Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Malo je glupo tako ralativizovati. Kao da kažeš ko hebe te ljude poljoprivrednike, neka rade u minusu da bih Ja kupio jeftinije, neka prosipaju mleko kada je tanzanijsko 3din jeftinije, neka nemaju stoku kada je brazilska jeftinija... Mislite da te ljude koji se bore za svoju egzistenciju brinu za neke fensere, koji jedu azerbejdzanski paradajz jer domaći neće da plate 5din skuplje? Piju bademovo mleko, a skupo im je naše? Koji 2 puta godišnje idu na more, a ne znaju gde se nalazi viminacijum, krupajsko vrelo, homolje, šumadija... Ko su ti ljudi koji žive u Srbiji, a ne znaju kako Srbija živi? To je problem siromašnih zemalja. Doći će neko i kupiti sve vredno što ima jer oni nisu znali kako to da iskoriste i čuvaju.
U Šumadiju i Viminacijum čovek može da ide i sa 20, i sa 50 i sa 90 godina. Na more i u inostranstvo posle 70te teško.
U Šumadiju i Viminacijum čovek može da ide sa maltene bilo kojom platom i bilo kojom penzijom. Na more i u inostranstvo posle u penziji - teško.

Zavisi i gde (tačno) čovek ide i sa kojim motivom i ciljem. Odlazak na planinarenje na Staru planinu je doar za jedan aspekt zdravlja. Odlazak na more, na slanu morsku vodu, je dobar za druge aspekte zdravlja. Neko voli planine. Neko voli more. Neko voli avanturu. Neko voli da legne na plažu ili u vodu i da bleji (a nije mu do Ade, na primer).


Drugo, znam svega par osoba koje idu na more više puta godišnje. I gomilu njih koje ne idu uopšte. Činjenica da trenutno ne mogu da se setim nijedne osobe koja ide JEDNOM godišnje na more je jako zabrinjavajuća, jer ima određenih sličnosti i paralela sa time da i u svetu (i u Srbiji) ima sve više i više 1) niže klase i 2) više klase, ali sve manje i manje 3) srednje klase. Odlazak na more jednom godišnje je nekada bilo sasvim normalno. Danas je i to luksuz. Ni ja ni mnogi ljudi oko mene nismo nigde dugo išli. Ja ne računajući posao nisam napuštao Beograd već 5 godina. I verovatno neću još neko vreme. Čak i odlazak do nekog manjeg mesta (turistički) u Srbiji mi je poduhvat ove godine, a kamoli negde na more da odem da se sunčam i nakupim Vitamina D koji mi je vrlo potreban. Jbg, ko mi kriv kad nemam SpaceMotion-ov ''Beogradski minimalac od 60.000'' ili pak Pantografov ''Beogradski prosek od 150.000''...

Treće, domaći paradajz i ostale voćke i povrćke nisu skuplji 5 din. 5 din je u sadašnjoj, SNSovskoj i inflacijskoj Srbiji pussy smoke. Još malo pa će moći da se ukinu svi apoeni ispod 5 dinara, jer danas 5 dinara de facto vredi onoliko koliko je nekada vredeo 1 dinar.


Ali biće sve to bolje od maja, kada nastupi novo, 3. poskupljenje struje podržano od strane brata Kailana. Bolji život je iza ćoška, samo što nije. Ljudi to osećaju i zato su srećniji i veseliji nego ikad. Zato se i deca štancuju, natalitet piči u nebesa, i šalju se posle u vojnike, jer svi prosto pucaju/pucamo od optimizma i elana, a i od želje da služimo Otadžbini i državi. Nadam se samo da farmaceutske fabrike ovde imaju dovoljne zalihe antidepresiva i anksiolitika, najpre za ovu i predstojeću godinu. Inače će opet da zapucketa vatrica ispred Predsedništva od ovog silnog dobrog života, optimizma i ekonomskog tigrovanja. :)
 
Poslednja izmena:
U Šumadiju i Viminacijum čovek može da ide i sa 20, i sa 50 i sa 90 godina. Na more i u inostranstvo posle 70te teško.
U Šumadiju i Viminacijum čovek može da ide sa maltene bilo kojom platom i bilo kojom penzijom. Na more i u inostranstvo posle u penziji - teško.
I na more možeš posle 70te, taman da mirno čekaš penziju i podmladjuješ se. Kad se već može otići u Srbiju sa bilo kojom platu pravo pitanje je zašto se to ne radi? Zašto nam je bolje da dignemo kredit koji ćemo otplaćivati godinu dana da bi se slikali na plaži umesto negde pored naših reka i jezera barem jednom godišnje?

Jbg, ko mi kriv kad nemam SpaceMotion-ov ''Beogradski minimalac od 60.000'' ili pak Pantografov ''150.000 Beogradski prosek''...
Ne znam šta da ti kažem. Skoro sam imao jedan razgovor za posao u bgu. Niko nije hteo da radi za platu ispod 100k iako sam posao ne vredi više od 50k. Iskustva su različita. Ako ti treba posao piši u pp.

Treće, domaći paradajz i ostale voćke i povrćke nisu skuplji 5 din. 5 din je u sadašnjoj, SNSovskoj i inflacijskoj Srbiji pussy smoke. Još malo pa će moći da se ukinu svi apoeni ispod 5 dinara, jer danas 5 dinara de facto vredi onoliko koliko je nekada vredeo 1 dinar.
Dobro, nisu 5din skuplji nego 6 (sad i ja relativizujem). Činjenica je da se kuka na narod koji ne može da preživi, a da mi ništa nismo uradili da tom delu naroda pomognemo. Štaviše samo mu odmažemo, ali je bitno da kukamo.
 
I na more možeš posle 70te, taman da mirno čekaš penziju i podmladjuješ se.
Možeš do Crne Gore, rupčage. Sve dalje od toga je napor. I finansijski i fizički.
A od čekanja penzije vajde nema. Mislim meni je drago što mi trenutno idu uplate za penziju, ali znam da će to biti ili pokradeno, ili će biti neki bedni iznos. Ili će biti em bedno, em pokradeno. Kad dođe neki novi Vučić (podržan nekim novim Kailanom koji prezire svakog starijeg od 40 godina) pa mi pokrade 30% kao što je pokrao ovima sada.
Kad se već može otići u Srbiju sa bilo kojom platu pravo pitanje je zašto se to ne radi?
Zato što ljudi žele 1) more i 2) da vide nešto dalje od smrdljive Budve i izanđale Paralije. Što ne znači da i u Srbiji nema šta da se vidi. Rekao sam da ima. Samo što kad si mlad, nemaš toliku želju da gledaš mrtvo kamenje ili kamenjar Stare planine (osim ako si u dušli planinar, što je skroz ok) koliko imaš želju da vidiš udaljene delove sveta ili makar druge delove kontinenta. Takođe, mladi ljudi vole da idu tamo gde ima i drugih ljudi. Pa makar to bio i (danas precenjeni) Zlatibor. Ili čak Vrnjačka banja. Ali dakle nešto gde ima (i) aktivnosti, gde nije samo pasivno obilaženje statičnog mesta. A mladost i srednje godine i jesu pravo vreme da se vidi svet, jer tada čovek uči, oblikuje se, menja se, stiče svest o mnogim stvarima... Inače da živim kao zatucani Balkanac 70 godina misleći da su Sloba/Vučić najjači vladari ikada i Srbija nebeska zemlja, pa da tek sa 72. godine posle obilaska Evrope shvatim da postoje i drugi načini da se živi i uredi društvo... od toga nema vajde, to mi ništa ne znači.

Čovek treba da vidi što više od sveta dok je što mlađi. Posle mu ionako sistem i mašinerija (kuća pos'o, pos'o kuća) neće dati. Bar ne do penzije. A posle j'š to. Nisam Amer pa da obilazim svet sa hodalicom, defibrilatorom i koferom lekova, u želji da sa 80 godina nadokandim ono što sam propuštao pre toga. Niti ću imati para za to.
Zašto nam je bolje da dignemo kredit koji ćemo otplaćivati godinu dana da bi se slikali na plaži umesto negde pored naših reka i jezera barem jednom godišnje?
Ne znam nikog ko to radi, i stoga me ni ne zanima da pričam o tim ljudima. To pitaj MC-a. On tvrdi da se to masovno radi. Ja niti potvrđujem, niti opovrgavam. Kažem samo da ne znam nikoga ko to radi i da uopšte neću ni da ulazim u tu temu.

Kao što sam mu rekao da ne znam apsolutno nikog ko ''Provodi dane po Beogradskim kafićima dajući dnevno prosečnu srpsku platu na kokain''. Što ne znači da ih nema. Ali znači da ih nema toliko koliko on projektuje.
Ne znam šta da ti kažem. Skoro sam imao jedan razgovor za posao u bgu. Niko nije hteo da radi za platu ispod 100k iako sam posao ne vredi više od 50k.
50.000 je 10.000 više od bednog državom propisanog minimalca. To je ništa.
Činjenica je da se kuka na narod koji ne može da preživi, a da mi ništa nismo uradili da tom delu naroda pomognemo. Štaviše samo mu odmažemo, ali je bitno da kukamo.
Kako mu odmažem, jel možeš da mi objasniš? Šta sam ja to uradio srpskom poljoprivredniku, ili šta sam mu ja to dužan? Isto mogu da pitam i za večitu raspravu ''šta sam ja kao Beograđanin dužan ljudima iz drugih delova Srbije?'' Dajte da popišemo, napravimo spisak jednom, pa da se raskusuramo kao ljudi i da završimo sa tim zamornim frustrirajućim malograđanskim raspravama jednom za svagda. Naravno, kad budemo radili to, uzeće se u obzir i koliko političmara iz unutrašnjosti je odavno na BG adresi i BG plati, kao i to koji okrug je kako glasao i za koga. Jer ako jednozublje u Brusu glasa za Butku pa ostane bez love jer ovaj sve usisa za sebe, to nije moja krivica, nego njihova. A Srbija je prepuna takvih Balkan Redneck/ Balkan Alabama mesta.
 
Poslednja izmena:
P.S.
Niko nije hteo da radi za platu ispod 100k iako sam posao ne vredi više od 50k.
50.000 je 10.000 više od bednog državom propisanog minimalca. To je ništa.
U Nemačkoj sindikati upravo drže državu za yaya i zahtevaju povišice od 650 evra. O čemu onda dalje da se priča...

Inače, odmah da kažem - da, naravno da znam da zato u Nemačkoj sve košta mnogo mnogo više, u skladu sa mnogo većim platama. Ali sama ta činjenica, sama ta rečenica u vestima, da dok nama ovde stiže 8. poskupljenje u zadnjih godinu dana (3. poskupljenje struje) i svi ćute i trpe kao robovi, u Nemačkoj uvrću yaya državi i zahtevaju ni manje ni više nego 650 evra... je jedna zaista nadrealna stvar za čuti, pročitati i saznati.

Za to vreme, ovde se Srbi međusobno nadmudruju i natežu dal će plata (državna, privatna, nije bitno, sve plate) da bude 6.500 dinara veća ili manja...
 
Čovek treba da vidi što više od sveta dok je što mlađi.
Slažem se. Samo dok je mlad ima i vremena da obidje Srbiju i sazna gde živi. Nismo toliko veliki da mu trebaju godine za to.

Kažem samo da ne znam nikoga ko to radi i da uopšte neću ni da ulazim u tu temu.
Evo i Ja ti kažem da ih ima.

50.000 je 10.000 više od bednog državom propisanog minimalca. To je ništa.
Pa ako je ništa znači niko neće da radi za manje od 60-70k. Toliko nam dobro ide :) Znači prosečni Beogradski minimalac i jeste 60k+

Kako mu odmažem, jel možeš da mi objasniš? Šta sam ja to uradio srpskom poljoprivredniku, ili šta sam mu ja to dužan? Isto mogu da pitam i za večitu raspravu ''šta sam ja kao Beograđanin dužan ljudima iz drugih delova Srbije?'
Ništa. Ništa nije dužan ni taj malogradjanin tebi. Tako da prozivanje ljudi koji moraju da rade u nepopularnim fabrikama je ništa drugo do lečenje svojih drugih kompleksa. Ako ti nisi dužan da jedeš njegov čist paradajz (fiktivno rečeno) ni on nije dužan da tebi sadi cveće po Srbiji.
 
Za to vreme, ovde se Srbi međusobno nadmudruju i natežu dal će plata (državna, privatna, nije bitno, sve plate) da bude 6.500 dinara veća ili manja...
U nemačkoj je minimalac oko 1600e, povećanje od 650e je nešto preko 26%. Kod nas je taj procenat, sa sadašnjim minimalcem oko 10000din.
 
Obiđe na ekskurzijama i rekreativnim nastavama. Ako su roditelji mudri (i naravno, pri nekim ok parama), može da obiđe i u toku zimovanja. Bar je tako bilo u moje vreme, ne znam kako je sad za zimovanja. Ono što pak znam je da su ekskurzije postale državno blagosiljano tržište za mašćenje pojedinaca. Slično kao i sa udbženicima.
Evo i Ja ti kažem da ih ima.
Pa piši njima. I MCu.
Pa ako je ništa znači niko neće da radi za manje od 60-70k. Toliko nam dobro ide :) Znači prosečni Beogradski minimalac i jeste 60k+
Jeste k***. Ja radim u Beogradskoj firmi a nemam ni 60.000. Toliko o tome.
Ništa. Ništa nije dužan ni taj malogradjanin tebi. Tako da prozivanje ljudi koji moraju da rade u nepopularnim fabrikama je ništa drugo do lečenje svojih drugih kompleksa. Ako ti nisi dužan da jedeš njegov čist paradajz (fiktivno rečeno) ni on nije dužan da tebi sadi cveće po Srbiji.
Nisam mu ja kriv što nije učio škole pa je ostao da radi u fabrici. Doduše nije kao da bi sa diplomom poput mene imao nešto mnogo bolji život, pošto i ja sa mojom fakultetskom diplomom radim polu-fizički posao i živim od plate do plate. Ali makar ne radim u fabrici na proizvodnoj traci, krsteći se Butkinoj fotografiji na zidu i idući posle smene da mu tapšem ispred suda što mi je vatao ćerku. Zato što sam ipak prosuo neki znoj i suze (zapravo dosta suza, a može se reći i zdravlja) da steknem nešto od obrazovanja. I intelekta. A i kičme.

A zatucane Alabamovce po Srbiji prozivam i prozivaću ih zato što danas svi ti Alabamovci, pored biblioteka, imaju i kablovske pakete. Koje sa sobom donose, kako edukativne kanale i programe na televiziji, tako i nešto što se zove internet - najveću bazu podataka i znanja na svetu. Besplatno (mislim na korišćenje interneta i sajtova). Neograničeno. Lako i brzo. I svi oni radije biraju da umesto toga slušaju Pink i Crappy. Ko je za to kriv? Ja? Jel to nije za prozivanje? Nego za šta je? Za pohvalu?

I opet nisam čuo šta je to kome dužan i kad ćemo da dobijemo konačan popis i spisak pa da se raskusuramo više. Ja sam čak i za to da se otcepljuje ko želi. Ako su glasine istinite, Beograd bi bez ostatka zemlje crko za 5 dana. Eto, ako su oni u pravu, nemaju čega da se boje. Svi neka podnesu zahteve za otcepljenje i neka svaki okrug pravi svoju republiku. Bićemo ko Švajcarska (al malo sutra).
U nemačkoj je minimalac oko 1600e, povećanje od 650e je nešto preko 26%. Kod nas je taj procenat, sa sadašnjim minimalcem oko 10000din.
I opet je naučna fantastika u ovom momentu.
 
Jeste kurаc. Ja radim u Beogradskoj firmi a nemam ni 60.000. Toliko o tome.
Zato se i kaže prosečni minimalac. A ako je ništa zašto radiš? Zašto ne odeš na selo da uživaš ko Alabamovac? Bar češ imati čist vazduh i cveće.

Nisam mu ja kriv što nije učio škole pa je ostao da radi u fabrici.
A ako je učio škole pa ipak ostao da čuva dedovinu i napravi nešto od zemlje. Zar je rešenje da svi dodju u Beograd. Pa čekaj, smetaju Vam dodjoši, smetaju Vam motači kablova, smetaju Vam poljoprivrednici... Ko Vam ne smeta? Ostali smo tako bez Kosova, ostaćemo i bez ostatka.

Ja sam čak i za to da se otcepljuje ko želi. Ako su glasine istinite, Beograd bi bez ostatka zemlje crko za 5 dana.
Jadni ti koji misle da bi otcepljenjem samo dobili. Da je tako zašto ne puste Kosovo niz vodu? Zašto ne puste Vojvodinu...? I Ja bih da se to već jednom desi. Mnogi bi pali na zemlju kada bi videli čemu su doprineli. Možda si u pravu. Možda Srbija živi zbog Beograda. Kada ne bude bilo ostatka Srbije možda će Beograd procvetati, a izgleda nismo daleko od toga. Eto ako su oni u pravu ni Beogradjani nemaju čega da se boje. Do tada će morati da trpe prljav vazduh i poneki rudnik ili da se sele.
 
Zato što trenutno nema bolje, i užasno je vreme svuda. A i širom sveta pljušte otkazi u ITu. I tek će da pljušte sa kapitaljarskim uvođenjem AI i naprednih čet botova i asistenata, a uskoro i sa uvođenjem botova za brže programiranje. Svetu se sprema se socio-ekonomska kataklizma kakve ljudi uopšte nisu svesni.
Zašto ne odeš na selo da uživaš ko Alabamovac? Bar češ imati čist vazduh i cveće.
Niti je čist vazduh kako ljudi vole da pričaju, niti je to preseljenje čitavog života tako jednostavno kako ljudi vole da pričaju.
A ako je učio škole pa ipak ostao da čuva dedovinu i napravi nešto od zemlje.
Glasajući za Butke, Palme, Vučiće, Vučeviće, Zukorliće...
Zar je rešenje da svi dodju u Beograd. Pa čekaj, smetaju Vam dodjoši, smetaju Vam motači kablova, smetaju Vam poljoprivrednici... Ko Vam ne smeta? Ostali smo tako bez Kosova, ostaćemo i bez ostatka.
Sam si prvi pomenuo zemljoradnike, zatim radnike u fabrici, sada motače kablova. A sve počelo od izjave da Beograđani nekome duguju nešto. Hajde fokusiraj se pa napiši konkretno šta ko kome duguje, i koliki su iznosi, pa da makar imamo to na papiru za početak, pa jednog dana da možda i počnemo da izmirujemo račune i rešavamo dugove i sporove.
I Ja bih da se to već jednom desi. Mnogi bi pali na zemlju kada bi videli čemu su doprineli. Možda si u pravu. Možda Srbija živi zbog Beograda.
Tako je, ja i Beograd smo krivi što je Tito Šiptarima i Vojvođanima dao AP, a isto tako smo krivi i što su Kosovari masovno rasprodavali zemljište Šiptarima. Ne samo 90ih nego i pre, kad ja nisam bio ni rođen. I zato sam ja sada nasledio taj dug, čim sam se rodio ja sam postao dužan nekom Kosovaru nešto, kao što sam postao dužan MMFu ili Svetskoj banci jer je moja zemlja zadužena. Iako ja sa tim dugom i sa tim odlukama nemam ama baš ništa. To je ta logika ''kriv i dužan samim rođenjem''.

A dobro je kad vi iz drugih dela Srbije (mimo Beograda) niste ništa dužni Kosovarima. Ili Srbiji. Samo su Beograđani uvek krivi i dužni nekome nešto.
 
Svi su krivi, ne samo Beogradjani, samo što Beogradjani vole da sebe stavljaju iznad svih pa kažu da su samo oni krivi ;)

Glasajući za Butke, Palme, Vučiće, Vučeviće, Zukorliće...
Kako ne znaš ko podiže kredit za more, tako ne znaš ni ko za koga glasa. Kontradiktuješ sam sebi. Ljudi uvek idu za hlebom. A ni Beogradjani se nisu proslavili na izborima.

Sam si prvi pomenuo zemljoradnike, zatim radnike u fabrici, sada motače kablova. A sve počelo od izjave da Beograđani nekome duguju nešto. Hajde fokusiraj se pa napiši konkretno šta ko kome duguje, i koliki su iznosi, pa da makar imamo to na papiru za početak, pa jednog dana da možda i počnemo da izmirujemo račune i rešavamo dugove i sporove.
Ne čitaš već sam projektuješ neke svoje misli na druge iz nekih ličnih frustracija. Niti sam izjavio da Beogradjani duguju nekome nešto niti pričam to što pišeš. Sve je počelo od izjave da su svi ljudi govna koji pokušavaju da sačuvaju svoju egzistenciju, jer po izjavama rasnih Beogradjana ljudski bi bilo da umru, nego da im zagadjuju vazduh.
 
Možeš do Crne Gore, rupčage. Sve dalje od toga je napor. I finansijski i fizički.
Zasto je Crna Gora rupcaga? Koliko ima ljudi iz Svajcarske, Luksemburga, Njemacke, Austrije pa dolaze, a sa svojim platama mogu da idu na Baleare, Azurnu obalu, Grcku, ma gde god da hoce. I veruj, sve vise stranaca kupuje dole.
Kad budem imao 60 ili 65 godina, tacno cu da se preselim dole. Cistiji vazduh, mir, odsustvo nervoze... u BG su svi nekako pod stresom. I pritom vazduh cesto zagadjen.
Nije mi bas milo kad se pljuje po Crnoj Gori. Sto ne pljujes po Albaniji ili Hrvatskoj?
 
Opet pišeš iste nebuloze, samo nikako da napišeš ko to kome i šta duguje. Samo kukate nešto a ni sami ne znate šta hoćete. Zato ovi i njima slični i jašu već 200 godina.
Kako ne znaš ko podiže kredit za more, tako ne znaš ni ko za koga glasa.
Znam, ima i na netu i po arhivama i po novinama.
Sve je počelo od izjave da su svi ljudi govna koji pokušavaju da sačuvaju svoju egzistenciju, jer po izjavama rasnih Beogradjana ljudski bi bilo da umru, nego da im zagadjuju vazduh.
''svi ljudi govna''
''po izjavama Beograđana''

''SVI LJUDI''

Ne znam ko sada sam sebe kontradiktuje...

A počeo je problem mnogo pre toga. Još onda kada ljudi po netu daju sebi za pravo da pišu kolike su nečije plate jer su im RZS, Sliniša Mali i neki balavci Marije Antoanete sa foruma rekle da je Beogradski minimalac 60.000 a prosek 150.000...
 
Zasto je Crna Gora rupcaga?
Većinski grozni ljudi, grozno more, grozna obala, grozni putevi i favela urbanizam. A cene kao Monako.
Sto ne pljujes po Albaniji ili Hrvatskoj?
U prvoj nisam bio, u drugoj sam bio samo u Dubrovniku u kratkom obilasku. I to baš iz CG, kolima. I naravno, prolazio sam kroz HR više puta u tranzitu autoputem. Sticajem okolnosti, do danas nisam bio ni na jednoj Hrvatskoj plaži.
 
Poslednja izmena:
Opet pišeš iste nebuloze, samo nikako da napišeš ko to kome i šta duguje. Samo kukate nešto a ni sami ne znate šta hoćete. Zato ovi i njima slični i jašu već 200 godina.
Opet projektuješ svoje frustracije. Ko je rekao da neko nekome nešto duguje? To što ti misliš da tebi država nešto duguje jbg piši državi. Samo kukaš, a ni sam ne znaš šta hoćeš. Ajde smisli lepo pa napiši odgovor ili pitanje, ali pre toga pročitaj napisano i razumi.

Znam, ima i na netu i po arhivama i po novinama.
Aha, znači i na tarabi piše i neko veruje u to :) Tako se to radi Beogradski. Eto, nikada nisi bio u delovima Srbije koji ti smetaju ali zato bolje od njih znaš za koga glasaju i kako žive. Skroz nije kontradiktorno.

''svi ljudi govna''
''po izjavama Beograđana''

''SVI LJUDI''
Gde vidiš kontradiktornost? Sem projektovanja ličnog mišljenja ja ne vidim kontradiktornost.

rekle da je Beogradski minimalac 60.000 a prosek 150.000...
Kažu i da Srbija živi zbog Beograda. Verovatno su u pravu tako da jbg ako radiš za manje više se trudi pa ćeš više da zaradiš.
 
Ko je rekao da neko nekome nešto duguje?
Ti.
To što ti misliš da tebi država nešto duguje jbg piši državi.
Pisao.
Samo kukaš, a ni sam ne znaš šta hoćeš. Ajde smisli lepo pa napiši odgovor ili pitanje, ali pre toga pročitaj napisano i razumi.
To i ja tebi govorim već par postova unazad.
Aha, znači i na tarabi piše i neko veruje u to :) Tako se to radi Beogradski. Eto, nikada nisi bio u delovima Srbije koji ti smetaju ali zato bolje od njih znaš za koga glasaju i kako žive. Skroz nije kontradiktorno.
Šta, SNS nije dobio izbore? Vučić nije predsednik? Ljudi ga/ih nisu izabrali?
Kažu i da Srbija živi zbog Beograda. Verovatno su u pravu tako da jbg ako radiš za manje više se trudi pa ćeš više da zaradiš.
Da, jer svi znamo da svet i današnja ekonomija tako funkcionišu. :ROFLMAO:
 
Navedi gde.

Bravo.

To i ja tebi govorim već par postova unazad.
Teško mogu dati odgovor ako postavljaš nerazumna pitanja. Teško možeš postaviti pitanje ako ne razumeš šta je napisano.

Šta, SNS nije dobio izbore? Vučić nije predsednik? Ljudi ga/ih nisu izabrali?
Šta, SNS nije pobedio u Beogradu? Svake izbore i referendume SNS gubi u Beogradu?

Da, jer svi znamo da svet i današnja ekonomija tako funkcionišu.
Nepravda pa to ti je.

Odoh da spavam (neko mora da radi i zaradi) pa se kuckamo sutra :)
 
Nije Pan Erotiku, veruj mi 🤣

Prvo jesam i Pan erotiku 😋 kao da ja ne gledam strejt pornografiju... drugo u to vreme nije bilo puno izbora, časopisi su se pažljivo čuvali i delili među drugarima pa je to sve imalo neku svoju draž 😁 i treće centarfor je već sve saznao što ga je zanimalo 😊 momak je vrlo ljubopitljiv i radoznale prirode, tako da već sad zna više o meni od tebe koji si tu godinama ☺😋🤫
 
Odoh da spavam (neko mora da radi i zaradi) pa se kuckamo sutra :)
Baš me briga da dalje diskutujem sa nekim ko je u stanju da napiše ovakvu svinjariju, gde implicira da je on jedini koji ovde nešto radi a ja kao ladim yaya. A sve to nakon što sam mu malopre pisao da isto tako i ja radim, i to za bedu od plate.

Putuj igumane i laku noć. Pa se vidimo nekad negde na nekoj drugoj temi. Možda.
 
Prvo jesam i Pan erotiku 😋 kao da ja ne gledam strejt pornografiju... drugo u to vreme nije bilo puno izbora, časopisi su se pažljivo čuvali i delili među drugarima pa je to sve imalo neku svoju draž 😁 i treće centarfor je već sve saznao što ga je zanimalo 😊 momak je vrlo ljubopitljiv i radoznale prirode, tako da već sad zna više o meni od tebe koji si tu godinama ☺😋🤫
Pa ok, od tebe i treba da sazna.
 
Je*e mu se i može mu se... Živimo u takvom društvu... Sve više počinjem kao MC da verujem da smo takvi i da to želimo, kao neki fetiš... Suviše smo zaglibili kao društvo, nema tu budućnosti... Prosto nema više mehanizama, samo besciljno ređamo nove i nove vesti o bahaćenju, lopovluku, na koje se niko ne potresa a još manje se procesuira...
U pravu je MC, da ljudima smeta ovakvo stanje, nasli bi odavno nacin da se pobune protiv istog.
 
Imam utisak da smo suviše fokusirani na ,,nadzemne,, stavke društva o kojima ovde dolazi do zučnih rasprava .
Ono što ja vidim to je kod nas , nastanak surovog matrijahata koj menja sve naglavacke.
Verovatno zvuči suludu al eto od drveta ne vidi se šuma.
Primere i dokaze necu iznositi jer svako ko obrati pažnju to može videti, te novi politički, екоnomski i dr poredak je minoran u odnosu na matrijahat koj ce bez brojnim ljudima bitno promeniti (debelo zagorčati) život.
Da je crno , crno je.
Ko ima uši i oči, ovo ce shatiti , ko nema i nece.
Od mene dosta, i jedno slovo više, suvišno je.
 
Prvo jesam i Pan erotiku 😋 kao da ja ne gledam strejt pornografiju... drugo u to vreme nije bilo puno izbora, časopisi su se pažljivo čuvali i delili među drugarima pa je to sve imalo neku svoju draž 😁 i treće centarfor je već sve saznao što ga je zanimalo 😊 momak je vrlo ljubopitljiv i radoznale prirode, tako da već sad zna više o meni od tebe koji si tu godinama ☺😋🤫
Ja se secam recimo 1990. godine, kada je moj brat od strica bio u Sapcu na odsluženju vojnog roka (inače je iz Splita), moj pokojni otac i ja smo ga posetili, a ćale mu dao odličan poklon tada, jedno 30 komada Erotika raznih brojeva (dobijao za džabe, tatina drugarica radila u štampariji Zagrebačkog vjesnika), kako sam ja tada 5 godina živeo u Zagrebu, te novine su bile ultra popularne, kao i Vrući Kaj, za Srbiju baš i ne znam... i svake od njih su imale neki slogan (npr. "Sexpress se čita jednom rukom") :)
U kasarni se to sve ljubomorno čuvalo, nisu bile fotografije previše bitne, nit duplerice, već tekstovi, onako nadahnuto i kreativno pisani
 
Većinski grozni ljudi, grozno more, grozna obala, grozni putevi i favela urbanizam. A cene kao Monako.

U prvoj nisam bio, u drugoj sam bio samo u Dubrovniku u kratkom obilasku. I to baš iz CG, kolima. I naravno, prolazio sam kroz HR više puta u tranzitu autoputem. Sticajem okolnosti, do danas nisam bio ni na jednoj Hrvatskoj plaži.
Samo da znaš, nekako mi zvučiš ozlojeđeno. Šta fali moru? More je isto kao i u Dalmaciji. Ili Albaniji.
U Grčkoj baš i nije, pošto je salinitet mnogo veći u ovom našem predelu. I kao takvo, zdravije je, postoji veći interes nego mnogima za Grčku, koja ima baš niske cene.
Ovo za Monako je čisto preterivanje, nije to balkanski monte karlo, sve se može naći shodno svom džepu, za snalažljive.

Jedini problem je infrastruktura, ali i to će se rešiti.
Kada se završi autoput u celosti, očekuje se i više Mađara, Poljaka i Rumuna, pa će se deo gostiju otkinuti od Dalmacije i preći u CG koja ima normalnije i prihvatljive cene.
Kako su Dalmoši većinu svojih gostiju iz Bosne oterali pre neku godinu svojim paprenim cenama, oni se prelivaju na Crnu Goru, i to ne isključivo za Ulcinj, već su se rasporedili po mnogim mestima, što Crnogorcima ide direktno u korist, i puni budžet, smanjuje se zavisnost od Srbije.
I mnogo se ulaže na lokalnom nivou, daleko je CG od rupčage. Crnogorci jesu malo teški, a ni Dalmatinci nisu ništa bolji, što ih opet ne sprečava da masno zarađuju pa svake treće-četvrte godine kupe pokoju garsonjeru u Zagrebu.
 
Vrh