Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

ih bre, ti si izucio ovo za desetku :d
Како не, има ту много етнолошке грађе, попут вица из места у којем се десио инцидент са тучом и псовањем оца:

- Шта каже Годзила кад изађе из Мораве у Доњу Ливадицу?
- Све ће ве изееем, деете ви ј..еем!
 
Због овога нећемо никад постати нормална нација, само да се негде снађеш да нешто или на превару или на крађу такви смо на свим пољима.
Ma to nek u svom dvorištu razvlači kablove do mile volje... Preko trotoara kod stanice gde je izlaz... al kao redovno stanje, puška je zakočena... Mani me... Tako se ne puni auto. Zabriga me za njegov lokal...

A to što nam fali infrastruktura, fali. Nije on ni kriv što se snalazi. Nedozvoljeno svakako. A u redu, sad se vidi da nije bandera kao što su tvrdili... al daleko od normalnog i redovnog kako si ti postavio stvari Oliver...
Није човек узео две клемне и закачио на две голе жице; ово је радио неко ко зна како. Једино је питање да ли има или нема дозоволу да ово ради, а с обзиром да ЕПС искључује и за 1000 динара, тешко биће да је ово нелегално. Због овога нећемо никад постати нормална нација, само да се негде снађеш да нешто, или на превару или на крађу. Такви смо на свим пољима од 1992 године. Били смо нормални у време Тита, али то је одавно отишло.
 
Ja se u dobrom delu slažem s tobom, oko struje znam jako malo... al me je prvenstveno podstaklo na odgovor to što je Oliver bio kuliša, kao ništa se ne događa, sve normalno, šta dižete frku...

Nego razmišljam juče ceo dan imam filozofsku dilemu u glavi... Da li advokat može biti dobar čovek, koliko je dobrota kao takva (ne)spojiva sa advokaturom?

Podstaklo me ovo bezuspešno i nesrećno traganje za telom male Danke da ponovo razmišljam o tome. Možda su jedan ili dvojica optuženih imali neko nepotpuno priznanje ili možda nije zakonito uzeto... Jedno je šta policija smatra priznanjem sa kojim izlazi u medije a drugo je sudski valdino priznanje koje dovodi do osuđujuće presude...

Dobar (da ne kažem bezmalo svaki) advokat bi insistirao na proceduralnim nesavršenostima da obara optužbu iako je možda već "opštepoznato" stanje stvari... Za sud je poznato samo ono što se u postupku dokaže da se dogodilo. To je sudska istina. Koja često debelo ne korespondira sa onom pravom. Ali je za dobar broj ljudi jedno važna.

Tako da onaj povez preko statue Justicije nije samo nepristrasnost nego je u praksi često slepilo.

Takođe je moguće da je advokat klijenta savetovao da ne otkriva gde je telo. Cela Srbija traži, porodica tuguje, angažovane brojne službe, ljudstvo, mašinerija, materijalni izdaci, dani prolaze bez rezultata, ali dobar advokat, savetuje svog klijenta da ne okriva gde je odbačeno telo devojčice, ako smatra da bi to moglo ići na štetu klijentove odbrane. Jedino važno. Takva odbrana ga preporučuje. Nove preporuke, novi klijenti = više para.

Prosto poziv je u svojoj suštini takav, na uštrb ljudske dobrote... Ima je sigurno, i verovatno je prisutnija u banalnijim sudskim/pravnim stvarima... ali često ide na uštrb.

Zanimanje je prosto takvo, neću reći nespojivo sa dobrim ljudima, ali prosto, budeš selektivno dobar... Što reče neko pre neki dan 'selektivno pametan', e tako oni mogu biti samo selektivno dobri, ali ne i dobri ljudi. Kažem nije kod svih tako, ali poziv je takav...
 
Ja se u dobrom delu slažem s tobom, oko struje znam jako malo... al me je prvenstveno podstaklo na odgovor to što je Oliver bio kuliša, kao ništa se ne događa, sve normalno, šta dižete frku...
Skoro identicnu recenicu sam cuo od jednog druga kad sam odbio da idem na razbijanje g parade 2001. g

Izleda da sam stvarno partibrejker.
 
Šta si čuo, da oko struje znaju malo? 🙂

Kakve sad to ima veze što pre 23 godine nisi hteo da budeš nasilan i bezrazložno deliš batine?

Jel ovde kod električnog vozila, hteo neko nekog da bije?
 
Šta si čuo, da oko struje znaju malo? 🙂

Kakve sad to ima veze što pre 23 godine nisi hteo da budeš nasilan i bezrazložno deliš batine?

Jel ovde kod električnog vozila, hteo neko nekog da bije?
I taj drug je o gejevima znao malo, ali su ga iz nekog razloga ugrozavali, kao i tebe viseci kablovi. A ja partibrejker sto mi ne smetaju ni gejevi ni kablovi.

Tako to krene, danas ti smetaju kablovi, sutra parkirana vozila, prekosutra ko zna sta ... i dok se okrenes eto te u extremizmu.
 
U kom smislu su ga ugrozavali? Zgodan je, dobro izgleda, zdrav i prav, strejter sto bi rekli gejovci a oni pokusali s kvarnim i prikrivenim forama pokusali da ga privole svom krdu, tj. da ga prebace na tamnu stranu ko Anakina Skajvokera?
 
U kom smislu su ga ugrozavali? Zgodan je, dobro izgleda, zdrav i prav, strejter sto bi rekli gejovci a oni pokusali s kvarnim i prikrivenim forama pokusali da ga privole svom krdu, tj. da ga prebace na tamnu stranu ko Anakina Skajvokera?
Napisah da o gejevima nije nista ni znao. Kao ni o devojkama.
 
Nema sta da me plasi. Drzim distancu i to je to.
S gejovcima drugarima se srdacno pozdravim , popricam o raznim temama i nista vise od toga. Nema intenzivnih druzenja.
 
Meni je Centafor sa svim svojim pricama kao da sam se vratio u osnovnu skolu.

Sta ako ne provalis da je trandza, gejevi ce da te transformisu, navijacke price... 😄
 
Ja recimo sebe nikako ne mogu da zamislim kao geja zato i nemam problem sa gejovima čak ni da se intenzivno druzim (u zivotu sam se druzio samo sa jednim gejom koji mi je dosta pomogao u zivotu dok nije zapalio preko)....
 
Meni je Centafor sa svim svojim pricama kao da sam se vratio u osnovnu skolu.

Sta ako ne provalis da je trandza, gejevi ce da te transformisu, navijacke price... 😄
Hodas u gradu s nekim pripadnikom LGBT32AZ, neobavezna setnja. U srbijanskom narodu vazi mentalitet "S kim si takav si". Mislis da mi treba takva reputacija da me spaze ljudi? Neka, hvala. Znaju me u gradu. Drzim se svoje bande/sekte.
 
Докле ће ово да траје? Београд више није онакакв какав се памти и какав је био у време социјализма и Тита.
 
⬆️ Dopada mi se što spominješ Tita u 2 posta u kratkom razmaku u pozitivnom svetlu. Mislim postoji rizik da bude okidač za duge rasprave. 😄 često beskorisne... ali što se urbanizma tiča, samo ludak ne bi video razliku između tadašnje planske gradnje i sadašnjeg investitorskog urbanizma koji se poput metastaza širi, naružuje grad i čini ga nefunkcionalnim...
 
⬆️ Dopada mi se što spominješ Tita u 2 posta u kratkom razmaku u pozitivnom svetlu. Mislim postoji rizik da bude okidač za duge rasprave. 😄 često beskorisne... ali što se urbanizma tiča, samo ludak ne bi video razliku između tadašnje planske gradnje i sadašnjeg investitorskog urbanizma koji se poput metastaza širi, naružuje grad i čini ga nefunkcionalnim...
Кад те носталгија за лепим временима удари у главу, онда мораш да то споменеш. Дефинитивно се много смисленије, плански и боље градило него данас. Шизнућу, а нећу схватити причу како су стаклене фалусне зграде у којима су ћумези од 40 - 50 квадрата некакав луксуз, гламур, и престиж. Не рођаци, нема ништа луксузно у зградурини са прозорима налик пушкарницама коју делите са још 50 породица. Луксуз је кућа, двориште, мир, приватност, тераса, комфор, можда гаража, базен, цвеће (ко воли). То је луксуз, а не оно стаклено ругло попут блока Запад 65, или оне ваљкасте грдосије на плацу некадашње прелепе зграде МУП-а која је страдала у НАТО бомбардовању 1999 године за коју се после годинама причало да ће је вратити у првобитно стање, а уместо тога, никло је ово ругло на малом плацу, и наружује прелепо старо језгро Београда чије зграде треба реновирати од пода до крова. То треба урадити, и ето малог српског Париза за туристе. Кад су то могли Словаци да ураде са Прагом, или Мађари са Будимпештом, онда можемо и ми.
 
Ma šta ova prostota i duhovna beda zna šta je luksuz, oni luksuz nisu videli ni u časopisu. Kultura stanovanja nam je generalno crna strana medalje. Vidi nam se na svakom koraku da je 80% beogradskog stanovništva do prekjuče živelo u kolibi.
 
Vrh