Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@centarfor Ovde je čini mi se bila najpopularnija Pan erotika i Strast... Meni je bilo zanimljivo kao klincu što su te erotske časpopise lepili po kioscima... Pa si mogao još kao jako mlad da gledaš top perverzije i tvrde xxx slike dok čekas bus 😆 Danas živimo u svetu u kome ni cigarete ne smeš da izložiš ili reklamiraš...

Mi smo u kraju čak imali i štek gde smo sakrivali te časopise i svako je uzimao po potrebi i vraćao... I pazi koliko smo bili moralni kao klinci, svi bi vratili posle upotrebe... Niko nije zadržao za sebe... Posle nas je društvo iskvarilo kad smo postali stariji... 🙂

Kao klinac sam se bio učlanio u lokalni xxx video klub na Voždovcu, malo ispod bioskopa Voždovac je bio... Čim sam izvadio ličnu kartu, sledećeg dana sam otišao, sećam se još su bile video kasete... Tako da niste mnogo omanuli da sam među udžbenicima i školskom literaturom često u rancu imao i po neku kasetu koju je trebalo vratiti u video klub u povratku kući...

Kako je dobro i bezbrižno vreme to bilo, vratio bih se rado u taj period...
 
Ono što ja vidim to je kod nas , nastanak surovog matrijahata koj menja sve naglavacke.
Verovatno zvuči suludu al eto od drveta ne vidi se šuma.
Primere i dokaze necu iznositi jer svako ko obrati pažnju to može videti, te novi politički, екоnomski i dr poredak je minoran u odnosu na matrijahat koj ce bez brojnim ljudima bitno promeniti (debelo zagorčati) život.
Da je crno , crno je.

Ko ima uši i oči, ovo ce shatiti , ko nema i nece.
Od mene dosta, i jedno slovo više, suvišno je.

Daj Boco nemoj dosta, kad si ovako nešto revolucionarno napisao 😄 Iskreno me zanima da navedeš primere, možda si na tragu neke istine i ja se ponekad kao muškarac osećam ugroženo, pisao sam već gde one uživaju prednost a mi nejednak tretman, kao recimo kod vantelesne oplodnje gde zdrave žene biraju da budu oplođene spermom anonimusa samo kako bi izbegle živog partnera pored sebe kao oca, ali ima i segmenata u kojima žene i dalje pate i nisu jednake sa muškarcima... Zato bih voleo da približiš primerima gde se to konrkentno sve vidi? Jer tema nije za bacanje...
 
Imam jednog drugara (s kojim se ne druzim cesto) malo starijeg od mene iz NS koji zamalo da zavrsi u sigurnoj muskoj kuci.
Nasla mu supruga neke ljubavne poruke na kompjuteru, poludela, prebila ga, izbila mu zub, inace ima dva sina s njom. Covek se svalerisao s nekom 10-12 godina mladjom...
Covek je inace dobar ovako, voli zene, ali ima gubitak samopouzdanja u mladosti, sto ga je nacinilo da nema previse iskustva s zenama.
A zena mu je malo muskobanjasta, sve mora biti kako ona kaze, a on da se uklapa po njenim pravilima... nije mogao izdrzati pritisak.
Razveli su se naravno. Policija nije mogla da veruje da ju je prijavio za nasilje, kada su pravili zapisnik. To je retkost. Obicno je sve u kontra smeru, tj. zene prijavljuju muskarce.

Drugi slucaj znam, drugarica iz odeljenja osnovne skole, i ona i sestre su ono bas solidni komadi, vrlo su lepe, samostalne, imaju biznise, zaradjuju. Ne zavise ni od koga.
Otac im se ubio kad su bile tinejdzerke. Sto je delom doprinelo da se povuku u sebe.
Svakako, promenile su par muskaraca, imaju visoke kriterijume, i dalje traze pravog, ali ono sto je meni iznenadjujuce, drugarica mi rece: "Ako ne nadjem nikog normalnog, naci cu donatora, volela bih da imam makar jednog dete".
Fakticki to znaci... naci ce neki katalog, izabrati ko ce biti donacija. Verovatno povrsinski izbor, a kakav je zapravo iznutra, nije mnogo bitno, izgleda.
Meni je to razumljivo, ali nije 100% prihvatljivo. Nisam siguran da li ona moze da bude i otac i majka tom detetu, sto je bas opterecenje.
Detetu trebaju oba roditelja.

Suma sumarum:
Zene su se izmenile, mnogo. Nije ovo ono vreme kao nekada. Najbolje naci neku van grada, te su jos i tradicionalno i strogo vaspitane.
Pravi savet koji mi je pok. otac dao davno: "Nikad ne dozvoli nijednoj zeni da te vrti".
Samo tipican crnogorski patrijarhat je meni moralno prihvatljiv.
 
Poslednja izmena:
Baš me briga da dalje diskutujem sa nekim ko je u stanju da napiše ovakvu svinjariju, gde implicira da je on jedini koji ovde nešto radi a ja kao ladim yaya. A sve to nakon što sam mu malopre pisao da isto tako i ja radim, i to za bedu od plate.

Putuj igumane i laku noć. Pa se vidimo nekad negde na nekoj drugoj temi. Možda.
Dobro bre šta se ljutiš odmah. Impliciram da je meni mnogo kasno, ako možda tebi nije.
 
Zene su se izmenile, mnogo. Nije ovo ono vreme kao nekada. Najbolje naci neku van grada, te su jos i tradicionalno i strogo vaspitane.
Samo tipican crnogorski patrijarhat je meni moralno prihvatljiv.
Јесу, строго, како да не.
Колико Црногорки заправо познајеш?
 
Баш пуно.
Много се измене када пређу да живе у Србију, далеко од домашаја својих родитеља.
Неке ми просто нису одговарале, зато су боље жене из унутрашњости Србије, Црне Горе и Босне. Лично, из искуства. С тим да Босна није идеална, скроз је другачији менталитет.
Метрополе су за избегавање.
Црногорци жене Србијанке, већином.
 
Ако мене питаш, најгоре по бројно стање Срба је масовно досељавање препоносних сингл динарских жена у Београд, где им је изузетнпо тешко - због њихове сопствене "тежине" - да пронађу партнера. Тачно је, динарци, посебно успешнији овде жене локалне девојке. Спој пркосне Бијелопољке (коју је размазио отац, која црна строгост) са смореним Београђанином је немогућа мисија.

Много је боље било док је постојало Сарајево као јак и компактан центар за људе (жене) из БиХ. Црна Гора то, додуше, није имала, мада се Подгорица у међувремену донекле подигла на лествици.
 
Svakako, promenile su par muskaraca, imaju visoke kriterijume, i dalje traze pravog, ali ono sto je meni iznenadjujuce, drugarica mi rece: "Ako ne nadjem nikog normalnog, naci cu donatora, volela bih da imam makar jednog dete".
Fakticki to znaci... naci ce neki katalog, izabrati ko ce biti donacija. Verovatno povrsinski izbor, a kakav je zapravo iznutra, nije mnogo bitno, izgleda.
Meni je to razumljivo, ali nije 100% prihvatljivo.

Meni to uopšte nije prihvatljivo... Mogla bi bez problema da nađe nekog (mene) ko nije za zajednicu života sa njom više nego što ona nije sa mnom, ali da budemo oboje rodotelji i nek živi dete kod nje ako želi... Sve se može dogovoriti...

Ali one bi kao beskontaktnu glovo dostavu, da joj dostavljač ostavi seme ispred ulaznih vrata i da se zauvek izgubi iz njenog života...

Što ti kažeš lista kao online katalog... kao da dododaje priloge u pljeskavicu... Na šta to liči više i šta je sledeće... Muškarac nepotreban. To je ono ka čemu idemo.

Vantelesna oplodnja da za par koji ne može da zatrudni (kako se to danas politički korektno kaže na engleskom - mi smo zatrudneli) a ne da ona može da se ostvari kao roditelj čim poželi i bez muškarca...
 
Управо тако.
Жена има разних, и добрих и лоших, и глупих и паметних. И оне које не траже ништа, и оне које те гледају као џак пара. Свега има, само треба наћи, тражити, ништа није на изволте. Љубав није Богом дана, него се гради.
Ником не успе из прве, обично буде пар покушаја док се не погоди добитна комбинација.
Онај ко је у животу много тражио или захтевао, тај на крају ништа није ни нашао. Остао сам, и све што је зарадио, проћердао неко други, дал даљи рођаци или локална општина (парохија).
Можда је тако с овом мојом другарицом, једноставно има високе критеријуме. И флексибилна је да каже: "Све се може спустити и изменити, али критеријуми не".
 
Uh sto volim ovakve objave i relativizacije.

A koliko je ubijeno muskaraca, neki od njih u napadima ili pljackama na ulici, koliko ih je ubodeno, kolikom broju je slomljen nos... pa nikom nista.
 
Uh sto volim ovakve objave i relativizacije.

Рецимо овакве вести се веома слабо избацују, тек понекад.
Сваки случај је индивидуалан за себе, нема оног "сви смо ми исти".
Херкул Поаро или Холмс би стручно приступили сваком случају, па распетљали зашто је дошло до злочина.
 
Znači nejednako postupanje i diskriminacija je realnost koju treba menjati... Nadam se da je to svima jasno, bez obzira koja strana je krivac a koja oštećeni...
 
Daj neku normalnu emociju, realnost je koju treba menjati... Ne, realnost je... Realnost je i femicid.... Šta kao jbg, realnost je...
 
Ма паз` да не почнем да вам пишем дисклејмере овде и километарске постове...

Мојне ми помињеш децу више, легендо, то се не ради никад.
 
E vrlo sam u pristojnom kontekstu pomenuo jer si sam pominjao ranije... Otac si pa bi mogao malo da razmisliš šta pišeš...

Uostalom piši šta hoćeš...

Samo bu**** može da napiše femicid je realnost. Muškarac je jači. I da na tome stane.
 
Знаш како каже Џефри Јуџенидис: "Кад пишем, трудим се да пишем за свог најбистријег пријатеља".
Имате бројне Captain Obvious-e на форуму.
 
Loše je to Pantografe, jer ti je baš manir... Bender je lepo to na više primera opisao, tu hladnokrvnost stanjem stvari koje te se ne tiču jer tebe ne diraju, a onda te to vređa, a sve razloge daješ ljudima da te takvim vide...

Izmenio sam post, nikakav negativan to kontekst nije bio... Izvinjavam se ako te je to uvredilo...
 
Zavisi kako ko gleda to! Činjenica je da ovde u XXI veku još uvek postoji potcenjivački odnos ka ženama i da je totalno drugi odnos kad ta neka žena (partnerka, ćerka, sestra) ima tipa pored sebe koji bi u slučaju prelaženja granica bio u stanju da ti slomi nos ili kad nema takvog. Tužno, ali istinito, bio svedok 2, 3 puta!

Iz perspektive nekoga kome je baba bila dr i kome su (pukom slučajnošću genetske lutrije) 5 najbitnijih osoba u životu žene (može se slobodno reći i 9 od 10), apsolutno sam za to da se ženama omogući (i više nego) jednaka mogućnost za afirmisanje sopstvenih mogućnosti! Logično je da to umanjuje demografski potencijaj, postoji vrlo jasna inverzna korelacija dužine školovanja i prokreacije (uz to vlasnici kapitala izvlače disproporcionalno veći višak vrednosti, nekad je jedna plata bila dovoljna za mnogočlano domaćinstvo) . Da ne ulazim u teorije zavera, dobar je to šlagvort za maltizijanske, depopulacione ideologije, zajedno sa promocijom woke pokreta i sl.

Što reče Pantograf, mi muški tu zaista nismo bitni. Nije bitno da li će Noki da naguzi nekoga, neka radi šta hoće, meni lično ne smeta, bitno je za društvo da se SVE žene, tj velika većina reprodukuje! Naravno da bi lepše i smislenije bilo da to bude u funkcionalnoj porodici i nikako ne podržavam apriori akcije proračunatih žena (ne mogu ih ni nazvati ženama) da iskoriste muški rod što za genetski materijal, što za parazitiranje. Ukoliko to nije moguće, pa nek radi epruveta! One su se uvek većinski vezivale za alfa mužjake i to je tako, priroda prosto. Tako su i mnoga sela puna momaka od 50+ godina, suprotnih situacija nema.

Meni lično ne smeta da budem slobodni vektor, satelit u tom porodičnom životu i da završim šta treba, reaujem da sve bude ok, uživam u tome na neki način, prava žena je centar svega (što opet nosi ogromnu odgovornost i obaveze, sad i rade i imaju obaveze koje su naše babe imale)! Možda zato što sam se poprilično u tom smislu iživeo kad je trebalo, sad me to ne zanima, ali Selmici ne bih oprostio. ❤️
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh