Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

A ja vidim staklo do gore, lepo samo se produzi :lol:
 
Stvar ukusa. Meni su ove staklene ograde super. Isto, neko obozava terase, neko iste najvise voli da ih zastakli. Po meni, ovim terasama nedostaje samo koji kvadrat vise.
 
Slike od danas. Fasada skoro gotova. Radi se na uređenju parkinga. Faza dva baš dobro napreduje. Počeli da rade el. instalacije.
 
nadovezujem se na NonForumManov niz jednom danšnjom iz dvorišta škole Filip Filipović
 
Aj što se usija, ali posle par godina izgleda izbledelo I prljavo

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ako si izvan zgrade... ako si unutra, onda je "Aj sto posle par godina izgleda izbledelo I prljavo, ali sto se usija" :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=522542#p522542:16v74im2 je napisao(la):
rodoljub.ilic » Uto Mar 06, 2018 12:46 pm[/url]":16v74im2]Nema razloga da tako nešto bude neizvodivo, jer ako je uobičajna instalacija za stan 18kw, imati umesto toga 22kw ili 25kw na toliku zgradu nije ništa.
Ja sam legalno uveo dodatnu snagu u zgradu koja je useljena 94-te, nije bilo baš brzo i koštalo je više nego što sam očekivao (ali ne toliko da bi odustao) a dodatne kablove sam do sledećeg krečenja provukao kroz kanalice. Do table sa osiguračima nije moralo ništa da se radi osim što je EPS zamenio osigurače na strujomeru.
Ali komfor koji pruža protočni bojler, pogotovo ako ima precizno podešavanje temperature vode je vredan svakog dinara, pogotovo ako imate walk in tush kabinu sa fiksiranom tuš ružom.
Uz standardni bojler, walk in tuš kabina ne može da dođe do izražaja. Ali šta da se radi. Nisam čuo za novogradnju koja nudi protočne bojlere.
 
nije im loše ispalo s ovim parking mestima na otvorenom... dobar deo njih će biti potpuno natkriven...
 
Koje su garancije da ce kompleks biti zavrsen do kraja? Sto se tice uknjizenja, da li zna neko ima lo kakvih prepreka za uknjizenje trenutno?
 
Nisam siguran da su garancije jake ali radi se o projektnom finansiranju kompleksa od strane Raiffeisen banke. Navodno, ako investitor iz bilo kog razloga odustane, projekat nastavlja banka. Po meni je veći problem to što se još uvek ne zna šta će do kraja da se izgradi. Krenuli su sa preko 7.000 kvm privatnog parka a na drugoj fazi je već 6.000. Možda bude i 5.000, 4.000 ili već kako im se uklopi. Kupac potpisuje sagalsnost da nema prava na žalbe zbog promene izgleda kompleksa. To je po meni najveća mana cele priče jer nikako da izađu sa finalnim planom. Poslednja informacija je da će sa strane V.Stepe biti tri zgrade sa 10+3 sprata. Zgrade 7,8 i 10 imaju 7+1 a 9 6+1 sprat.
Kniženje je moguće po ugovoru nakon dobijanja upotrebne dozvole i isplate celokupnog iznosa. Do tada je sve pod hipotekom Raiffeisen banke.
 
Sta mislite o kupovini stana na prvom spratu u prvoj fazi? Vidim da ih je ostalo dosta slobodnih. U cemu je fora?
 
Mislim da nema fore već je generalni stav. Gde gleda stan? Kako god, na prvom ti je sigurno najveća buka, ka ulici si iznad parking mesta. Opšti rezon kod kupaca je ako se zapuši kanalizacija, izliće se na prvom spratu. Poslednji sprat može imati problem sa prokišnjavanjem. S obzirom da terase penthouse nisu natkrivene, može da procuri i sprat niže. Osim navedenog, dosta se izbegava i severna strana. Po meni, dosta ljudi ovako razmišlja. Verovarno je rezon za stanove na prvom spratu ka ulici to da su iznad parkinga i prolaza pa da su hladniji.
Za ovo poslednje se ne bih brinuo jer ako je izolacija urađena kako treba, nema zime.
Ako ti sve ovo ne smeta kao potencijalni problem, onda je sve ok. Samo da se uklope finansije... Srećno!
 
Ja mislim da postoji neki ozbiljan razlog cim ni jedan stan na prvom spratu nije prodat...
 
Baš ni jedan? Ja sam bio zainteresovan za 4-soban na prvom u prvoj fazi. Vertikala na uglu ka ulici. Dok sam se smislio, prodat. Cena bila odlična, kao 3-sobni ka unutrašnjoj strani.
 
Sta znaci da se povrsina parka vec smanjila? Da li to znaci da ona prva najava velicine parka, od otprilike 110m x 60m vise ne vazi?
 
Navodno ne važi. Ovih 60 metara je trebala da bude širina parka tj. udaljenost između zgrada u Bilećkoj i V.Stepe. Širina je sad navodno 50 metara što je opet dosta ali ostavlja loš utisak... :notok: Park je navodno smanjen za oko 1.000 kvm. Nisam se odavno raspitivao i ne znam da li su konačno dobili dozvolu za novi projekat. Kupcima su pokazivali original projekat uz objašnjenje da to neće biti tako...
Inače Shikun&Binui najavljuje i nov kondominijum na NBG - "WellPort". Nadam se da VK neće da uprskaju... :?
Za stanove na prvom spratu treba se raspitati i ko je kupio lokale i parking mesta ispred. Video sam da su neke lokale i parking mesta ispred kupovali isti. Može da se očekuje letnja bašta kao zlatni standard srpske novogradnje. :lool:
 
To je malo cudno, sto oni i dalje ne znaju sta ce biti, pa menjaju projekat usput. Da im prodaja zaista ide dobro kao sto prodavci iz CBRE-a pritiskaju klijente da sto pre plate/zavrse kredit, imali bi oni isplaniran projekat do kraja.
Zamisli da se izgradi jedna krmaca u sred parka, i ti im ne mozes nista. A prodali su stanove pod reklamom "kondominijum".
 
Navodno nije da ne znaju već čekaju dozvolu...kako god. Tri zgrade po 10+3 ka V.Stepe a između njih samo prizemlje, lokali. Na tu spratnost 60 metara bi bilo lepše ali je i 50 podnošljivo. Znači i to prizemlje između, biće više vazduha unutar kompleksa tj. u parku. Koliko vidim, uz faze I i II je već napravljen park širine oko 25 metara tako da sumnjam da ima prostora za "krmaču".
Ono što je meni zanimljivo je najava novog projekta (WellPort) a da nisu još ni I fazu VK uselili. Ili imaju para, ili fantastični kreditni rejting ili šta god ali dva projekta u isto vreme...svaka čast. Samo da ne bude da rade dva paralelno a da dinamiku izgradnje diktira potražnja. E onda možda VK i zaglave. Sumnjam da je banci interes da ima toliki kapital zarobljen u stanove za koje nema potražnje. Na sajtu CBRE se već nalazi WellPort a vidim da rade i na sajtu samog projekta.
III faza VK je navodno najveća, videćemo kad i ako krene. Ako tu prikoče znači da se prebacuju na novu investiciju tj. WellPort kako bi brže obrtali kapital. Videćemo i strukture stanova u III fazi, navodno veći stanovi su im se najbolje prodavali. U I fazi su bile dve vertikale 4-sobnih stanova a u II tri.
Izmena prvobitnog projekta nije toliko iznenađujuća jer V.Stepe i nije za poslovnu zgradu. Izmenom su ukinuli poslovnu zgradu i "preradili" projekat u kompletno stambeni a u prizemlju ima dovoljno lokala na šta ih zakon obavezuje.
 
Hvala na informacijama. Ostaje nam da pratimo kako ce se odvijati kompleks VK, i da se nadamo da ce biti zavrsen u predvidjeno vreme.
 
privode kraju radove, sređuje se dvorište, stiglo osvetljenje, spoljni parking, lokali i prilaz garaži se rade punom parom, pranje stanova, radovi na penthaus terasama... nekoliko današnjih slika:
 
Svaka njima čast kada su uspeli da na toj lokaciji, po ovoj ceni, rasprodaju skoro sve stanove.
 
Stalno potenciraš da je lokacija loša, živim 40 godina tu i mislim da je sjajna... Dozvoli da očigledno ima nas još dosta ovakvih... ;)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ne mislim da je lokacija generalno loša ali za tu priču i po toj ceni, svakako nije najbolja opcija.

Sutra će neko da se seti pravi kondominijum sa najvećim parkom u Borči i lupi cenu 1800e po m2.
 
Vrh