Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Prazno, šuplje, površno..drago mi je što sam, dok sam studirao, iskoristio to vreme da odgledam većinu repertoara bg pozorišta za male pare.. i što sam mogao da posvedočim poslednjim bravurama nekih ljudi iz stare generacije..

I ja sam posvedočio u tom periodu... danas su mnogi velikani koje sam gledao pokojni... ali nemam baš toliko kritički osvrt prema mlađoj generaciji... Recimo slušao sam Milana Marića na HRT1 u nekoj emisiji ceo sat je gostovao i maksimalno mi je držao pažnju što je ipak najvažnije za jednog glumca...
 
Dobro, Marić je ok, deluje mi da nije pozer poput Bikovića, koji ima veliku želju da se pokaže kao mudrac, a u stvari je šupalj.. Jovana Stojiljković je dobra i ima moć transformacije, nisu loše ni Milica Zarić i Jelena Đokić (sećam se da sam Đokićku gledao još pre 8-9 godina u JDP-u, izgledala je vrhunski, nije još bila poznata ali je bila top)..mada, njih dve su više srednja generacija.

A za Kengura sam mislio da je snimljen 2001/2..deluje staro.
 
Najbolji filmovi su još iz SFRJ. Jedini baš dobar film posle 1990., je Bure baruta, ostalo su pokušaji sa više ili manje uspeha.
 
Pazi kad ja nikada nisam gledao Kengura, Rane, nikada nisam u celini odgledao Lepa sela, Apsolutnih 100 itd.. nije mi to nikada bilo preterano interesantno.. Gledao sam film Stršljen, Bure baruta (jedan od najtežih, baš mi je ostao u sećanju kao mučan film).. od te ekipe iz devedesetih.. Preporuči nešto ako valja.
Ja ću da ti preporučim "Rane", jer je to dobar film, a takođe i prilično dokumentaran :)
 
И после Рана је сваки крими-џими филм смешан. Тзв. Јужни ветар класична ложана за клинце у гасу.
Глума данас је нажалост неприродна. Глумци као да се устежу или да су на школској представи, плитко уживљени у ликове, част изузетку.
 
За филм је једино важан режисер, а ту смо танки, снимамо позоришне представе камером, а не филмове. ФДУ је, реално, лоша школа., бар за режију. Ту све пуца.
 
Глумци попут Бајића и Бјеле се интензивно бацили на режију.
 
Jeste, vidim da i zubari sve više rade estetske korekcije.. ne na sebi, nego na pacijentima...znam i jednog urologa koji radi to isto..
 

Na jednu ovakvu vest, ima bar pet koje nisu prijavljene, sramota da je ovo moguce u najstrozem centru grada.
 
Nož - odličan film

Boj na Kosovu - dobar, u skladu novih dešavanja mislim da zalužuje rimejk.

Stršljen - odličan

od komedija

Sve je bledo posle Mrtav ladan, ova nova "komedija na tri sprata" je recimo delić toga, hotel Beograd takodje... Neko je pitao za zlatni dečno, ok je ali ništa posebno, priča je svuda samo ne gde treba.
 
Pa ja ne znam mesto u Beogradu koje je nesigurnije od centra.

Pa za gejeve ima nesigurnijih mesta od centra...

@Vox91 Ako nisi gledao, preporučujem ti Karaulu ili Turneju 🙂 a od domaćih komedija zaboravio sam da mi se Mala noćna muzika jako, jako dopala, al sumnjam da bi se i tebi dopala 😊
 
Ubistvo s predumišljajem i valja pogledati Ničija Amerika.
 
Lepa sela lepo gore je naš najbolji film sniman po istinitom događaju.
 

Na jednu ovakvu vest, ima bar pet koje nisu prijavljene, sramota da je ovo moguce u najstrozem centru grada.
Од кад нисам чуо за скинхеде. Пре 15ак година их је било доста, чести су били окршаји на релацији трг-студентски парк-бедем на Калемегдану где су се окупљали металци и панкери да испијају пиво, вотку и шток. Мада сећам се када сам наци скинсе видео последњи пут уживо, била је нека годишњица НАТО агресије, чини ми се 2016. На тргу су млади Вулиновци имали некакав перформанс, дошло пар ћелавих клинаца, отело им партијски црвени барјак, запалили га уз неке дебилне поклике збору, и изгубили се пар минута пре доласка органа реда.
 
Margina udarila na marginu, ali na gejeve kojima se na kilometar vidi da ni mrava ne bi zgazili moze da napadne svaki mamin slinavko, jer mu se prosto moze.
Mada sam ja skinse oduvek zamisljao kao pripadnbike gej zajednice, posto postoje i gej skinheadski, samo leve orijentacije, naravno.
 
Ja sam imao par tih negativnih uličnih iskustava ali su to sve bile light varijante...

Sve je to bilo na Banjici oko sportskog centra 😊 tamo klinci ulaze da se unose, prete, svetle telefonom ili krenu da snimaju, a čuo sam priče da uđu i sa štanglama da batinjaju... Često ulazi i policija ali to je posebna priča...

Mislim pričam otvoreno kako jeste, ne uvijam pa sad ako nekom smeta, smeta...

Ja sam tu odrastao i taj kraj i Bajfordovu šumu znam kao svoj džep, mogu i po mraku da se krećem stazama nezavisno od toga što deo oko sportskog centra važi za kruzing oblast...

Jednom me jedan klinac oko 20g gađao kamencićima (ne baš tako malim) i ja mu prišao i kad je video da sam ok lik, popričali jedno 20tak min, išao je u moju osnovnu... Prvo je bilo malo napeto, al ja sam mu pokazao da može da se bude gay, a kontra stereotipu i to mu se valjda dopalo...

Drugom prilikom me je jedan od neke dvojice likova posle nekih pretnji lupio svojom glavom o moju glavu... Ne naročito jako i vrlo mi se dopao način na koji je uspostavio fizički kontakt sa mnom ali eto i to se dogodilo.. 😊

Imao sam još par verbalnih iskustava sa strejt momcima tamo... Jednom su ušla njih petorica negde oko 4 ujutru, nedelja, tačno se vidi iz provoda se vraćaju kući i ajde malo da provere ima li gejeva u šumi 😊 ja sedeo jedini na klupi, nikog ni ne čekam, bezveze blejim, čekam prve jutarnje buseve i seli oni pored... i jedan glavni alfa grupe, super skockan bio, baš sladak dečko i jako prosto krenuo u razgovor sa mnom... da ne kopiram sad, sta me je pitao, baš prostački, a meni smešno... bilo je leto, ja u sorcu i majici... i pošto znam kraj ubedim ga da blejim u kraju bezveze da sam ih čuo još pre 15 minuta u donjem delu i video da svetle (što i jesam) i kažem im da me je strah izašao bih iz šume još tada, nisam iz te priče i oni se onako primirili i otišli lagano...

Najteže je ljudima koji su vidljivo gay koji ne mogu da sakriju jer ako se ne snađeš može svašta da bude, ako si opušten oni krenu pa vide da im ne ide baš po planu...

Mada ovo su sve neki polu latentni klinci, koji bi više da provociraju i zaje*******avaju, oni koji dođu sa ciljem da ispremlate nekog oni to i urade, mada i tada traže nekog ko je pojavom slabašan ili ženstven...

To su mahom klinci preko 2000tog godišta... Prete, gađaju kamenjem, upadaju u grupnjake da ih rasture 😄 to mi rekao jedan klinac, kaže sav ushićen - upao sam im u grupnjak! 😆

U principu dovoljno je da osvetle kamerom mobiljog telefona i već rasteraju celu šumu... 🙂

Ja uvek ostanem jer je to moj kraj i tako sam manje sumnjiv, znam sve šta god da me pitaju, "u prolazu sam" sa Banjice do kuće i to je to...

Inače samo leti idem tamo, menja se iz godine u godinu kakva je bezbednosna situacija, pa mi uvek treba malo da se upoznam, svake naredne godine
🙂
 
"Ljepota poroka"
"Breza"
"Zaseda"
"Budjenje pacova"
"Zivot je lep"

Од тих старијих филмова би још издвојио:

Балкански шпијун
Балкан експрес ( само 1. део)
Тајванска канаста
Мајстори, мајстори
У име народа
Национална класа
Кад будем мртав и бео
Бановић Страхиња
Специјално васпитање
Ко то тамо пева
Доротеј
Дервиш и смрт
Три карте за Холивуд
Ноћ у кући моје мајке
Давитељ против давитеља
Млад и здрав као ружа...

и серије
Вук Караџић
Крај династије Обреновић
 
Jednom me jedan klinac oko 20g gađao kamencićima (ne baš tako malim) i ja mu prišao i kad je video da sam ok lik, popričali jedno 20tak min, išao je u moju osnovnu... Prvo je bilo malo napeto, al ja sam mu pokazao da može da se bude gay, a kontra stereotipu i to mu se valjda dopalo...


🙂
kako si siguran da je to zbog tvoje orijentacije?
kakooni mogu to da znaju?
 
kako si siguran da je to zbog tvoje orijentacije?
kakooni mogu to da znaju?

Taj deo oko sportskog centra je kruzing oblast... To znači da je okupljanje gejeva baš tu i baš noću, tako da je tu velika šansa pogotovo u zamračenijim delovima šume, na poprečnim stazicama da taj neko jeste a ne da nije gej... Tuda samo gejevi šetaju a da ne osvetle put telefonom...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Vrh