Šta je novo?

Seča 500 stabala - drvored u Bulevaru Revolucije

Nisu ni ubili sve platane a vec pricaju o parkinzima

Uskoro šire parking zone
Prvo je na redu obeležavanje na teritoriji opštine Zvezdara, potom sledi Palilula, a planirano je i proširenje zonskog sistema parkiranja na Vračaru

Ove godine zonski sistem parkiranja u Beogradu biće proširen na tri nove lokacije, a radovi na njihovom obeležavanju počinju uskoro. Prva na redu je zona na teritoriji opštine Zvezdara, potom sledi Palilula, a planirano je i proširenje zonskog sistema parkiranja na Vračaru, sve do Južnog bulevara.
Prema nekim procenama, ovogodišnje zoniranje bi moglo da bude završeno do kraja leta, čime bi se dobilo između pet i šest hiljada novih parking mesta. Direktor „Parking servisa" Boban Kovačević kaže da su građani zadovoljni zonskim načinom parkiranja, zbog čega se i pristupilo daljem zoniranju.
Pomeranje granica
- Na tome se već uveliko radi, i ove godine sistem će prvo biti proširen na Zvezdaru. Ta zona će sa jedne strane biti ograničena ulicom Dimitrija Tucovića i bulevarom Kralja Aleksandra, sve do ulice Stanislava Sremčevića. Direktno na to nadovezaće se zona na Paliluli - objašnjava Kovačević.
Prema njegovim rečima, granice druge nove zone biće Cvijićeva i Ulica 27. marta, sve do već postojeće dorćolske zone, odnosno do bulevara Despota Stefana.
- U tu zonu bi mogao da bude uključen i deo od Cvijićeve ulice prema Hali „Pionir", ali to zasad još nije sigurno. Treća planirana zona je, zapravo, proširenje već postojeće na Vračaru, do Južnog bulevara. Na toj opštini je urađen dobar posao, ali se problem prelio na obod zone - priča Kovačević.
Kako je granica te zone i dalje relativno blizu atraktivnih lokacija, pijace ili bulevara Kralja Aleksandra, građani parkiraju svoja vozila u najbližim nezoniranim ulicama, zbog čega se tu stvara problem. Kovačević kaže da bi pomeranjem linije do Južnog bulevara to bilo rešeno, jer je teško zamisliti da će nakon toga obodni deo biti toliko privlačan za ostavljanje vozila, da bi se potom peške išlo u centar grada.
PODZEMNE GARAŽE
Jedno od rešenja za problem manjka parking mesta u Beogradu mogla bi da bude izgradnja podzemnih garaža, kroz saradnju grada i zainteresovanih investitora. Ovakav projekat je aktuelan već duže vreme, ali Boban Kovačević kaže da su planovi za to gotovo spremni i da bi oni mogli da budu i usvojeni za mesec ili dva na jednoj od narednih sednica Skupštine grada.
Na novom zoniranju već se uveliko radi, ali nije dovoljno samo napraviti plan u kancelariji, pa potom ucrtavati parking mesta, jer situacija na samom terenu može biti bitno drugačija.
Sugestije građana
- U međuvremenu, negde su srušene stare građevine ili podignute nove zgrade. Dalje, beogradske ulice imaju čitav niz svojih osobenosti, koje najbolje poznaju oni koji tu i žive. Zbog toga smo mi u stalnom kontaktu sa građanima, primamo i razmatramo njihove primedbe i sugestije, kako bi to bilo što bolje organizovano. U tom cilju se u opštinama organizuju tribine, na kojima zajednički pokušavamo da pronađemo najbolja rešenja za parkiranje - rekao je Kovačević.
On poziva stanovnike Beograda da se i dalje javljaju „Parking servisu" ako uoče neki problem, i najavljuje da će njegovo preduzeće besplatno uraditi neke poslove u svom domenu, kako bi se poboljšao kvalitet parkiranja.
- Ako neko, na primer, ima staru automobilsku školjku sa kojom ne zna šta bi, mi ćemo je ukloniti besplatno! Potrudićemo se da animiramo i druge javne službe da se zajednički angažujemo, jer je svako parking mesto u Beogradu dragoceno - poručuje Kovačević.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/103094/Uskoro+šire+parking+zone.html

9unmso.jpg
 
A sta se desava sa posecenim platanima? Gde idu? Da li se nesto od njih pravi i gde? Ko ima pare od tog jadnog drveca i nase sramote?
 
Idu na javnu licitaciju, sto znaci da ce verovatno zavrsiti kao ogrev, namestaj, i slicno
 
Prosao sam bulevarom u Subotu. Mnogo ćosavo izgleda.
 
connect":1hh9nlv1 je napisao(la):
Svako cudo za tri dana, pa tako i ovo, ali imace mnogo dalekoseznije posledice po konkretne stvari. Sto se ovih metafizickih tice - svi mi cemo ponovo glasati za DS na Zvezdari i svugde drugde, jer tako mora. Uopste ne sumnjam u to.
Ако ми верујеш, од првих избора пре 20 година до данас увек сам гласао за ДС. Имао сам срећу да ми покојни Ђинђић буде пријатељ. На овом форуму сам у више наврата изражавао разумевање за потезе Драгана Ђиласа, да би ме он сада својом плитком демагогијом и ароганцијом понизио. После ове сече (код које ме је, уз тестере, највише погодила управо бахатост градских власти) готово сам сигуран да ће мој глас на следећим локалним изборима отићи конкуренцији. Онај ко не поштује мој интерес, ни мене као грађанина овог града, не заслужује да гласам за њега.

А оног лажова Драшкића треба засути питањима зашто су посечени платани по средини Булевара, од Батутове до Цветка, за које је тврдио да ће бити извађени и пресађени негде другде. Тих тек стасалих стабала, у пуној снази, било је 50, сасвим довољно да се замени четрдесетак оболелих стабала у Булевару. Битанге.
 
Pricao nam je danas i covek iz gradske skupstine,onaj celavi sa bradicom i crvenim slemom,nadzornik sta li je, da je i on protiv sece i zavrsio je ovim komentarom "I ja sam kao student protestovao 97,i sta sam dobio?k*****,svi su isti covece,ja bar imam posao kod ovih".

To je komentar cele situacije.

I ja sam kao budale glasao od kada imam glasacko pravo za njih,a sada posle ovoga i zvezdarske sume cu glasati uvek za njihovog najljuceg protivnika makar bili to i albanci.

Inace i dalje nas "drveni advokat" brani platan broj 0189 ispred forma ideale,malopre posekose i zadnje stablo od vuka do tamo.Dodjite,pridruzite se ili makar potpisite peticiju na licu mesta kod tog drveta da sacuvamo to drvo kao spomenik ka ovom beskrupoloznom cinu.Za sada imamo oko 200 potpisa.

1124b3c.jpg


Pustoš od Vuka do „Đerma“ FOTO

MAJA KERANOVIĆ | 01. 03. 2010. - 09:03h | Foto: M. Keranović | Komentara: 9
Od petka do sinoć u Bulevaru kralja Aleksandra posečeno je 210 platana. Ekipe JKP „Zelenilo Beograd“ juče su nastavile sa uklanjanjem drvoreda na desnoj strani najduže beogradske ulice. Do 16 časova, posečeni su skoro svi platani do Ulice starca Vujadina. Zbog uklanjanja drvoreda u Bulevaru i juče je protestovala nekolicina sugrađana, a incidenata nije bilo.



Na mestu gde su decenijama bili platani, u delu Bulevara, od Vukovog spomenika pa skoro do pijace „Đeram“ ostala je piljevina i po koji panj. Svi platani sa leve strane Bulevara, od Batutove prema Ruzveltovoj ulici, osim nekoliko stabala u blizini Ulice Miloša Zečevića, posečeni su za samo dva dana.
- U subotu smo započeli sa uklanjanjem drvoreda sa desne strane Bulevara, od Golsvortijeve ulice. U nedelju je uklonjeno oko 40 stabala, a očekujemo da sve završimo sredinom ove sedmice - rečeno je „Blicu“ u „Zelenilu“.
Uklanjanje drvoreda juče je propraćeno zvižducima i dobacivanjima pojedinih prolaznika. Lokacije gde su uklanjani platani obezbeđivala je policija, ali broj policajaca bio je daleko manji nego u petak, kad su „pali“ prvi platani u Bulevaru.
- Pokoji prolaznik nešto dobaci. Pitaju gde su posečeni platani. Građani i dalje slikaju i snimaju fotoaparatima i mobilnim telefonima. Već dva dana radimo od 6 do 18 časova i stvarno smo umorni… Kako posečeni platani imaju crvenkastu boju, a u subotu posle kiše, valjda je ta boja popustila pa je svaka bara izgledala kao lokva krvi. Nesvakidašnji prizor - pričaju radnici „Gradske čistoće“ koji su i juče čistili za ekipama „Zelenila“ koje su uklanjale drvored.
Od Ulice Vatroslava Jagića, pa skoro do Ulice starca Vujadina, ekipe „Zelenila“ sekli su sve platane osim jednog. Vladimir Živanović, apsolvent kineskog jezika, još pre ekipa gradskih preduzeća, u cik zore, došao je i ogradio platan pod brojem 198, u želji da bar njega sačuva. Do 17 časova prikupio je 115 potpisa građana za zaštitu tog platana.
- Ovo je peticija za ovaj platan i moja lična, individualna akcija. Ovo je jedan od više od 80 odsto platana koji mogu da se saniraju. Da bi bio izlečen potrebna je obrada rana u pridanku i obrada trulih vrhova prevršenih grana u krošnji. Izabrao sam baš ovaj platan, između ostalog, zato što nema zgrada u blizini i nikome formalno ne smeta - kaže Živanović koji je nosio fluorescentni prsluk na kome je napisao „Drveni advokat“.
Većina sugrađana sa kojima smo juče razgovarali ne podržava uklanjanje platana sa Bulevara.
- Ovo je stvarno tužno. Rođena sam u ovom kraju. Njima su preča parking mesta od drvoreda. To je strašno - kažeMirjana Hodžić.
Uklanjanje drvoreda negoduje i Miloš Mandić.
- Boli me ovo što se događa. Ne toliko što je pričinjena šteta koja je nenadoknadiva, već glupost. Užasnut sam činjenicom da je tako olako donesena odluka da se sve odjednom poseče. Misilim da je postojala mogućnost da se poseče svako drugo stablo koje bi potom bilo zamenjeno najbolja moguća koja imamo u rasadnicima, a kroz deset godina i preostalih 50 odsto. Prošao sam pored desetak stabala i svi su zdravi. Pitam se šta bi bilo kad bi onoga u Skupštini ko je doneo odluku zaboleo bubreg, pa izvadili svima odreda - priča Mandić.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/178816/Pustos-od-Vuka-do-Derma
 
I ja sam bio optimisticki odredjen prema Djilasu i cesto sam ga branio pred ljudima koji su ga napadali, onako u politickoj konverzaciji. Ali ova bahatost pokazuje da nije drugaciji od ostalih. Da je bar priznao zasto se platani sklanjaju, i da su bar zdravi platani presadjeni u neki park, mozda bi mu i pogledao kroz prste ali je ovo previse. Jedino ako do kraja mandata izgradi metro (sto je nemoguce) ce se izvaditi u mojim ocima.
 
Ja ću majkemi glasati za SNS. Mrzim ih iz dna duše, ali progutaću i taj ponos da pošaljem poruku DS-u. Nije Beograd ponjava.

@vucko

Najzad relativno pošten članak u Blicu.. otkud to?
 
Ja mislim da ne treba ni za SNS, ni DSS niti jednu od ustaljenih politickih partija. Treba glasati za neke totalne autsajdere, pa makar bili totalni otkacenjaci. Tako bi se poslao signal trenutnoj politickoj eliti (i na vlasti i u opoziciji) da nisu Bogom danih i da uvek ima neko drugi da ih zameni. DS, SNS, isti q.

Zato - Marijan Risticevic, Raka Esinger, romske stranke, itd.

Naravno to bi samo upalilo kada bi veliki broj ljudi uradio to. Mogla bi da se povede neka akcija, tipa, "glasaj za bilo koga osim za ove stare face!".
 
Не, не. Него баш, што каже Јовановм, гласаћу за СНС, па макар ми се рука осушила. За велики злочин, велика казна.
 
sizif":2frwsw1x je napisao(la):
Не, не. Него баш, што каже Јовановм, гласаћу за СНС, па макар ми се рука осушила. За велики злочин, велика казна.
+1
 
Što bi De Niro rekao Paćinu u filmu Heat "there's a flip side to that coin"...Vlast kvari ljude.

I ovi iz SNSa su gladnje golje kao DS-ovci nekad, podivljaće i oni kada se suoče sa problemima koje ne umeju da reše, a rešenje svih njihovih egzistenacijalnih problema na dohvat ruke.

Sad svhatam moju pokojnu babu, Bog da joj dušu prosti, glasala je za SPS samo zato šot je verovala da su se dovoljno nakrali, a da su svi ostali gladna sirotinja i da im zbog toga ne treba verovati...
 
Da pojasnim, glasanje za SNS ima vise veze sa porukom DS-u nego sa samom opcijom... Nijedna druga partija nece oboriti demokrate sa vlasti, i to znamo... Sto se mene tice, moj glas je poruka da je DS toliko zabrljao da bih radije proveo 4 godine pod lopovlukom SNS-a nego da im dozvolim da ostanu na vlasti (ja licno). Do te mere je prekardasilo da cu radije peske da idem do grada nego da placam toliko pokvareni taksi (ako me razumete).
 
Evo sta ja kazem,sns su prakticno ista kopilad ja cu za neke koji nikad ne bi u koaliciju sa ds-om,tako znam da nikako moj glas ne mogu iskoristiti.

Evo vesti,izvinjavam se zbog duge i opsirnog posta

new02v.jpg


2lus9xx.jpg

Venac napravljen od tek napupelih pupoljaka posecenih platana koji nikada nece olistati,nakacen je na opstinu Zvezdara danas.

Novi grb grada Beograda rad Dusan Petricica,objavljen na naslovnoj strani politike u nedelju 28.2.2010.

2jbsj9x.jpg


Policija obezbedjuje drvece preko puta lipovog lada koje smo odbranili u subotu,ovo je slikano u nedelju,pojavili su se cikom zore i cuvali ga verno dok nisu dosle ubice iz zelenila da ih poseku
15ryyyw.jpg


11j9puh.jpg


Iznad depoa ka djermu(cisto ako ne prepoznajete,pogledajte i onu svetski poznatu nadogradnju sa leve strane ulice,posto je drvece poseceno ovo vise nije bulevar)
k2itcj.jpg


Off-line pismo Borisu Tadiću
Posecite Srbiju, trula je!
Piše: Petar Luković
Veličina slova:

Po vašem ukusu: Golo, prazno, nikakvo
Photo: FB
Da vam se ispovedim, druže Tadiću: čitav moj život bio je – Bulevar. Tu je bila moja gimnazija, Šesta beogradska, moj Lipov lad, moja pijaca Đeram, moji kafići, moje šetnje, moje banke, moje tramvajske stanice, moja mesta gde sam pod platanima pio kafu, moji prijatelji, moji koraci na trotoraru, moja noć pod krošnjama, moje sve. Đilas i vi ste mi ukrali najlepši deo mog života, hoćete još: ukrali ste mi čitav život u Beogradu

Izuzetni predsedniče,
Dozvolite da vam se javno divim do neisečenog korena emocionalne imbecilnosti: ono što ste u nedelju popodne, poslednjeg dana februara, učinili, čini me spokojno ponosnim s naglaskom na divljenje vašoj brizi za svakog građanina Srbije koji po arapskim pustinjama udara žutu, tenisku lopticu. Da vas podsetim, imam lagan utisak da ste malo zaboravni: svega 24 minuta nakon pobede izvesnog Novaka Đokovića na nekakvom Dubai Open turniru, sve državne i paradržavne novinske agencije plasirale su vašu čestitku. Citiram: "Iskreno Vam čestitam prvu odbranu titule u karijeri. Želim Vam mnogo uspeha u budućnosti", piše u čestitki predsednika Srbije.

Brzina, sućut s trijumfom, vaše oduševljenje teniskim herojem koji je 400.000 dolara pošteno zaradio za poreznike Monte Karla, uz neizrečeni a podrazumevajući patriotski kontekst da je pravi pobednik Dubai-Open, u stvari, Srbija, na čelu s vama, našim voljenim predsednikom – formirala je primisao da vam, gospodine Borise, ništa ne može promaći. Sve primećujete i o svemu, radoznalo, imate svoje mišljenje: svejedno da li je reč o svinjskom ili ptičijem grupu, o vinariji Zorana Živkovića, o organizovanom kriminalu, o navodnom siromaštvu u Srbiji, o privrednim teorijama, o ekonomskoj krizi iz koje Srbija izlazi dostojanstveno, o Kosovu kojeg nikad, never, nećete priznati, o rezoluciji o Srebrenici, o radu ministara, o inauguraciji tzv. hrvatskog predsednika, čekamo samo da se oglasite oko izbora pevača za Pesmu Evrovizije, zar vam Goran Bregović zvani Kalašnjikov nije omiljeni folker pored, razume se, Nemanje Kusturice, vašeg ličnog Umetnika?


Građani bez vas: Suze su OK, kaže Đilas
Photo: FB
Prateći svakodnevno vaše nepresušne aktivnosti, dozvolite da primetim, imao sam možda pogrešan utisak da u pauzama poseta inozemstvu u cilju odbrane Kosova, ponekad boravite u Beogradu, gde navodno živite, skromno i nenametljivo, uglavnom u svom porodičnom ognjištu ili na ognjištu Predsedništva Srbije, tik do Pionirskog parka koji se naslanja na jedan od najvećih Bulevara glavnog grada. Zvuči poznato, priznaćete: Bulevar Revolucije a.k.a. Bulevar Kralja Aleksandra? Da vas podsetim, imam lagan utisak da ste malo zaboravni: to je ona široka ulica sa četiri trake koja počinje od nekadašnje Savezne Skupštine (zgrada s konjima, do you remember?), pa se nastavlja preko Pravnog fakulteta, Vukovog spomenika, sve do Cvetkove pijace, nekad oivičena jednim od najlepših drvoreda na Balkanu, komada circa 400, s platanima starim bar osamdeset godina.

Moguće je, razumem, dragi Tadiću, da ste iz dana u dan, prateći pobedu za pobedom Novaka Đokovića – tenis je to! – malkice zaboravili na grad u kojem, navodno, živite, dešava se, promaklo, je*******iga, niko vas nije obavestio ili niko nije smeo da vas obavesti, da gore pomenuti drvored (komada circa 400) više ne postoji. Poput Đokovića koji se pesnicama posle svakog poena udarao u pluća slaveći činjenicu što ste mu baš vi, dear Tadiću, predsednik a ne, recimo, mračni Tomislav Nikolić – dobili smo naše beogradske heroje: radnike Zelenila koji su za dva dana isekli preko 250 platana, forhendom i bekhendom, uz neizbežnu pomoć voljene policije koja je ovaj sportski spektakl obezbeđivala upotrebom kontrolisane sile, baš onako kako vi volite: nežno ali odlučno. Zbunjen sam pred činjenicom da 24 minuta nakon masakra motornim testerama na Bulevaru niste odmah uputili vašu tradicionalnu čestitku: "Iskreno Vam čestitam prvo sečenje Bulevara u karijeri. Želim Vam mnogo uspeha u budućnosti", kako li vam je to promaklo?

Da vas opet podsetim, imam večito lagan utisak da ste malo zaboravni: čovek koji je organizovao, izveo, obavio ovaj masovni zločin zove se – Dragan Đilas, vaš intimni, dragi prijatelj, partijska figura koju ste upravo vi, Borise Tadiću, doveli da bude ono što se Beograđanima testerom obilo o glavu: gradonačelnik glavnog grada! Umesto što ste se nedelju dana krili od Beograđana, gledajući tenis i navijajući za Đokovića – mogli ste, naravno, da prošetate do Bulevara, da „gimme five“ basket-pokretom razgovarate s građanima, mogli ste, recimo, da ih pitate šta misle o klanju drveća, zašto plaču, čemu suze kad samo što nismo postali članica EU 2028. godine, napravićemo vam stariji i lepši Bulevar, ja vam to, kao Predsednik, obećavam, zar naš Čedomir Jovanović nije pomenuo drveće „visoke visine“ u „punom obimu“, zar bi moj Čeda lagao, pobogu?


Charles Manson from Belgrade: Đilas, koljač
Photomontage: Instruktor
Kad bih vam iskreno pisao, predsedniče, plašim se da ništa ne biste razumeli, ne zalazite na Zvezdaru, daleko je to od vašeg Predsedništva u ognjištu; otišao sam na pijacu Đeram u subotu, zaplakao, vratio se kući, ležao 48 sati bolestan, kao da je umro neko od mojih najbližih; ne, isečeni su samo platani, ništa više, reći ćete utešno, s brižnim pogledom koji prodajete kao suvenir po Srbiji. Da vam se ispovedim, druže Tadiću: čitav moj život bio je – Bulevar. Tu je bila moja gimnazija, Šesta beogradska, moj Lipov lad, moja pijaca Đeram, moji kafići, moje šetnje, moje banke, moje tramvajske stanice, moja mesta gde sam pod platanima pio kafu, moje apoteke, moji prijatelji, moji koraci na trotoraru, moja noć pod krošnjama, moje sve. Đilas i vi ste mi ukrali najlepši deo mog života, hoćete još: ukrali ste mi čitav život u Beogradu.

Od danas, Borise, dozvolite da vam saopštim, sasvim me zabole k***** za ovaj grad i ovu državu. Ako ste vas dvojica u stanju da kradete nečiju prošlost i nečije uspomene samo zato da biste na mestu te prošlosti i uspomena sagradili neki novi Miškovićev shopping mall ili zgradu za nekog od vaših impotentnih ministara ili za nekog iz vaše cirkuske koalicije – fuck u!

Slučajno znam da je 22. februara bio rođendan Dragana Đilasa. Slutim da ste ga zajedno proslavili: on vam je, zaneseno, prekrštenih ruku, pričao o Viziji; Novi Bulevar s duplo više sadnica od pola metra, novim zgradama u koje se sad slobodno može ulaziti s Bulevara: nema više šina i platana da sputavaju domaće investitore u borbi za shopping-budućnost. Vi ste se grohotom smejali, jeste smešno: sve te budale koje brinu o platanima deo su ružne prošlosti, hoćemo vizionare, Dragane Đilasu – samo seci!

Razumem, predsedniče: nije smrt 400 beogradskih platana nešto što vas se dotiče; vas se, budimo iskreni, ne dotiče ništa: zabole vas q za poplave Belog ili Crnog ili Žutog Timoka, što se sami nisu štitili od poplava – uzviknućete, opravdano. Razumem, predsedniče: boli vas q za Srbiju u kojoj nikad nije bilo više razbojništva, pljački, kriminala, ubistava. Šta se to vas tiče, vi branite Kosovo i hoćete u EU, tako treba. Razumem, predsedniče: važnije vam je da sje*******ete Zorana Živkovića i njegov vinograd nego da se javite Đilasu i pitate ga da li je normalan, jer već unapred znate odgovor: poremećen gradonačelnik je pravi gradonačelnik! Ako sutra Đilas odluči da od parka Tašmajdan napravi još jedan Shopping Mall – šta vi tu možete, niste vi gradonačelnik, vi ste samo mali predsednik Srbije zadužen da Đokoviću šalje telegrame sa čestitkama.

I, stvarno, predsedniče: što ne isečete Srbiju na rezanca, sve je trulo! Pomislim, daleko bilo, da je Vlada Mirka Marjanovića bila bolja od Vlade kojom vi rukovodite; pomislim, vaistinu, da je medijska slika Srbije 2010. gora od medijske slike iz vremena nesrećnog Miloševića.


Po Tadićevom naređenju: RTS suzama ne veruje
Photo: FB
Zato vam se divim do one korenaste imbecilnosti. Kako ste samo uspeli, uz pomoć vaših spin-majstora, da kastrirate sve beogradske medije; Tijanićev RTS, čak ni u Beogradskom programu, nije pomenuo seču 400 platana, ali je zato doneo prilog o poseti Dragana Đilasda Sajmu turizma gde su ga neke žene umalo silovale jer je neverovatno ličio na vas, ohološću i bahatašću, dragi moj Borise; list koji se kliče Politika a čiji je glavni urednik Dragan Bujošević ni u ludom ludilu nije doneo tekst o sečenju platana, j***š drveće kad imamo našeg Miroslava Lazanskog koji u paravojnoj uniformi obožava da podrži Dragana Đilasa, đenerala za platane; nešto što se lažno zove nezavisni Danas postalo je brlog Dragana Đilasa totalnim ćutanjem; naročito uspešan bio je Blic Veselina Simonovića koji je samoublilački pokušao da balansira objavljivanjem tekstova „za“ i „protiv“ gde je večito „za Đilasa“ bilo bar devedeset odsto priloga. Posebno ste uspeli, čestitam Šaperu i Krstiću preko vas, Tadiću, što ste od Gradske televizije Studio B napravili TV g***o koje se ne usuđuje ni da pomene da se na Bulevaru nešto dešava, čemu imamo zahvaliti Aleksandru Timofejevu, direktoru i glavnom i odgovornom uredniku ove televizije koja finansijski zavisi od Đilasove dobrodušnosti. Gledajući ovu jadnu TV stanicu, možete saznati o svemu: zemljotresu u Čileu, novim sisama Britney Spears, pravoslavim zabavama, novoj knjizi budale koja se kliče Nebojša Spaić... ali da se Bulevar pomene, to ne. Đilase, majstore!

Šta ćemo, Borise, sa B92 gde još nije odlučeno ko je draži: ili ti, ili Mlađan Dinkić, u oba slučaja svejedno, ista vlada, isto odstojanje. Da na B92 nije bilo blogova Srđana Mitrovića, o beogradskom masakru niko ne bi znao; zato je B92 sve sklonio s naslovne strane, intervenisaio, kratio i cenzurisao, samo da Đilas na kraju bude pobednik turnira Bulevar Open i da mu ti, Borise, pošalješ čestitku: „Iskreno Vam čestitam odbranu sečenja u karijeri. Želim Vam mnogo uspeha u budućnosti".


Lepota ničega: Depo, centar grada
Photo: FB
Shvatili ste, nadam se, zašto vam se divim, voljeni Tadiću. Iseći tolike platane u rekordnom roku, uz pomoć neizbežne policije koja se pojavljivala u stotinama komada – uniforme u odbrani Đilasa – trijumf je koji se samo može porediti sa Đokovićem uspehom, rekli biste telegramom. A kad vam telegrami ponestanu, da vam poručim. Dajte ostavku i idite. Negde. Bilo gde. I obezbedite nove izbore. Ko god da dođe na sva vaša mesta ne može biti gori od vas. Jer, vi jeste najgori. Truli. Do srži.

http://www.e-novine.com/kolumna/petar-lukovic/35346-Posecite-Srbiju-trula.html
 
Rambo Amadeus u znak prosvjeda vlastitim tijelom zaustavio promet u Beogradu

Tekst: P.R.
Foto: YouTube

RAMBO AMADEUS je legavši nasred Bulevara kralja Aleksandra u Beogradu vlastitim tijelom zaustavio promet na dvadesetak minuta u znak protesta protiv sječe platana, pišu srpski mediji.

Protest ekološki osviještenog glazbenika potaknula je sječa 329 platana u Bulevaru kralja Aleksandra. Odluka o sječi golemog i starog drveća izazvala je negodovanje brojnih građana, zbog čega su sječu osiguravale jake policijske snage. Rambo Amadeus se solidarizirao s Beograđanima i stanovnicima Bulevara te svoju ljutnju zbog "vandalskog čina" izrekao 20-minutnim ležanjem nasred Bulevara.



Nakon ležećeg protesta glazbenik je inzistirao da ga policija privede jer ga bi ga bilo "sram da toga dana bude na slobodi". "U cara Trajana kozje uši!", poručio je Rambo beogradskom gradonačelniku Draganu Đilasu, ustvrdivši da je sječa platana kriminalni čin koji se ne može sakriti, baš kao što ni Trajan nije uspio prikriti uši koje su ga odavale stalnim rastom.

http://www.youtube.com/watch?v=GIZ-24uY9no&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=uid2wezk8OM

http://www.youtube.com/watch?v=lszhp5c8fIk

http://www.youtube.com/watch?v=vNzB2eSppn8

1zcpa4l.jpg


Nas drveni advokat,Vlada i dalje cuva platan broj 0108,za sada ima vise od 500 potpisa,drvosece su danas usporile posle blickriga od petka i subote,svi platani od vuka do preko puta djerma su iseceni osim ovog,vlada je danas bio od 5 ujutro pa sve do posle 19 casova,bice i sutra na istom mestu.

1235too.jpg


1zcfjpg.jpg


68zuiv.jpg


2ppiu76.jpg


2q0r3hl.jpg


Cedomir Markovic je takodje odobrio masakr 350 drveca u Vrscu pre neku godinu kao sto je i u Beogradu

258qdrp.jpg


28tdxjm.jpg
 
Platanski matrix
VLADIMIR MILUTINOVIĆ
01.03.2010.
Problemu koji se pojavio u vezi sa sečom platana, politička elita posvetila je toliku pažnju da je Čedomir Jovanović izjavio da bi Srbija bila mnogo srećnija zemlja kada bi se svakom problemu pristupalo sa takvom ozbiljnošću. Početne tvrdnje gradonačelnika da se radi o bolesnim platanima i trulom drvoredu opasnom po živote i imovinu građana, pokazale su se opravdanima i posle sastanka sa članovima Odbora za životnu sredinu skupštine Srbije i iznošenja primedbi građana. Beograd će dobiti novi, moderni drvored kojim će se ponositi.


uxc0p.jpg

(rez)

Ovo je trebalo da mislimo o seči platana na Bulevaru, koja se upravo privodi kraju uz potpunu blokadu medija, u bezobzirnom pokušaju da se čitav drvored iseče za samo četiri dana, kao da će brzina moći da sakrije zločin. A radi se o nepojmljivom ekološkom zločinu koji će ostati zapamćen u u istoriji Beograda. Već je posečeno više od 200 ogromnih platana, čime je Bulevar Kralja Aleksandra ostao bez vegetacije koja ga je krasila decenijama. Platani su u jednoj uniformnoj kampanji optuženi da su „potpuno truli” i u „katastrofalnom” stanju.

Protesti građana bili su pominjani, ali uvek negativno. Sastanak Dragana Đilasa i Čedomira Jovanovića, koji je trebalo da posluži uvođenju građana na scenu, pretvorio se u svoju suprotnost. Na sastanku se govorilo o prisutnim građanima kojih, po svemu sudeći, nije ni bilo. Delegacija je bila toliko impresionirana prezentacijom Zelenila da nije postavila nijedno od pitanja koja su se pojavila u javnosti. Ne sačekavši objavljivanje dokumentacije, Jovanović se još više od Đilasa založio za novi, moderniji drvored. On je u platanski matrix ušao kao zastupnik javnosti, a izašao kao drvoseča.

Jedini pozitivan rezultat sastanka bio je da su studije na koje su se pozivali političari postali dostupni javnosti. U elaboratima nije pisalo da su se stručnjaci založili za seču celog drvoreda, pa ipak njihov sadržaj nije komentarisan i analiziran u glavnim medijima. Ali njihovo objavljivanje dovelo je do ubrzanja događaja. Već u petak 26. februara, iako je medijima bilo rečeno da će datum početka seče biti najavljen, počela je seča platana na levoj strani Bulevara. Grupa građana protivila se seči koliko je mogla, čak i stajanjem ispod drveća koje seku, a nastavila je da to čini i narednih dana. Za to vreme, skoro svi štampani mediji objavljivali su kratke informacije o tome ili nisu objavljivali ništa, a jedan medij je čak imao anketu o izgledu novog drvoreda.

Seča je, međutim, pokazala da su upozorenja da je nemoguće da su svi platani bolesni bila opravdana. Padala su ogromna stabla koja su sva izgledala zdravo. Nijedno stablo nije bilo trulo, a kamoli „potpuno trulo”. Svako od njih, o čemu svedoče slike na Facebook grupi „Sačuvajmo beogradske platane”, moglo je da živi još godinama. Drugim rečima, nijedno drvo nije trebalo da bude isečeno, pa čak ni onih 48 koja su u elaboratu bila označena za seču.

A to je moglo da se zna i pre seče, po količini klasične medijske i političke manipulacije koja je pratila celu njenu pripremu. Niko od direktora ili službenika grada nikada nije bio javno suočen sa nekim protivnikom seče ili pitanjima novinara. Elaborat na osnovu koga je izvršena seča objavljen je dva dana pre seče i nikada nije bio raspravljen u javnosti. Čedomir Jovanović je izigrao deo javnosti koji se jedva izborio da tema platana dođe u fokus. I na kraju, seča je izvršena na brzinu, uz potpunu blokadu medija.

Svi koji su učestvovali u uništavanju drvoreda neprocenjive vrednosti trebalo bi da podnesu ostavke, počevši od gradonačelnika Dragana Đilasa. To isto bi trebalo da urade i urednici medija koji su zataškavali ovaj zločin, posebno Aleksandar Timofejev, zbog asistiranja Studija B vlastima u grubom kršenju demokratskih procedura i obmanjivanju javnosti.

Da bi shvatili razmere onoga što se dogodilo, zamislimo da je u Beogradu ubijeno 300 ljudi, uz asisteniciju policije i blokadu medija. Svima bi bilo jasno da je to diktatura. Sada srećom nisu ubijeni ljudi.

Sve ostalo je isto.

Peščanik.net, 01.03.2010.

http://www.pescanik.net/content/view/4571/61/

NEMAČKA | 01.03.2010
Drvoredi u Nemačkoj



Drvored u Nemačkoj
Seča platana u Bulevaru kralja Aleksandra u Beogradu izazvala je mnoge nedoumice, ali i brojne proteste građana. Kakva je situacija u Nemačkoj, kada je reč o drvoredima?

Nemački drvored može da se formira od ukupno 154 sorte drveća koje je za to podesno prema važećoj normi Gradskog ureda za zelenilo, a prema listi Konferencije Nemačkih baštenskih ureda koja je poslednji put aktualizovana 2006. godine. Da bi neko novo drvo dospelo na tu listu, mora najpre da položi test koji će odgovoriti na pitanje: da li je ono podesno za sađenje po trotoarima ili pešačkim zonama odnosno parkovima i drugim zelenim površinama?

Ako uzmemo za primer grad Keln, videćemo da uprava poprilično vodi računa o svom uličnom drveću. Na ulicama tog grada ima 76.000 stabala, a to drveće je tu da bi:

1) proizvodilo kiseonik
2) u toplim danima donosilo svežinu i pravilo hladovinu
3) svojim lišćem skupljalo prašinu
4) ublažavalo uličnu buku


I kancelarka sadi drveće...
Svi ti ciljevi su deo opštijeg cilja koji glasi: da bi život u ovom gradu bio prijatniji.

Ipak, u Kelnu se svake godine prosečno poseče po 350 stabala, pri čemu je do pre nekoliko godina taj gubitak nadoknađivan sađenjem otprilike istog ili nešto većeg broja stabala. Međutim, to je u poslednje vreme povezano sa finansijskim teškoćama, tako da je došlo do, doduše blagog, proređivanja gradskog drveća. Prosečna cena sađenja jednog novog drveta je 500 evra.

Jedno drvo – 500 evra

Drveće koje najčešće možete naći u gradskim drvoredima u Kelnu su platan, javor, lipa i jasen, neretko je tu i crna joha, izbor ide preko egzotičnijih vrsta kao što je američki crveni hrast i šarlah-višnja sve do pojava kao što je ginko-drvo. Doduše, baš ginko je trenutno u fazi testiranja koje će pokazati da li je podesan za kelnske ulice.

U te svrhe se, na primer, na dva hektara kvalitetnog zemljišta Eksperimentalnog zavoda za baštensku tehniku posade željene sorte, pa se posmatra njihovo ponašanje. Da li je krošnja prebrzo buja pa postoji opasnost da se zabode u nečiji prozor? Da li se koren brzo suši ako zemljište nije dovoljno vlažno? No, test traje nekoliko godina, pa su promene u ranije utvrđenoj klasifikaciji relativno retke.

Da ne govorimo o tome kako je u Kelnu, kao i drugde u Nemačkoj, sađenje drveća i drugog manjeg bilja po javnim površinama strogo zabranjeno. Jer, dok Konferencija baštenskih ureda ne utvrdi: da li je dotično drvce i u kojoj meri podložno jesenjoj promeni boje i zašto; da li je podložno napadu gljivica, kojih i zašto, koliko je intenzivno opadanje plodova ili lišća i zašto itd. itd. - ni pomisliti da se nešto sadi...

Pripremio: Saša Bojić
Odgovorni urednik: Ivan Đerković

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5300096,00.html
 
Posecite Srbiju, trula je!

Piše: Petar Luković

Po vašem ukusu: Golo, prazno, nikakvo
Photo: FB

Da vam se ispovedim, druže Tadiću: čitav moj život bio je – Bulevar. Tu je bila moja gimnazija, Šesta beogradska, moj Lipov lad, moja pijaca Đeram, moji kafići, moje šetnje, moje banke, moje tramvajske stanice, moja mesta gde sam pod platanima pio kafu, moji prijatelji, moji koraci na trotoraru, moja noć pod krošnjama, moje sve. Đilas i vi ste mi ukrali najlepši deo mog života, hoćete još: ukrali ste mi čitav život u Beogradu

Izuzetni predsedniče,
Dozvolite da vam se javno divim do neisečenog korena emocionalne imbecilnosti: ono što ste u nedelju popodne, poslednjeg dana februara, učinili, čini me spokojno ponosnim s naglaskom na divljenje vašoj brizi za svakog građanina Srbije koji po arapskim pustinjama udara žutu, tenisku lopticu. Da vas podsetim, imam lagan utisak da ste malo zaboravni: svega 24 minuta nakon pobede izvesnog Novaka Đokovića na nekakvom Dubai Open turniru, sve državne i paradržavne novinske agencije plasirale su vašu čestitku. Citiram: "Iskreno Vam čestitam prvu odbranu titule u karijeri. Želim Vam mnogo uspeha u budućnosti", piše u čestitki predsednika Srbije.

Brzina, sućut s trijumfom, vaše oduševljenje teniskim herojem koji je 400.000 dolara pošteno zaradio za poreznike Monte Karla, uz neizrečeni a podrazumevajući patriotski kontekst da je pravi pobednik Dubai-Open, u stvari, Srbija, na čelu s vama, našim voljenim predsednikom – formirala je primisao da vam, gospodine Borise, ništa ne može promaći. Sve primećujete i o svemu, radoznalo, imate svoje mišljenje: svejedno da li je reč o svinjskom ili ptičijem grupu, o vinariji Zorana Živkovića, o organizovanom kriminalu, o navodnom siromaštvu u Srbiji, o privrednim teorijama, o ekonomskoj krizi iz koje Srbija izlazi dostojanstveno, o Kosovu kojeg nikad, never, nećete priznati, o rezoluciji o Srebrenici, o radu ministara, o inauguraciji tzv. hrvatskog predsednika, čekamo samo da se oglasite oko izbora pevača za Pesmu Evrovizije, zar vam Goran Bregović zvani Kalašnjikov nije omiljeni folker pored, razume se, Nemanje Kusturice, vašeg ličnog Umetnika?
Građani bez vas: Suze su OK, kaže Đilas
Photo: FB

Prateći svakodnevno vaše nepresušne aktivnosti, dozvolite da primetim, imao sam možda pogrešan utisak da u pauzama poseta inozemstvu u cilju odbrane Kosova, ponekad boravite u Beogradu, gde navodno živite, skromno i nenametljivo, uglavnom u svom porodičnom ognjištu ili na ognjištu Predsedništva Srbije, tik do Pionirskog parka koji se naslanja na jedan od najvećih Bulevara glavnog grada. Zvuči poznato, priznaćete: Bulevar Revolucije a.k.a. Bulevar Kralja Aleksandra? Da vas podsetim, imam lagan utisak da ste malo zaboravni: to je ona široka ulica sa četiri trake koja počinje od nekadašnje Savezne Skupštine (zgrada s konjima, do you remember?), pa se nastavlja preko Pravnog fakulteta, Vukovog spomenika, sve do Cvetkove pijace, nekad oivičena jednim od najlepših drvoreda na Balkanu, komada circa 400, s platanima starim bar osamdeset godina.

Moguće je, razumem, dragi Tadiću, da ste iz dana u dan, prateći pobedu za pobedom Novaka Đokovića – tenis je to! – malkice zaboravili na grad u kojem, navodno, živite, dešava se, promaklo, je*******iga, niko vas nije obavestio ili niko nije smeo da vas obavesti, da gore pomenuti drvored (komada circa 400) više ne postoji. Poput Đokovića koji se pesnicama posle svakog poena udarao u pluća slaveći činjenicu što ste mu baš vi, dear Tadiću, predsednik a ne, recimo, mračni Tomislav Nikolić – dobili smo naše beogradske heroje: radnike Zelenila koji su za dva dana isekli preko 250 platana, forhendom i bekhendom, uz neizbežnu pomoć voljene policije koja je ovaj sportski spektakl obezbeđivala upotrebom kontrolisane sile, baš onako kako vi volite: nežno ali odlučno. Zbunjen sam pred činjenicom da 24 minuta nakon masakra motornim testerama na Bulevaru niste odmah uputili vašu tradicionalnu čestitku: "Iskreno Vam čestitam prvo sečenje Bulevara u karijeri. Želim Vam mnogo uspeha u budućnosti", kako li vam je to promaklo?

Da vas opet podsetim, imam večito lagan utisak da ste malo zaboravni: čovek koji je organizovao, izveo, obavio ovaj masovni zločin zove se – Dragan Đilas, vaš intimni, dragi prijatelj, partijska figura koju ste upravo vi, Borise Tadiću, doveli da bude ono što se Beograđanima testerom obilo o glavu: gradonačelnik glavnog grada! Umesto što ste se nedelju dana krili od Beograđana, gledajući tenis i navijajući za Đokovića – mogli ste, naravno, da prošetate do Bulevara, da „gimme five“ basket-pokretom razgovarate s građanima, mogli ste, recimo, da ih pitate šta misle o klanju drveća, zašto plaču, čemu suze kad samo što nismo postali članica EU 2028. godine, napravićemo vam stariji i lepši Bulevar, ja vam to, kao Predsednik, obećavam, zar naš Čedomir Jovanović nije pomenuo drveće „visoke visine“ u „punom obimu“, zar bi moj Čeda lagao, pobogu?
Charles Manson from Belgrade: Đilas, koljač
Photomontage: Instruktor

Kad bih vam iskreno pisao, predsedniče, plašim se da ništa ne biste razumeli, ne zalazite na Zvezdaru, daleko je to od vašeg Predsedništva u ognjištu; otišao sam na pijacu Đeram u subotu, zaplakao, vratio se kući, ležao 48 sati bolestan, kao da je umro neko od mojih najbližih; ne, isečeni su samo platani, ništa više, reći ćete utešno, s brižnim pogledom koji prodajete kao suvenir po Srbiji. Da vam se ispovedim, druže Tadiću: čitav moj život bio je – Bulevar. Tu je bila moja gimnazija, Šesta beogradska, moj Lipov lad, moja pijaca Đeram, moji kafići, moje šetnje, moje banke, moje tramvajske stanice, moja mesta gde sam pod platanima pio kafu, moje apoteke, moji prijatelji, moji koraci na trotoraru, moja noć pod krošnjama, moje sve. Đilas i vi ste mi ukrali najlepši deo mog života, hoćete još: ukrali ste mi čitav život u Beogradu.

Od danas, Borise, dozvolite da vam saopštim, sasvim me zabole k***** za ovaj grad i ovu državu. Ako ste vas dvojica u stanju da kradete nečiju prošlost i nečije uspomene samo zato da biste na mestu te prošlosti i uspomena sagradili neki novi Miškovićev shopping mall ili zgradu za nekog od vaših impotentnih ministara ili za nekog iz vaše cirkuske koalicije – fuck u!

Slučajno znam da je 22. februara bio rođendan Dragana Đilasa. Slutim da ste ga zajedno proslavili: on vam je, zaneseno, prekrštenih ruku, pričao o Viziji; Novi Bulevar s duplo više sadnica od pola metra, novim zgradama u koje se sad slobodno može ulaziti s Bulevara: nema više šina i platana da sputavaju domaće investitore u borbi za shopping-budućnost. Vi ste se grohotom smejali, jeste smešno: sve te budale koje brinu o platanima deo su ružne prošlosti, hoćemo vizionare, Dragane Đilasu – samo seci!

Razumem, predsedniče: nije smrt 400 beogradskih platana nešto što vas se dotiče; vas se, budimo iskreni, ne dotiče ništa: zabole vas q za poplave Belog ili Crnog ili Žutog Timoka, što se sami nisu štitili od poplava – uzviknućete, opravdano. Razumem, predsedniče: boli vas q za Srbiju u kojoj nikad nije bilo više razbojništva, pljački, kriminala, ubistava. Šta se to vas tiče, vi branite Kosovo i hoćete u EU, tako treba. Razumem, predsedniče: važnije vam je da sje*******ete Zorana Živkovića i njegov vinograd nego da se javite Đilasu i pitate ga da li je normalan, jer već unapred znate odgovor: poremećen gradonačelnik je pravi gradonačelnik! Ako sutra Đilas odluči da od parka Tašmajdan napravi još jedan Shopping Mall – šta vi tu možete, niste vi gradonačelnik, vi ste samo mali predsednik Srbije zadužen da Đokoviću šalje telegrame sa čestitkama.

I, stvarno, predsedniče: što ne isečete Srbiju na rezanca, sve je trulo! Pomislim, daleko bilo, da je Vlada Mirka Marjanovića bila bolja od Vlade kojom vi rukovodite; pomislim, vaistinu, da je medijska slika Srbije 2010. gora od medijske slike iz vremena nesrećnog Miloševića.
Po Tadićevom naređenju: RTS suzama ne veruje
Photo: FB

Zato vam se divim do one korenaste imbecilnosti. Kako ste samo uspeli, uz pomoć vaših spin-majstora, da kastrirate sve beogradske medije; Tijanićev RTS, čak ni u Beogradskom programu, nije pomenuo seču 400 platana, ali je zato doneo prilog o poseti Dragana Đilasda Sajmu turizma gde su ga neke žene umalo silovale jer je neverovatno ličio na vas, ohološću i bahatašću, dragi moj Borise; list koji se kliče Politika a čiji je glavni urednik Dragan Bujošević ni u ludom ludilu nije doneo tekst o sečenju platana, j***š drveće kad imamo našeg Miroslava Lazanskog koji u paravojnoj uniformi obožava da podrži Dragana Đilasa, đenerala za platane; nešto što se lažno zove nezavisni Danas postalo je brlog Dragana Đilasa totalnim ćutanjem; naročito uspešan bio je Blic Veselina Simonovića koji je samoublilački pokušao da balansira objavljivanjem tekstova „za“ i „protiv“ gde je večito „za Đilasa“ bilo bar devedeset odsto priloga. Posebno ste uspeli, čestitam Šaperu i Krstiću preko vas, Tadiću, što ste od Gradske televizije Studio B napravili TV g***o koje se ne usuđuje ni da pomene da se na Bulevaru nešto dešava, čemu imamo zahvaliti Aleksandru Timofejevu, direktoru i glavnom i odgovornom uredniku ove televizije koja finansijski zavisi od Đilasove dobrodušnosti. Gledajući ovu jadnu TV stanicu, možete saznati o svemu: zemljotresu u Čileu, novim sisama Britney Spears, pravoslavim zabavama, novoj knjizi budale koja se kliče Nebojša Spaić... ali da se Bulevar pomene, to ne. Đilase, majstore!

Šta ćemo, Borise, sa B92 gde još nije odlučeno ko je draži: ili ti, ili Mlađan Dinkić, u oba slučaja svejedno, ista vlada, isto odstojanje. Da na B92 nije bilo blogova Srđana Mitrovića, o beogradskom masakru niko ne bi znao; zato je B92 sve sklonio s naslovne strane, intervenisaio, kratio i cenzurisao, samo da Đilas na kraju bude pobednik turnira Bulevar Open i da mu ti, Borise, pošalješ čestitku: „Iskreno Vam čestitam odbranu sečenja u karijeri. Želim Vam mnogo uspeha u budućnosti".
Lepota ničega: Depo, centar grada
Photo: FB

Shvatili ste, nadam se, zašto vam se divim, voljeni Tadiću. Iseći tolike platane u rekordnom roku, uz pomoć neizbežne policije koja se pojavljivala u stotinama komada – uniforme u odbrani Đilasa – trijumf je koji se samo može porediti sa Đokovićem uspehom, rekli biste telegramom. A kad vam telegrami ponestanu, da vam poručim. Dajte ostavku i idite. Negde. Bilo gde. I obezbedite nove izbore. Ko god da dođe na sva vaša mesta ne može biti gori od vas. Jer, vi jeste najgori. Truli. Do srži.

http://www.e-novine.com/kolumna/petar-lukovic/35346-Posecite-Srbiju-trula.html
 
Цела сеча платана у Булевару је тужна слика и доказ, да овим главним није стало до општих интереса и још један од безброј доказа кад се финансијске интересе годинама гурају на прво место. Докле више... Кад сам видео слике, нисам могао да верујем да су направили од Булевара са лепим дрворедом обичну пустињу... Туга.
 
Cak i hrvatski mediji pisu istinu dok kod nas samo 24 sata je to uradila i time probila medijsku blokadu.

VIDEO: Rambo Amadeus tijelom zaustavio promet u Beogradu


YouTube
Autor: Portal Jutarnji.hr
Objavljeno: prije 1 h i 29 min
BEOGRAD - Pjevač Rambo Amadeus legnuvši na asfalt na dvadeset je minuta zaustavio promet beogradskim bulevaru Kralja Aleksandra u znak protesta protiv sječe platana.

Ekološki osviještenog glazbenika na protest je potaknula sječa 329 platana. Naime, odluka o sječi starog drveća izazvala je negodovanje brojnih Beograđana zbog čega su uklanjanje platana osiguravale jake policijske snage.

Rambo Amadeus se solidarizirao s Beograđanima i stanovnicima Bulevara te svoju ljutnju zbog "vandalskog čina" izrekao 20-minutnim ležanjem nasred ulice.

Nakon prosvjeda inzistirao je da ga policija privede jer bi ga, kako kaže, bilo "sram da toga dana bude na slobodi". "U cara Trajana kozje uši!", poručio je Rambo beogradskom gradonačelniku Draganu Đilasu, ustvrdivši da je sječa platana kriminalni čin koji se ne može sakriti.

http://www.jutarnji.hr/rambo-amadeu...m-tijelom-zaustavio-promet-u-beogradu/600484/

novi grb zelenila

29d78ma.jpg
 
4vmedc.jpg


Vladi potpisuju peticiju ljudi iz Zelenila koji seku te platane.
 
vucko":tirvhaz6 je napisao(la):
Venac napravljen od tek napupelih pupoljaka posecenih platana koji nikada nece olistati,nakacen je na opstinu Zvezdara danas.

Novi grb grada Beograda rad Dusan Petricica,objavljen na naslovnoj strani politike u nedelju 28.2.2010.

http://i45.tinypic.com/2jbsj9x.jpg
Добар ти овај грб, Вучко :D.
Само, јеси ли проверио да ли има личну карту. Ако нема - кажњиво је. :dil:
 
Interesantno kako smo postali sebicni.... Koliko frke i (ne)opravdane buke oko platana- moj stav u vezi toga je neodredjen- tuzno je videti secu i panjeve - ali tako dolaze nove stvari, stare nestaju i ruse se- mozda ce novi drvored biti bolji i lepsi a mozda je sve ovo prevara vlasti i ona nece biti sposobna da izvede do kraja mozda dobru ideju o novom drvoredu. Kako bilo- dajem svima, i jednoj i drugoj strani 50% sansi, gledajuci iz mog ugla. Vise me brine nesto drugo: metafora platana mogla je da se usporedi i sa odsecanjem Kosova od Srbije ali, na moju zalost, nije bilo toliko patnje, revolta i protesta javnih licnosti kad se desilo to.... Nije se tresao krug dvojke.... Interesantno kako smo postali sebicni.... Nedostatak hladovine i ogoljavanje pejzaza (bar privremeno) vise pogadja nego ogoljavanje drzave, tradicije, teritorije, ekonomije i cega vec ne.... Sveli su nas na gole zivotinje koje gledaju samo svoj car ne shvatajuci da i ono sto se desava daleko (tamo na nekom Kosovu) je isto sto je bilo tamo daleko u onom Kninu- i sto bi rekli- da je odbranjen Knin ne bi bio gadjan Beograd, bila bi odbranjena Pristina... Sve ima svoju posledicu, ali nas kratak pogled i pamet to prenebregava... Ne bih vise politizovao, samo je tuzno to sveopste stanje naseg drustva....
 
Archangel":1hc8gkpy je napisao(la):
zaboravih gde sam pročitao, valjda na b92, da će biti ponovo posađeni platani
Platani nece sigurno,pominju neke srednje liscare od 16cm precnika stare 5-10 godina.

Ima glasanje na sajtu blica pa vidite,samo platani stoje radi reda inace ne planiraju da ih sade.

Inace vratih se sa "baze" kod platana 0198,i mogu saopstiti da imamo preko 1000 potpisa,seca bi trajala da bude do petka kako nam kazu,verovatno ce i tada njega dokusuriti...

Montaza djilasovog govora-Djilas: Platani ometaju parking
http://www.youtube.com/watch?v=lZvXxONFr04

26.2.2010 aka blizkrieg seca,kordon policije blizu depoa

acbkw1.jpg
 
Rambo telom branio platane VIDEO

Blic online | 02. 03. 2010. - 11:24h | Foto: You Tube | Komentara: 53
Poznati muzičar Antonije Pušić, poznatiji kao Rambo Amadeus legao je u petak, 26. februara nasred Bulevara kralja Aleksandra u Beogradu i na kratko zaustavio saobraćaj, protestujući protiv započete seče 329 platana na tom bulevaru.

On je došao sa grupom ljudi iz udruženja "Sačuvajmo beogradske platane", koji protestuju od kada je seča najavljena.



Rambo, koji je poznat i kao aktivista za zaštitu životne sredine, objasnio je kako su stručnjaci potvrdili da su platani zdravi i da su ta stabla jedini kontakt siromašnim Beograđanima.

On je upozorio da će se zbog seče promeniti mikroklima na Bulevaru i nazvao seču vandalskim činom ljudi koji žude za profitom.
"Zahtevao sam od policije da me uhapse jer ne želim da budem slobodan", poručio je Rambo Amadeus.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/178980/Rambo-telom-branio-platane
 
Vrh