Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Каква вест, колико контрадикторности... Прво касни мост, па не касни мост него приступи које треба да раде наши. Онда ипак, кинези траже одлагање, али на крају ипак неће бити утицаја на одлагање завшетка.. :bash:

Ako je cela vest zbog senzacionalnog naslova, mogla je i ovako da glasi, da se ne zamaramo tumečenjem:
"Kineski most" kasni više od šest meseci?
M. L. JANKOVIĆ | 10. septembar 2013. 21:47 | Komentara: 0

U toku pregovori o produženju roka za završetak saobraćajnice preko vode Zemun - Borča.


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent sed lorem et augue consequat tristique nec eu neque. Curabitur congue ligula elit, vel vulputate ante vulputate non. In ac lectus ac diam fringilla ullamcorper. Vivamus ornare metus in nisi ultricies rutrum. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Ut blandit, ipsum ac ultricies ultricies, est arcu consequat diam, sit amet elementum quam neque in odio. Etiam libero dui, scelerisque eget semper ac, viverra sit amet elit. Duis lobortis libero rhoncus neque lacinia, sed iaculis justo ultricies. Sed dui elit, tempus et mattis et, viverra eu risus. In et ligula leo. Nullam ornare lacus sed tincidunt luctus. Phasellus gravida molestie tellus nec porttitor. Aliquam erat volutpat. Suspendisse eleifend aliquam consequat. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

Duis scelerisque feugiat nisi eget convallis. Integer mauris lacus, consectetur sed lorem ut, rutrum dapibus turpis. Fusce elit quam, sagittis sit amet turpis quis, dapibus lacinia felis. Donec ac justo leo. Praesent eu nisl eget risus molestie commodo. Curabitur imperdiet gravida tincidunt. Quisque commodo eleifend rhoncus. Aenean a aliquet quam. Integer arcu nisl, posuere ac velit et, sagittis lobortis mi. Cras nisl tellus, volutpat a mattis et, aliquam sit amet velit. Nulla facilisi.
Кладим се да би опет било брдо паметних коментара на вест :mrgreen:
 
А колико ли је година каснио Мост на Ади? Сећам се да је Богдановић најављивао крај градње 2009. године.

Елем,нема тог кашњења које не може да покрије нови кредит за убрзавање радова. :roll: :wink:
 
Ovo mi liči kao fora da Đ dobije neki poenčić kada se most ipak završi sl godine. A ekspropriacija kod nas uvek kasni i uvek je problem... Setimo se onog groblja kod Kolubare, onda Auto put od KG do AP BG-NIŠ,...
 
Glup i tendeciozan naslov u "Novostima" :x U tekstu lepo piše da će most biti gotov do kraja 2014, a da će kašnjenja biti samo na delu od Zrenjaninca do Pančevačkog puta.

@Gorštak89

Nema ovde nikakve fore za skupljane poenčića za Đilasa. Prvo, jer po svemu sudeći u 2014. više neće biti gradonačelnik. Drugo, jer su "Novosti" poslednji medij koji bi mogao da služi za njegovu promociju (mislim da bi čak realnije bilo da progura tekst u "Kurir" nego kod Dmitrovića :D).
 
Ево још слика са самог градилишта од недеље. Био сам пре тога и на најбољем месту за сликње ("Говеђи брод") али тамо ставише на оној шљункари знак "забрањен приступ" и пустише нека три као ротвајлера, па сам само тужно морао да одустанем.. Нажалост нигде у близини Цезара Милана да помогне... :mrgreen: Хтедох да потражим и ону ливадицу на коју је указао Борчанац да има добар поглед, али сам се сморио због претходног неуспеха.. :kafa:
Дакле:

h36c.jpg


7y97.jpg


a3y1.jpg


Ради се и недељом поподне:

e6ag.jpg


Завршава се и последњи стуб у води (стуб бр. 3):

aawc.jpg


И чисто да се осети размера:

kn87.jpg


6ydk.jpg


На левој обали, на насипу, поставља се скела за израду почетних распона друге коловозне конструкције (смер ка Земуну):

e6tp.jpg


Посла на све стране:

tx1p.jpg


jcgd.jpg


oi2b.jpg


Чежњиви погледи упрти ка истоку, али далеко је Кина... :)

591y.jpg
 
1.jpg


Овде је тај видиковац.
Још напред Батајничким, па поред хала, па између барака... када дођете као да сте у нечијем дворишту.
Поглед је невероватан, а пси у околини везани...опрез код литице. За разлику од самог градилишта ово није ограђено.
 
Хвала Борчанац, био сам ту на крају уличице али нисам уочио тај завршни цик-цак маневар.. :p Ја сам мислио да је у питању наредна улица и она велика зелена пољана са леве стране али ме мрзело да идем тамо.. :( У сваком случају ето прилике за Земунце да нас бар једном месечно обрадују.. :grand:
 
Велики Врачар, наравно плусићћћ. И ово место са ког си сликао, ткз. "Земунска тераса" је исто јако добро место, одавде се виде детаљи прилично добро. Са овог места смо и Декац и ја направили лепе фоторепортаже, обе су на 116 страни.
 
Горњу слику поставио Пипистрел на Скајскреперу. Гизмо надам се да си његов другар који је и усликао ово. ;)
 
Pogresio sam jer nisam odmah naglasio da fotka nije moja, vec poznanika koji leti motornim zmajevima.
 
@ Гага - слажем се да је "Земунска тераса" добро место да се осмотри само градилиште моста, али да би се уочио напредак у изградњи мора се ипак имати поглед са стране. А то је нажалост због невероватног простирања приватног поседа у Земуну, до саме ивице висоравни ка Дунаву, јако тешко остварити...
Био сам у суботу пре подне поново код "Широке стазе" да ухватим боље светло, кад оно наоблачи се и ја се сморио, али ево ипак неких снимака за оне које занима напредак после недељу дана:

5wiv.jpg


syuz.jpg


oojq.jpg


Највише ме је занимало где ће преместити покретну скелу, односно дали ће другу конструкцију радити од стуба 6 ка Борчи или ће и њу започети са леве обале, али тек су тада изгледа почели демонтажу:

rz41.jpg


На сликама се види да ће мост имати и горњу страну лучног облика, односно да ће највиша тачка бити на средини главног распона и да ће имати пад и ка Борчи али и ка Земуну. Ево поглед са стране (слику бих назвао "Срешћемо се код Кнауфа" :p :

0c8c.jpg


а још јасније са самог градилишта:

6k9j.jpg


Таквим обликом добија се и чвршћа конструкција и природно одвођење воде са коловоза на обе стране а и за који метар виши пролаз..
Ево једне слике од прошле недеље на којој се може оценити висина пролаза за бродове. Управо је поред самог стуба пролазила једна самохотка:

u7im.jpg


Рекао бих да ће ово бити један сасвим солидан мост... :kk:
 
На самом градилишту не много тога новог, а први пут не видех ни једног радника

phji.jpg


постављају се носачи за скелу за изградњу прва два распона на десној обали, а интересантно је како се ослањају на бетон наглавне греде стуба бр.2:

0va1.jpg


ту је и вибрациони чекић којим се "убеђују" талпе и цеви да утрче у дно Дунава:

9mhg.jpg


на стубу бр.1 постављена су и лежишта за две конструкције чија изградња предстоји:

dfpn.jpg


Иначе Кинези које сам прошли пут усликао како гледају на исток имали су леп поглед:

xc9b.jpg


Кина је тамо негде иза брда, далеко на истоку, а негде на средини слике код силоса требао је бити онај Либескиндов град на води:

04zo.jpg


А поглед са моста изгледаће некако овако:

8nvm.jpg


Што се тиче приступа из Земуна највећи део терена је рашчишћен

9jhb.jpg


fbev.jpg


а како ми се чини мораће и на овој другој страни код Пежо салона, рекао бих да је мало тесно...

uxu2.jpg
 
Verovatno ce krenuti da rade drugu kolovoznu traku od obale posto su poceli da montiraju skele na krajnjim stubovima.
 
Veliki Vracar":2xyif2pz je napisao(la):
На самом градилишту не много тога новог, а први пут не видех ни једног радника
Ценим да ово успоравање радова има неке везе са преговорима око других инфраструктурних пројеката по Србији које би радили Кинези.
Veliki Vracar":2xyif2pz je napisao(la):
Иначе Кинези које сам прошли пут усликао како гледају на исток имали су леп поглед:

http://img855.imageshack.us/img855/6521/xc9b.jpg
Да,заиста леп поглед на доминантни димњак. Срећа па смо у корену сасекли сваку могућност да изгубимо овакву визуру.

ПС: Браво за слике! :vops:
 
Delija":1egthdvz je napisao(la):
Veliki Vracar":1egthdvz je napisao(la):
На самом градилишту не много тога новог, а први пут не видех ни једног радника
Ценим да ово успоравање радова има неке везе са преговорима око других инфраструктурних пројеката по Србији које би радили Кинези.
Veliki Vracar":1egthdvz je napisao(la):
Иначе Кинези које сам прошли пут усликао како гледају на исток имали су леп поглед:
Да,заиста леп поглед на доминантни димњак. Срећа па смо у корену сасекли сваку могућност да изгубимо овакву визуру.

ПС: Браво за слике! :vops:

nacionalni praznik je u kini do 21. septembra, verovatno zato nikog nema
 
p6210062-400.jpg


Да начичкамо овакве визуре уз реку, били би јединствени. Овај је дупло виши па тим и погоднији за код нас цењен поглед.

Велики + великом Врачару
 
Јашта. Наше а сад је туђа нечија визура...кад нисмо знали да ценимо то што имамо :roll:
 
Борчанац":28cb9aq5 je napisao(la):
Јашта. Наше а сад је туђа нечија визура...кад нисмо знали да ценимо то што имамо :roll:
Cenili smo mi ali cenili su i drugi koji su malo jači od nas....
Ipak su ti industriski objekti nužno zlo. Jedino sto ne valja je sto nisu spakovani samo u odredjenim zonama već ih grade kome gde padne na pamet !
 
Борчанац":3w25w47y je napisao(la):
p6210062-400.jpg


Да начичкамо овакве визуре уз реку, били би јединствени. Овај је дупло виши па тим и погоднији за код нас цењен поглед.

Велики + великом Врачару

Slučajnost ili ne, jutros mi se ova fotografija urezala u memoriju, a večeras sam nabasao na ovu

jzer.jpg


Izvinjavam se za off.
 
tzoran":t5uukgwu je napisao(la):
...
Ipak su ti industriski objekti nužno zlo. Jedino sto ne valja je sto nisu spakovani samo u odredjenim zonama već ih grade kome gde padne na pamet !

http://www.beoelektrane.rs/?p=120

Топлана „Дунав“ је пуштена у рад грејне сезоне 1987/88. године, а топлификација централног градског језгра започета је истовремено са њеном градњом. У првој фази изградње Топлане „Дунав“ уграђена су два котла снаге од 58 МW, док су касније пуштена у рад још два котла снаге 116 МW, чиме је укупна снага овог топлотног извора повећана на 346 МW. Поред вреловодних котлова за сопствене потребе и испоруку потрошне топле воде уграђена су и два парна котла капацитета 10 t/h паре сваки. Као погонско гориво користи природни гас, док је мазут алтернативно гориво. Висина изграђеног димњака је 140 метара.

Možda nekome ružno iz daljine, ali lepo je kad zimi greje, zar ne? :)
 
@veliki vracar, odmah sam ti ukrao fotku sa labudovima :) super je, samo lose ovde kropuje pa je ne vidim celu, ali kada je snimim onda je ok, HVALA!
 
Није случајност Рељо, телепатска порука у вези са једном темом, којом нећеш да се замараш... :) :grand:
 
Vrh