Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Pa nisu zakacili celo naselje na banderu :(
Ako u takvim novim zgradama ne postoji instalacija za protocni bojler onda je svaki komentar suvisan.
 
Za protocni bojler ti je potrebno bar 18 kilovata sto ti je maksimalni kapacitet na vecini stanova. Najcesce se dodatno budze osiguraci u zgradi i menjaju kablovi do strujomera ne bi li to izdrzalo, po pravilu bi trebao da imas i saglasnost EDB-a.
 
@ftj
Apsolutno, investitor po projektu dobije angazovanu snagu od EDB-a i u toj kalkulaciji nema dovojno snage za protocni bojler i deo je specijlanog zahteva prema EDB-u.
Cak ni CG nije u tom nivou kvaliteta :)
 
Nijedna novogradnja danas po defaultu nema tu mogucnost jer se jednostavno takve stvari danas ne rade, ne daje se vise struje/grejanja/cegagod nego sto je neki optimum.

Protocni bojler mozete ugraditi kad zidate kucu, ili ako renovirate stan/kupatilo u nekoj starogradnji i spremni ste na egzibicije elektricara koji ce da vam provuce veci presek kablova do ormara i stavi jaci osigurac i da se nadate da cela zgrada ima jaku struju i da jos neki komsija to isto nije uradio pa da se desava pad napona, spaljivanje ormara i slicno.

Tako da nema bas neku poentu navoditi to kao neki nedostatak u ovom slucaju.
 
to svakako nije nedostatak, u nekoj luksuznijoj novogradnji na insistiranje to je izvodljivo...
 
Nema razloga da tako nešto bude neizvodivo, jer ako je uobičajna instalacija za stan 18kw, imati umesto toga 22kw ili 25kw na toliku zgradu nije ništa.
Ja sam legalno uveo dodatnu snagu u zgradu koja je useljena 94-te, nije bilo baš brzo i koštalo je više nego što sam očekivao (ali ne toliko da bi odustao) a dodatne kablove sam do sledećeg krečenja provukao kroz kanalice. Do table sa osiguračima nije moralo ništa da se radi osim što je EPS zamenio osigurače na strujomeru.
Ali komfor koji pruža protočni bojler, pogotovo ako ima precizno podešavanje temperature vode je vredan svakog dinara, pogotovo ako imate walk in tush kabinu sa fiksiranom tuš ružom.
 
Koliko se struje vise trosi sa protocnim bojlerom? Da li neko to zna?
 
Ja živim sam, tako da se ograđujem u tom smislu. Meni je prelaskom na protočni bojler račun ostao sličan ali fiksna naknada (koja zavisi od odobrene snage) je porasla, a potrošnja u kilovatima se smanjla. Mislim da bi u slučaju veće potrošnje tople vode račun bio manji nego sa običnim bojlerom. Uz to, nikada ne može da nestane tople vode.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=522508#p522508:22tlzbiy je napisao(la):
darkot » Uto Mar 06, 2018 11:47 am[/url]":22tlzbiy]@missnadja slazem se sve ste rekli kako jeste. Po mom misljenju zavrsna obrada nije toliko bitna, ono sto jeste je kvalitet gradnje, lokacija i sam raspored stana.
Pogledajte komentar na CG temi, covek hoce da prodaje stan jer je losa struja (ne moze da stavi protocni bojler), pukli zidovi i komsije sa velikim psima koji koriste to dvoriste (pa decu ne smeju da puste). Tako da, ocigledno da u Srbiji ni varijanta "kondominijuma" nije nista bolja, naprotiv. Isto tako svi ti navodno kvalitetni materijali padaju u vodu ako im strujna instalacija nije kako treba, i ako se javljaju pukotine u zidovima.
To je primer kvaliteta gradnje o kome sam pisao. Ne možeš da tvrdiš da zbog građevinske dozvole i željene spratnosti investitor nije išao na minimum međuspratne konstrukcije pa sad zidovi pucaju. S druge strane, Voždovac je liberalniji po pitanju visina objekata pa se nadam dobrom konstruktivnom rešenju u VK. Vreme će pokazati... Možda u prilog ide i informacija da se sa strane V.Stepe planiraju soliteri. To će sigurno uticati na spokojnost u "oazi mira" tj. unutrašnjem parku. Takođe, u CG su koliko sam video i pregradni zidovi za nijansu tanji... Imajući sve u vidu, ne bih se zaklinjao u neosporivi kvalitet novogradnji u Beogradu.
Inače, VK ima trafo stanicu, piše u građevinskoj dozvoli.
Što se cene tiče, danas vidim da se izašlo sa statističkim podacima po kojima je prosečna cena novogradnje u Beogradu 1.950,00 EUR. VK je po tome ispod gradskog proseka. S druge strane, pamtim i da su kod Arene cene bile 3-3.500. Neka nam je svima Bog u pomoći! Ništa drugo ne preostaje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=522275#p522275:2ah95vqh je napisao(la):
missnadja » Pon Mar 05, 2018 1:13 pm[/url]":2ah95vqh]pa nije i ne moze biti,i da je neko od tih sto tvrde to gledao investitore,u Vozdovim kapijama je samo Shikun & Binui Group,a u CG taj i AFI Europe koji je gradio airport city i gradi skyline belgrade...
AFI je skraćenica od Africa Israel Investments. Shikun U'Binui (ili Housing & Construction Holding Company Limited) je u 2015 rangiran kao najveća Izraelska građevinska kompanija. Google je čudo :kafa:
 
Nejasna mi je ta "moda" sa razlikom u visini pojedinih faza ?!? Ako je nizbrdica u pitanju, pa i do sada su gradili tako da se u podrumu, suterenu ili prizemlju izniveliše tako da svi spratovi budu u istoj ravni. Premietio sam to i na CG u Kneza Danila, tacno prekoputa ulaza u DZ. Nije Bog zna kako upadljivo, ali opet ... Ako ima neko da podeli neko logično objašnjenje ?????
 
Skela sa dvorišne strane skinuta kompletno. Faza dva stigla do krovne ploče. Iskreno, nije mi baš jasno zašto će prva zgrada iz faze 2 imati jedan sprat manje, mislim da bi mi bilo lepše da je iste spratnosti. Ako neko ima info zašto je tako neka podeli. Moguće da je zbog UTU-a.
 
Prema renderima, i buduća zgrada do zgrade 7 u O. Keršovanija imaće 7 spratova.

Ne znam razlog, meni lično je lepše tako, kad je malo kaskadno. Dodatno, kod ove buduće biće i omanja praktična korist, malo više sunca u zimskim mesecima za dvorište i zgrade prekoputa.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
finiširaju zgradu u Bilećkoj, na zgradi u OKeršovanija punom parom radovi na fasadi.
 
Super ovo napreduje.
Sta kazete za ove staklene ograde na terasama? Meni se ne svidja takvo resenje.
 
darkot":1dy26tt3 je napisao(la):
Super ovo napreduje.
Sta kazete za ove staklene ograde na terasama? Meni se ne svidja takvo resenje.
Meni je to notorna glupost, nemas p od privatnosti, bukvalno izgubljena terasa. Ne znam, mozda grešim, mozda to neko voli i može da iskoristi na pravi način.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Vrh