kontakte i interakcije.


Ali avaj... nekim ljudima ne vredi govoriti unapred, neki ljudi moraju da osete posledice tog predivnog ''rada od kuće'' da bi shvatili kako to zapravo izgleda.
Da napomenem za kraj da ne mislim da ne postoje ljudi koji ne mogu da procvetaju radom od kuće. Postoje. Ali negde 5 do 10%. A u zadnje vreme, sa globalnim otuđenjem i naopakošću ljudi još pre Korone, a tek sa ovim trendovima koji su zaživeli sa Koronom i zatvaranjima, mediji i poslodavci su natovarili ljude pričama da je najbolje sve obavljati u kući i da je to budućnost čovečanstva. Iako to samo vodi u još veće socio-ekonomske probleme. No dobro. Vreme će pokazati...
 
Poslednja izmena:
Posmatram jutros koliko automobila prolazi ulicom Cara Dusana.
Trebalo bi uvesti taksu za ulazak u centar,kaok u Londonu.
5000 din za ulazak u centar, pa da vidimo.
I jos recimo 10000 godisnje za puko posedovanje automobila.
I jos jednu jacu ekolosku taksu na gorivo za stanovnike Beograda.
To bi podstaklo firme da puste ljude da rade od kuce, da se ne ponizavaju odlazeci na posao. nema veceg ponizenje nego kad ujutru napustas svoj dom da budes negde rob.
Ljudi nek se druze mimo posla.

Bilo bi mngo bolje....
 
Posmatram jutros koliko automobila prolazi ulicom Cara Dusana.
Trebalo bi uvesti taksu za ulazak u centar,kaok u Londonu.
5000 din za ulazak u centar, pa da vidimo.
I jos recimo 10000 godisnje za puko posedovanje automobila.
I jos jednu jacu ekolosku taksu na gorivo za stanovnike Beograda.
To bi podstaklo firme da puste ljude da rade od kuce, da se ne ponizavaju odlazeci na posao. nema veceg ponizenje nego kad ujutru napustas svoj dom da budes negde rob.
Ljudi nek se druze mimo posla.

Bilo bi mngo bolje....
Može, al' tek kad dobijemo metro po meri građana, a ne investitora.
 
St5ruktira potrosnje energije u Nemackoj, u zadnjih 50 godina.
Primeticete da je udeo zelene energije neznatan.

2022-05-11_13-33-10.jpg
 
Немачка је највећи тровач Европе и готово сав напредак који је постигла ОИЕ је поништила укидањем нуклеарки

Надао сам се да ће гасна криза да преокрене тај тренд али изгледа да не, само ће наставити још више са фосилним
 
Zelena energija je levicarsko liberalna farsa.
Bolje je bilo orijentisati se na stednju.
Sada postoje mogucnosti da sto vise ljudi radi od kuce, da ne putuju na posao.
 
S izgradnjmom toplovoda vazduh u Beogradu se popravio. Bio je dosao u II kategoriju 2014..
Danas je to, zahvaljujuci majstorima iz SNS-a IV kategorija.
Cak i sluge rezima iz SEPE to priznaju.
 
Ovo su neke od stvari koje Sveti Ilon, elektro-lobi i moderni eko-fanatici nikada neće pomenuti.
Sve se vrti oko para i poluga moći (sjašite naftaši da sad malo mi zajašemo). Svrbi njih za ekologiju i dobrobit sveta.
 
Najbolje bi bilo da se podigne cena goriva za privatnike. Da bude 3 X skuplje nego sada. (Za privredu i taksite da ostane ova cena)
Tek tada bi nase ulice bile opet slobodne.
 
Vrh