Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

U A bloku je to elegantno uradjeno sa tim podzemnim kontejnerima i iskren da budem elegantno je uradjeno. Kad sam rekao zasebna prostorija za odlaganje smeca nisam mislio klimatizovana nego samo sa ventilacijom. Mislim da smecu nije potrebna klima vec samo ventilacija kao odvod neprijatnih mirisa. To sam video po zapadnim zemljama (ne u svim zgrada vec uglavnom u novim). A posto smo mi od zapadnih zemalja udaljeni svetlosnim godinama, verujem da cemo sa terasa gledati kako psi i macke rovare po ovim istim kontejnerima i da se nista nece promeniti nazalost. Treba se udruziti i makar ovo izgurati ako je moguce. Slazem se da kucice nisu resenje ali je bolje je i to nego da bude ovako bez icega. Verujem da ima takvih ljudi koji ce gadjati ove kontejnere sa svoje terase jer ih mrzi da sidju pa ako pogodi, pogodio je... Tri poena za njega
 
Evo i šta kažu susjedi: http://www.kontejner.hr/hr/podzemni/

http://www.kontejner.hr/hr/polupodzemni/

@ChungaLunga pusti neku sliku ako se setiš ili nađeš gde si video pa da ih malo napadnemo. Drugo rešenje ne da može nego MORA da se nađe. Ovo po meni nije ni podnošljivo ni održivo.

Ako misliš na prirodnu ventilaciju, to teško da bi pomoglo na visokim temperaturama ako nema vetra. A i da ga ima samo bi širio opojne mirise. Sve ostalo je klimatizacija tj. odvođenje mirisa ili šta god već. Za to je potreban sistem, automatika itd...
 
Ma mozemo samo da se zavaravamo sa idejom o zasebnom prostoru. Mislim da to nije ostvarivo ni 1%. Ali iskreno ne bih se bunio ni da se uradi bilo koja ideja od ovih sto si @miodragmiki poslao, onako kako su susedi resili. Mislim da je to resenje koje nama realno treba.

Evo cisto da ne bude da nisam poslao slike tih prostorija iako znamo da od toga nema nista :)
https://ibb.co/kUSrcS
https://ibb.co/gsRTP7
https://ibb.co/mnGHHS
https://ibb.co/hSQYrn
 
Pored ovakvog rešenja bi još mogli i da se družimo, napravimo neki skup stanara :D
 
u central gardenu je reseno tako sto postoje dve odvojene zazidane prostorije u prizemlju zgrade na izlazu iz garaze. prostorije su velicine, nemam pojma, recimo po 30m2 i imaju po 10ak kontejnera unutra koji se redovno prazne koliko sam ja video. ne znam da li imaju ventilaciju, ali se bas lepo odrzavaju zasad, nijednom nije smrdelo kada sam ja usao (a redovno bacam smece :)). bilo bi dobro da su tako resili i ovde, ne znam zasto su promenili pristup.
 
Misljenja sam da ce tek nastati problem sa lokalima, a sve iz razloga sto ce najverovatnije biti neke mesare, prodavnice, nesto sto ce isto iziskivati odlaganje otpada u daleko vecoj kolicini.
Za sada ih treba opsedati da nadju drugo resenje, ako je to uopste u njihovoj nadleznosti.
 
@ klacikur - CBRE je nazalost nasa prva instanca kojoj se obracamo po svim pitanjima. E sada da su oni kakvim bi trebali da budu spojili bi nas sa odgovornim za to pitanje. Medjutim nazalost njihov ce biti komentar "sta ti tu sada smetaju kontejneri". Naravno to nikoga ne treba da obeshrabri vec iskljucivo biti uporan, drzak i bezobrazan jer ovde se radi o zivotnom prostoru svih nas.
Zato svi lepo svog CBRE agenta da kontaktiraju sto je pre moguce po ovom pitanju pa ce se i oni malo zapitati da li im treba gomila nezadovoljnih stanara.
 
Poštovani svi, da se vratimo na početak. Imisije i estetika su samo jedan deo problema. Gde je jedini postojeći ulaz u kondominijum (do 2019)? Na fotografiji u jednom od prethodnih postova vidi se da je ulaz moguć betonskom stazom koja se nalazi na 20 cm pored prvog kontejnera u nizu. Biće gužva kada se krene na/sa posla iz zgrade 7 i 8, sve uz češanje o kontejnere, prisutne imisije i vrhunsku estetiku
 
Da ne paničimo unapred, možda će i biti kao u CG... Treba pitati prodaju CBS-a (exCBRE tj. Cushman & Wakefield sad).
Ako neko dobije odgovor neka postuje da ne uzbunjujemo javnost suviše ako nema potrebe. Ipak, stoji da su usekli prostor za kontenjere ovakve kakvi jesu što je prestrašno.
I bilo bi dobro da ukoliko planiraju izmenu, to i da daju napismeno. Koliko sam čuo menadžment prodaje je u "klinču" i sa pojedinim firmama koje rade na projektu. Tvrdi su to igrači ali im ne treba popuštati. Kupac mora biti na prvom mestu. Tek je I faza gotova, moraju da izlaze u susret kupcima.
 
Najgore će biti ovom portiru pored. Na 40 Beogradskih stepeni pored kontejnera za 25k dinara.
 
On bar dobije tih 25.000 odradi 8 sati i ode kući. Neko mesečno plaća ratu kredita toliko ili više, plus održavanje, komunalije, porez i ima "privilegiju" da 24h uživa pored kontenjera. Sorry ali nije za poređenje.
 
Borite se. Nemojte ćutati kao stanari A Bloka dok im grade kafiće po parkingu.
 
Ima smisla raditi samo podzemne kontejnere na poziciji Vozdove kapije - Otokara Keršovanija i Bilećka
 
Intereseantna tema, ako možete sada dok se gradi da utičete da se napravi dobro rešenje, to je najbolje.

Ovi linkovi koji su postavljeni, video sam interesantno rešenje u Nemačkoj (prakično to su isti ti). Ova gore vratanca imaju ključ i svako mora da otkuljča kontejner da bi u isti nešto bacio. Ono što je interesantno je da je brava podešena tako da vi sa vašim ključem od ulaznih vrata u stan, otvarate i ulaz u zgradu i kontejner ispred zgrade. Vrlo zgodno.

Inače, još pre 30 godina u svim novim blokovima 61-64 postojale su namenske smećare (tako smo ih zvali) u svim ulazima u nivou garaža, sa vodom i strujom, koje su mogle da se zaključavaju i sl. Nažalost zbog nedorečenosti naših komunalnih službi, a i stanara, znalo je iz istih da dosta smrdi tokom leta pošto nisu čišćene redovno, a svi uslovi su postojali. Tako da smo tada zapravo bili ispred svog vremena.

Sada su iz većine izbačeni kontejneri i iste su ili prilagođene da služe kao garaže koje ulaz izdaje ili neretko čak i da ih je neko preuzeo pa nisu više ni u vlasništvu ulaza. A kontejnere su svi izbacili na ulicu ili servisne saobraćajnice.
 
Evo par slicica od danas, svratio sam kod njih da izaberem plocice i pricam sa arhitektom oko nekih izmena.
Inace, kupac sam stana u fazi 2, trenutno se bakcem sa Raiffeisen bankom oko kredita.
Neko je pitao da li moze druga banka, ja sam probao sa Intesom, govorili su mi u toj banci da moze, i na kraju kad je trebalo da predam zahtev
rekli su mi da su uslovi sledeci:
1. 30% ucesca i moze odmah da se realizuje kredit
2. 20% ucesca i 80% izgradjenosti nekretnine
3. 20% ucesca i 60% izgradjenosti, ali se kredit realizuje kad bude 80%

Pitao sam CBRE jel se slazu sa ovim uslovima, naravno nisu hteli da cekaju, tako da sam otisao u Raiffeisen banku.
Nisam samo siguran ko je koga tu kocio, jer su mi u Intesi rekli da su ove uslove dogovorili sa CBRE, ali posle CBRE nije hteo da ih prihvati.
Meni trenutno deluje da je Raiffeisen jedini izbor, zbog povlascenog statusa koji imaju, mozda bude bolje u nekoj od sledecih faza.
Inace, Intesa je nudila povoljniju kamatu ...
 
Kupila sam stan na kredit u 1 fazi. Bila sam prvi Intesin klijent koji je uzeo kredit za VK - bilo je neophodno 30% ucesca da bi kredit mogao odmah da se realizuje, i Intesa i RF su bile jedine dve banke koje su kreditirale projekat VK pre 80% izgradjenosti. Sudeci po komentarima i dalje je ista situacija. U trenutku kad sam ja uzimala kredit, kamata kod Intese je bila znacajno povoljnija nego kod RF. Inace kad je objekat izgradjen 80% svaka banka daje kredit - problem je kad je izgradjenost manja posto zbog veceg rizika.

Da li neko ima informacije kada ce 1 faza proci tehnicki prijem i kada cemo dobiti finalne racune? Meni je receno do kraja Aprila, ali poucena prethodnim iskustvima - nista ne verujem dok ne vidim. Konkretno me zanima zbog povrata PDVa. Bez finalnog racuna nije moguce dobiti povrat zato sto je u ugovoru sve izrazeno u EUR :)
 
Rečeno mi je juče da će adresa zgrade 8 biti Bilećka 67, a zgrade 7 O. Keršovanija 9.
Za kontejnere kažu da će biti maskirani...




Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
A kako maskirati ulaz... Kontejnerima? Da li je arhitektonski i na svaki drugi način prihvatljivo da ovakav prilaz bude prvi utisak pri ulasku u kondominijum?
 
Dragi forumaši i buduće komšije,

Kao što sam ranije pomenuo, kupac sam stana u drugoj fazi. Trenutno sam u velikoj dilemi oko izbora keramičkih pločica. Da li neko od vas slučajno ima slike gotovog toaleta u pločicama Estima Jazz beige+Brigationa brown ? Na njihovom sajtu nemaju 3D predlog u pomenutim pločicama.
Svakako bi mi pomogle i slike stana, ukoliko je neko od kupaca iz prve faze imao mogućnost da uđe do sad i fotografiše.

Unapred se zahvaljujem.
 
Ja sam se odlucila za tu kombinaciju plocica...imas 3D prikaz kod njih u prodajnom salonu u filmu koji pustaju - tu je u penthaus-u uradjena ta kombinacija. Meni je arhitekta pokazivala.

Kad udjem u stan slikacu, pa cu postaviti na forum ali po mom misljenju od svih kupatilskih plocica u ponudi te su najpristojnije - zaista podsecaju na drvo i kamen i teksturu drveta i kamena. One koje "imitiraju" mozaik i koje se mogu videti i u pokaznom stanu meni licno izgledaju jeftino, kao neka nalepnica i ako su sigurno u istoj cenovnoj kategoriji. U svakom slucaju, o ukusima ne vredi raspravljati ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533561#p533561:m95wznw6 je napisao(la):
IS27 » Ned Apr 22, 2018 4:35 pm[/url]":m95wznw6]Ja sam se odlucila za tu kombinaciju plocica...imas 3D prikaz kod njih u prodajnom salonu u filmu koji pustaju - tu je u penthaus-u uradjena ta kombinacija. Meni je arhitekta pokazivala.

Kad udjem u stan slikacu, pa cu postaviti na forum ali po mom misljenju od svih kupatilskih plocica u ponudi te su najpristojnije - zaista podsecaju na drvo i kamen i teksturu drveta i kamena. One koje "imitiraju" mozaik i koje se mogu videti i u pokaznom stanu meni licno izgledaju jeftino, kao neka nalepnica i ako su sigurno u istoj cenovnoj kategoriji. U svakom slucaju, o ukusima ne vredi raspravljati ;)

Sačekaću Vaše slike, biće mi od pomoći i sigurno ću lakše odlučiti. Unapred se zahvaljujem.
 
Lepo završavaju. Juče su postavili sistem kap po kap i travnjak oko parkinga...
Žao mi je što večeras nisam napravio par slika koje ukazuju na buduće probleme. Na ulazu u gradilište su 4 pretrpana i naravno otvorena kontejnera. Tu su nažalost i oni koji po njima preturaju. Ispred zgrade starija gospođa se divi objektu dok njena bela pudla uživa u travi. Od obezbeđenja ni o.
Uzimajući u obzir da nismo Švajcarska, mislim da treba postaviti pitanje vlasništva kontenjera, travnjaka itd. tj. granica kompleksa. Ako mi stanari plaćamo održavanje, trebalo bi postaviti ograde i jasno označiti šta je deo kompleksa. Uslovili su nas da potpišemo dokumentaciju kojom se obavezujemo da ćemo plaćati održavanje neophodno za funkcionisanje Kompleksa. Mislim da isto tako treba da nam definišu šta je Kompleks i koje su njegove granice. 10 kontenjera je postavljeno samo u Bilećkoj u koje će ceo kraj odlagati smeće i koje će redovno biti posećivano i raskopavano. Da li je to prizor koji priliči imidžu objekta tj Kompleksa? Možda smaram sa ovim ali uveren sam da u je u ovakvim uslovima trenutni izgled kratkog veka. I travnjak i kontenjeri bi trebali da budu zaštićeni na način da nisu javno dobro. Ako jesu javno dobro, održavanje i troškove istog treba da snose javna preduzeća a ne stanari.

@Alen83 mislim da imaš izloženo u Porcelanosi u Resavskoj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432122#p432122:1pt2nwfr je napisao(la):
stanislaw » Pon Feb 06, 2017 10:41 am[/url]":1pt2nwfr]Eto jednog razloga da stanovi orijentisani ka unutrašnjosti bloka budu na ceni... A uostalom, koliko god okolna arhitektura okolo bila grozota, plus je i što su okolne ulice mirne, nisu prolazne... Lepo bi bilo da se na trotoaru obezbede drvoredi, makar sa strane gde je naselje u izgradnji...
Jedan od ranijih postova. Siguran sam da mnogi ovo čitaju, od kupaca do prodaje. Mislim da nam je svima u interesu da neke stvari rešimo i na vreme postavimo održiv sistem funkcionisanja Kompleksa. U suprotnom, razlog više za istinitost gore navedenog posta.
Drvoredi su postavljeni, sve je to lepo, izuzev kontejnera, pitanje je vlasništva, troškova i ovaveze održavanja istog.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533594#p533594:fy0vfgoh je napisao(la):
miodragmiki » Ned Apr 22, 2018 9:40 pm[/url]":fy0vfgoh]Lepo završavaju. Juče su postavili sistem kap po kap i travnjak oko parkinga...
Žao mi je što večeras nisam napravio par slika koje ukazuju na buduće probleme. Na ulazu u gradilište su 4 pretrpana i naravno otvorena kontejnera. Tu su nažalost i oni koji po njima preturaju. Ispred zgrade starija gospođa se divi objektu dok njena bela pudla uživa u travi. Od obezbeđenja ni o.
Uzimajući u obzir da nismo Švajcarska, mislim da treba postaviti pitanje vlasništva kontenjera, travnjaka itd. tj. granica kompleksa. Ako mi stanari plaćamo održavanje, trebalo bi postaviti ograde i jasno označiti šta je deo kompleksa. Uslovili su nas da potpišemo dokumentaciju kojom se obavezujemo da ćemo plaćati održavanje neophodno za funkcionisanje Kompleksa. Mislim da isto tako treba da nam definišu šta je Kompleks i koje su njegove granice. 10 kontenjera je postavljeno samo u Bilećkoj u koje će ceo kraj odlagati smeće i koje će redovno biti posećivano i raskopavano. Da li je to prizor koji priliči imidžu objekta tj Kompleksa? Možda smaram sa ovim ali uveren sam da u je u ovakvim uslovima trenutni izgled kratkog veka. I travnjak i kontenjeri bi trebali da budu zaštićeni na način da nisu javno dobro. Ako jesu javno dobro, održavanje i troškove istog treba da snose javna preduzeća a ne stanari.

@Alen83 mislim da imaš izloženo u Porcelanosi u Resavskoj.

Bio sam kod njih u dva navrata oko izbora sanitarija, nemaju postavku u pomenutim pločicama.
Hvala u svakom slučaju.
 
Vrh