Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

ne želim više da živim u ovom gradu

Poseban krug pakla za sve grobare,delije radovce i ceo sljam koji siri agresiju na ljude po gradu.Ima li policije ovde!?
 
ne želim više da živim u ovom gradu

Клошари са улице, ликови 2003. и 2004. Све то треба мотком.
 
Нема нажалост, ево видимо и другар њихов што је возио "неће да буде друкара" а кривосуђе баш брига. Тачно треба сви да се наоружамо, што је рекао Тома Фила покојни својој жени из затвора и могу да те извадим али са гробља не.
 
Možda kada bi pokušali da ga prihvate u društvu. Ja poznajem jednog dečaka koji je u osnovnoj školi znao da pomahnita kada je u društvu,a kada je sam i kada mu se lepo obrati moglo se sa njim pričati i o životu,autima,priča kulturno,ozbiljno. Sada više nema tih problema,možda je problem u pristupu. Ako bi se sa njima više vremena provodilo u priči o temama koje ih zanimaju,a ne o nekom prisilnom preopterećeni i ponekad nepotrebnom gradovi,možda bi i njihov nastup bio drugačiji.

Taj Veternik mi se čini da je najozloglašeniji deo Novog Sada

возио "неће да буде друкара" а кривосуђе баш брига.

Pa ima pravo da ne kaže ništa tokom istrage i bez advokata. A ako ne bude okrivljeni a pozovu ga u svojstvu svedoka moraće da govori istinu jer je pod zakletvom.

што је рекао Тома Фила покојни својој жени из затвора и могу да те извадим али са гробља не.

Nisam znao da je preminuo. Opasno je uzimati pravdu u svoje ruke. Ne treba ljude baš ohrabrivati. Društveni uslovi i reklo bi se zahtevi vremena su takvi da ljudi generalno postaju sve bezobzirniji, treba insistirati na ponovnom uspostavljanju reda i sistema. A ako već treba pribeći uzimanju pravde u svoje ruke, bolje organizovano kao neki opšte građanski ustanak jer je problem u sistemu a ne pojedincima.

* Zapravo zahtev vremena je tome se prilagoditi, iznaći pravo rešenje, a nije opravdanje za bezobzirno nasilje, da neko ne shvati pogrešno, da je vreme takvo da svi treba da se naoružamo.. Ne treba, to ne rešava problem, samo ga usložnjava...
 
Taj Veternik mi se čini da je najozloglašeniji deo Novog Sada



Pa ima pravo da ne kaže ništa tokom istrage i bez advokata. A ako ne bude okrivljeni a pozovu ga u svojstvu svedoka moraće da govori istinu jer je pod zakletvom.



Nisam znao da je preminuo. Opasno je uzimati pravdu u svoje ruke. Ne treba ljude baš ohrabrivati. Društveni uslovi i reklo bi se zahtevi vremena su takvi da ljudi generalno postaju sve bezobzirniji, treba insistirati na ponovnom uspostavljanju reda i sistema. A ako već treba pribeći uzimanju pravde u svoje ruke, bolje organizovano kao neki opšte građanski ustanak jer je problem u sistemu a ne pojedincima.

* Zapravo zahtev vremena je tome se prilagoditi, iznaći pravo rešenje, a nije opravdanje za bezobzirno nasilje, da neko ne shvati pogrešno, da je vreme takvo da svi treba da se naoružamo.. Ne treba, to ne rešava problem, samo ga usložnjava...
To nije bilo u Veterniku. Ali generalno, Futog i Veternik mogu u istu ligu. Toga ima bilo gde. U Futogu je npr. meni najveći problem porast nasilja. Koji deo Novog Sada je ocrnjeniji je zaista teško pitanje,jer problemi sa huliganima i nasiljem predstavljaju problem na nivou cele drzave.
 
Poslednja izmena:
Људи оваквим случајевима губе веру у систем да може да их заштити.
 
Nema ko. Sigurno imaju jake mamu i tatu
Ne mora da bude. Mogu mama i tata da budu obični ljudi,a da im se dete ponaša kao huligani,jer želi da postane predvodnik,da bude dokazan kao glavni baja u društvu. Ovi sa palicama su možda poprimili takav divljački stav kada su kao mali ostajali sami kod kuće jer roditelji rade čitav dan.
 
naravno, zli kapitalizamje kriv, uvedimo diktaturu proletarijata....tad neće biti kriminala jer neće biti ni ljudi, svi će pocrkati od gladi, ostaće samo crvena elita.
 
To nije bilo u Veterniku. Ali generalno, Futog i Veternik mogu u istu ligu. Toga ima bilo gde. U Futogu je npr. meni najveći problem porast nasilja. Koji deo Novog Sada je ocrnjeniji je zaista teško pitanje,jer problemi sa huliganima i nasiljem predstavljaju problem na nivou cele drzave.

Iskreno ja se osećam manje bezbedno u NS nego u BG... stvar je ličnog osećaja, nije vezano za objektivna merila ili statistiku koju i ne znam...

Evo sutra treba da idem i već mi malo frka...
 
Iskreno ja se osećam manje bezbedno u NS nego u BG... stvar je ličnog osećaja, nije vezano za objektivna merila ili statistiku koju i ne znam...

Evo sutra treba da idem i već mi malo frka...
Ides po kiriju? Danas se uglavnom uplacuju kirije na racun, ako je daljina problem. Racune dal su placeni proveravas elektronski.
 
Ides po kiriju? Danas se uglavnom uplacuju kirije na racun, ako je daljina problem. Racune dal su placeni proveravas elektronski.

Hehehehe... račune i proveravam elektronski 😉

A po stanarinu odem jer mi je u sklopu drugih aktivnosti pa da ne šalje 😉 *

Kad sam rekao da mi je frka od NS... to je iz razloga što grad ne znam tako dobro kao BG... ovde imam taj osećaj da bih se lakše snašao ma šta da bude, a druga stvar...

Možda se sećaš kad sam pričao da su u NS pokušali da me odžepare? Tada je jedan od momaka rekao, sa sve vojvođanskim akcentom da l' hoću "da me raspali" i mene to naložilo kako je izgovorio... ja mu odgovorio hoću...

Tu je problem što oni tako pričaju, ti sve misliš šali se gari, dok njemu u glavi stvarno želja da te udari... Nemam dobru predstavu u NS, koliko je pretnja ozbiljna. Jer im je akcenat kao da nije ozbiljno. Kao da me zaje*******avaju.

Slično je i sa ruskim jezikom. Misliš brat se zeza, ne smeta mu nešto stvarno sve dok te ne udari. Prosto milo zvuči jezik kao da hoće da se pošali sa tobom a onda krenu da lome ruke i noge.

U BG toga nema. Onaj ko je opasan je oštar od samog starta i ja znam šta mi je činiti...

Eto to su dva razloga, ne znam sredinu najbolje, nije moja sredina i oni meni zvuče uzbudljivo kad se naljute sa tim akcentom, nemam realnu predstavu koliko je opasno, da li mu je prekipelo, a jeste... Jer smo videli da jesu u stanju njihovi krimosi baš kao i naši da lome ruke i noge pred buregčinicama, bez razloga ili zapale beskućnika.

*Samo mariks da ne kaže, aaaa ne, ne.. ti to tako za stanarinu da bi izbrisao svaki trag i nju očas posla izbacio iz stana 😄
 
Tu je problem što oni tako pričaju, ti sve misliš šali se gari, dok njemu u glavi stvarno želja da te udari... Nemam dobru predstavu u NS, koliko je pretnja ozbiljna. Jer im je akcenat kao da nije ozbiljno. Kao da me zaje*******avaju.
Jesi li probao da gledaš sagovornika :)
 
Igra reci nekad bude zna da bude zanimljiva. Umesto provaljivih jako smo se "kresnuli" pise se "polupali". Apropo reci "raspaliti", ima i zamenica "zveknuo sam onu ribu", zveknuti ne znaci ipak zalepiti samarcinu i slicne agresivne metode nasilja, vec samo zestok snosaj koji si isporucio ;)
S druge strane, ti si s Vozdovca, cak iako neko krene, ti ces svakako dostojno predstavljati asfalt s kog si ponikao :), bas kao Knele, Zabac, Boki Banovic, Goran Vukovic Majmun i slicni.
U Londonu su ti poznati krimosi recimo bila braca Kray, blizanci Redzinald i Ronald, od kojih je jedan veliki zenskaros, a drugi klasicni biseksualac. Cak i takav, bio je jako opasan.
 
Poslednja izmena:
,, .... S druge strane, ti si s Vozdovca, cak iako neko krene, ti ces svakako dostojno predstavljati asfalt s kog si ponikao... ,,

Šta to znači ? 🤔
 
Ма стереотип да су сви са Вождовца прекаљена деца БГ асфалта и опасни момци.
 
,, .... S druge strane, ti si s Vozdovca, cak iako neko krene, ti ces svakako dostojno predstavljati asfalt s kog si ponikao... ,,

Šta to znači ? 🤔
Znaci da ocekujem da ce da stane u gard i da se bori, kad je trenirao kosarku valjda je naucio sta su batine. Na Vozdovcu koliko znam ne odrastaju sisice, a pogotovo ne u Jerkovicu.
 
Нажалост данас је боље заобићи борбу него упустити се у исту због чопоративне природе млађих генерација.
 
Izmedju ostalog, u pravu si, ako je copor u pitanju.
Mi smo isli na ferke posle skole, znamo za borbe 1 na 1. Danasnje generacije ne znaju za fer, i gole sake, vec igraju igrice kod kuce.
Noki, koliko ih je bilo, trojica?
 
Само у ових годину дана имамо више примера чопоративног напада млађих момака на људе у 30им, 40им. Један случај је са смртним исходом.
Данас се пропагира да су сви у чопору, некакав лажни кодекс улице, сви трипују да су мафија, банда. А олако се потежу мотке, безболне палице, шипке, ножеви и пуцаљке.
 
Znaci da ocekujem da ce da stane u gard i da se bori, kad je trenirao kosarku valjda je naucio sta su batine. Na Vozdovcu koliko znam ne odrastaju sisice, a pogotovo ne u Jerkovicu.
Ako ima preko 35 minimum ili 40 godina. Takav se nece ni tuci ko klosar radi bilo cega ili huliganstva.
Ovi danasnji balavci nisu iz te price, karakter, obraz i ostalo... Fer? Jok.
Copor .Divljastvo. Odlika kukavica i neljudi.
Uostalom to je ogledalo drustva koje je u dubokom ambisu , gde se pogne glava i svako gleda "samo svoja posla".
 
Vrh