Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520016#p520016:23hpe74i je napisao(la):
frode » Pon Feb 26, 2018 9:10 am[/url]":23hpe74i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520014#p520014:23hpe74i je napisao(la):
NonForumMan » Pon Feb 26, 2018 9:49 am[/url]":23hpe74i]

Stolarija jeste jeftinija u smislu što je sa unutrašnje strane u CG drvo, a u VK aluminijum. Nešto ne vidim da je na CG spoljašnja fasada skuplja, pošto je manje više isto demit kao i na VK.
file.php

Možda deljuje "skuplje" zbog većih terasa i staklenih ograda, ali materijali su isti. Šta više na VK ima delova koji su obloženi pločicama koje su sigurno skuplje nego obična fasada.

Za fasadu mislim da je jeftinija jer svi oker (ili već koja je ovo boja) delovi na CG, a ima ih i spolja i iznutra, nisu farba nego nekakvi fasadni paneli za koje pretpostavljam da je m2 skuplji od m2 bojene crno-bele fasade. Čini mi se da je u CG veći procenat površine pod panelima nego u VK pod pločama i zbog toga mislim da je fasada u VK jaftinija.

Ali kao što vidiš ima ovde kod mene dosta "mislim" i "čini mi se", tako da možda i nije tako... :)

Potpuno se slazem sa konstatacijom da su u VK jeftiniji materijali i izrada nego u CG i to nije samo misljenje nego su cinjenice - pa pogledajte sajt CG i uporedite. Sem prozora, i unutrasnja vrata, plocice i parket su nizeg cenovnog ranga (tj.komplet zavrsna obrada je jeftinija). Parket je za 6-8mm tanji. Ko ne veruje, najbolje da trazi iste materijale kao u CG pa da vidimo da li ce da traze doplatu ili ce pristati na takvu izmenu. Slazem se da je prednost ovde sto je zaokruzena prica i veci park, ali cena je previsoka za ovu lokaciju. Ja mislim da ovde imaju vecu zaradu jer je lokacija sigurno jeftinija a takodje i materijali. Ali ocigledno je da im se moze.. Planovi su im izuzetno losi, vecina stanova (sem onih na uglovima) su jednostrano orijentisani i gube puno skupih kvadrata na hodnike a veliki stanovi imaju dnevni boravak sa trpezarijom manje kvadrature nego prosecna manja starogradnja. Ogledni stan sa staklenim zidom daje potpuno pogresnu ideju o osvetljenosti dnevne sobe koja ce ustvari da bude kao tunel - uska i mracna. Mada, iskreno, istim marketinskim trikom su se sluzili i u CG, a isto rade i drugi investitori sa svojim oglednim stanovima.
Kompetentnost i obavestenost prodavaca verovatno bolje ne komentarisati, na pocetku prve faze doticna nije znala odgovore na prosta pitanja, cak nije znala ni cinjenice objavljene na sajtu. Ali na stranu opremljenost, meni najvise smeta sto su losi planovi i sobe tunelskog izgleda. Ako vec prodaju neku " ekskluzivu" na periferiji, barem su mogli da naprave komforne i funkcionalne stanove. Stan se ne kupuje svaki dan i tesko je naci nesto idealno, ali VK traze ogroman novac za nesto sto je u svakom smislu kompromis. Mogli su malo vise da se potrude ali ocigledno da ne moraju jer im sve ovo prolazi.
Takodje, sta reci o izjavi prodavaca iz CG da "se klijentela u CG i VK ne moze porediti, klijentela koja trazi centar ima mnogo vece zahteve koje se oni trude da ispune".
 
Osim završne obrade tj. materijala, što je više nego očigledno i na šta svi “padaju”, treba obratiti pažnju na “grube” radove. Zgrada kreće od temelja a ne od parketa. Ne mogu se porediti objekti na osnovu klase pločica, parketa i sl. Moraš puno drugih informacija da imaš da bi poredio kvalitet gradnje i cenu izgradnje. Već se pisalo o tome da završne radove tj. materijale i opremu možeš da menjaš u VK, ako želiš i iznad CG. Naravno, uz doplatu.
Ako imaš sve informacije o izgradnji objekata koje porediš onda počni od početka tj. temelja...parket dolazi mnogo kasnije i promenjiv je za razliku od nekih drugih stavki.
 
Ako pricamo o lokaciji,Vozdovac je ogromna opstina tako da da,ima dosta njenih delova koji se nalaze na periferiji,ali s obzirom da se Beograd siri,i tek ce se siriti,deo Vozdovca na kom se nalaze Vozdove kapije nije periferija.Ne mislim da je strogi centar grada,Terazije,Knez,Slavija,i sve te okolne ulice,ali Vozdovac gde se nalaze Vozdove kapije je UZ strogi centar grada. O izjavi prodavca suvisno je govoriti,svako od nas ima prevelike zahteve kad daje novac iz svog dzepa..A I u Vozdovim kapijama kad bi neko zahtevao ovo ili ono na kraju bi se i to ispunilo uz doplatu,jer cisto sumnjam da su u central gardenu nesto dodavali ili duzimali sto se tice zelja kupaca a da nisu naplatili...Ja ako odlucim da mi sa plafona vise stepenice u Vozdovim kapijama naravno da ce to uraditi uz doplatu.Sto se tice uskih a dugackih soba slazem se,ali isto tako laicki gledano ako su prozori samo sa jedne strane,i u 65 kvadrata treba da stanu dve spavace sobe i dnevna,nerealno je zahtevati idealnno.Gledala sam jako puno starogradnje gde su dnevne sobe komforne,i imaju dve spavace sobe od koji je jedna prč obican u kom ne mozes da se okrenes.. ili da je sve ok,pristojnih dimenzija ali da lokacija ne odgovara.I novo je novo...slazem se da je starogradnja kvalitetno gradjena,ali starogradnja koja je stara vec 60,70 godina,za jos 30 ce biti stara 100 godina..Na sajtovima za prodaju nekretnina ima koliko hoces stanova na prodaju u Mirjevu,mozda i bolje osmisljenih za manje pare,ali za mene licno je tu lokacija presudna,nista me ne vezuje za taj kraj..i samo jednom u svom zivotu sam bila tamo...i ako je lose sto se vozdove kapije nalaze na periferiji ne znam samo sta bi trebali da kazemo za dedinje...jer dedinje slede iza ili pored vozdovih kapija,zavisi kako se gleda..ne mislim bukvalno ali odmah tu...A za 0,6 mm debljine parketa smesno mi je komentarisati...jer ko god da je kupovao zavrsene stanove,cisto sumnjam da se raspitivao koja je debljina parketa...interesovalo ga je dal je parket,laminat,il sta god vec al za debljinu,cisto sumnjam...za debljinu zidova su se sigurno pitali jer je to bitno...I ja sam bila u Vozdovim kapijama skoro...i jako je lepo unutra...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521789#p521789:1xlu87wv je napisao(la):
miodragmiki » Sub Mar 03, 2018 11:08 pm[/url]":1xlu87wv]Osim završne obrade tj. materijala, što je više nego očigledno i na šta svi “padaju”, treba obratiti pažnju na “grube” radove. Zgrada kreće od temelja a ne od parketa. Ne mogu se porediti objekti na osnovu klase pločica, parketa i sl. Moraš puno drugih informacija da imaš da bi poredio kvalitet gradnje i cenu izgradnje. Već se pisalo o tome da završne radove tj. materijale i opremu možeš da menjaš u VK, ako želiš i iznad CG. Naravno, uz doplatu.
Ako imaš sve informacije o izgradnji objekata koje porediš onda počni od početka tj. temelja...parket dolazi mnogo kasnije i promenjiv je za razliku od nekih drugih stavki.

Slazem se da su temelji i zidovi bitniji; parket, plocice i sl je navedeno kao primer onoga sto se vidi na prvi pogled jer se VK reklamiraju uz referencu CG a cak i na prvi pogled se vidi da nije isto. Sto se tice temelja i zidova, to ne moze da se menja i nadam se da nije losije nego u CG. Sigurno nije bolje jer nemaju razloga da ulazu vise. Naravno da sve moze uz doplatu da se doda ali je onda pitanje koja bi bila krajnja suma da se stigne do osnove CG. Zakljucak mog posta je bio da su VK preskupe za ono sto nude
 
Lokacija je stvar ukusa, izbora i naravno finansijskih mogucnosti, ali se zna sta je skuplje od cega. Ne znam zasto svi uzmaju Dedinje kao primer, ko zeli da zivi tamo mora sasvim drugacije logisticki da se organizuje (blizina skole, obdanista, prodavnice i sl). Centar Vozdovca uz centar grada je Autokomanda i deo oko crkve, gimnazije i skole Karadjordje plus deo oko opstine. Vozdovac jeste velika opstina ali ovde ne pricamo o podavalskim naseljima.
Istina je da sve moze uz doplatu ali bi druga prica bila da za novac koji traze daju apsolutno isti kvalitet kao u CG. Ako je svejedno koja je debljina parketa i kakve su plocice, zasto onda investitor stedi u VK u odnosu na ono sto daje u CG? Gde god je zavrsna obrada kvalitetnija, svaki prodavac to posebno naglasava kao prednost i tako pravda cenu tj. svakih dodatnih par stotina evra.
Naravno da je lep manesten nasminkan ogledni stan u VK, ali on kosta investitora manje nego sto ga kosta u CG (bez promena, doplata i specijalnih zahteva).
Svi stanovi su jednostrani jer je investitor morao da zalepi zgrade jednu na drugu i time poveca broj kvadrata tj. svoju zaradu. A onda to reklamira kao prednost sa privatnim parkom, koji ustvari nije ogradjen nego je oivcen zgradama = skupim kvadratima. I nisu svi veci stanovi (3- i 4-sobni) morali da budu jednostrani, pogledajte napr. planove drzavne stanogradnje na NBG i Zemunu (molim Vas nemojte da komentarisete lokaciju, ovde govorim iskljucivo o rasporedu i velicini prostorija) - ni tamo ukupne kvadrature stana nisu mnogo vece a uspeli su da naprave dvostrane stanove koji su usred zgrade sa komfornim prostranim dnevnim sobama i manjim gubitkom kvadrata u hodnicima. Ovo je samo primer, ima ih jos mnogo ako pricamo o novogradnji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521888#p521888:3evvu3j6 je napisao(la):
gost56 » Ned Mar 04, 2018 2:02 pm[/url]":3evvu3j6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521789#p521789:3evvu3j6 je napisao(la):
miodragmiki » Sub Mar 03, 2018 11:08 pm[/url]":3evvu3j6]Osim završne obrade tj. materijala, što je više nego očigledno i na šta svi “padaju”, treba obratiti pažnju na “grube” radove. Zgrada kreće od temelja a ne od parketa. Ne mogu se porediti objekti na osnovu klase pločica, parketa i sl. Moraš puno drugih informacija da imaš da bi poredio kvalitet gradnje i cenu izgradnje. Već se pisalo o tome da završne radove tj. materijale i opremu možeš da menjaš u VK, ako želiš i iznad CG. Naravno, uz doplatu.
Ako imaš sve informacije o izgradnji objekata koje porediš onda počni od početka tj. temelja...parket dolazi mnogo kasnije i promenjiv je za razliku od nekih drugih stavki.

Slazem se da su temelji i zidovi bitniji; parket, plocice i sl je navedeno kao primer onoga sto se vidi na prvi pogled jer se VK reklamiraju uz referencu CG a cak i na prvi pogled se vidi da nije isto. Sto se tice temelja i zidova, to ne moze da se menja i nadam se da nije losije nego u CG. Sigurno nije bolje jer nemaju razloga da ulazu vise. Naravno da sve moze uz doplatu da se doda ali je onda pitanje koja bi bila krajnja suma da se stigne do osnove CG. Zakljucak mog posta je bio da su VK preskupe za ono sto nude
Zaključak ti je vrlo površan i baziran na tvom ličnom stavu. Svaka roba ima svoga kupca. Ono što je tebi preskupo nekome je odgovarajuće. Rekao bih da nisi iz građevinske struke pa ne bih komentarisao dalje razlike u grubim radovima između VK i drugih objekata. Ukoliko grešim, molim te da me ispraviš a ne da postuješ komentar sa "nadam se"... Moraš tačno da uporediš sve elemente izgradnje bez pretpostavki jer ispada da troluješ temu. U temi Voždovih kapija ima puno, rekao bih trolovanja, bez konkretnih argumenata. Bilo bi mnogo konstruktivnije kada bi se argumentovano pisalo. Ovako, poređenje WC šolji, parketa ili čak lokacija, deluje smešno. Primera radi VK sarađuje sa Porcelanosom po pitanju dela opreme. Možeš da biraš koliko ti je džep dubok. Možeš otići i kod bilo kog drugog i izabrati nešto po svom ukusu. I u CG su izmene i dopune paprene. Ako nastavimo dalje na temu izgradnje molim za sve detalje od temelja, konstrukcije...sve po redu.
 
Čemu nervoza, VK su prilično niže u kvalitetu gradnje u odnosu na CG pri čemu prateći prodajnu cenu i imajući lokaciju na umu to nije u dobrom srazmernom odnosu, odluka je lična ko hoće to da plati...tržište novogradnje generalno ide naviše i očigledno ima kupaca...
 
Stručnjak za kvalitet gradnje?... :grand:
Ako ti kažeš verujem da je tako. Bogu hvala na brižnim ljudima koji “zalutale ovce” žele da usmere na pravi put. Šta prodaješ? :wink:
 
Radi preglednosti teme nema potrebe da citirate postove prilikom odgovora ukoliko je post na koji odgovarate poslednji u nizu. Dovoljno je staviti @korisnicko ime i onda odgovoriti.
 
Ne znam cemu uopste porediti Vozdove kapije i Central Garden jer prvo i osnovno pitanje je da li su cene iste? NE...CG je skuplji,dal zbog lokacije dal zbog materijala jednostavno je skuplji.To sto je isti investitor ne znaci da treba porediti ta dva objekta..Ako vec hocete nesto porediti onda poredite nesto sto se nalazi na istoj lokaciji,kao npr cetiri pet zgrada koje su izgradjene ili se grade u Vojvode Stepe,a cena im je od 1750 do 1800 i nesto...Prozori se nalaze direktno na samoj Vojvode Stepe. Cim izadjes iz zgrade na tramvajskim sinama si itd,i tu se moze porediti kvalitet gradnje sa Vozdovim kapijama gde su V.k. daleko kvalitetnije. Slazem se da cene nisu realne,i da su i Vozdove k. skupe, i mnoge druge novogradnje ali svako ima izbor. da kupi jeftinu starogradnju,pa da je renovira,i nema povracaj pdv,da kupi stan na lokaciji koja je dalja ili koja mu nije primamljiva al za jefitne pare,a pritom kvalitet siiiiiigurno nije nista posebno,da kupi stan za vece pare al na lokaciji koja mu u potpunosti odgovara,struktura mu odgovara,spratnost mu odgovara,osunacanost mu odgovara,ali u toj strukturi nesto mora da bude manje. Kao sto vec rekoh radije bih deci za 30 godina da ostavim stan koji je star 30 godina,i koji ce na keca moci da prodaju ako odluce,a ne stan star 100 godina,ili lokaciji koja nije primamljiva pa ga nece prodati za ne znam ni ja koje pare. Ovako ko god je u mogucnosti da to iskesira ili da placa toliku ratu,to ostavlja sutra svojoj deci.. Meni licno dedinje nije merilo ,ali za ljude koji su puni love,koji imaju dva tri auta,dve tri dadilje i pomocnice bas ih briga za blizinu ovoga ili onoga,kada kolima mogu stici gde god,a drugi kupuju za njih,i bas ih briga za guzvu u strogom centru grada ako mogu da imaju svoj mir i tisinu nedaleko od njega...
 
i pritom da, LOKACIJA JE POENTA CELE PRICE.... lokacija se placa. i da se naprave manje kvalitetni stanovi u krugu dvojke oni ce imati tu visoku cenu upravo zbog kruga dvojke a ne zato sto su kvalitetni. Mozda na Altini,u Borci,Krnjaci ima i kvalitetnijih zgrada i od CG I OD V..k i od A bloka i westa ali ce biti jeftiniji od svega ovoga zbog lokacije.
 
A i malo sale na konto lokacije,do aprila imate novogodisnju rasvetu u V. Stepe. :) i koliko god je nebulozno,smesno,zalosno i strasno sto stoji do aprila, na stranu to,ocigledno je postavljena i u tom delu grada bas zato sto potpada pod neki blizi deo centra.. jer ide uz Vojvode Stepe,pored VMA,pinka,dedinja i dalje krug da ne nabrajam...
 
sve OK, problem je sto ljudi tvrde kako je isti kvalitet gradnje u VK i CG, sto nije istina...
 
pa nije i ne moze biti,i da je neko od tih sto tvrde to gledao investitore,u Vozdovim kapijama je samo Shikun & Binui Group,a u CG taj i AFI Europe koji je gradio airport city i gradi skyline belgrade...
 
@missnadja, svaka čast za post, skroz se slažem. Hteo sam nešto slično da napišem ali me iskreno mrzelo. Hahahaha

Posebno se slažem za kola, svi nešto kukaju daleko je ovo, daleko je ono, a realno u BG stigneš gde hoćeš za 15-20 min, posebno od VK. Ako mislite da su gužve ovde strašne niste svesni kako malo gužvi imamo.

A Vojvode Stepe uopšte nije toliko naptrpana saobraćajom kako svi pričaju. Baš sam testirao i u 8 ujutro i u 17h u više navrata i ni u jednom momentu nije bilo gužve. Ok, tamo kod Panorame Voždovac i Stepe ima gužve, ali se ta raskrsnica može skroz preskočiti ako se živi u VK.
 
Zid fabričkog kruga fabrike Novi Dom danas se preselio u istoriju...
9d4cd013de1fdb755738f0a1b0818882.jpg
f52ac3cb5748d4805e6149afaf72a000.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
@niki: hvala puno na jucerasnjem i danasnjem postu, to je upravo i moja poruka.
VK ne mogu da se porede sa Skyline-om i APC-om jer je APC poslovni kompleks a kod Skyline-a je deo takodje poslovni a stambeni deo cilja potpuno drugu grupu kupaca.
@ miodragmiki: u pravu ste, ja nisam iz gradjevinske struke vec sam potencijalni (i mogu reci prilicno razocarani) kupac i samo poredim javno dostupne informacije. S druge strane, nije bas jasno zasto Vas toliko pogadja neki komentar vezan za cenu/kvalitet VK-a, sem ako Vi gospodine niste jedan od prodavaca CBRE-a koji i preko ovog foruma pokusava da ubedi ljude da je cena VK nesto potpuno opravdano.
VK su na lokaciji koja odgovara porodicama (mirne ulice, blizina osnovne skole, sume, sportskog centra), a porodicama je potreban komfor (to nije 45 m2) i dobro organizovan prostor, sto se za 3- i 4- sobne stanove u VK ne moze bas reci (sirina dnevne sobe od nesto malo preko 3m nije bas definicija komfora). Mozda neko ima drugacije vidjenje, i svako ima pravo na svoje misljenje i da organizuje svoj zivotni prostor prema potrebama i mogucnostima.
 
Takodje, okolne male novogradnje nisu 1800 vec se vrte oko 1500-1550 (sem ako i oni nisu u poslednje vreme poleteli pod utiskom cene VK).
 
Moje je mišljenje takođe da su stanovi u VK preskupi ali dok se prodaje, cena je realna.

Zapravo skok cena uopšte nije ogledalo standarda već ima dovoljan broj ljudi, spremih da plate i više za stan u naselju takvog tipa.

Dokle će postojati potražnja, ostaje da se vidi ali rast cena (osim na par lokacija u gradu) ne može biti neograničen. BG po ceni m2 već stiže Prag, što je suludo.
 
Da,cene su preko 1800 jer sam zvala investitore koji grade na uglu Niksicke i Vojvode Stepe,zvala sam investitore u Vojvode Stepe pored pekare kraljica,zvala sam investitore u Vojvode Stepe vezano za bordo krem zgradu u Vojvode Stepe 30 ili 33 ne secam se.. i sve sam to zvala otprilike u sept. 2017.. Kad je panorama Vozdovca pocela da se gradi bila je 1550 evra pre pocetka gradnje,cene su vec porasle... Kad sam spomenula investitore uopste poenta nije bila da se porede objekti skyline itd,nego je poenta da jedan investitor radi Vozdove kapije a dva investitora Central Garden i mozda bas ovaj drugi,sto sam za primer navela da gradi i skyline itd,mozda bas on zeli vise da ulaze.. Nebitno,rasprava ne vodi nicemu.. Jer se svi mi slazemo da zelimo i komfor i lep stan i velik stan i divne okolne ulice i blizinu svega i svacega i luksuzan izgled,i povoljno,sad je samo poenta da ljudi u svojoj glavi razgranice zelje,mogucnosti i ono sto im se nudi,i da postanu svesni da njih niko nece da juri da nesto kupe ako ima onih koji hoce.. i ono sto sam vec rekla,niko nece naci idealno osim ako su mu finansijske mogucnosti neogranicene...
 
I da,ne znam o kojim cenama uopste pricamo jer smo mi uzeli stan od 1700 i nesto evra po kvadratu,a ako se prica od drugoj fazi gde su 1850,1860,1870,to je nama bilo pino zbog finansij. Mogucnosti.. tako da ako poredim 1730 i 2000 i nesto u central gardenu jasno mi je da ne moze biti isto,dal zbog lokacije dal zbog plocica,al uopste necu da lupam glavu,bitno mi je da sam videla u Vozdovim kapijama sta kupujem jer sam usla u stan.. tako da mi ogledni stan uopste nije merilo... dnevna soba je po meni usla al kad stavim na papir dobre i lose strane.. namestajem bojama,dekoracijom sve to moze strava da izgleda ako neko ima ukusa da opremi lepo stan..
 
Да је нормално тржиште па 1800 по квадрату не би био ни стан на Теразијама камоли ту

Проблем је и што се оно што је стандард у другим државама овде потура као лукс
 
@missnadja slazem se sve ste rekli kako jeste. Po mom misljenju zavrsna obrada nije toliko bitna, ono sto jeste je kvalitet gradnje, lokacija i sam raspored stana.
Pogledajte komentar na CG temi, covek hoce da prodaje stan jer je losa struja (ne moze da stavi protocni bojler), pukli zidovi i komsije sa velikim psima koji koriste to dvoriste (pa decu ne smeju da puste). Tako da, ocigledno da u Srbiji ni varijanta "kondominijuma" nije nista bolja, naprotiv. Isto tako svi ti navodno kvalitetni materijali padaju u vodu ako im strujna instalacija nije kako treba, i ako se javljaju pukotine u zidovima.
 
Ja sam pitala i u Vozdovim kapijama za protocni bojler oni su rekli da ne moze jer kao nesto u fazonu mreza na koju su prikljucene instalacije nije jaka dovoljno za protoccni bojler,tako nesto... sta god to znacilo..
 
Vrh