Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Kaj se tice zdravstvenih djelatnika, mozebitno cemo uvezati ih iz Sri Lanke i Bangladesa, dok AI ne preuzme primat.

Nadam se da se nitko ne ljuti niti mi zamjera pisanje na hrvatskom dijalektu, kad je vec rijec "glede" uporabljena na forumu, cast iznimkama. :)
ako kaniš biti izvornim hrvatom, moraš ovo "da" izbaciti iz pisanja, to je Vuk uveo iz nemačkog, a i pravi hrvati se teško navikavaju na nekorišćenje istog.
 
ako kaniš biti izvornim hrvatom, moraš ovo "da" izbaciti iz pisanja, to je Vuk uveo iz nemačkog, a i pravi hrvati se teško navikavaju na nekorišćenje istog.
Da, dakanje je izvorno srbijasnki specijalitet - prelaz i spona između "ja ću raditi" i "ja ću radim"
 
Запошљавају се специјалисти без проблема, није забрана препрека.
Али их нема.
Нема их јер зато што су већина њих напустили земљу јер је неуређена. Ја сам се пријавио на многобројне конкурсе за високог физиотерапеута, и нисам добио посао јер су конкурси намештени. Сви траже здравствене раднике да раде на "одређено време." Начелник Војномедицинске Академије рекао нам је да радна места зврје празна, и да због закона о забрани запошљавања не могу да запосле своје људе и цивиле. Мислио сам да су војска и њено здравство независно, али изгледа да сам се преварио. У међувремену, држава троши 140 милиона евра на нове трамваје, уместо да улаже у здравство и спречи одлив мозгова.
 
nepopularno, ali moj stav je da zdravstvo moramo da plaćamo, lečili se u državnoj službi ili ne. Kao što rekoh, da nema državnoh univerziteta, bolnica, kliničkih centara koji su u isto vreme i obrazovna i zdravstvena ustanova u svetu medicine, ne bismo imali ništa, ni državnu ni privatnu praksu.

takođe nepopularno, porodice i pojedinci će morati da se naviknu uskoro i krenu da razmišljaju o tome da plaćaju privatno osiguranje. Kao što računaju da će na gorivo potrošiti oko 100€ mesečno, tako će računati da toliko potroše i na osiguranje za celu porodicu.
Neću da plaćam zdravstvo da bi imao privatno koje ne mogu da priuštim. Onda zdravstvo kao takvo neka propadne ako Ja moram da plaćam da bi se bogati lečili. Neka se onda uvede Američki sistem, plaća ko hoće i to je to.
 
sadašnji sistem je takav da:

bogati redovno prijavljeni na pun iznos plaćaju da bi siromašni mogli da se leče.

oni koji opterećuju:
bogati koji imaju razne doo i preduzetničke uglavnom sebi isplaćuju zarade koje su prosek ili čak i minimalne, i time jedva da doprinoste zdravstvenom sistemu.
efektivno, cela državna služba ne plaća zdravstveno osiguranje, to u praksi plaća privatni sektor koji finansira državnu službu koja kao deo toga odvoji za zdravstvo.

plate sve do medijalne i malo preko, a to je oko 400, 500 evra takođe ne doprinose previše.

rešenje bi bilo kako ove sa efektivno velikim primanjima naterati da izdvajaju više a u isto vreme one sa malim i prosečnim primanjima ne opteretiti (puno) više nego trenutno.
 
Ok, koliko ljudi sa 1000e+ platama doprinose tj koliko ih ima? A koliko ima onih sa 600-?

Porezi tu ubijaju najviše jer privatnik pored radnika, poreza i zdravstva ima da plati pdv, dobit, ekologiju, firmarinu, licence u zavisnosti od poslovanja... Što su veći redovni državni nameti to će se smanjivati "bela" plata.
 
Neću da plaćam zdravstvo da bi imao privatno koje ne mogu da priuštim. Onda zdravstvo kao takvo neka propadne ako Ja moram da plaćam da bi se bogati lečili. Neka se onda uvede Američki sistem, plaća ko hoće i to je to.
Kod privatnika možeš da se lečiš sve dok ti nije ništa, kad se ozbiljno razboliš odmah će da te proslede u državnu ustanovu da te tamo spašavaju.

Ti možeš da platiš lečenje i baš te briga što će Pera, noćni čuvar, da umre kao pas pošto radi za minimalac i ne može? Solidarnost je osnova zdravstvenog sistema. Maksimalni doprinosi za RFZO su trenutno oko 59 hiljada dinara, za platu koja je minimalno pet puta veća od proseka. Radnik sa prosečnom platom plaća oko 100 evra, po meni vrlo fer iznosi. U zdravstvo treba samo malo reda uvesti, zabrana paralelnog rada u privatnim i državnim ustanovama, povećanje plata, i ima odmah da bude mnogo bolje.
 
Čekamo da se promeni vlast...
Do tad ko živ ko mrtav
 
Kod privatnika možeš da se lečiš sve dok ti nije ništa, kad se ozbiljno razboliš odmah će da te proslede u državnu ustanovu da te tamo spašavaju.

Ti možeš da platiš lečenje i baš te briga što će Pera, noćni čuvar, da umre kao pas pošto radi za minimalac i ne može? Solidarnost je osnova zdravstvenog sistema. Maksimalni doprinosi za RFZO su trenutno oko 59 hiljada dinara, za platu koja je minimalno pet puta veća od proseka. Radnik sa prosečnom platom plaća oko 100 evra, po meni vrlo fer iznosi. U zdravstvo treba samo malo reda uvesti, zabrana paralelnog rada u privatnim i državnim ustanovama, povećanje plata, i ima odmah da bude mnogo bolje.
To je valjda zbog zabrane nekih operacija u privatnim klinikama već mora u državnim. Sa poslednjim se slažem, paralelan rad nas dodatno ubija, a reda nemamo.
 
Definitivno je po ne znam koji put tužilaštvo odbacilo krivičnu prijavu za ove nesrećno stradale rudare. Odgovorna je viša sila. Iako su propusti u radu bili očigledni niko nije kriv. Sad će ići sa privatnom tužbom...

 

Никад не заборави и никад не праштај. Ваљда ће и НАТО фашистима доћи тај судњи дан кад ће платити за своје злочине које су починили према нама, и осталих 70 држава које су заједно са Америком унесрећили.
 

Никад не заборави и никад не праштај. Ваљда ће и НАТО фашистима доћи тај судњи дан кад ће платити за своје злочине које су починили према нама, и осталих 70 држава које су заједно са Америком унесрећили.
Iskr, mogu da oprostim NATO-u, nismo im ni rod ni pomoz bog, i bio je rat.
Ne opraštam i ne zaboravljam npr. Višem javnom tužilaštvu. Kad spržimo sami svoje rudare, niko nije kriv? A kad nas sprži NATO "ničim neizazvan", onda treba da naričem i kunem ko baba u kamenjaru i razbacujem se poetskom terminologijom?
 
То је био ратни злочин и не сме се заборавити. Kao ни остали, цивилне жртве, у Алексинцу, од касетних у Нишу, у Мурину, у Приштини, у Варварину, колона избеглица код Корише, аутобус код Лужана, у Куршумлији..

Ово је домаћа свињарија која је последица већ традиционалног јавашлука, а који се мора коначно искоренити, сетимо се варења при повећаној концентрацији метана и погибије 90 рудара крајем осамдесетих.
 
Poslednja izmena:
Одговор Влаха на напад од стране Нинослава Цмолића, Жарка Поповића и осталих. Државне институције да реагују су само лепе жеље. Од срца подршка за влахе!
 
Jeste izjava bila katastrofalna i diskriminizirajuća, ali Vlasi su opasni i prevrtljivi ljudi i to iz prve ruke pišem, vazda su mi išli na živce..
Oni iznad Bora su mi uvek bili OK, ali oni u Podunavskom kraju, bogte kakvi iritantni ljudi jbt.

Što naravno ne opravdava izjave koje su bile date, daleko od toga.
 
Мени је баш један влах причао да постоји подела међу њима на црне влахе и беле влахе где је разлика у томе коју магију практикују.
 
Ђока Вукадиновић да поведе протесте, и заштити свој народ!
 
Pise se "diskriminisuca". Jelane, previse gledas Hrt i slusas Nensi Brlek :)

Dosljak, daj vise info o crnim vlasima. Jel lice na garagane ili samo znaju da koriste jace magije?
 
Нема визуелне разлике. До магије је. Тако ми је он рекао.
 
Мени је баш један влах причао да постоји подела међу њима на црне влахе и беле влахе где је разлика у томе коју магију практикују.
Која је разлика између њих двоје?
 
Vrh