Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531555#p531555:j6g5jzya je napisao(la):
klacikur » Čet Apr 12, 2018 11:34 am[/url]":j6g5jzya]
@NonForumMan Forum sluzi za iznosenje misljenja o raznim temama. Ko se oko cega brine i sta ga interesuje to je njegov problem, a ne tvoj, s toga ne treba da te zanima i samim tim da komentarises.

A znači ovo je mesto za mišljenja o raznim temama, a ne za moja mišljenja o mojim temama? Selektivno razne teme?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531577#p531577:1zcc148a je napisao(la):
NonForumMan » Čet Apr 12, 2018 12:45 pm[/url]":1zcc148a]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531555#p531555:1zcc148a je napisao(la):
klacikur » Čet Apr 12, 2018 11:34 am[/url]":1zcc148a]
@NonForumMan Forum sluzi za iznosenje misljenja o raznim temama. Ko se oko cega brine i sta ga interesuje to je njegov problem, a ne tvoj, s toga ne treba da te zanima i samim tim da komentarises.

A znači ovo je mesto za mišljenja o raznim temama, a ne za moja mišljenja o mojim temama? Selektivno razne teme?

O raznim temama vezanim za Vozdove kapije. A to sto je tebi dosadno nema potrebe da komentarises. :*
 
@super_bad Verujem da ljudi angažovani na projektu čitaju ovo. Nažalost, nama kupcima ostaje samo da uputimo "javni apel" da vode računa i o dosadašnjim i o budućim kupcima jer treba prodati to što nameravaju da izgrade. Lično se nadam da će ti novi objekti nalikovati na inicijalno predviđenu poslovnu zgradu (po renderu). Ako dignu tri crno-bela solitera potpisujem da sam se po pitanju investicije z... i to skupo. Moj apel da ubace malo boje, panela u te solitere. Osim toga, mogu sa nekim baštama na tim prizemnim delovima između solitera prema V.Stepe da malo kompenzuju 1000 kvm koje su odsekli zbog promene. Te bašte mogu da spoje sa ostatkom parka stepenicama. Sve može ako se hoće...
 
Današnje fotografije, udarnički rade drugu fazu i pristupnu ulicu. U Bilećkoj se peru stanovi na 6. spratu. Na zgradi 7 kače spoljne jedinice na povučenom spratu (jedna je kriva, btw :wink: )
Žao mi je buduće komšije koje će se uskoro sudarati po hodnicima, liftovima i (ne)osunčanom dvorištu idu ovde oštro jedni na druge, zaista nema razloga za takav razgovor. Cenim doprinos ama baš svakog ko je pisao na ovoj temi, a posebno sam zahvalan članovima miodragmiki, nonforumman i dzigz. Što se mog iskustva tiče sa exCBREom, ne mogu da kažem da sam prezadovoljan, ali daleko od toga da sam nezadovoljan. A investitor dobija ocenu uskoro kad preda ključeve pa se bude video rezultat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531563#p531563:3s3ggay2 je napisao(la):
super_bad » Čet Apr 12, 2018 12:22 pm[/url]":3s3ggay2]Polako ljudi ovde se stvari izvlace iz konteksta.
Ja ovde pokusavam da skrenem paznju svima koji ce tek kupiti stan ili razmisljaju da kupe stan na sta treba da obrate paznju. Da je pazljivo citan moj post moglo se uociti da nije bilo reci o glupostima koje spominju @missnadja i @nonforumman. Ljudi o kom kosutnjaku u dovirstu, kakvoj kuci i placu od 10ha, kakvoj humanitaronoj ustanovi dajte pls malo se uozbiljite.
Ovaj forum je napravljen da bi ljudi iznosili neka svoja iskustva i mozda pokusali da svest ljudi koji planiraju da tu kupe stan obogate nekim informacijama koje nisu do tada znali.
Zamolio bih ljude koji nemaju pametniji argument od nekog propoveda kako treba da budemo zadovoljni sto kupujemo stan tu a ne negde druge da pisu kolomne na sajtu investitora posto ispada vise nego ocigledno da je ovaj forum je postao dobar izvor informacija o kojima se ne prica sa invesitorom. Iskreno nije mi ni jasno kako moze neko da se nadje prozvan a navnodno ni na koji nacin ne radi za inevstitora.

Pokusacu argumentovano da pojasnim ljudima sta sam hteo da kazem jer ne dobacujemo svi isto ocigledno.
1. Sunce nije ni spomenuto u mom postu, realno ko god je kupi stan na 1. ili 2. spratu u startu je znao da ne moze puno da ocekuje
2. Velicina parka je takva kakva jeste, u crtezu koji stoji svima uz ugovor lepo stoji nacrtan parkic, i zgrade oko njega. To je plan kako ce izgledati ceo kompleks i to stoji u ugovoru, Svako narusavanje ovog crteza pod tim mislim, podigao sam zgradu u sred dvorista ili izmesticu trafostanicu na sred je krsenje istog. Pravno to nije moguce i time su svi koji se brinu da ce nesto da nikne u sred parkica zasticeni i ne treba da brinu.

Ono sto ja hocu da kazem to je, ljudi ovaj investitor se ne razlikuje puno od drugih na nasem trzistu nema nista ali bas nista sto ga odvaja od velike plejade investitora malih/velikih koji na svaki nacin pokusavaju da "izvacare" sto je vise moguce za sebe. Pri tome to znaci, ustini 10m ovde dodaj 20m u vis i sve to uviji lepo u pravnu i zakonsu regulativu.
Ne mogu da se ponavljam ali zbog mnogih duszebriznika za investitora ovde moram napomenuti jos jednom, da stan izgleda i da je projektovan moderno, ali nemojte da ovde zaboravljamo stvari koje su ocigledne a to je:
1. ocajan odnos CBRE-a prema kupcima (pod tim mislim da ovo sto je gore napisala @missnadja ali bukvalno je razgovor kakav CBRE vodi sa vama kada izneste bilo kakavo neslaganje). Mozda ja imam takvog refenta prodaje mada ni arhitekta ni pravnik nisu mnogo bolji. Znate ocekivao bih malo konstruktivniji i profesionalniji pristu od nekoga ko se predstavlja kao olicenje profesionalizma u stanogradnji na ovim prostorima. Da se razumemo CBRE agent je za vas investitor/prodavac/sve. Njegovo ime pise u ugovoru koji vi potpisujete. Ako ne moze da odgovor na neko pitanje ocekivano je da vas prebaci do nekoga ko moze a ne da vodi ovakav reako bih poluprimitivni razgovor sa vama.
2. Cekaj bre zar ja treba da zmurim na to i budem zadovoljan sto si ti (investitor) resio da iniciras promenu regulacionog plana na Vozdovcu kako bi ti se omogucili da dignes u naselju u kojem ja treba zivm soliter 20 metara visi.
3. Da li ja treba da zmurim na to sto ces ti zarad profita koji planirash da ostvarish na tih 20metara vise pomeriti ceo red zgrada 10m u dvoriste da bi mogao da pokirjest tih 50 stanova vise parking mestima.
4. Da li iko normalan moze da veruje da mi koji dajemo novca i placamo a pritome da se razumemo svi mi mi smo po zakonu vlasnici 1/700 dela pracele na kojoj investotor zida treba da kazemo ma super batica pravi sebi 20m vecu zagradu to je cool.
5. Zivimo u Srbiji pravila igre su takva kakva su kupovina stana je jedan naporan i stresan posao cak i kada srkpish da ga platish. Analogija na to je pa zar ja treba da jedem nutelu koju mi prodaju u srbiji i zmurim na to sto je ona razlicita od iste te koju taj isti investitor prodaje na drugim trzisitima.
6. Dajte pokazite svi malo svesti zante sta danas pricamo o 10m, sutra ce biti 15m. Jel treba da budemo botovi svi ovde i pricamo o tome kako je dobro sto nismo gore prosli ili treba da vrsimo pritisak u granicam normalnog da se neke stvari poboljsaju ako je to moguce.
7. Svi kupci iz Faza I i Faze II nemaju nikakvih pravnih mogucnosti da uticu na bilo sta osim da izraze svoje nezadovoljstvo onime sto se dogadja. Zapamtite svi mi smo potpuisali famozni clan gde dajemo blanko pristanak na sve izmene u gradjevinskoj dozvoli, a pti tome koliko god zvucalo glupo ovi ljudi (investitor) se plase lose reklame. Znate ja nisam osba iz stuke ali pokusajte da se raspitate malo nije ovo sve tako idilicno kakvim se predstavlja, dobro je ali opet daleko od onoga sto investiror trvdi za sebe.

Zakljucak jos jednom posto siguran sam da ce se javiti dusebrznici za investitora (by the way citajte malo postove pa se pitajte da li slucajno ivestitor ili CBRE ne prate ovo sto se ovde pise i ne odgovaraju pod raznim pesudonimima) stanovi su bolji od onih koji se nude u okruzenju, lokacija i ostale gluposti su stvar subjetivnog osecaja koji se razlikuje, ali ono sto je apsolutno tacno ovaj investitor je isti kao i svi, daj da ustinem malo ovde, malo onde pa da napravim sebi koji evro viska. Velja Ilic je to nazvao u svom cuvenom klipu " kraduckanje".
Znate, kada se ovo predstavi njima ovako plastivno pojavi se neko njihov ko vam drzi propoved kako to nije tako kako pricamo o spekulacijama itd, itd. E pa dragi moji ako moja rec nema puno uticaj kao sto nema, sto se onda brinte radite kako mislite da treba a ljudi koji planiraju ovde da kupe stan treba da znaju sa kim imaju posla.

A na pitanje da li bih kupio tamo stan ponovo, vi postavite sebi pitanje, a da li u okruzenju ima bolje ? To ce vam resiti sve dileme..

Pamet u glavu i ne zatvarajte oci kada vidite da se dogadja nesto sto nije ok.
Srecno novim kupcima.


Prvo ja nisam dusebriznik za investitora.. Mene zabolw i za investitora i za CBRE ...Ja sam kupac stana u prvoj fazi.. i ne potencijalni... Svako ima pravo na svoje misljenje i ja to ne osporavam,ali isto tako imam pravo da ako za neko misljenje mislim da je glupo,da prokomentarisem.mene boli uvo kakvi su agenti vbre,jer ako ja znam sta hocu oni mogu da mi prosipaju pricu kakvu hoce.. a JEDNA OD OSNOVNIH PRICA JE BILA DA STAN NE MOZE DA SE VIDI DOK NE BUDE SVE GOTOVO i tacka..to nije dolazilo u obzir.. Ali zato kad ti znas sta hoces kad si namazan to i ostvaris.. Naravno da smo videli
Stan pre nego sto smo poceli sa procesom kupovine.. i to je ono sto je najbitnije u svemu... sve ostalo je trla baba lan.. najbitnije mi je da vidim tih 70 kvadrata za koje dajem pare...moj komentar se odnosio na vise komentara..a izmedju ostalog i na taj da je ovaj investitor isti kao i svi ostali..Ma nemoj,nije moguce,pa naravno da je isti.. i zato sam ironicno rekla da nije on deo neke humanitarne organizacije pa je on neko postenjak pa misli na svoje kupce ,a pare ga ne zanimaju...znaci meni je logicno razmisljanje,ako si izabrao neki stan koji ti se svidja,prvo da ucinis sve da ga vidis ako je koliko toliko izgradjen,drugo da vidis sta sve potencijalno moze da ti dodje ispred prozora,da zgrada u sredini da zgrada preko puta dal drvece,sta god..jel si mozda potpisao blanko da investitor ima pravo da menja tvoj stan,deo tvoje faze.. ako ti ta faza odgovara takva kakva je,prvenstveno stan,i taj deo ispred te faze koga briga sta ce u sestoj fazi da urade..ali ljudi su cudo.. ko zivi na vozdovcu zna da su ljudi mesecima strajkovali protiv vera u vojvode stepe sad dajem glavu ti isti ljudi kupuju vise nego svi drugi,mesecima se ismejavaa fontana na slaviji niko je vise ne spominje.. sad se konstruise tragicna prica sta ce li to biti na Vojvode Stepe,pa kad bude vise niko to nece spomenuti... Hvala dragom Bogu pa ovi komentari nisu imali uticaja na moj izbor nikakvog niti zelim da moji komentari budu nekom od uticaja,vec samo da ljudi ne budu ograniceni,i da gledaju bitne,konkretne stvari... i da budu svesni da sami treba da stave na papir svoje misljenje o prednostima i manama.. al da im lisajevi za deset godina i sirina parka ne budu prve stavke na tom spisku
 
I o kakvim propovedima ti pricas,ja sam samo rekla da svaka roba nadje svog kupca i da ti nije niko stavio pistolj na celo da tu kupis...Samo mi je smesno da pored tolike negativnosti si uopste odlucio da kupis tu stan...Ja da me toliko muce te stvari koje tebe muce ne bi mi palo na pamet da kupim stan tu... Osim sto si rekao da sve izgleda moderno ti nemas ni jedan pozitivan komentar...Zato mi je neverovatno da ljudi daju pare za nesto a onda posle toga pljuju,pa sto nisi dobro razmislio...Moj problem je bila sirina dnevne sobe 3,38. i to me je mucilo...onog trenutka kad sam prelomila da zarad drugih prednosti to mi nije toliki problem tad sam i odlucila da krenem u proceduru i tad sam odlucila da prihvatim 3,38.... kao sto sam prihvatila ,da sam sad videla park ispred prve faze i da mi je to dovoljno i kad bi ispred svake bilo tako,odlicno...I pr4ihvatila sam mogucnost da sa Vojvode Stepe dodje zgrada od 30 spratova...iako dodje i bude tako ne znam po kom osnovu bi se osecala prevarenom....JA bi se pre borila za to da one jedinice klima imaju maske pa da samim tim terase budu lepse,pogotovo one sa dve jedinice...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531547#p531547:t53fik9t je napisao(la):
miodragmiki » 12 Apr 2018 08:59 am[/url]":t53fik9t]@niki To je tvoj subjektivni stav. Napisao si i sam da si svojevremeno zvao da pitaš za stan u II fazi...

Evo još jednom UPUTSTVO:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530287#p530287:t53fik9t je napisao(la):
NonForumMan » Čet Apr 05, 2018 10:04 am[/url]":t53fik9t]Uputstvo za upotrebu BeoBuild foruma:

1. Gledaj slike
2. Ne čitaj ništa što nije Igorov tekst na prvoj strani.

:sesir: :lol:

Nisam primetio na drugim postovima ovoliko trolovanja. Nisu mi jasni oni koji neargumentovano pljuju neki projekat. Iz nekog razloga su ostrašćeni, verovatno konkurencija. Primera radi, pogledajte samo kako se ugrađuju prozori na VK pa mi nađite investitore koji tako rade.

Inače, skoro sam prolazio i razgovarao malo sa ljudima na gradilištu. U nekim vertikalama su dosta menjali klime. Po meni je to pametno jer sa nekim Daikin inverterom štedite struju, možete više unutrašnjih jedinica da vežete na jednu spoljašnju pa dobijate dodatni prostor na terasi, kvalitetniji i dugotrajniji uređaj itd. Takođe mi rekoše da su penthouse stanovi malo drugačije opremljeni. Interesantan je taj Ariston Velis bojler, kojim opet možete da uštedite prostor u kupatilu a da ne pominjem estetiku (penthouse standard a za ostale na zahtev). Uskoro mi za II fazu biramo pločice pa sam svraćao i u Porcelanosu. Navodno su pojedinci menjali komplet keramiku. Pohvale za investitora što toliko izlaze u susret željama kupaca. Nisam siguran da drugi investitori to rade.

Po meni jedina "zamerka" je što idu nekih mesec dana ispred roka sa izgradnjom pa se nadam da će se arhitekte izboriti sa vremenom. Do sada, koliko čujem i čitam, dosta vremena im treba da spreme ponudu za izmene. Onda to izađe skuplje zbog dodatnih radova. Eto, dok se neki žale na kašnjenje izvođača, ovde je "problem" jer su ispred roka.

Inače, po meni, cca. 50x110m parka je više nego dovoljno. Izmenom se dobija i više vazduha unutar kompleksa jer su između zgrada u V.Stepe planirani samo prizemni lokali. Nadam se da će na tim prizemnim delovima osmisliti neki sadržaj, baštu ili sl.
Vidim da mi je post obrisan, ja sam svoje mišljenje o investitoru i projektu dao odavno...best buy sa investicione tacke odnosio na drugi konkurentski projekat i važio je u trenutku kada sam dao mišljenje, sada više ne. Kada se kupuje stan za život kriterijumi su drugaciji...
 
Da li neko ima informaciju koliko vremena treba da prodje od tehnickog prijema do useljenja u stan? Koliko znam 30. aprila je planiran tehnicki prijem za prvu fazu, pa me interesuje da l neko zna kad ce investitor dati kljuceve u ruke kupcima stana u prvoj fazi?
 
ulica i parking punom parom, na povučenim spratovima se postavljaju klime, ograda i osvetljenje (mada ovako iz daleka ne vidim upotrebnu vrednost ovih lampica, a ni vizuelno mi ne deluju baš nešto...)
 
1804
95cabf0adb089367ef9c0057aac46fac.jpg
28b56fa48618992420d2228876bd9cbe.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Unapred se izvinjavam ako mnogo pametujem: da li je neko od komšija, budućih stanara zgrada 7 i 8 postavio pitanje održavanja ovih krem parking mesta? Koliko dugo će opstati ova boja? Drugi problem koji vidim su kontenjeri za smeće koji su suviše blizu. Leto se bliži a to je zapadna strana gde sunce prži. Mislim da su džaba usecali mesto za kontenjere, brzo će stanari tražiti izmeštanje. Zar nije to moglo da se ukopa? Ako ima komšija sa te strane, vodite računa. Do sada sam bio u par zgrada gde su noću stanari kotrljali kontnjere niz ulicu.
 
Meni pada na pamet da će te kontejnere da "spakuju" u kućice od nekih lakih materijala, da imaju krov i leđa... Ne znam kakav je njihov plan, ali bi mi bilo logično, jer ovako su baš stanarima sa prvog i drugog sprata "ispred nosa". Isto u Otokara Keršovanija.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Najblaže rečeno, grozno rešenje sa 5 kontenjera "ispred nosa". Što bi rekli "džaba ste krečili". Iskreno se nadam da će rešiti jer ovo što su uradili nema smisla. Kao da ne razmišljaju da tu neko treba da živi već šminkaju za slikanje dok je novo. Daj bože da im je ovo jedini propust. Deluje mi da malo žure jer im je 30.04. rok po ugovoru za I fazu a ne deluje da je ostvariv. Imaju još 3 meseca "lufta" po ugovoru pa valjda je bolje da urade kako treba a ne da zbudže da bi se uklopili u rokove.
 
Ispred zgrada 7 i 8 postavljene su tri pozicije sa kontejnerima, dve u Bilećkoj i jedna u Otokara Keršovanija i utisak je blago rečeno neprijatan. Šta reći o estetici i funkcionalnosti tog rešenja? Kontejnere u Bilećkoj koristiće komšiluk a ne stanari kondominijuma. Ovo iz razloga što jedini pešački ulaz - izlaz u kompleksa (do useljenja druge faze... 2019) jeste ulaz - izlaz iz Otokara Keršovanija, pa nema mogućnosti, logike a ni potrebe da "stanar" iz kompeksa kruži do kontejnera u Bilećkoj kada ih ima ispred nosa. I to bukvalno, ispred jedinog postojećeg ulaza - izlaza, prilepljene na jedinu pešačku komunikaciju sa javnom površinom ka Otokara Keršovanija. Ni pakovanje u "kućice" ne bi pomoglo. Kontejnerima tu nije mesto
 
U normalnim evropskim gradovima i kompleksima zgrada, postoje posebne prostorije velicine oko 20-30 kvadrata koje imaju unutar njih kontejnere i sluze za odlaganje smeca. Te prostorije imaju cak i ventilaciju pa nije ni moguce da se siri neprijatan miris. Ovi ovde sa ovim principom zaostaju 100 godina za njima. Stvarno deluje krajnje jeftino i glupo resenje. Je l' zna neko kako je to reseno u Central Gardenu? Mozda ce primeniti slican model ako ga uopste imaju. Na vrlo sitnim i glupim stvarima dobijaju ogromne minuse

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
bgvozd":1k5kf0e3 je napisao(la):
I to bukvalno, ispred jedinog postojećeg ulaza - izlaza, prilepljene na jedinu pešačku komunikaciju sa javnom površinom ka Otokara Keršovanija. Ni pakovanje u "kućice" ne bi pomoglo. Kontejnerima tu nije mesto

Pešački ulaz/izlaz o kom bgvozd priča
7b43f89a340957d2d236460ef08ce812.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Odlična fotografija koja objašnjava sve. Jedini ulaz u kondominijum uz bliski kontakt sa kontejnerima. Drugog pristupa nema. Čudo neviđeno. Ovo ne sme da opstane na ovoj poziciji
 
Bas reprezentativan ulaz u kompleks. Vec vidim prenatrpan kontejner koji na +35 stepeni zaudara kao deponija i onda moras tuda da prodjes jer nemas izbora. Jos samo fale macke i kucici kako razvlace kese oko njih.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da li na ovaj način "ovaj kompleks postaje pravi simbol južne kapije grada" kako ga reklamira prodavac? Problem ne postoji samo na + 35 već u celom rasponu do - 35 stepeni. Divan prizor za goste na useljenju. A za vlasnike stanova trajni estetski, funkcionalni, zdravstveni problem... I problem za njihovu investiciju. Da li je ovo rešenje odlaganja smeća u skladu sa savremenim standardima stanovanja?
 
Slazem se za ove kontenjere... Uz sve ono sto su onako lepo uradili ovi kontenjeri im nisu trebali ovako.. Da li neko ima predlog na koji nacin mozemo da trazimo da se to izmeni... jer sigurno postoji neka mogucnost da se to necim zatvori.. a opet kao sto je neko rekao da ima ventilaciju da se ne siri smrad...
 
Meni se cini da sve sto mozemo da uradimo to je da sednemo na grbacu "dobrim ljudima" iz CBRE-a pa da vidimo sta ce se desiti. Moj predlog je da svako uzme lepo i izbombarduje svog agenta prodaje sa ovim informacijama koje smo saznali, drsko i ostro im saopstiti sta ima po pitanju ovih kontejnera. Osim pritiska svih i u sto vecem broju ne vidim da imamo neke druge mogucnosti. Sto nas je vise to ce efekat biti jaci.
 
Ovo sa zasebnom prostorijom sa ventilacijom gde ce kontejneri biti unutra verujem da nema nista. Jer halapljivi investitori kojima je svaki kvadrat bitan nece sigurno izdvojiti kvadrate za smece. Radije ce uzeti nekoliko metara od drzavnog puta. Ono sto bi eventualno mogli da urade je da zamaskiraju ove kontejnere, prekriju nekom nadstresnicom, urade podzemne ali KVALITETNE a ne one raspale kakvi sad postoje po Beogradu

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@super_bad Da li mislis da oni mogu da uticu na bilo sta? Ili da cak zele da uticu na bilo sta? Oni su obicni pioni. Seti se samo kako je njihova ljubaznost opadala sa tim sto si ti bio sigurniji kupac.
 
Treba CBS direktno pitati da li je ovo privremeno rešenje tipa "zg... kontenjere po ps-u dok dobijemo upotrebnu pa ćemo da peglamo" jer je neko od šefova rekao da je rok blizu i da ga ne zanima kako ali isti mora biti ispoštovan.
Kućice za kontenjere po meni nisu rešenje jer će to da se usija na +40 a klimatizovane kućice za kontenjere još nisam video. Ima rešenja kao u Americi gde su kontenjeri u podrumu a smeće bacaš sa svog sprata kroz otvor u posebnoj prostoriji. Po meni vrlo elegantno i praktično ali za to je kasno jer se to rešava u projektu.
Ovo ne treba pustiti da prođe, neka im neko iz prve faze pošalje mail sa prigovorom pa da vidimo šta će odgovoriti. Tvrdi su pregovarači u prodaji, zato ih sada treba stisnuti. Sve su ovo lepo naplatili i pokrili se ugovorima. Nama su za II fazu još dodatne papire dali da potpišemo.
Mislim da jedino ostaje da se ukopa tj. da kopaju ponovo što će da bude borba. Mislim da su i u A bloku ukopani kontenjeri:
https://www.google.rs/maps/uv?hl=en&pb= ... b=panorama
 
Vrh