Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postoji li neko udruzenj advokata ili pravnika koji rade to sto ti radis? Jako je dobro to sto radis.
Da paralaelno istraze sumnjiv slucaj.
Da li ti redovno to rdis i objavljujes na nekom blogu ka pravnik?

Hvala. Ne objavljujem nigde druge. Ne znam za takvo neko udruženje kome je preispitivanje sumnjivih slučajeva isključivi cilj. Konkretno u ovom slučaju su najviše doprineli novinari i pritisak javnosti... Izgleda da i ti tabloidni novinari ponekad ubodu i ako vide da je javnost zainteresovana neće da puste, međutim čini mi se da je cilj bio, kako to obično biva, da mladića što pre puste iz pritvora/zatvora, ali ne i da se pozadina prikrivanja i nameštanja dokaza rasvetli do kraja...

Nas na fakultetu uče da tužilac prikuplja sve dokaze, pa i one koji idu u prilog osumnjičenom ili optuženom, i sve ih naravno deli sa advokatom okrivljenog, ali u praksi često gledamo nešto drugo...

U ovom slučaju srećom postoji snimak na kome se i bez veštačenja vidi da Ognjen nije imao fizički kontakt sa preminulim mladićem koji je inače za glavu viši i bio je glavni koji je delio batine... Ognjen je prilično nespretno zamahnuo pesnicom (više u strahu da će preminuli krenuti i na njega) al ga nije dotakao, dok je neko par sekundi kasnije naneo udarac flašom u vratni deo preminulog...

Dakle tog Ognjena su hteli psihički da slome, 18 godina, bio je odličan đak, dečko i danas ima traume, ne može da spava jer misli da je sve san i da će se ponovo probuditi u zatvoru... Ispričao je kakvo je stanje u zatvoru u Nišu, dušeci puni stenica, bilo je pritisaka od strane nekog Azerbejdžanca koga je iritirao njegov krst na lancu ali bilo je i dobrih cimera koji su mu pomogli da se snađe... Sve to je prošao da bi zaštitili jednog klipana lokalnog moćnika koji je odgovoran za smrt tog Alekse, ali po tom pitanju se ništa ne dešava.

@Bender Rodriguez kad već blokiraš/ignorišeš nekog bilo bi korisno da uvek kad odgovaraš nekom staviš @taj neko jer oslanjanje na poslednje napisani post nekad može stvoriti zabunu kome se tačno obraćaš... U ovom slučaju nije, ali ipak...
 
Pozorište Boško Buha ne prihvata izmeštanje iz zgrade na Trgu Republike 3.

BBuha.jpg
 
Je*e mu se i može mu se... Živimo u takvom društvu... Sve više počinjem kao MC da verujem da smo takvi i da to želimo, kao neki fetiš... Suviše smo zaglibili kao društvo, nema tu budućnosti... Prosto nema više mehanizama, samo besciljno ređamo nove i nove vesti o bahaćenju, lopovluku, na koje se niko ne potresa a još manje se procesuira...
 
Gradonačelnik Kraljeva P. Terzić je 2022. na račune u restoranu potrošio preko 2,5 mil. dinara.
Na većini računa se nalazi ista hrana:losos „La Mediterana“ i ćuretina u sosu od brusnice.

Narod da stegne kais malo.

I struja i hrana opet da poskupe. Malo je ovo.
 
Je*e mu se i može mu se... Živimo u takvom društvu... Sve više počinjem kao MC da verujem da smo takvi i da to želimo, kao neki fetiš... Suviše smo zaglibili kao društvo, nema tu budućnosti... Prosto nema više mehanizama, samo besciljno ređamo nove i nove vesti o bahaćenju, lopovluku, na koje se niko ne potresa a još manje se procesuira...
Dok se narod ne pocisti od raznih Ljiljana Zmajlovic i Marija Antoaneta, bice tako.
 
Inace, ona zena sto ceka poziv da joj operisu rak, koju sam ranije ovd epominjao, jos uvek ceka poziv.
To je kao poker.
Ako doktor pretera moze da umre i on ostaje bez para ako je privatno operise.
Ako doktor popusti i operise je u drz bolnici opet ostaje bez para.
Cilj je tesko obolelog pacijenta doterati do granice caja i uzeti mu pare.
Tako razmisljaju srpski lekari i zdravstveni sistem.

Je*e mu se i može mu se... Živimo u takvom društvu... Sve više počinjem kao MC da verujem da smo takvi i da to želimo, kao neki fetiš... Suviše smo zaglibili kao društvo, nema tu budućnosti... Prosto nema više mehanizama, samo besciljno ređamo nove i nove vesti o bahaćenju, lopovluku, na koje se niko ne potresa a još manje se procesuira...
To ti je koa progresija dusevne bolesti.
Pre 1o godina smo to zeleli malo manje, pre 20 jos manje ali danas bas zelimo da bude ovako.

Primetite da se stvari ubrzavaju.
To je logocno kod ekspnencijalnih procesa propadanja, kada neki sistem tone u haos.
Broj ovakvih dogadjaja u nedelji dana je sve veci.

400px-Leptir.gif


U ovoj nedelji vec imamo dva. Pomilovanje Dr. Malog i ovo.
 
Поједини грађани Србије већ су путем Вибера добили поруке од Рио Тинта, другима ће вероватно тек стићи, а садржина је иста: рударска компанија обавештава да је еколошки одговорна и да „брине о квилитету воде, ваздуха и земљишта“. Житељи Горњих Недељица, кажу за Данас, да имају сазнања да су поруке „само део кампање“, али и да су видели да се Рио Тинто вратио у своју пословну зграду у овом селу.
 
Mene zanima ko su ti ljudi koji pored svega sto znaju odluce da se zaposle u ovoj firmi. Koliko apsolutno g***o moras da budes. Kao SNS clanstvo iz koristi ali na steroidima i radioaktivnim supstancama iz elektrane Homera Simpsona.
 
O koliko njih ima, tih apsolutnih g*vana hehe, nisi svestan... Tu nema opšteg interesa, budućnosti zemlje, očuvanje prirode, napredak društva, održivog razvoja jedne male zemlje kao što je Srbija, neke vizije, to je samo pare u džep i skućena porodica danas, malo da sakupim da imam lepo penziju sutra i ćao. I teža i veća pljuvanja su oni spremni da istrpe od toga što bi ih neko preko pogledao ili opsovao na ulici jer rade za Rio Tinto...

I uvek imaš i one racionalizacije ja sam samo ne znam šta čistačica, kuvar, domar, treba da preživim i nahranim decu, šta mene briga, bivšoj vlasti nisam bio na radaru, ovi mi barem daju šansu da zaradim lepo, rešim brojna žvotona pitanja ili inženjer početnik, treba mi par godina radnog iskustva i odo itd. Rupa je bez dna, moć ljudske racionalizacije, relativizacije i traženja izgovora za nešto što radimo ili na šta pristajemo..
 
Ugl nisu zaposleni, outsource po projektu. Nikad oni nisu ni otišli, niti je to bio plan. Samo ću reći da postoji viber grupa povezanih stručnjaka, vrlo su bili aktivni i kad je bila proglašena pobeda...

A profil, pa da kažemo samohrani roditelj u kreditima do guše, nije da ne razumem, ali i ne opravdavam.
 


Некадашњи министар за заштиту животне средине Оливер Дулић, његов помоћник Небојша Јањић и в.д. директора Путева Србије Зоран Дробњак правоснажно су ослобођени оптужби за злоупотребу службеног положаја, саопштио је Апелациони суд.

Њих тројица се терете да су злоупотребили службени положај од јула месеца 2009. године до јула 2012. године за издавање локацијских дозвола и сагласности грађевинских дозвола за постављање оптичких каблова дуж државних путева предузећу Нуба инвест.
Посебно одељење за организовани криминал Апелационог суда у Београду, након одржане седнице већа, донело је 31. јануара 2023. године пресуду којом је одбило као неосновану жалбу Тужиоца за организовани криминал и потврдило првостепену пресуду.

Abolicija lopova je vazna stavka koja SNS cini popularnom u narodu.
 
Govorimo o klincima koji ruše, lome, kidaju inventar po prevozu, pa sam preneo na ovu temu...

Kad je iz obesti, kad ne postoji neka neposredna materijalna korist, tu postoje neki psihički problemi, neka neostvarenost na ličnom planu, neka ukorenjena frustracija... Slično je sa iskaljivanjem nasilja prema nekom drugom, vršnjaku, grupe huligana itd.

Nisu ni oni sami svesni, možda klinac teško podnosi razvod roditelja, a on nije kadar da sebi to adekvatno objasni, gubi oslonac u porodici, kad izađe napolje sluša druagara koji se hvalisa da je u njegovoj porodici sve na mestu, materijalno je dobrostojeća, redovne proslave rođendana, zove drugare, na poklon dobio nov bajs, patike, slave, gozbe, lepo se jede, domaćinski itd., reklo bi se socijalno funkcionalna porodica ili barem taj drugi klinac to tako predstavlja, onda se ovaj iz naše priče udalji od takvih prvobitnih vršnjaka jer ne može taj pritisak da izdrži, jer vidi da nešto kod njega ne štima i grupiše sa onima koji su mu slični, to onda često budu grupe gde treba da se istakne na neki specifičan način i to nekad ode i u nepovratno nanošenje štete ili povređivanje drugog i onda ide kačenje na tik tok i ostale radnje gde raste popularnost, postaje u trenutku bitan i kul lik, pomalo opasan i to mu dođe surogat za neostvarenosti na drugim poljima...

Nekad klinac materijalno ima sve, ali je i dalje nesrećan a okolina ne prepoznaje šta im tačno nedostaje... Roditelji puno rade, nemaju vremena da se bave njim kako treba itd.

Nekad je klinac lenj, razmažen i ne želi da radi na sebi, a nekad ne zna kako da radi na sebi jer ga niko nije naučio... Nekada se na organskom nivou adrenalin jače luči i on ne ume da savlada sopstvenu hirovitost i impulse jer je genetski predodređen da burnije reaguje a impulse nije usmerio u sport ili struku recimo.. Ja sam apsolutno ubeđen da između onih koji kriminal vrše i onih koji ga suzbijaju nema neka veće razlike, iz raznoraznih razloga, da ne idem u društvenu patologiju nego da ostanem u sferi psihologije 😊

Opsednutost kriminalom tu mora da postoji i za vrsnog istražitelja i za vrsnog kriminalca... Moraju iz svih uglova da rasevtle kriminal obojica... Jedan je dobro usmerio impulse, savladao životne prepreke i sad ga društvo nagrađuje jer je osvetlio kriminal na društveno očekivani način, dok ga je ovaj drugi sebi približio na društveno nepoželjan način... Adrenalina ne manjka u oba pristupa... Svaki slučaj je individualan al je ta neostvarenost na normalnim poljima (škola, posao, sport, umetnost, socijalne veštine, introspekcija, emocionalna stabilnost, porodica) i frustracija koja odatle proizlazi zajednička za sve nasilnike i huligane...

Ako ništa drugo ne pomaže najbolje je tražiti srednji put i napraviti balans da očuvaš izduvni ventil zbog koga se osećaš momentalno bolje, poput neke jeftine droge je, a da tom radnjom ne povređuješ druge i ne nanosiš ozbiljnu štetu... Recimo pravljenje te buke o kojoj govoriš, ako ne lomi, ne kida ili ne savija taj neki metal, na kratko barem buka može da ga smiri 😄 to je vapaj u prinicipu, tu sam, primeti me...
 
Opsednutost kriminalom tu mora da postoji i za vrsnog istražitelja i za vrsnog kriminalca... Moraju iz svih uglova da rasevtle kriminal obojica... Jedan je dobro usmerio impulse, savladao životne prepreke i sad ga društvo nagrađuje jer je osvetlio kriminal na društveno očekivani način, dok ga je ovaj drugi sebi približio na društveno nepoželjan način... Adrenalina ne manjka u oba pristupa...
Raskoljnikov i Porfirije Petrovič... ja sam uživao u njihovim dijalozima..
 
U gimnaziji nam je bio ostavljen izbor ili to ili Braća Karamazovi... Pročitaću svakako al naredne zime 🙂 za topliji period godine imam drugi plan...
 
Mene zanima ko su ti ljudi koji pored svega sto znaju odluce da se zaposle u ovoj firmi. Koliko apsolutno g***o moras da budes. Kao SNS clanstvo iz koristi ali na steroidima i radioaktivnim supstancama iz elektrane Homera Simpsona.
Malo je glupo tako ralativizovati. Kao da kažeš ko hebe te ljude poljoprivrednike, neka rade u minusu da bih Ja kupio jeftinije, neka prosipaju mleko kada je tanzanijsko 3din jeftinije, neka nemaju stoku kada je brazilska jeftinija... Mislite da te ljude koji se bore za svoju egzistenciju brinu za neke fensere, koji jedu azerbejdzanski paradajz jer domaći neće da plate 5din skuplje? Piju bademovo mleko, a skupo im je naše? Koji 2 puta godišnje idu na more, a ne znaju gde se nalazi viminacijum, krupajsko vrelo, homolje, šumadija... Ko su ti ljudi koji žive u Srbiji, a ne znaju kako Srbija živi? To je problem siromašnih zemalja. Doći će neko i kupiti sve vredno što ima jer oni nisu znali kako to da iskoriste i čuvaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh