Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Evo ja zivim na 6. spratu, druga faza, to nije cvrkut, to je urlanje i rika takve jacine da je neobjasnjivo. I sam imam malo dete i trudim se da imam razumevanja, ali cesto bude neizdzljivo. I to traje do 22-23.00 uvece.
Slažem se i za mene je glavni kriterijum kupovine stana da nikako nije okrenut prema dvorištu/dečijem igralištu jer ne želim da prolazim kroz te muke :(

meni stvarno nije jasan taj momenat oko dece. koga briga da li su deca ili nisu? ako neko urla i ponaša se kao tarzan pušten sa lijane mora i da se sankcioniše. stvarno me ne interesuje da li taj neko ima 5 ili 55 godina. te priče ma pusti dete je, znamo svi kakva su deca danas. bahata, bezobrazna, bezobzirna i nevaspitana. shodno tome, ne postoji pardon uopšte prema godinama ukolko je ponašanje divljačko.
Slažem se, nažalost roditelji debili prave decu debile, nema tu neke dublje filozofije. A problem je što je dovoljan takav roditelj i dete koje je posledica takvog načina vaspitanja da boravak u takvom ambijentu bude nesnosan. Može da bude desetoro druge dece koja cvrkuću, dovoljan je jedan koji nema kontrolu da ti presedne.

Ja godinama u nazad biram hotele sa klauzolom "samo za odrasle" jer sam imao nesreću da takve roditelje i njihovu decu moram da trpim širom sveta, i kad već ne mogu da se borim protiv toga onda makar mogu da kupim stan koji ne gleda ka dvorištu/igralištu i da biram hotele sa 18+ klauzolom. Srećom pa se i u Srbiji konačno pojavljuju takvi objekti gde nema mogućnosti da ti zbog neke porodice presedne vikend/odmor.
 
Slažem se i za mene je glavni kriterijum kupovine stana da nikako nije okrenut prema dvorištu/dečijem igralištu jer ne želim da prolazim kroz te muke :(


Slažem se, nažalost roditelji debili prave decu debile, nema tu neke dublje filozofije. A problem je što je dovoljan takav roditelj i dete koje je posledica takvog načina vaspitanja da boravak u takvom ambijentu bude nesnosan. Može da bude desetoro druge dece koja cvrkuću, dovoljan je jedan koji nema kontrolu da ti presedne.

Ja godinama u nazad biram hotele sa klauzolom "samo za odrasle" jer sam imao nesreću da takve roditelje i njihovu decu moram da trpim širom sveta, i kad već ne mogu da se borim protiv toga onda makar mogu da kupim stan koji ne gleda ka dvorištu/igralištu i da biram hotele sa 18+ klauzolom. Srećom pa se i u Srbiji konačno pojavljuju takvi objekti gde nema mogućnosti da ti zbog neke porodice presedne vikend/odmor.
Evo ja sam živ primer koji ima ta loša iskustva sa decom. Živim u novom kompleksu, cakum pakom sve sređeno ali ne vredi kad je otvorenog tipa i kad dolaze divljaci sa strane koje boli uvo da li će nešto da unište i upropaste ili neće. Dece ima kol'ko nećeš, polu nenormalna sva, nevaspitana, kupaju se u fontani, razbijaju ograde, stavljaju kućne ljubimce u fontanu, urliču...ma bukvalno pakao..ima ih i mlađih i starijih. Nisam roditelj, ali kad bih imao takvo dete iz stana mi ne bi izašlo od sramote.
 
Evo ja sam živ primer koji ima ta loša iskustva sa decom. Živim u novom kompleksu, cakum pakom sve sređeno ali ne vredi kad je otvorenog tipa i kad dolaze divljaci sa strane koje boli uvo da li će nešto da unište i upropaste ili neće. Dece ima kol'ko nećeš, polu nenormalna sva, nevaspitana, kupaju se u fontani, razbijaju ograde, stavljaju kućne ljubimce u fontanu, urliču...ma bukvalno pakao..
Problem tih novih stambenih naselja u otvorenoj formi jer taj što može da dođe i koristi dvorište ko hoće. Dodaj na to da naselja poput Novog Dorćola i K distrikta su u okruženju oronulih zgrada sa još oronulijim igralištima/dvorištima, a svi vole lepo i novo, međutim oni koji nisu navikli na to i ne plaćaju održavanje svega toga, nikad se neće domaćinski odnositi prema tome.

Primer: moj drugar je krenuo u posao inznajmljivanja kamera - 5 od 10 renti je prolazilo sa ogromnim problemima. Ljudi su kampere vraćali kao da se posle njih neće ni koristiti (prljave za dubinsko pranje, pune đubreta, polomljen enterijer, izgrebani) i čovek je posle nepunih godinu dana prestao da ih rentira fizičkim licima i sada ih rentira samo pravnim licima sa kompanijske događaje ili filmske setove...

To je isto slučaj i ovde. Jednostavno ti roditelje, te porodice, nemaju osećaj da je to nečije i da je neko platio skup m2 i plaća skupo održavanje da bi ambijent i iskustvo bilo prijatno.

Jedino rešenje je pretvoriti otvoreni stambeni kompleks u zatvoren (da u dvorište mogu da uđu samo stanari zgrade) kakav su recimo Central Garden, Voždove Kapije i Wellport.

Nažalost West 65, skoro sve zgrade u BNV, Novi Dorćol, K distrikt, A blok, Sakura... su otvoreni i svima na izvolte pa se nažalost dešavaju takve stvari, i ne znam da li postoji neko rešenje za to
 
Vrh