Šta je novo?

Seča 500 stabala - drvored u Bulevaru Revolucije

Trebali smo da se penjemo na drvece, jer u tom slucaju panduri ne mogu nista, a ne da dodje jedna marica a protivnici kud koji....
Sve je ovo na forumu lepo, ali nekorisno. Teske reci i optuzbe koje ovde pljuste, kao i plakati nista ne znace, i nemaju uticaj na siru populaciju. Trebalo je da se ovi plakati odstempaju i lepe po Gradskoj skupstini, upravnoj zgradi zelenila, i tako dalje.....
 
Greska je napravljena sto nisu bolje animirani stanari samih zgrada u bulevaru jer retko ce ko doci sa nbg .Sad je bitno nedati im da posade nesto drugo osim platana starih od 15 pa navise godina jer ako im to prodje onda ode i 27 mart i taj potez .Takodje se treba raspitati u inostranstvu o cjeni sadnica platana ko ih ima i koliko zadovoljavaju li nase potrebe.Jer kad bi uspjeli na neki nacin obezbjediti nove sadnice platana nebi imali izgovor da ih neposade :kafa:
 
Za 27 mart i Cara Dusana treba da se vec povede kampanja, jer su ovo sa Bulevarom zbrzali, da ljudi ne mogu da se presaberu.
Ove plakate stampati i vec lepiti po zgradama i platanima u svim ulicama u kojima je ta vrsta vec odavno zasadjena.
Pojedine ulice su tek skoro strucno ‚‚orezivali‚‚ da bi za koju godinu i njih mogli da preprodaju strugarama za grdne pare.

Ja sam za to da oformimo neku aktivnu grupu sa odredjenim clanstvom za troskove stampanja plakata.
 
louderick":96j25cqe je napisao(la):
Interesantno kako smo postali sebicni.... Koliko frke i (ne)opravdane buke oko platana- moj stav u vezi toga je neodredjen- tuzno je videti secu i panjeve - ali tako dolaze nove stvari, stare nestaju i ruse se- mozda ce novi drvored biti bolji i lepsi a mozda je sve ovo prevara vlasti i ona nece biti sposobna da izvede do kraja mozda dobru ideju o novom drvoredu. Kako bilo- dajem svima, i jednoj i drugoj strani 50% sansi, gledajuci iz mog ugla. Vise me brine nesto drugo: metafora platana mogla je da se usporedi i sa odsecanjem Kosova od Srbije ali, na moju zalost, nije bilo toliko patnje, revolta i protesta javnih licnosti kad se desilo to.... Nije se tresao krug dvojke.... Interesantno kako smo postali sebicni.... Nedostatak hladovine i ogoljavanje pejzaza (bar privremeno) vise pogadja nego ogoljavanje drzave, tradicije, teritorije, ekonomije i cega vec ne.... Sveli su nas na gole zivotinje koje gledaju samo svoj car ne shvatajuci da i ono sto se desava daleko (tamo na nekom Kosovu) je isto sto je bilo tamo daleko u onom Kninu- i sto bi rekli- da je odbranjen Knin ne bi bio gadjan Beograd, bila bi odbranjena Pristina... Sve ima svoju posledicu, ali nas kratak pogled i pamet to prenebregava... Ne bih vise politizovao, samo je tuzno to sveopste stanje naseg drustva....
E vala ako si se uclanio da bi ovo rekao, bolje da se i nisi uclanjivao. Nije ovo decija igrovnica pa da nagadjamo da li su sanse fifti-fifti da posade nesto bolje ili ne. Mogli su, kao sto se to radi u ozbiljnim gradovima, da danas rezervisu u rasadniku stabla koja bi posaldili za 3, 5, 7 ili kao u Parizu za 15-20 godina. Nije problem da se menja staro i sadi lepse, problem je sto se laziraju argumenti za secu starog, a novo i bolje nije obezbedjeno. To je kao kada bi neko spalio svu svoju odecu sa planom da posle nekoliko dana ili meseci kupi novu.

A sto se tice poredjenja sa Kosovom, Srbi su izgubili Kosovo kada su sa njega demografski istisnuti i isto tako mi smo danas izgubili Bulevar kada su Beogradjane u Beogradu istisnuli kojekakvi pajseri. Svako treba da se prvo brine za svoju porodicu, pa komsije i okolinu, pa grad u kmoe zivi, a tek posle za naciju i drzavu. Siguran sam da bi platani i dalje bili na Bulevaru da je drzava Srbija ulozila makar i milioniti deo onoga sto ulaze u borbu za Kosovo.
 
direktor":1wy2lwhg je napisao(la):
Greska je napravljena sto nisu bolje animirani stanari samih zgrada u bulevaru jer retko ce ko doci sa nbg .Sad je bitno nedati im da posade nesto drugo osim platana starih od 15 pa navise godina jer ako im to prodje onda ode i 27 mart i taj potez .Takodje se treba raspitati u inostranstvu o cjeni sadnica platana ko ih ima i koliko zadovoljavaju li nase potrebe.Jer kad bi uspjeli na neki nacin obezbjediti nove sadnice platana nebi imali izgovor da ih neposade :kafa:
Да ли је то неки репрезентативан "узорак", не знам, али, ствар што се тиче моје зграде (и предње) у Булевару изгледала је крајње поразно. Данима сам покушавала да за ово заинтересујем комшије, молила их да потпишу петицију, да изиђу на улицу, за протесте, и у дане сече, али, дословно није ме послушао - нико. А ишла сам готово дословце од врата до врата, 18+14 станова. Сви, с неким изговорима, те "не вреди", те "баш ме брига, те "имам важнија посла"...

Нема овде свести, ни грађанске, ни националне, а еколошке понајмање.
 
Evo bar lepih vesti,skupio je nas drveni advokat oko 1500 potpisa,sutra ciljamo na 2000-2500,platan broj 0198 stoji kao oaza u pustinji bulevara,jedini platan koji mu za sada pravi drustvo je jedan preko puta djerma ali ce on sutra siugrno biti dokrajcen jer je nacet.Svest ljudi se menja i ne verujem da ce slicne svinjarije proci ali ova nazalost jeste.Nadam se da ce makar ovaj platan ostatai kao spomenik starog bulevara,njegovih drugova platana a i ovog nezapamcenog zlocina u istoriji beograda.

Svaka slicnost je u ocima citaoca: "Adolfu Hitleru u prestonici našla se na putu aleja stoletnih lipa, po kojima se i zvao jedan od tada najdužih i najlepših bulevara na svetu (Pod lipama). Bila mu je potrebna određena širina i čistina da bi njegove trupe marširale na grandioznim vojnim paradama. Drvored je bio formiran još u XVII veku. Obnovljen je, naravno, i to 50-ih godina XX veka, ali i dandanas to su prilično tanušna, neugledna stabla za takvu reputaciju. Drvetu je potrebno jako dugo vreme da dostigne puni rast za jednu pravu gradsku aleju. Tako je to kada je jedan grad u rukama diktatora."
 
Archangel":37g8mu3z je napisao(la):
bio sam danas u bulevaru, od početka do 180 broja pa nazad. Nisam slikao samo sam gledao...
I kakvi su utisci?Si video vladu kod forma ideale? :)
 
video sam oko ona dva drveta, i drvenog advokata, ne znam kako izgleda taj.
Ništa, samo sam se smorio.

Ćelavim bulevarom duva promaja
 
Vlada je drveni advokat ;)

Ćelavim bulevarom duva promaja.

Dobro receno,drveni advokat ce i sutra biti na svom mestu do 20h ako ne iseku drvo pre toga pa pozivam ljude da dodju i potpisu peticiju,mozda i spasimo ovo drvo.

Evo slika prvog dana blickriga 26tog februara kada su nam sekli platane dok smo bili pored njih

2ptrp8p.jpg


2j107y1.jpg


95u2o2.jpg


dnnhhd.jpg


Arhitekta Branislav Jovin o liku i delu Dragana Djilasa

http://www.facebook.com/topic.php?uid=287356195519&topic=12835
 
Imao sam priliku da budem jedan dan u Shkodër u Albaniji. Imam neke fotografije. Bulevar me danas najvise podseca bas na Shkodër.
Tada sam se smejao, danas placem.

Ovako bi mogli da sredimo depo 2, depo 1 je vec u tom fazonu.

Interesantno tamo jos nikome nije palo napamet da posece svo drvece, ali nikada nije kasno.






 
„Drveni advokat“ iz Jerkovića
M. Bulatović - 03.03.2010. - 03:36
Ovo je moja inicijativa...
Vladimir Živanović (25) preko noći je postao omiljen među stanovnicima Bulevara kralja Aleksandra, jer već tri dana na uglu sa Jagićevom čuva jedan platan od seče. Vladimir, koji je inače iz naselja Braća Jerković, zaslužan je što službe zadužene za seču platan 198, za sada, zaobilaze. Usput, sakuplja i potpise za peticiju da se „njegovom“ platanu omogući lečenje.

313nf61.jpg


LEČENJE - Svestan sam da su minimalne šanse da preživi platan koji u eleboratu ima broj 198, jer je, po seči drugih, očigledno da će oni koji su ovo odlučili ići do kraja. Ovo je moja inicijativa, iza mene niko ne stoji, osim platana. Iako nisam sa Bulevara, ne mogu ništa da ne pokušam, jer duša me boli kad vidim kako platani nestaju. Gest, realno vrlo sitan, poput očuvanja devedesetogodišnjeg platana na ćošku ulice, ljudima bi popravio raspoloženje, a i podigao rejting onima koji to omoguće - kaže za „24 sata“ Vladimir, koji je sebi dao zvanje „drvenog advokata“.
Za tri dana Vladimir je sakupio oko 900 potpisa. Kaže, peticiju će poslati i gradskim vlastima i predsedniku Srbije.
- I Borisu Tadiću ću da pošaljem peticiju, a i patrijarhu ako treba. U elaboratu o platanima za ovaj je rečeno da može da se izleči. To ne kažem ja, već stručnjaci. Ako treba, ja ću da platim lečenje, jer kažu da jedan tretman košta 250 dinara - kaže Vladimir.
Podršku mu pružaju građani koji mu donose vodu, hranu („dobiću šećernu bolest koliko slatkiša dobijam“), popričaju s njim, potpišu peticiju... Kaže da ne zna šta će biti kada službe gradskog Zelenila dođu da poseku platan.
- Ne razmišljam o tome šta će biti. Ekipe Gradskog zelenila zaobišle su ovaj platan, nemam problema s njima, a ni s policijom, niti sa predstavnicima Grada. Zahvalan sam im na tom znaku pažnje - kaže Vladimir.
 
Dragan Đilas, gospodar Grada
Kratak fitilj zločinca s testerom
Piše: Arh. Branislav Jovin
Veličina slova:

Evropska vizija beogradskog koljača: Lepota Đilasovog bulevara
Photo: Stock
Kad sam odbio da dođem na nastavak sastanka na kome je moje prisustvo trebalo da bude pokriće da se od tramvaja „španskih prijatelja“ Nenada Bogdanovića i Metro-sistema Zorana Đinđića, napravi monstrum: Tramvajski-Metro Dragana Đilasa - gradonačelnik je ustao sa stolice, počeo histerično da viče na mene i napustio sastanak tako što je rukom otvorio unutrašnja vrata, a nogom spoljna!

Moj prvi susret sa Đilas Draganom (na njegov poziv) bio je u nedelju 25. novembra 2007. Više od jednog sata govorio sam mu o urbanizmu Beograda, o legendarnom gradonačelniku Branku Pešiću i njegovim zaslugama za izgradnju „Mostarske petlje“, izradu GUP-BGD 1972, formiranje „Sektora za Metro“ i projekte prve etape Metro-sistema, za izgradnju mostova i saobraćajne infrastrukture... Govorio sam Đilasu o urbanističkom prevratu 1982. i „automobilsko-tramvajskom“ Beogradu samoupravljača iz Rakovice, Radoja Stefanovića, koji je u ulici generala Ždanova trasirao „Tramvaj za 21.vek“...

Pričao sam o Zoranu Đinđiću, koji je prve nedelje kao gradonačelnik Beograda (1997) posetio „Sektor za Metro“ i dao nalog da se ažuriraju projekti Metro-sistema i glavni projekat Metro-mosta na poziciji Nemanjine ulice; objasnio sam mu da su zbog bombardovanja 1999. prekinute pripreme za izgradnju Metro-mosta... Govorio sam Đilasu o samoupravljaču sa Bežanije Nenadu Bogdanoviću, koji se 2000, umesto Beograda sa Metro-sistemom i Metro-mosta Zorana Đinđića, odlučio za „automobilsko-tramvajsko ludilo“ iz vremena samoupravljanja. Pomenuo sam most na Adi, most interesne grupe DS pod imenom „sedmorica nedodirljivih“; nisam preskočio ni priču o tramvaju „španskih prijatelja“ koji treba da ide sredinom Bulevara Kralja Aleksandra i sredinom Bulevara Zorana Đinđića na Novom Beogradu.

Posle mog izlaganja, kandidat DS za gradonačelnika, Đilas Dragan mi je rekao: „Ja sam sto posto za metro... Ja nemam moralno pravo da pravim most na Adi kad tim novcima mogu da se naprave dva mosta “.


Beogradski faraon: Dragan Đilas, najveći Tadićev sin
Photo: Stock
Ali, već 19. avgusta 2008. kada je Đilas Dragan „postao“ gradonačelnik (nisu ga glasanjem izabrali Beograđani), uzbuđeno je poručio: „Posebno sam srećan što ću u toku svog mandata realizovati započete projekte mog prethodnika – najboljeg gradonačelnika Beograda svih vremena“. I, stvarno, krajem 2008. povodom svečanosti „sto dana gradonačelnika“, pritiskom na „zeleno dugme“, počeo je da gradi faraonski most-spomenik DS na Adi.

Istovremeno, Đilas je odbio ponuđeni ruski kredit, pola milijarde dolara, za metro (inače, metro je 19. novembra 2008. proglašen za Razvojni projekat Srbije), jer “španski prijatelji” još nisu završili dokumentaciju za tramvaj Nenada Bogdanovića, tačnije: ako se gradi Metro, onda novcima raspolaže država; ali, ako se gradi tramvaj onda o “tokovima novca” odlučuje lično Đilas Dragan. Krajem 2009. Đilas izdaje nalog da započne „Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra“, što je sinonim za izgradnju „tramvaja španskih prijatelja prethodnog gradonačelnika“. Praktično, bila je to naredba za izgradnju 520 parking mesta „Žike Pauka“, uz naredbu za masovno i ekspresno „testero-klanje“ 431 „na smrt bolesnih“ platana, koje ovih dana, uz masovno prisustvo i zaštitu kordona policije, obavljaju „iskusni stručnjaci“ dovedeni iz Republike Srpske... Na video-zapisima i na više od hiljadu fotografija, očigledno je da su svi do sad posečeni platani bili - apsolutno zrdavi!. U međuvremenu, „klanje platana“ se nastavlja.

***

Moj poslednji susret sa Đilas Draganom (na njegov poziv) bio je u četvrtak, 16. oktobra 2008. Sastanak u maloj sali Skupštine grada odigrao se povodom prezentacije „Metro – Tramvaj“. Kad sam odbio da u nedelju dođem na nastavak sastanka na kome je moje prisustvo trebalo da bude pokriće da se od tramvaja „španskih prijatelja“ Nenada Bogdanovića i Metro-sistema Zorana Đinđića, napravi monstrum: Tramvajski-Metro Dragana Đilasa - gradonačelnik je ustao sa stolice, počeo histerično da viče na mene i napustio sastanak tako što je rukom otvorio unutrašnja vrata, a nogom spoljna!


Kordon brani Đilasa: Policija čuva drvoseče iz Republike Šumske
Photo: FB
Isto veče ovo sam ispričao našem poznatom neuropsihijatru koji mi je rekao: „Mi takvima postavljamo staratelja, a ne da takav odlučuje o sudbini, životu i smrti dva miliona Beograđana“. Elem, da je predsednik DS Boris Tadić, kad je 2008. imenovao Đilas Dragana za gradonačelnika Beograda - imenovao i njegovog „staratelja“ - jer se za „kratak fitilj“ znalo i pre 2008, danas bi se uveliko gradio Metro-most gradonačelnika Zorana Đinđića, a platani u Bulevaru bi spokojno čekali proleće da ponovo, svojim velikim listovina, ukrase najlepšu i najdužu beogradsku ulicu, kao što su je ukrašavali prethodnih osamdeset godina.

Za sve što se od 2008. do danas dogodilo Beogradu i Beograđanima, pre svih, odgovoran je predsednik DS Boris Tadić. Zašto? Zato što mu je Akademija arhitekture, tokom kampanje za izbore 2008. pismeno dostavila sve o Metro-sistemu Zorana Đinđića, tramvaju Nenada Bogdanovića, o mostu na Adi sa imenima „sedmorice nedodirljivih“... Mada je Boris Tadić sve to znao, imenovao je Đilas Dragana za gradonačelnika Beograda sa „partijskim zadatkom“ da realizuje „viziju“ prethodnog gradonačelnika. Imenovao je Đilas Dragana, vojnika partije s dvostrukim moralom i kratkim fitiljom koji nogom otvara vrata. Postavio je čelo prestonice egzekutora koji motornom testerom trasira tramvaj „španskih prijatelja“ i imenuje njihovog ambasadora za počasnog građanina Beograda! Naravno, od Đilas Dragana ovo nije sve: još će nam taj mnogo toga urbicidnog i eko-zločinačkog demonstrirati, jer Borisu Tadiću ni na kraj pameti nije da smeni lojalnog, bogatog i bahatog partijskog poslušnika.

* Autor je arhitekta-urbanista, član Akademije arhitekture Srbije

http://www.e-novine.com/srbija/srbija-licnosti/35395-Kratak-fitilj-zloinca-testerom.html
 
Bio sam danas do Vladimira i njegovog platana. Bas mi je pozitivan Vladimir i nije mi lako da shvatim da neko ko stanuje u Jerkovicu ima toliku zelju da sacuva jedno drvo na Bulevaru. Hvala mu na tome. Mislim da za secu platana nisu krivi politicari, milslim da smo vise krivi mi
obicni gradjani koji smo im dozvolili da nam tako nesto urade. Politicari ce dolaziliti i odlaziti. Neki ce biti bolji a neki losiji. Bez razvijene gradjanske svesti nikada nista necemo uraditi. Cini mi se da je pokolj drveca mogao da bude sprecen da je bilo 100-200 Vladimira, ali nazalost u ovom gradu izgleda imamo samo jednog Vladimira. Rekao bih da je to najveci problem ovog drustva, izgubili smo veru da ista
mozemo da promenimo, pa ni ne pokusavamo :S
Vladimir ne prati beoubuild, preneo sam mu da se na ovom forumu dosta pislao o platanima, a i o njemu.
Nadam se da ce nam se uskoro pridruziti ovde, i da ce nam on licno napisati sta ga je navelo, i kako je odlucio da se bori za jedno
drvo koje se "cak" ni nenalazi ispred njegove kuce.
"Bitka" za platane je izgubljena, ali po meni bi trebali nesto da naucimo iz Vladimirovog primera.
Ukoliko sledeci put neki obesni i kratkovidi politicar kratkog fitilja opet pokusa neku slicnu svinjariju, a mi na ulicama sretnemo vise Vladimira, mislim da smo puno dobili.
 
Tekst koji sam procitala i nudim vam ga je dokaz da talvih stvari su se desavale i u ne tako dalekoj proslosti. Ipak, postoji nada da ce se nesto promeniti u svesti ljudi...
ČUDNE SE STVARI ZBIVAJU
2010-02-22 22:48:04.0 Milan Mića Jovanović

Dogadjaji iz beogradskog bulevara i zagrebačke ulice, nadilaze razinu ljubavi za zelenilo

Baš k'o na filmu i k'o u pesmi - čudne se stvari zbivaju.

U dve ulice, u dva grada i u dve države, na udaljenosti od samo odnosno čak 400 km (mada u nekom drugom sistemu, znajući iz iskustva, politički aršini svaku razliku i razdaljinu neovisno od realnosti mogu uvećati do beznadežnosti) gradjani se, ipak i uprkos takvima, bore za isto - brane omiljeno im drveće koje hoće da im poseku.

Zagrepčani u Varšavskoj ulici.

Beogradjani u Bul. Kralja Aleksandra.

Uprkos radosnim tumačenjima (senilnih) jugonostalgičara i onih koji bi da na toj analogiji grade profiterstvo, ma koje vrste , sličnost i istovremenost zbivanja u ZG i BG ipak ne bi trebalo svoditi ni na zajedničko nasledje od crvenih ni na ono od nekadašnjeg pokreta gorana iz predekoloških vremena već zaboravljene zajedničke države.

Imam i gajim svojevrsno providjenje, osećanje i nadu kako dogadjaji iz beogradskog bulevara i zagrebačke ulice, nadilaze razinu ljubavi za zelenilo, ekološke kulture ali i opredeljenja za bilo koju partiju, bez obzira da li je na vlasti ili u opoziciji i da i i jedni i drugi, Beogradjani i Zagrepčani, spontano kreiraju jedan novi fenomen, izrastanje jedne nove politike gradjana koja polako ali neumitno isklijava pred očima iznenadjenih, iritiranih ili užasnutih vlasti, političara i inih ljudi, zarobljenika starih diskursa.

Nadati se kako je polazište tih ljudi da baš zato što o mnogo čemu nikad nisu pitani, hoće da se (trenutno i makar) pitaju bar o drveću.

Ipak dubina i žestina njihove reakcije, čine mi se većim i možda ih treba tražiti i u dugo potiskivanom gnevu, a koji gnev i ljubav oko zelenila ne mogu ni objasniti a pogotovo nadomestiti.

Bojim se, odnosno nadam da su snaga i dubina njihovog nezadovoljstva veći i pomišljam na onaj zaboravljeni Lumetov film TV mreža kad obični ljudi na poziv poludelog tv voditelja otvaraju prozore svojih stanova i urlaju kako su besni u pičku materinu i da loše stanje, za koje svi znaju da je loše, krizu, besposlicu, besparicu i sve to što se dogadja oko njih, više ne mogu da podnose...

Mi u Srbiji zime 1996/7. gledali smo taj film uživo - s pištaljkama i šerpama koje su pratile početak TV Dnevnika. Ali, onda su ljudi bar imali neku nadu...

Potom je ubijen Zoran Đinđić baš kao simbol te nade .

Naši političari danas, ma ko i ma gde bili, medjutim, ne predstavljaju ni nadu a još manje ganranciju kako novog nasilja neće biti....

Nada su oni što brane drveće. A seča drvveća samo je kroki crtež naše situacije, zgodno dođe...

Baš zato, možda, Miljenko Jergović, pisac, pesnik, i Sarajlija iskustvom, pišući prošle subote o seči drveća u Zagrebu podseća čitaoce zagrebačkog Jutarnjeg lista na pesmu pesnika iz Banata.

Ovde se tog pesnika niko nije setio. Što takodje nešto govori.

Bio je svetsklog glasa i zvao se Vasko Popa i ne iznenadjuje me što ga se u novoj Srbiji malo ko seća; što ima veze i sa političarima i sa tv mrežom, a i sa platanima.

I zato njegovu pesmu Prolaznik i topola sad, na podsticaj Jergovića, predočavam u svoj njenoj lepoti i celini....

Proširuju ulicu

Preopterećenu saobraćajem

Seku topole

Buldožeri uzimaju zalet

I jednim jedinim udarcem

Obaraju drveće

Jedna se topola samo zatresla

Odolela je gvožđu

Buldožer se od nje odmiče

Bučno unatraške

Priprema se za poslednji juriš

Među okupljenim prolaznicima

Stoji i jedan postariji čovek

Skida šešir pred topolom

Maše joj kišobranom

I viče iz sveg grla

Ne daj se dušo

Baš k'o na filmu i k'o u pesmi - čudne se stvari zbivaju.

http://pressonline.rs/sr/blog/VIPbl...+Jovanović/40390/ČUDNE+SE+STVARI+ZBIVAJU.html
 
Na Bulevaru Revolucije nalazi se josh JEDNO neposeceno drvo, ciju odbranu je organizovao mladic koji sebe naziva Drveni Advokat. On je u dokumentaciji nasao da je to drvo predvidjeno sa lecenje. Odbrana tog drveta predstavlja borbu za spomenik masakru na Bulevaru. Ako je to uopshte bilo kome vazno.

http://www.youtube.com/watch?v=Vg-XN6wqzr0

Djilas-platani ometaju parking
http://www.youtube.com/watch?v=lZvXxONFr04

Ko hoce da ovekoveci izuzetni nocni rad gradskih sluzbi, moze to da ucini u rane jutarnje sate 4.marta. Culi smo da se ove noci sprema seca i poslednjeg, Vladinog platana, a sastacemo se na uglu Bulevara i Jagiceve u jedan po ponoci.

Evo i cika policajaca u civilu sa kamerom koji nas snimase danas nekoliko minuta,cim smo primetili da nas snimaju pobegose,kazu ljudi da su to ocigledno njihova kola jer su tablice bez okvira.

105413p.jpg


34tcund.jpg


jqj8uq.jpg
 
Nije platan, ali je namenjeno najodvratnijem gradonacelniku u istoriji Beograda....
treeflip0ii.jpg
 
Vidim jednog inzinera iz zelenila krenem ka njemu da ga pitam nesto a on potrca kao da ga jure SSvci utrca u kola i pobjeze a samo sam htjeo par pitanja da mu postavim :violina: Vlado drzi se :gobb: ostalo im je jos par platana vladin ce sigurno htjeti da posjeku na kvarno nocu ili takav neki scenario spremaju :rant:
 
Ostavio sam i komentar : Siguran sam da se preziva Đilas - ali ge ne objavljuju.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Egzorcist drveća" uhapšen u Parizu
Tanjug | 04. 03. 2010. - 08:58h | Foto: AFP | Komentara: 0

U Gradskom zelenilu u Parizu već nekoliko nedelja se pitaju ko uništava drveće na Marsovim poljima, zakucavajući u njih eksere i polivajući ih bojom.
Ajfelova kula i Marsova polja u Parizu

Da bi rešili tu misteriju, Marskova polja su jedne noći ovog vikenda nadgledali specijalni agenti službe za zaštitu gradskih spomenika. Oko četiri sata i trideset minuta primetili su muškarca koji je iscrtavao kabalističke znake na stablima.

Muškarac star 38 godina, koji za sebe kaže da je egzorcist, bio je veoma ljut što je prekinut u svojoj misiji. Agentima je objasnio da je iz drveća isterivao demonske sile, a u tu svrhu je koristio, kako prenosi pariska štampa, eksere, čekić, mačetu, farbu.
U trenutku hapšenja jedno stablo je premazivao bojama francuske zastave, što nije objasnio patriotizmom već željom da "država zaštiti drveće". "Egzorcist", koji je lečen u psihijatrijskoj bolnici, već je bio privođen zbog sličnih incidenata, a pariska štampa navodi da je obrede isterivanja zlih duhova obavio nad najmanje stotinak stabala.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/179172/Egzorcist-drveca-uhapsen-u-Parizu
 
Nestaju pluća grada
M. L. JANKOVIĆ, 03.03.2010 21:00:37 Ocena: 1.38 (Glasova: 21) Komentara: 0

Pod upravom "Zelenila" je 67.000 stabala

SVAKI Beograđanin, u proseku, raspolaže sa oko 20 kvadratnih metara zelenih površina, što je za pet kvadrata manje nego u evropskim metropolama. Zelena polja u prestonici nestaju pod temeljima mnogobrojnih zgrada, lokala, firmi...
Od ukupno 22.000 hektara šuma i parkova u prestonici, "Zelenilo" vodi računa o manje od 10 odsto, ali se na njihovom spisku redovnog održavanja nalaze gotovo sve najpoznatije zelene oaze. Ove godine će se raditi na, oko 50 različitih lokacija, a najveći projekti su ozelenjavanje Pionirskog parka, Pohorske ulice i stare Zvezdare. Sledi i zamena 300 stabala u centru grada.
Od zemunske obale i Velikog ratnog ostrva, preko "25. maja", Kalemegdana i Karađorđevog parka do Zvezdarske šume, pod upravom "Zelenila" je ukupno 67.000 stabala. Najveće parkove ima opština Savski venac, gde na jednog stanovnika ide oko 50 kvadrata zelenila, dok je Novi Beograd područje na kome se godišnje podigne najviše novih parkova. Ipak, situacija je prilično "zagađena" na Vračaru, čiji građanin raspolaže sa svega tri kvadrata zelenih površina, od kojih je većina izgrađena pre više od pola veka.
- Pojedine opštine Beograda su, za poslednju deceniju, skoro udvostručile broj parkova - kaže Dragana Tucović - Baranac iz JKP "Zelenilo Beograd". - Jeste da ih je neuporedivo manje nego u inostranstvu, ali su površine znatno uređenije nego lane. Kako bismo od zapuštene poljane napravili park ili uređenu šumu, potrebno je da na njoj bude izgrađeno dečje igralište, da bude ograđeno, sa obiljem različitih biljaka.
Baranac dodaje da je, pored stalnog održavanja, zelenim površinama često neophodna i kompletna obnova, zbog zagađenosti vazduha u gradskim uslovima, ali i lošeg stanja drvoreda. Kako je drveće u centru u velikoj meri oštećeno, jedan od bitnih projekata je i zamena 300 stabala.
- Slična sanacija, kao ova u Bulevaru kralja Aleksandra, neophodna je i u ulicama 27. marta i Braće Jugović - kaže Radovan Draškić, direktor "Zelenila". - Radovi se očekuju sledeće godine, a do tada ćemo uraditi sve potrebne analize i studije.
Kao najbitniji projekat u 2010. godini označena je kompletna rekonstrukcija "Pionirskog parka". Na uređenje pešačkih komunikacija, hidrantske mreže, javne rasvete i obnove zelenila, grad će morati da izdvoji oko 100 miliona dinara. Biće obnovljeno 50 lokacija u gradu, koje zauzimaju oko 10 hektara.

BULEVAR DO NEDELJE
VIŠE od polovine platana, koji se menjaju u Bulevaru kralja Aleksandra, već je osečeno i prevezeno u skladište "Zelenila" na Bežanijskoj kosi. Ostatak posla bi trebalo da bude gotov do kraja nedelje, ukoliko vremenski uslovi budu dobri. Nakon toga će se izvršiti javna licitacija osečenih stabala.
- Kada završimo sa radovima, stručna komisija će proceniti kvalitet drveća i dati podatak koliko je kubika osečeno - kaže Dragana Tucović - Baranac. - Velika debla će biti prodata onome ko ponudi najviše. Deblje grane ćemo iskoristiti za ogrev, dok ćemo deo pokloniti u humanitarne svrhe. Sitni otpad, do kojeg dođe prilikom seče, odmah će se baciti.

http://www.novosti.rs/code/navigate...u pluća grada&kword_add=drvoredi, seča drveća
 
Na ogradi pored platana 198 i Vlade Zivanovica su ovi kratki zahtevi grupe gradjana Sacuvajmo beogradske platane

2ngv13p.jpg
 
Vrh