Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530008#p530008:2uup5pak je napisao(la):
cloud041 » Uto Apr 03, 2018 10:09 pm[/url]":2uup5pak]Sutra će neko da se seti pravi kondominijum sa najvećim parkom u Borči i lupi cenu 1800e po m2.

I ako se bude prodalo sve po toj ceni znaci da nije lupio, vec da je s razlogom tolika cena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530008#p530008:36yewpsh je napisao(la):
cloud041 » Uto Apr 03, 2018 11:09 pm[/url]":36yewpsh]Ne mislim da je lokacija generalno loša ali za tu priču i po toj ceni, svakako nije najbolja opcija.

Sutra će neko da se seti pravi kondominijum sa najvećim parkom u Borči i lupi cenu 1800e po m2.
Zašto da ne, naše tržište je već pokazalo da postoji zainteresovanost za ekskluzivom u isušenim močvarama. Tamo je kvadrat i 2400... :laugh:
 
S obzirom na ipak preteranu visinu zgrada za koncept zatvorenog bloka i širinu parka od svega 50 metara, većina biljaka neće imati dovoljnu direktnu izloženost insolaciji, pa će se slabo razvijati i biti podložne gljivičnim infekcijama. Čisto da nikog ne iznenadi kad nakon desetak godina, bašta i većina biljaka u njoj počne da izgleda veoma jadno. Uostalom, ni boravak u prostoru koji nema dovoljno insolacije neće biti ni približno prijatan kako se očekuje, jer će se vremenom pojaviti vlaga, pa i lišajevi. Tu neće pomoći ni najbolje i najpredanije održavanje.
 
Bez obzira što oni u renderima stave puno drveća, na kraju se skoro svo zelenilo svede na travu rolnama koju će menjati svake godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530140#p530140:hub2g1v6 je napisao(la):
Propeler » Sre Apr 04, 2018 4:30 pm[/url]":hub2g1v6]S obzirom na ipak preteranu visinu zgrada za koncept zatvorenog bloka i širinu parka od svega 50 metara, većina biljaka neće imati dovoljnu direktnu izloženost insolaciji, pa će se slabo razvijati i biti podložne gljivičnim infekcijama. Čisto da nikog ne iznenadi kad nakon desetak godina, bašta i većina biljaka u njoj počne da izgleda veoma jadno. Uostalom, ni boravak u prostoru koji nema dovoljno insolacije neće biti ni približno prijatan kako se očekuje, jer će se vremenom pojaviti vlaga, pa i lišajevi. Tu neće pomoći ni najbolje i najpredanije održavanje.




Da li si realan ili realna,kako god? Ocigledno po ovom komentaru se da zakljuciti da nisi kupio stan u ovoj zgradi,dal zato sto nisi hteo,nisi mogao,nisi bio u mogucnosti,ne svidja ti se ili sta god drugo,necu da ulazim u to,ali ako imas ovako glupe komentare “za deset godina pojavice se lisajevi” ne vidim uopste poentu tvog komentarisanja.. ja sam u soku,kakva sve ogranicena razmisljanja ljudi imaju... o kakvim crnim lisajevima ti pricas.. zar ce oni da mi odredjuju dal cu da kupim negde stan... Ako je tako onda je najbolje da se svi lepo iselimo iz Beograda jer cisto sumnjam da postoji iti jedan delic Beograda za koji bilo ko moze da garantuje da je 1000 %. Siguran, i zdrav za zivot.. Alooo lisajevi.. Majko sveta,stvarno ne kazu za dzabe ne treba citati po internetu jer se svakakvih gluposti mozes nacitati...
Prvo sam rekla sebi da necu nista komentarisati vise,al na ovakvu glupost stvarno ne mogu da ostanem ravnodusna...a da ne pricam i unazad neki postovi tipa stanovi na prvom spratu nisu prodati jer nisu dobro odradjeni.. ha ha ha..Dal ste realni?? Pa nisu prodati jer vecina normalnih ljudi razmislja da je lepse uzeti stanna nekom vise
Spratu a ne da ti neko sa ulice gleda kroz prozor dok skidas gace... To moze sa se poredi kvalitet prve i druge faze pa da se kaze da je nesto bolje ili losije odradjeno u prvoj ili drugoj al da neko pomisli da stanovi na prvom spratu nisu prodati jer nisu dobro uradjeni,dal ste realni...
 
Zasenio si forum komentarom dostojnim jednog genija. Otkrij nam tajnu, da li si do navedenog došao samo gledajući na mapu ili si morao da izađeš na teren?
 
Uputstvo za upotrebu BeoBuild foruma:

1. Gledaj slike
2. Ne čitaj ništa što nije Igorov tekst na prvoj strani.

:sesir: :lol:
 
Dragi forumaši,

Ima li među vama onih koji su kupili stan u drugoj fazi na kredit, a da to nije Raiffeisen banka? Prodavac je predložio neke banke koje bi odobrile kreditiranje pre izgrađenih 80 posto, ali se ispostavilo da te banke još ne odobravaju u tako ranoj fazi ili traže učešće veće od 20 posto. Stvarno smo zainteresovani za kupovinu stana, pa bi nam svaka pomoć ili iskustvo dobro došli :)
 
Pozdrav svima,

Evo malo informacija koje bi mozda nekome znacile, jer sam kupac stana u prvoj fazi, pa cu podeliti moje iskustvo

Imao sam kreditno finansiranje preko Raiffeisen banke, i mislim da je to najbolja varijanta jer oni imaju kompletnu dokumentaciju od Vozdovih Kapija i onda vam je bukvalno potrebno da predate zahtev i par papira iz firme, sve se ekspresno resava. U slucaju da vam bude bio potreban notar, sve radite kod Nikole Vojnovica u Ustanickoj - njegova kancelarija radi sa VK pa smo im mi, kao kupci iz VK, prioritetniji i oni takodje imaju sve neobhodne podatke - bas profesionalno rade i ekspresno.

Sto se tice samog kompleksa, nema tu sta, malo mozda jeste jaca cena za Vozdovac ali ipak je ovo sve na dosta dobrom nivou uradjeno a bice jos bolje kad se zavrsi. Dosta boravim u inostranstvu, i tvrdim da za njihove standarde ova lokacija i sam kompleks zasluzuje jacu cenu. Prvenstveno imam ovakav stav jer ako krenete bulevarom Oslobodjenja, posebno leti, i kad vidite drvorede i Banjicku sumu a sa druge strane vrhusnke vile, odma se moze ukapirati da se krecete kroz prestizniji deo grada. Neverovatna blizina sume, trim staze, teretane na otvorenom, teniskih terena, bazena na svega par koraka od kompleka sigurno daju na vrednosti samoj lokaciji. Sigurno je mnogo cistiji vazduh u odnosu na centar grada. Blizina autoputa je za mene jako bitna, znam da mogu brzo stici do aerodroma ili izaci na autoput prema moru i Zlatiboru. Ne znam da li imam tacnu informaciju, ali su mi rekli da ce se graditi neki novi trzni centar na autokamndi, poput delta city!?!?
Jedino sto ce mozda nezgodno biti je ogromna kolicina ljudi u kompleksu koja ce se doseliti, ali se nadam da ce biti i dosta raznovrsnog sadrzaja :vops: u prizmelju pa cemo se nekako raspodeliti :D

Ja sam uzeo natkriveno parking mesto, sto zbog nize cene a i iskreno me neka paranoja kad ulazim u garazu :)) prija mi vise da prosetam do auta po otvorenom, a svakako ce biti prolaz do auta natkirven. Naravno, garaza ima mnogo prednosti, ali meni za sada odgovara ovako. :bg4: Sto se tice zime, siguran sam da ce to sve da se cisti i odrzava. Procitao sam par postova u kojima se pojedini brinu, da li ce se to sve odrzavati i da li ce unutrasnji park brzo unistiti...!? Komsije, pa mi smo sada jedna ekipa, ako ne budu odrzavali, nece im biti sve jedno ako se pobuni toliko ljudi :kum: :gobb: :D
Nadam se da do toga nece doci, i da cemo u odrzavnju naseg buduceg doma i dvorista svi imati obzir i ophoditi se kao prema svome. :grand:

Usput da spomenem da su ispred stanova postavljeni uredjaji ( postoji neki strucni naziv :D ) na kojima mozete iskljuciti grejanje ukoliko ga ne koristite pa samim tim manje i placate. Rekli su mi da su uvedena tri intrnet/tv provajdera pa moze da se bira.

Sto se tice samog sektora prodaje i preuredjivanja stana - tu je luda kuca! Mnogo zivaca potrosis ako zelis nesto da promenis a na kraju mogu i debelo da ti naplate! Tako da, obavezno birajte keramiku i radite dodatne izmene na vreme, oni mogu da vam pricaju da je sve izvodljivo i da sve moze da se uradi, a stan sa radovima stopiraju tek kad im vi dostavite kompletan projekat, i onda vam naravno sve izmene naplate jer se stan uveliko radi po nekom njihovom standardu. Kapiram da su ozbiljni penali ako se neki rok probije od stane izvodjaca pa i zbog toga svi gruvaju :)
Imaju neke gluposti, pa ne bi bilo lose da malo preradite, tipa u malim spavacim sobama stave radijator po sredini zida, i Onda ti krevet dodje ispod prozora. Ili naprimer bojler i ves masinu stave izmedju lavaboa i kade, a mogu u cosku i onda imate mnogo “veci” toalet. Klime stave isto na neka glupa mesta. Sve neke sitnice, a mogu da se preprave ako krenete sa tim na vreme. Tako da kupcima u trecoj fazi zavidim! :)

Video sam stanove, u koijma su od dve spavace sobe napravili jednu veliku, sto je mnoooogo dobro ko ima mogucnosti i nema potrebe od druge spavace sobe. Jer generalno sobe su jako kompaktne - ali izgleda da je to standard u novogradnjama.

Moj stan je okrenut prema Bileckoj i mnogo je svetao sto meni odgovara, ranije sam ziveo u stan koji je isto orijentisan prema zapadu, meni to prija da je sunce vecim delom dana.

Imao sam i priliku da udjem u stan, sve izgleda bas vrhusnki. Dva lifta po ulazu, sto je jako bitno, jer trenutno zivim u zgradi sa jednim liftom a velikom kolicinom stanova, i ujutru je bas guzva za lift.
Terase su odlicne, nesto sam zamisljao da ce manje biti, ali basu su prostrane i jos one staklene ograde mnogo savremeno izgledaju.
Francuski prozori su dvokrilni, i kad se sirom otvore, imao sam osecaj kao da sam u kuci a ne stanu.

Doduse, hodnik izmedju stanova izgleda kao neki studenski dom jer ima mnogo stanova.

Pokusao sam da saznam da li ce biti dvosmerna Bilecka ulica, ali nisam dobio konretan odgovor.

Okacio sam par slika iz kompleksa. Ako ima neko nekih pitanja sa zadovoljstvom cu odgovoriti i pomoci.

Pozdrav!
 
Hvala @Basta8 na objasnjenju
Da li si mozda ti ili neko drugi radio neke prepravke u stanu (pomeranje zidova, klime, radijatora) i koja je okvirna cena bila za neku od tih izmena?
Da li mozes da okacis i neku sliku iz stana? Terase?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nesto ne mogu da uploadujem slike sa telefona zbog velike rezolucije, okacicu posle praznika.

Ja sam radio pomeranje zidova i prebacivanje instalacije u kupatilu. Neke od cena njihovih su korektne a neke skuplje dva puta, ali kad znas da ces to sve uraditi u sivoj fazi i da ce biti bezbolnije onda na kraju prihvatis i te ludacke cene :)
E da, naprimer ako neko oce da zameni kadu i postavi tus kabinu, oni umanje cenu tus kabine za kadu i doplatite za tus kabinu koju ste vi odabrali. Isto to vazi za kompletno sve u stanu, slavine, keramiku, vrata i td...
Naprimer njihovu kadu cene oko 400€.

I samo da imate u obzir da sam ja cekao ponudu jedno 2 meseca minimum - da izludis! :D

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530630#p530630:5wmql2og je napisao(la):
ChungaLunga » Sub Apr 07, 2018 2:15 am[/url]":5wmql2og]Hvala @Basta8 na objasnjenju
Da li si mozda ti ili neko drugi radio neke prepravke u stanu (pomeranje zidova, klime, radijatora) i koja je okvirna cena bila za neku od tih izmena?
Da li mozes da okacis i neku sliku iz stana? Terase?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530317#p530317:wrofbvof je napisao(la):
Vila » Čet Apr 05, 2018 1:36 pm[/url]":wrofbvof]Dragi forumaši,

Ima li među vama onih koji su kupili stan u drugoj fazi na kredit, a da to nije Raiffeisen banka? Prodavac je predložio neke banke koje bi odobrile kreditiranje pre izgrađenih 80 posto, ali se ispostavilo da te banke još ne odobravaju u tako ranoj fazi ili traže učešće veće od 20 posto. Stvarno smo zainteresovani za kupovinu stana, pa bi nam svaka pomoć ili iskustvo dobro došli :)

Ovo isto i mene zanima. Navodno moze u vise banaka, ali kad se udje u pricu zavrsi se bezuspesno.
 
Mi smo usli u proceduru za stambeni kredit za drugi projekat (ZK - GDS), dok je bio na 10%. I nije u pitanju gore pomenuta banka, ne znam mozda zavisi i koji je projekat.
 
@darkot Da, mislio sam konkretno na projekat VK. Odnosno situacija gde je S&B investitor, a CBRE zastupa prodaju, a RF banka finansijer. Zanima me ko koga tu minira :)
 
@darkot: Verovatno zato što je državna firma pa ima drugačije privilegije, mi smo za VK svuda naišli na zatvorena vrata. A uslove u RF neću da komentarišem...
@klacikur: Meni deluje da CBRE pritiska na takvu prodaju zbog nekih svojih interesa. Sumnjam da investitor, koji ima toliki kapital, baš zavisi od toga da li će isplata biti na 30 ili na 80 posto. Javljajte ako uspete negde, a da to nije RF :)
 
@Vila: Ja sam kredit za stan u fazi 1 uzeo u banci Intesa jos kada je procenat izgradnje bio 45%. Koliko sam upoznat, jedino su Raiffeisen i Intesa odobravali kredite u VK na izgradjenosti manjoj od 80% (imali su posebne ugovore sa investitorom).
 
Pozdrav svima forumasima,

Prvi post ali sam pratio sta se dogadja na ovoj temi obzirom da sam kupac stana u prvoj fazi.
Sto sta bih mogao da kazem o CBRE-u ali mislim da je sve receno, uglavnom negativno. Ono sto bih hteo da podelim sa svima je zabrinutos za famozni clan ugovora gde smo svi koji smo kupili stan dali saglasnost da investitor moze da menja gradjevinsku dozvolu za nove objekte. I ako je to samo po sebi nepravicno razumem potrebu investitora da ubrza neke stvari. Takodje od tih ljudi sa kojim sa pregovarao i svadjao se povodom tog clana ugovora dobio sam uverenje da ce investitor voditi racuna o interesima kupaca faze I. Kakva greska, zaista sam pao na tu foru i za trenutak pomislio da je ovaj investitor drugaciji od drugih koji zidaju kod nas. On se cak ne razlikuje od bilo kojeg malo investitora koji zida 3 sprata, zaista tuzno customer satisfaction ne postoji vec samo glad i zelja za novcem. Da se razumemo ja necu nikoga da odvartim da kupi stan ovde, realno stanovi su moderni, lepi, obzirom na ponudu moglo bi se reci bolji ali svi novi kupci obratite paznju na ovo.
Nama kupcima iz prve faze naravno nije bilo moguce reci koliko ce spratova imati zgrada prekoputa (Vojvode stepe), koja ce pozicija biti te zgrade. Logicno je pravimo 8 spratova u prvoj fazi, bice i tu 8-9 u i toj fazi (red zgrada ka Vojvode Stepe). E pa nece biti 8-9 investitor trazi 13, a za to ceka se promena regulacionog plana od grada bi im se to omogucilo. Da se ne lazemo ovi u gradu zeljni para i prevrtljivi kakvi jesu oni ce im to omoguciti 100%. Drugo te zgrade ka Vojvode Stepe uvlace se 10m ka parku, sto znaci park ce biti manji od onoga sto je inicjalno planirano.
Iskreno mnogo sam pogresio sto sam poverovao da su ovom investitoru pored novca bitni i ljudi koji ce tu kupiti stan. Zato savet za sve ljude koji planiraju kupovinu ovde otvorite dobro oci. Stanovi jesu lepi, naselje izgleda napominjem izgleda lepo ali ovaj investitor se ne razlikuje od ostalih gledace samo da uzmu novac da se zastiti ugovorom a vas ko shisha.
Od mene iskljucivo anti reklama za ove ljude ....
 
@super_bad To jeste stavka koja, ja mislim, zabrinjava sve ovde. Sumnjam da ce biti nekih vecih odstupanja, u smislu da to vise ne bude kondominijum, ili da nikne neka zgrada na sred parka kako bi se povecala zarada. Svakako zgrade od 13 spratova mogu dosta da uticu na osuncanost parka u prepodnevnim satima i zgrada koje se naslanjaju na Bilecku ulicu, ali mogu da uticu i na njihovu zaradu. Koje su ti zamerke na CBRE?
 
Jao bre sto ste dosadni vise sa velicinom parka,sta hocete kosutnjak u sredini izmedju zgrada.. ako u sve cetiri faze dvaki deo parka bude kao ispred prve faze,kad se to spoji sasvim je dovoljno.. pa necete po ceo dan sedeti u parku,ljudi rade po ceo dan... pored tog parka imate teren cetvrtog aprila,skolsko dvoriste,banjicku sumu,parkice u blizini.. najbolje bi bilo kad bi se napravila jedna vozdovacka suma u sred kompleksa veca od banjicke,da imate oazu mira,zdravlja zbog mnostva zelenila,stazu za trcanje...ovde bre i dalje se niko ne bavi stanom koji je kupio i njegovom velicinom,funkcionalnoscu..ko o cemu vi o parku,lisakevima,i visini zgrada.. pa sta i ako bude zgrada od 13 spratova... oni koji su kupili stanove u prvoj fazi okrenute prema severu sunca nece imati,pa cak i da zgrade do vojvode stepe imaju 20 spratova... oni koji kupuju stanove okrenute ka spoljnim ulicama,kakve veze imaju sa zgradom uz vojvode stepe... kao mislio sam da je ovaj investitor drugaciji od drugih.. kome moze da padne uopste to na pamet.. pa normalno da investitor gleda svoje dupe i dzep... ali ono sto ga razlikuje od drugih je KOLIKO TOLIKO bolja gradnja,modernija,savremenija,finkcionalnija.. Najbolje da ocekujemo da je invesitor deo humanitarne organizacije i nema licni interes nego mu je najbitnoje da njegovi kupci budu srecni,zadovoljni i ispunjeni.. boli ga uvo.. ako oces kupi ako neces ima ko oce..
 
1. Da je ovaj investitor kao svi ostali zgrada ne bi bila povučena već bi bila na regulacionoj liniji
2. Da je kao svi ostali dodali bi bar još 2 sprata ilegalno pa legalizovati
3. Slažem se da ste dosadni sa suncem. Mislim da je najbolje da kupite plac od jedno 10ha i napravite kuću koja se okreće na sredini tog placa kako bi stalno svaki deo imao sunca. Doduše ne znam kako rešiti problem noći...
4. Nisu toliko ludi da ubace zgradu u sredinu kompleksa. Počinju sad da prave novi projekat, pa zamislite koji bi im to skandal bio. A da li će park biti 10m širi ili ne, na ovu veličinu parka je skroz nebitno.
5. A za komentare kako je investitor ovakav i onakav, realno svako od nas bi gledao da izvuče maksimu. Tako I investitor može da kaze: pogledaj ove kupce, svaki dinar im je bitan, stalno nešto izmišljaju.
Svako od nas, bio ti kupac ili investitor hoće da dobije maksimum za svoje pare i to je normalno. Zato prosto i jednostavno ako ti se nešto sviđa i imaš pare za to kupiš, ako ne, ne kupiš i tačka.
 
@niki To je tvoj subjektivni stav. Napisao si i sam da si svojevremeno zvao da pitaš za stan u II fazi...

Evo još jednom UPUTSTVO:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530287#p530287:2s85cbnp je napisao(la):
NonForumMan » Čet Apr 05, 2018 10:04 am[/url]":2s85cbnp]Uputstvo za upotrebu BeoBuild foruma:

1. Gledaj slike
2. Ne čitaj ništa što nije Igorov tekst na prvoj strani.

:sesir: :lol:

Nisam primetio na drugim postovima ovoliko trolovanja. Nisu mi jasni oni koji neargumentovano pljuju neki projekat. Iz nekog razloga su ostrašćeni, verovatno konkurencija. Primera radi, pogledajte samo kako se ugrađuju prozori na VK pa mi nađite investitore koji tako rade.

Inače, skoro sam prolazio i razgovarao malo sa ljudima na gradilištu. U nekim vertikalama su dosta menjali klime. Po meni je to pametno jer sa nekim Daikin inverterom štedite struju, možete više unutrašnjih jedinica da vežete na jednu spoljašnju pa dobijate dodatni prostor na terasi, kvalitetniji i dugotrajniji uređaj itd. Takođe mi rekoše da su penthouse stanovi malo drugačije opremljeni. Interesantan je taj Ariston Velis bojler, kojim opet možete da uštedite prostor u kupatilu a da ne pominjem estetiku (penthouse standard a za ostale na zahtev). Uskoro mi za II fazu biramo pločice pa sam svraćao i u Porcelanosu. Navodno su pojedinci menjali komplet keramiku. Pohvale za investitora što toliko izlaze u susret željama kupaca. Nisam siguran da drugi investitori to rade.

Po meni jedina "zamerka" je što idu nekih mesec dana ispred roka sa izgradnjom pa se nadam da će se arhitekte izboriti sa vremenom. Do sada, koliko čujem i čitam, dosta vremena im treba da spreme ponudu za izmene. Onda to izađe skuplje zbog dodatnih radova. Eto, dok se neki žale na kašnjenje izvođača, ovde je "problem" jer su ispred roka.

Inače, po meni, cca. 50x110m parka je više nego dovoljno. Izmenom se dobija i više vazduha unutar kompleksa jer su između zgrada u V.Stepe planirani samo prizemni lokali. Nadam se da će na tim prizemnim delovima osmisliti neki sadržaj, baštu ili sl.
 
@missnadja Hvala na vidjenju cele situacije. Sad mozemo da nastavimo da komentarisemo sirinu dnevne sobe.

@NonForumMan Forum sluzi za iznosenje misljenja o raznim temama. Ko se oko cega brine i sta ga interesuje to je njegov problem, a ne tvoj, s toga ne treba da te zanima i samim tim da komentarises.
 
Ne razumem šta vama smeta što čovek koji je kupio stan iznosi čime je nezadovoljan?! Pa pomenuo je više delova koji su po njemu ok, ako mu se ne sviđa ima svo pravo da kaže šta hoće, nema šta ko tu da mu natuca da se neko već žalio na sunce. Smeta njemu, slobodno neka kaže, pa i u par postova (ako već odgovara drugim postovima u međuvremenu).

I nemojte da se žalite na trolovanje, trolovanje je kada ti neko ko nema veze niti hoće da kupi stan postuje 10x po stranici, to ovde ne vidim. I na drugim temama o pojedinačnim projektima je bilo dosta komentara i naravno da najviše bude negativnih pošto se ljudi zato i jave da se požale šta im ne odgovara. I to bude najkorisniji savet potencijalnom kupcu pošto im to možda baš značajno.
 
Izvini molim te, kako se naziva kada neko jedan projekat hvali kao best buy a drugi naziva promašajem pri čemu su dva na 1 do 2km udaljenosti? Treba ispratiti sve aktinosti onoga koji postuje pa videti da li je objektivan ili "šara" po temama.
Primedbe i sugestije kupaca i potencijalnih kupaca su naravno dobrodošle. I sam sam kao KUPAC stana u VK izneo niz loših ali dobrih strana. Nisam siguran da loše komentare daju kupci ili potencijalni kupci...
 
Polako ljudi ovde se stvari izvlace iz konteksta.
Ja ovde pokusavam da skrenem paznju svima koji ce tek kupiti stan ili razmisljaju da kupe stan na sta treba da obrate paznju. Da je pazljivo citan moj post moglo se uociti da nije bilo reci o glupostima koje spominju @missnadja i @nonforumman. Ljudi o kom kosutnjaku u dovirstu, kakvoj kuci i placu od 10ha, kakvoj humanitaronoj ustanovi dajte pls malo se uozbiljite.
Ovaj forum je napravljen da bi ljudi iznosili neka svoja iskustva i mozda pokusali da svest ljudi koji planiraju da tu kupe stan obogate nekim informacijama koje nisu do tada znali.
Zamolio bih ljude koji nemaju pametniji argument od nekog propoveda kako treba da budemo zadovoljni sto kupujemo stan tu a ne negde druge da pisu kolomne na sajtu investitora posto ispada vise nego ocigledno da je ovaj forum je postao dobar izvor informacija o kojima se ne prica sa invesitorom. Iskreno nije mi ni jasno kako moze neko da se nadje prozvan a navnodno ni na koji nacin ne radi za inevstitora.

Pokusacu argumentovano da pojasnim ljudima sta sam hteo da kazem jer ne dobacujemo svi isto ocigledno.
1. Sunce nije ni spomenuto u mom postu, realno ko god je kupi stan na 1. ili 2. spratu u startu je znao da ne moze puno da ocekuje
2. Velicina parka je takva kakva jeste, u crtezu koji stoji svima uz ugovor lepo stoji nacrtan parkic, i zgrade oko njega. To je plan kako ce izgledati ceo kompleks i to stoji u ugovoru, Svako narusavanje ovog crteza pod tim mislim, podigao sam zgradu u sred dvorista ili izmesticu trafostanicu na sred je krsenje istog. Pravno to nije moguce i time su svi koji se brinu da ce nesto da nikne u sred parkica zasticeni i ne treba da brinu.

Ono sto ja hocu da kazem to je, ljudi ovaj investitor se ne razlikuje puno od drugih na nasem trzistu nema nista ali bas nista sto ga odvaja od velike plejade investitora malih/velikih koji na svaki nacin pokusavaju da "izvacare" sto je vise moguce za sebe. Pri tome to znaci, ustini 10m ovde dodaj 20m u vis i sve to uviji lepo u pravnu i zakonsu regulativu.
Ne mogu da se ponavljam ali zbog mnogih duszebriznika za investitora ovde moram napomenuti jos jednom, da stan izgleda i da je projektovan moderno, ali nemojte da ovde zaboravljamo stvari koje su ocigledne a to je:
1. ocajan odnos CBRE-a prema kupcima (pod tim mislim da ovo sto je gore napisala @missnadja ali bukvalno je razgovor kakav CBRE vodi sa vama kada izneste bilo kakavo neslaganje). Mozda ja imam takvog refenta prodaje mada ni arhitekta ni pravnik nisu mnogo bolji. Znate ocekivao bih malo konstruktivniji i profesionalniji pristu od nekoga ko se predstavlja kao olicenje profesionalizma u stanogradnji na ovim prostorima. Da se razumemo CBRE agent je za vas investitor/prodavac/sve. Njegovo ime pise u ugovoru koji vi potpisujete. Ako ne moze da odgovor na neko pitanje ocekivano je da vas prebaci do nekoga ko moze a ne da vodi ovakav reako bih poluprimitivni razgovor sa vama.
2. Cekaj bre zar ja treba da zmurim na to i budem zadovoljan sto si ti (investitor) resio da iniciras promenu regulacionog plana na Vozdovcu kako bi ti se omogucili da dignes u naselju u kojem ja treba zivm soliter 20 metara visi.
3. Da li ja treba da zmurim na to sto ces ti zarad profita koji planirash da ostvarish na tih 20metara vise pomeriti ceo red zgrada 10m u dvoriste da bi mogao da pokirjest tih 50 stanova vise parking mestima.
4. Da li iko normalan moze da veruje da mi koji dajemo novca i placamo a pritome da se razumemo svi mi mi smo po zakonu vlasnici 1/700 dela pracele na kojoj investotor zida treba da kazemo ma super batica pravi sebi 20m vecu zagradu to je cool.
5. Zivimo u Srbiji pravila igre su takva kakva su kupovina stana je jedan naporan i stresan posao cak i kada srkpish da ga platish. Analogija na to je pa zar ja treba da jedem nutelu koju mi prodaju u srbiji i zmurim na to sto je ona razlicita od iste te koju taj isti investitor prodaje na drugim trzisitima.
6. Dajte pokazite svi malo svesti zante sta danas pricamo o 10m, sutra ce biti 15m. Jel treba da budemo botovi svi ovde i pricamo o tome kako je dobro sto nismo gore prosli ili treba da vrsimo pritisak u granicam normalnog da se neke stvari poboljsaju ako je to moguce.
7. Svi kupci iz Faza I i Faze II nemaju nikakvih pravnih mogucnosti da uticu na bilo sta osim da izraze svoje nezadovoljstvo onime sto se dogadja. Zapamtite svi mi smo potpuisali famozni clan gde dajemo blanko pristanak na sve izmene u gradjevinskoj dozvoli, a pti tome koliko god zvucalo glupo ovi ljudi (investitor) se plase lose reklame. Znate ja nisam osba iz stuke ali pokusajte da se raspitate malo nije ovo sve tako idilicno kakvim se predstavlja, dobro je ali opet daleko od onoga sto investiror trvdi za sebe.

Zakljucak jos jednom posto siguran sam da ce se javiti dusebrznici za investitora (by the way citajte malo postove pa se pitajte da li slucajno ivestitor ili CBRE ne prate ovo sto se ovde pise i ne odgovaraju pod raznim pesudonimima) stanovi su bolji od onih koji se nude u okruzenju, lokacija i ostale gluposti su stvar subjetivnog osecaja koji se razlikuje, ali ono sto je apsolutno tacno ovaj investitor je isti kao i svi, daj da ustinem malo ovde, malo onde pa da napravim sebi koji evro viska. Velja Ilic je to nazvao u svom cuvenom klipu " kraduckanje".
Znate, kada se ovo predstavi njima ovako plastivno pojavi se neko njihov ko vam drzi propoved kako to nije tako kako pricamo o spekulacijama itd, itd. E pa dragi moji ako moja rec nema puno uticaj kao sto nema, sto se onda brinte radite kako mislite da treba a ljudi koji planiraju ovde da kupe stan treba da znaju sa kim imaju posla.

A na pitanje da li bih kupio tamo stan ponovo, vi postavite sebi pitanje, a da li u okruzenju ima bolje ? To ce vam resiti sve dileme..

Pamet u glavu i ne zatvarajte oci kada vidite da se dogadja nesto sto nije ok.
Srecno novim kupcima.
 
Vrh