Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemam pojma 🙂 al to je prilično jasan znak raspoznavanja da li neko strejt ili strejt par ulazi u šumu ili ne 😄
 
meni je neobicno da se ljudi tako pronalaze, u mracoj sumi, sad kad postoji internet
 
IMG-20230302-123514.jpg
Fak
 
Čak se preispituješ kod drugara... 😄 ne brini Beki nisi gay 😊 nije samo do blica...

Ali zaista zašto bi u mrkli mrak ulazio bez blica kad treba 5 minuta da se prilagode oči... Možda si išao zimi, u neolistaloj šumi... Leti ne vidiš prst pred okom 😄
meni je neobicno da se ljudi tako pronalaze, u mracoj sumi, sad kad postoji internet

Heh... mene je internet uhvatio na samom početku, bilo je i četova i oglasa i svega još s početka 2000tih a ovo u Banjičkoj sam slučajno otkrio dosta kasnije dok sam šetao... 🙂 Znaš koji je to šok bio za mene... gledam one obrise ljudi, siluete po mraku a toliko puta prolazio tuda, tu sam odrastao i nisam imao pojma da tako nešto postoji... I onda otkriješ ceo taj novi mračni svet 😄

To su neki restlovi prošlih vremena kad neta nije bilo, a paralelno će to postojati uvek iz više razloga... Glavni su da je najbrže i najinstantnije moguće... Sa svim rizicima koje to nosi...

Na netu je puno priče sa manje konkretizacije, a ono tamo je - ušetaš pa šta bude! (da stavim uzvičnik kao Ljuba82 što voli u svojim postovima) Ima malo avanturističkog u svemu tome...
 
Srbija ce finansirati plate radnika u nemaclkom Kontinentalu.
Uz prosecnu platu radnika od 90000 din, nemacka firma ne mora da izdvaja nista za plate sledecih 5 goidna.

 
Poslednja izmena:
Jednoj poznanici dijagnostikovan je rak.
Receno joj je da mora sto pre na operaciju i da ide kuci i ceka poziv na operaciju.
Medjutim, oni je ne zovu, provodi dane dezurajuci, ali oni je ne zovu.
Psihicki je vec popustila, a znamo kako je vazno da bolesni od raka ne klonu duhom.

Zasto se tako radi?

1. Osnovni razlog je sto je zapostavljanje obolelog od raka vrsta pritiska od strane samog lekara koji istu operaciju vrsi privatno, ali za oko 4000E. Bolesniku se odlaze opeacija u nadi da ce naci nekako pare i platititi doktoru.
2. Bolesnik se ponizava. Kako je u orijentalnim zemljama moc i mogucnost da se ponizi drugi osnovni fetis, doktor se oseca da je "iznad" da ima moc.

tesko prolazi argument da je sve popunjeno, Jer oni joj nisu rekli datum, pa makar i za 3 meseca.
To bi bilo tako, da je u pitanju to sto nema mesta.

Ostavili su je u neznanju. Zamislite sebe u ovakvoj situacji.

Ovo nije nasilje koje cini drzava ili tamo neki "krezubi radikali".
Ovo je nasilje koje cine urbani, visoko obrazovani intelektualci.

Verujem da ovak nesto, ovakav odnos prema ljudima, ne postoji nigde na svetu.
Na Zapadu, i lekari acijenti zrtve su mocnih koncerna za osiguranje sto uzrokuje nesrece.
Ali kod lekara i osoblja ne postoji licna zelja za eksploatacijom necije nevolje i ponizavanjem pacijenta.
Npr, u Velikoj Britaniji liste cekanja za recimo, vestacki kuk preko socijalnog su duze od godinu dana.
Ali se zna da su to liste cekanja, niste ostavljeni da cekate u neznanju.

Cujem od studenata medicine kako se ispiti kupuju na semu "drzanja casova".

Zasto smo dopustili da Pravo i Medicina propadnu u kriminal u nasoj zemlji?
 
Сврха постојања здравства, лекара и медицинских радника више није лечење болесних, нега онемоћалих, људскост, помоћ, хуманост…
то је данас ( цитат Жељка Пантића) “бездушни здравствени комбинат равнодушан према плачу”.
 
Jednom sam slusao razgovor dva akusera.
"Ovce su za sisanje" rece jedan.


Na kraju, dobro je sto se Srbija prazni.
Na kraju, ovaj sljam nece imati od koga da krade.
 
@MC_ slažem se sa 90% napisanog...

Kad govoriš o pravu najmanji je problem fakultet. Ne znam kako je danas, pre 15-20 godina bilo je nameštanja i protekcije na PF BU ali to nije bilo ni približno onome što gledamo kako nam država funkcioniše danas... Takva nameštanja, polaganje preko veze u tom periodu posle 5.okt promena nisu bila planska, nego izuzetak... Ja recimo nisam imao nikakvog kontakta i neposrednih saznanja o tome... Na fakultetu sam dobio dobru osnovu da razmišljam ispravno, društvene vrednosti, raščlanjenje, objašnjenje i postavljene na svoje mesto... Ono što crkva nikako nije mogla, pravna nauka i uopšte nauka i školovanje su uspeli da postave na svoje mesto i daju smisao mom životu... Čak i oni režimski nastrojeni profesori su pomogli u tome...

Verujem da je slično stanje i na medicini kao faksu... Nešto se tu jako loše dešava posle, posle diplome, barem osnovnih i master studija... Nešto jako škripi u nastavku priče i zato smo tu gde jesmo...

Istraživao sam nedavno slučaj momka Ognjena Petkovića (18god) koji je bio optužen da je udarcem u glavu usmrtio Aleksu Stojmenovića tokom tuče u jednoj kafani... Ono je haos i sramota profesije kako je ta istraga rađena, od nivoa policije do tužilaštva, obavljenog uviđaja, zanemarenih dokaza, nepozivanja svedoka, (izuzev apelacionog suda, ali tu si na dužem čekanju, u celom lancu ništa ne valja) Najogoljenija moguća protekcija stvarnog izvršioca i svesno, namerno optuženje momka koji nije kriv, pritisci, ispiranje mozga u pritvoru, prinudno odvođenje na psihijatrijsko veštačenje, gde nastavljaju da ga ubeđuju da prizna delo... Njima je trebalo samo njegovo potpuno priznanje jer 1 dokaz nisu imali i svesno ne da su zloupotrebljavali svoj položaj inspektora i zamenika tužioca, nego vrše najgoljeniji otvoreni kriminal prema dečku koji je još tinejdžer i niko, kako to obično biva, niko još nije odgovarao za pozadinu cele priče, tj. umrežene lokalne moćnike koji pravog izvršioca time štite...

I koliko ima takvih lokalnih priča a da nisu stigle do javnosti, u medicini ili pravu? Bezbroj...
 
Ништа чудно за преписиваче из Гугл преводиоца.
 
@MC_ slažem se sa 90% napisanog...

Kad govoriš o pravu najmanji je problem fakultet. Ne znam kako je danas, pre 15-20 godina bilo je nameštanja i protekcije na PF BU ali to nije bilo ni približno onome što gledamo kako nam država funkcioniše danas... Takva nameštanja, polaganje preko veze u tom periodu posle 5.okt promena nisu bila planska, nego izuzetak... Ja recimo nisam imao nikakvog kontakta i neposrednih saznanja o tome... Na fakultetu sam dobio dobru osnovu da razmišljam ispravno, društvene vrednosti, raščlanjenje, objašnjenje i postavljene na svoje mesto... Ono što crkva nikako nije mogla, pravna nauka i uopšte nauka i školovanje su uspeli da postave na svoje mesto i daju smisao mom životu... Čak i oni režimski nastrojeni profesori su pomogli u tome...

Verujem da je slično stanje i na medicini kao faksu... Nešto se tu jako loše dešava posle, posle diplome, barem osnovnih i master studija... Nešto jako škripi u nastavku priče i zato smo tu gde jesmo...

Istraživao sam nedavno slučaj momka Ognjena Petkovića (18god) koji je bio optužen da je udarcem u glavu usmrtio Aleksu Stojmenovića tokom tuče u jednoj kafani... Ono je haos i sramota profesije kako je ta istraga rađena, od nivoa policije do tužilaštva, obavljenog uviđaja, zanemarenih dokaza, nepozivanja svedoka, (izuzev apelacionog suda, ali tu si na dužem čekanju, u celom lancu ništa ne valja) Najogoljenija moguća protekcija stvarnog izvršioca i svesno, namerno optuženje momka koji nije kriv, pritisci, ispiranje mozga u pritvoru, prinudno odvođenje na psihijatrijsko veštačenje, gde nastavljaju da ga ubeđuju da prizna delo... Njima je trebalo samo njegovo potpuno priznanje jer 1 dokaz nisu imali i svesno ne da su zloupotrebljavali svoj položaj inspektora i zamenika tužioca, nego vrše najgoljeniji otvoreni kriminal prema dečku koji je još tinejdžer i niko, kako to obično biva, niko još nije odgovarao za pozadinu cele priče, tj. umrežene lokalne moćnike koji pravog izvršioca time štite...

I koliko ima takvih lokalnih priča a da nisu stigle do javnosti, u medicini ili pravu? Bezbroj...

Postoji li neko udruzenj advokata ili pravnika koji rade to sto ti radis? Jako je dobro to sto radis.
Da paralaelno istraze sumnjiv slucaj.
Da li ti redovno to rdis i objavljujes na nekom blogu ka pravnik?
 
Tu si u pravu i generalno izbegavam njihove smrdljive clickbait i nedefinisane naslove. Nego sam mislio da je neki (novi) picvajz u Ukrajini ili neka nova politicko-ekonomska svinjarija. Pa reko da vidim sta sad vise...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh