Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Nadja, bravo, svaka na mestu. Sto se ugaonih tice, mislim da Nadja misli na sirinu dnevne gde se smesta lenjivac ugaone, a lenjivac je oko 1.6m. Njeno pitanje je da li je Tv na 3.4m blizu ili ne, i da li je kvadratura koja se nudi u dnevnoj i trpezariji mala ili nije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517943#p517943:1ab3ka1x je napisao(la):
Litota » Pon Feb 19, 2018 1:22 pm[/url]":1ab3ka1x]Nadja, bravo, svaka na mestu. Sto se ugaonih tice, mislim da Nadja misli na sirinu dnevne gde se smesta lenjivac ugaone, a lenjivac je oko 1.6m. Njeno pitanje je da li je Tv na 3.4m blizu ili ne, i da li je kvadratura koja se nudi u dnevnoj i trpezariji mala ili nije.




Upravo to,jer trenutno zivim u iznajmljenom stanu gde je sirina dnevne sobe 3m,novogradnja je u pitanju stan je lep,ali zid naspram garniture na kome stoji televizor stvara osecaj kao da ti je ispred nosa,gusi... ne mislim bukvalno al da docaram tu blizinu,imas osecaj kao da ce da se spoji sa zidom gde je garnitura a ti ces ostati izmedju :)
 
Ako je to isti trosobni stan koji gledam (dnevna je 3.38), meni se ne svidja sto su obe spavace dosta uske (2.83 i 2.85). Tako da je i ta veca od 14.7kvm duguljastog oblika. A u ovu manju treba bracni krevet i plakar barem da stane, a da mogu balkonska vrata da se otvore :)
Sve u svemu u svim trosbnim stanovima koji su ispod 70kvm uvek ima neka mana, sa ulaza pravo u kuhinju itd.
 
Na žalost, takve dnevne sobe su postale trend, baš kao i kuhinje bez prozora spojene sa mini trpezarijom i dnevnom sobom i čini mi se da se to skoro neće promeniti. I verovatno su posledica izgradnje jednostranih stanova i ograničenja koja uz to idu, koji su opet investitorima mili jer donose najmanje "bačenih" kvadrata (stepeništa, liftova, ulaza).
Konkretno, ovde u Kapijama takvi stanovi dominiraju, nekome to predstavlja ozbiljnu manu, a nekom drugom je važnije što je investitor pouzdan, što se na završne radove u Central Gardenu uglavnom niko ne žali, što će živeti u zgradi u kojoj (verovatno) niko neće moći da zastakljuje terase kako mu padne napamet, budži krov i slično, što će unutrašnje dvorište biti prostrano i lepo sređeno. Bitno je samo sebi u startu postaviti prioritete oko kojih nema kompromisa.
Kačim i tri današnje slike, u prolazu po lošem vremenu, ali vidi se da je fasada unutrašnjeg dela skoro kompletno gotova. Četvrta je od letos, lepo ilustruje blizinu Bajfordove šume i SC Banjica i veličinu budućeg unutrašnjeg dvorišta.
 
Caoo svima! :sesir:

Nova sam na forumu, a kupac sam dvosobnog stana u prvoj fazi u Vozdovim Kapijama.

Pokusala sam da potražim u prethodnim postovima ono sto mene interesuje ali nisam uspela, naime da li neko od vas ima iskustvo sa izmenama u stanu? Jer prilikom kupovine stana, rekli su mi da mogu sve menjati i birati koju cu keramiku, pregradne zidove i td, ja sam im poslala predlog kako bih ja to volela i evo već preko 4 meseca samo čekam odgovor od njih :bash: Kao neku ponudu koliko ce to kostati... bas su nekako ne profesionalni :(

Kapiram da imaju mnogo posla i kupaca, ali bas bzvz kad zamisljas da ces se useliti u jedan stan a ono na kraju dobijes skroz drugi.

Hvala vam na savetima i pomoci :kk:
 
Pozdrav Milice,

Ja sam kupio isto dvosoban stan u prvoj fazi i izmenu par stvari. Ugovor sam potpisao u septembru, ponudu dobio, ako se ne varam, u novembru, tad su bili preskočili par stavki, pa sam još jedno mesec dana čekao na reviziju ponude i na kraju sam im platio dodatne radove u januaru.

Jesu malo spori, ali sam uspeo sve da dobijem kako sam tražio.

Ne znam koliko je vremena prošlo od kada si ti kupila stan, ali treba biti malo dosadan i uporan.

A pločice možeš da biraš, to je bar lako, popuni se formular u kancelariji prodaje i sve bude gotovo za par minuta. Ne računam premišljanje oko boje. :lol:

Gledaj samo da sva komunikacija ide preko maila, tako imaš trag da si im tražila promene na vreme, da ti ne bi naplatili neko eventualno rušenje ako je već urađeno nešto za vreme dok si ti čekala ponudu.
 
Slike od danas. Počeli su da skidaju skelu sa strane parka. Na gornjim spratovima su postavljene i staklene ograde.
 
Bogme, ne samo ograde već i spoljne jedinice klima...
 
Pozdrav svima,

I ja sam novi na forumu, a inače i budući stanar "Voždovih kapija",(kupio sam četvorosoban stan u drugoj fazi).
Želim da se zahvalim svima, koji su postavljali slike izgradnje, bile su mi od velikog značaja za lakšu odluku o kupovini stana, na pomenutoj lokaciji :sesir: .
 
Evo jedna slika druge faze, ozbiljno dobro napreduju. Još 3 ploče i gotova konstrukcija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519758#p519758:21gwg6zb je napisao(la):
NonForumMan » Ned Feb 25, 2018 4:01 pm[/url]":21gwg6zb]Evo jedna slika druge faze, ozbiljno dobro napreduju. Još 3 ploče i gotova konstrukcija.

Na zgradi 9 još samo dve, pošto ima 7 spratova :wink:
 
Meni je ovo ružno u crno beloj kombinaciji boja fasade, valjda je sa prednje strane malo lepše...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Voždove kapije su malo jeftinija verzija Central Gardena, isti je pristup i princip gradnje, ali je jeftinija fasada, jeftiniji prozori (alu vs. Alu-drvo), jeftinija keramika...

S prednje strane će pored crne i bele boje biti i delova sa braon fasadnim pločama)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519779#p519779:x5bvbjkx je napisao(la):
frode » Ned Feb 25, 2018 4:36 pm[/url]":x5bvbjkx]Devetka je 6+penthaus 8)

Aha, nisam znao da je manja spratnost za zgradu br. 9.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519789#p519789:2js0hpd0 je napisao(la):
frode » Ned Feb 25, 2018 3:47 pm[/url]":2js0hpd0]Voždove kapije su malo jeftinija verzija Central Gardena, isti je pristup i princip gradnje, ali je jeftinija fasada, jeftiniji prozori (alu vs. Alu-drvo), jeftinija keramika...

S prednje strane će pored crne i bele boje biti i delova sa braon fasadnim pločama)


A u cemu mislis da je sve razlika u odnosu na Central Garden?
 
Pored navedenog - jeftinijeg spoljnog izgleda fasade, jeftinije stolarije i keramike - recimo spoljne jedinica klima uređaja penthaus stanova su u CG na krovu dok su u VK na terasi.

S druge strane, VK će (po planu) biti zaokružena celina sa znatno većim dvorištem i mnogo većim razmakom između zgrada u dvorištu. I jeftinijim garažnim mestima, a istovetno izvedenim.

Mislim da su parket i unutrašnja sigurnosna vrata isti. Za pregradne zidove (gips ploče) nisam siguran, ali mi se čini da su i u CG tako radili.

Izvođač i podizvođači su isti i spolja gledano deluju kao izuzetno uigrana ekipa (mislim gledajući ih svaki dan kad tuda prolazim) .
 
Hvala na informacijama NonForumMan! :)

Da trudim se da cela komunikacija ide putem maila, nego je uvek išlo dopisivanjem sa prodajnim agentima iz CBS-a, nadam se da su oni isto kompetenti jer ja drugog nikog ne znam iz Investitora ili ko to gradi :)
Ja sam potpisala ugovor krajem oktobra i evo još čekam, stres imam od toga stana :lol: :lol: :lol:

Da li si ti zadovoljan sa cenom dodatnih radova koje si tražio, jer sam čula da baš nešto skupo naplaćuju?
 
Generalno jeste malo skuplje nego da sama unajmiš majstore, ali ja sam pre za to nego da nov stan rušim. :lol:

A samo sa agentima sam i ja komunicirao. Nije do njih, oni proslede zahtev, ali dok to izvođač pregleda, pa sastavi ponudu...

Doklegod si im tražila na početku izmene i za to imaš trag (email) biće OK, jer i ako nešto treba da se menja a oni već napravili po standardu njihov je problem i ne mogu ti naplatiti to kao dodatne radove.

Odgovorni su i hoće da ispoštuju sve, samo verujem da im je malo haos pa zato sporo ide.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519923#p519923:39qmvcah je napisao(la):
frode » Ned Feb 25, 2018 11:30 pm[/url]":39qmvcah]Pored navedenog - jeftinijeg spoljnog izgleda fasade, jeftinije stolarije i keramike - recimo spoljne jedinica klima uređaja penthaus stanova su u CG na krovu dok su u VK na terasi.

S druge strane, VK će (po planu) biti zaokružena celina sa znatno većim dvorištem i mnogo većim razmakom između zgrada u dvorištu. I jeftinijim garažnim mestima, a istovetno izvedenim.

Mislim da su parket i unutrašnja sigurnosna vrata isti. Za pregradne zidove (gips ploče) nisam siguran, ali mi se čini da su i u CG tako radili.

Izvođač i podizvođači su isti i spolja gledano deluju kao izuzetno uigrana ekipa (mislim gledajući ih svaki dan kad tuda prolazim) .

Stolarija jeste jeftinija u smislu što je sa unutrašnje strane u CG drvo, a u VK aluminijum. Nešto ne vidim da je na CG spoljašnja fasada skuplja, pošto je manje više isto demit kao i na VK.
file.php

Možda deljuje "skuplje" zbog većih terasa i staklenih ograda, ali materijali su isti. Šta više na VK ima delova koji su obloženi pločicama koje su sigurno skuplje nego obična fasada.

Keramika, moguće, za to nisam siguran.

Pre mislim da je cena za VK malo povoljnija zbog lokacije, mada, kao što rekoh ranije to je subjektivno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520014#p520014:b1pvajo4 je napisao(la):
NonForumMan » Pon Feb 26, 2018 9:49 am[/url]":b1pvajo4]

Stolarija jeste jeftinija u smislu što je sa unutrašnje strane u CG drvo, a u VK aluminijum. Nešto ne vidim da je na CG spoljašnja fasada skuplja, pošto je manje više isto demit kao i na VK.
file.php

Možda deljuje "skuplje" zbog većih terasa i staklenih ograda, ali materijali su isti. Šta više na VK ima delova koji su obloženi pločicama koje su sigurno skuplje nego obična fasada.

Za fasadu mislim da je jeftinija jer svi oker (ili već koja je ovo boja) delovi na CG, a ima ih i spolja i iznutra, nisu farba nego nekakvi fasadni paneli za koje pretpostavljam da je m2 skuplji od m2 bojene crno-bele fasade. Čini mi se da je u CG veći procenat površine pod panelima nego u VK pod pločama i zbog toga mislim da je fasada u VK jaftinija.

Ali kao što vidiš ima ovde kod mene dosta "mislim" i "čini mi se", tako da možda i nije tako... :)
 
Ako sam dobro video, u CG su spoljne jedinice klime na terasi.
 
Vrh