Šta je novo?

Seča 500 stabala - drvored u Bulevaru Revolucije

Mary-Joe":3m1ce98h je napisao(la):
SUTRA U 6,30 SE NALAZIMO KOD LIPOVOG LADA DA BRANIMO PREOSTALE PLATANE. Još uvek su živi platani na desnoj strani Bulevara od Orla do Batutove!
Takodje su zivi i ovih nekoliko preko puta lipovog lada,ja cu pokusati da dodjem sutra jer me je ovo sto sam doziveo zadnja 2 dana iscrpelo do granica fizicke i psihicke izdrljivosti.

Nadogradnja u blizini opstine Zvezdara je najzad dobila svoje zasluzeno mesto u ocima ljudi koji gledaju sa Bulevara.

24o37uc.jpg


P.S.Da li ste znali da mozete videti Beogradjanku sa Liona?Verovatno niste.
 
U picku materinu, bre, kako su ga ogulili!!! Na vecini slika ne prepoznajem Bulevar. Jedna tuzna cinjenica je i da se u vanformuskoj diskusiji tacno vidi da je Djilas (ne morate pisati gradska vlast, sve se to svodi na jednog coveka) uspeo ipak da pridobije veci broj ljudi. Najveci je broj ravnodusnih (doduse, meni je sokantno da ima ljudi koji zive u Beogradu, a gotovo nikada nisu prosli Bulevarom dalje od Vuka), do onih koju ravnodusnost moraju da pojacaju recima da se neki bave platanima pored "malih plata, EU, Kosova, Srebrenice, ekonomske krize, Miskovog monopola, neuspesnih privatizacija, guzvi u GSP-u, poplava u Zajecaru, kise i snega i kratkog roka trajanja belog hleba iz Maxija". Ima i onih koji od onog trenutka kada im je spermatozoid, posle burne noci, zavrsio u necijoj jajnoj celioji, te su sticajem (ne)srecnih okolnosti postali roditelji, misle da su pokupili svu pamet sveta od kojih stizu prosvetlujuci komentari tipa: "lako je njima kada nemaju decu, pa ne moraju da strahuju da ce trula grana da im padne na glavu". Sokantno je sta se sve na svetu radi "u ime nase dece".

Ali, da li je ovo poraz? Pa, i nije bas. Setimo se kako je krenulo, seca platana je kurvinski plasirana u trecem redu otpozadi u prvim vestima o rekonstrukciji Bulevara, a danas sve price o Bulevaru (medijske, politicke i neformalne) pocinju upravo od drvoreda. Vise nije bitno ni prebacivanje tramvaja u sredinu, ni novi i bolji toplovod, ni hiper-super-ultra-giga telefonske veze, ni kanalizacija koja ne smrdi, ni superspejs asfalt, ni novi trotoari - sve to sto je Djilas zeleo da bude na prvom mestu i sto bi normalno bilo na prvom mestu da nije ovako divljacke sece platana.

U medjuvremenu je Djilas nateran da ipak mora kako-tako da objasni zasto se u Bulevaru sece drvored. Da su ipak morali da objave kakve-takver studije na Internetu. Da su ipak morali da razgovaraju sa gradjanima tet-a-tet. Neformalno udruzenje gradjana "Sacuvajmo beogradske platane" je ipak na kraju i dobilo odredjenu medijsku paznju (sto, verujte mi, nije ni malo lako imajuci u vidu kompleksan odnos gradske vlasti i beogradskih medija). Npr, konkretno na B92, seca platana je u nekoliko vesti bila prvi hed, a i prva vest na sajtu, sto inace ne bi ni uslo u vesti da nije bilo gradjanskih protesta (sajt je cak imao i link na fejsbuk grupu "Sacuvajmo beogradske platane"). Znam da mnogi misle da to ne znaci nista, kada je Djilas vec pobedio, ali, verujte mi, i to je znacajan uspeh.

Jer gde su bili ljudi kada je posecen drvored u Kralja Milana, Nemanjinoj, kada su uklonjena stabla sa Studentskog trga? Ranije se u ovoj zemlji glas dizao samo zbog "kosmicki bitnih tema" - vlasti i granica. Dans se gradjanin polako okrece ka samom sebi, kao onome sta je ispod njegovog prozora. Mislim i da ce svaki naredni pokusaj da se radi gradjanima "iza ledja" sve teze i teze biti realizovan. Da, nazalost, bice realizovan, ali tesko. I to je nesto. To je etapa do onog momenta kada ce i gradjanske inicijative odnositi pobede.

Tako da je utisak, generalno gledano, dugorocno optimisticki. Najlakse bi sada bilo dici ruke i reci "ma, cemu sve ovo, kada ce oni uvek izgurati svoje!?". Ali kao tako ostane, nikada se nista nece promeniti. Znaci, mora nekada i da se dobije po pichci, mora nekada i da se istrpi poraz. Najlakse je sedeti i mudrovati sa strane i ne snositi nikavu odgovornost, ali upamtite da su mnogi veliki umovi koje danas slavimo u svoje vreme bili smatrani budalama - pobeda cesto ne dolazi tako brzo.
 
Bravo Homere,ali uzasno je kolika medijska blokada postoji,ovo sto je b92 pustio nas je veoma dobra stvar,takodje i u pressu od 26.2 gde se vidi kako nam seku platane nad glavom.Znaci samo 2 vesti su bile donekle objektivne a sve ostale ponavaljaju to ispiranje mozga koje im je servirano od strane gradske propagandne sluzbe.U elaboratu stoji drugacije,a i na snimcima se vidi da prakticno trulog drveca ima oko 10% i to vecinom grana a ne stabala!

Ali zaboga ceo dan se borismo i nijedna medijska ekipa se nije pojavila vec samo tamo gde su sekli bespomocno drvece.Gebels bi im pozavideo a i SM,kao sto si rekao o djilasu i povezanosti sa medijima.
Platanima nema spasa a nadam se da ce ga makar biti ovom napacenom,apaticnom i razjedinjenom narodu.

nl91qx.jpg


mayrm8.jpg
 
connect":2m9c9xf0 je napisao(la):
jovanovm":2m9c9xf0 je napisao(la):
Ima li taj čovek sa testerom gore srca?
No, lepo je da nesebično zabavljamo članove jednog foruma koji, nažalost, bitno učestvuje u formiranju internet javnog mnjenja (hazard možda zna, ako je to onaj isti hazard). Poslalo mi link jutros, takav stepen nadmenosti, zluradosti i nemanja pojma nisam skoro video. Čovek bi pomislio da su usred noći platani oživeli i pobili im pola familije, a onda napali Rome ispod Gazele. Izvinjavam se eventualnim članovima koji pišu i tamo i ovde.
Je l' se ovo nesto odnosi na mene? Nisam te bas najbolje shvatio. Posalji PM ako treba. Postoji jedan drugi forum na kom imam isti nadimak, onaj cija je skracenica tri ista slova, ne znam da li na taj mislis.


Tako mi je zao sto sad nisam u Beogradu. Ovo je katastrofa...odrastao sam dobrim delom na Lionu, svugde po bulevaru. Ovo je strasno. Gotovo se plasim da prodjem tuda sledeci put kada dodjem u BG (a bicu tamo za manje od nedelju dana). Proteklih godinu dana vrlo cesto svracam u Beograd (skoro pa dvaput mesecno) i uvek volim samo da prodjem Bulevarom, da se nekako osetim kod kuce. Sada ce ovo da lici na D. Tucovica jbt. Ubicu se sto letos nisam slikao, od sada je voznja niz bulevar u lenjo, uspavano nedeljno letnjo popodne kroz zeleni drvored koji baca senku na ulicu i na trenutak vam od te cesto ruzne ulice pravi najlepsu na svetu samo uspomena.


HomerJay,

ne znam da li je ovo neki pomak. Koliko je gradjanska inicijativa uspela, videcemo tak kada se zasadi novi drvored - ako se ipak zasadi neko zrelo, lisnato drvece velike krosnje onda je ipak uradjeno nesto. Ako nam uvale cackalice kao sto su hteli, onda je ovo ipak poraz. Meni se ipak cini da nakon 5. parka i akcije za spasavanje Zvezdarske sume koje su bile uspesne, gradske vlasti su odlucile da ne dozvoljavaju da bilo ko vise remeti njihove planove.

Ovim dobrim ljudima koji su branili platane, sta da vam kazem, svaka vam cast za trud, podnesite tuzbe, ne znam da l ce imati kakvog efekta ali bar ih smarajte jos malo.

A na sledecim izborima za opstinsku vlast na Zvezdari glasati PROTIV DS i njihovih satelita (G17, PUPS, SPS) i onima koji im pruzaju podrsku (LDP). Nije toliko bitno za koga (ako vas niko iz opozicije ne dojmi - mene ne sigurno - onda za neke grupe gradjana, romsku partiju, marijana risticevica, bilo koga) samo da nije za ovu garnituru tu. Opstinska vlast i onako nema bogznakakve nadleznosti a DS ekipa na Zvezdari je korumpirana do bola.
 
Puno ljudi ce glasati za opoziciju,akcija za zastitu zvezdarske sume nije prosla i dalje je neodluceno,a sada je zariste u mirijevu gde se gradjani bore i fizicki za svoje zelenilo.

DS vec zna da je pukao na zvezdari a i u gradu,sticajem okolnosti su bili nasi drugovi iz mirijeva na njihovom odboru inkognito i saznali su da se DS vec uveliko sprema za izbore.

Evo snimka od juce,ne stigose postaviti snimke od danas

http://www.youtube.com/watch?v=fOg2o2GX-Dk
 
Ja i dalje tvrdim da se treba žaliti evropskim instancama... Evropska komisija, EBRD od koje se uostalom i dobijaju pare za rekonstrukciju tramvajske mreže, i sud u Strazburu. Od 17. ću biti slobodniji pa ću moći konkretno da istražim šta i kako treba uraditi...
 
jovanovm to ti nije losa ideja. I da za vucka i ekipu, nazalost u BGu sam uvek na 2-3 dana kad dodjem i ne mogu da vam pomognem licno, fizicki, ali mogu bilo kojoj gradjanskoj inicijativi (za zvezdarsku sumu, za branjenje zelenila u mirijevu, ili sta je vec na redu, posto su platani sad otisli u pm) da pomognem skromno finansijski, ako vam treba neki kes za stampanje letaka, ili tako nesto (sta vam vec treba).
 
hazard":2hbznsw5 je napisao(la):
jovanovm to ti nije losa ideja. I da za vucka i ekipu, nazalost u BGu sam uvek na 2-3 dana kad dodjem i ne mogu da vam pomognem licno, fizicki, ali mogu bilo kojoj gradjanskoj inicijativi (za zvezdarsku sumu, za branjenje zelenila u mirijevu, ili sta je vec na redu, posto su platani sad otisli u pm) da pomognem skromno finansijski, ako vam treba neki kes za stampanje letaka, ili tako nesto (sta vam vec treba).
momci, na tome radi grupa za zastitu beogradskih platana, kao i po neki poslanici iz odbora za zastitu zivotne sredine. mora prvo da se ogalsi nas ustavni sud, pa tek onda dalje...
 
Smrc, nema ih vise, kao da nikada i nisu bilu tu.
Izgleda da ih nismo ni zasluzili.
 
Ovo nije moj post da ne bude zabune,ali potpisujem sve sto je receno.

Tuzan Bulevar, tuzan grad...
Nas nekoliko obicnih ljudi sa Djerma imali smo potrebu da se obratimo Gradonacelniku koji je ipak prezauzet obilaženjem Sajma turizma ovih dana. On verovatno misli da je ‘’posao vec skoro odradjen’’, i to odlicno!


Gradonačelniče,

Buduci da kao slobodni gradjani ovoga grada danima nismo u mogucnosti da dignemo svoj glas ili barem da podelimo svoje misljenje sa onima koji takodje smatraju da je seca platana u Bulevaru vandalski cin (‘’slobodni elektronski mediji’’ od juce banuju nase postove), primorani smo da Vam se, iz najiskrenijeg revolta i sasvim ljudske potrebe nemotivisane bilo kakvim politickim idejama, obratimo i tako umirimo dusu. Ova bitka za Beograd je izgubljena. Nazalost, bojimo se da nije poslednja. I bojimo se da ce pred betonom umreti jos mnogo prirode, bez da nas gradjane iko pita ili konsultuje. Mi, kao druga generacija ''Djeramske dece'' osecamo i dodatni licni bol zbog sece platana, koji niste mogli da nadomestite slabasnim uveravanjima o njihovoj trulezi (vec dva dana gledamo kako divno zdravo drvece lezi unakazeno po trotoaru).

(Ovde samo jedna poruka medijima- SRAM VAS BILO!!! Na celu sa Studiom B i g. Timofejevim! Ostali nas nisu toliko ni iznenadili, ali nekadasnji ‘’prozor u slobodni svet i bolji i evropski Beograd’’!!!???)

I zbog cega, g. Djilas, platane obezbedjuje policija? Verujemo da se slazete da se policijom ne brani ''istina i zdravlje gradjana'' (za koje se tako zalažete). Ko tu uopste koga brani od koga i od cega? I cemu ono ruzno legitimisanje gradjana koji se bune protiv sece od strane policije?
Bojimo se da se ovde ne radi ni o platanima ni o sinama za tramvaje. Sa druge strane razumemo sto niste mogli sa nama da podelite bas kompletnu istinu o tome koji je pravi motiv za secu platana. Tesko je priznati da se drvece sece jer tu moyda treba da niknu zgrade, koje do sada nisu mogle da niknu, jer su upravo Platani onemogucavali pravljenje garaza (bez kojih je nemoguce dobiti dozvolu za gradnju). Tesko je to priznati.
Ali je casnije od lazi.
Zivimo kod Djerma i svedoci smo kako je ulica u kojoj stanujemo promenila licni opis za nekih 5-6 godina. Sta je radjeno oko Djerma svih ovih godina i kakvu bahatost i nemar investitora smo trpeli, to je tema neke druge diskusije. Ali, nije li indikativno upravo to, da se po celoj Zvezdari do sada gradilo, a samo na Bulevaru ne? Zar ne mislite da ste nam ostali duzni za mnoge odgovore?
Mislite li da se na ovaj nacin gradi prestonica buducnosti? Da li je vasa vizija buducnosti u okamenjenom gradu, netransparentnoj vlasti i gradskim celnicima gluvim i slepim da cuju i drugaciji glas? Mi smo se licno kao studenti 96-97 borili da imamo to pravo. Danas, osecamo da ga vise nemamo. Trebalo bi da to razumete, na kraju krajeva, i Vi ste Gradonacelnice nekada bili predvodnik studenata za jednu bolju i slobodniju Srbiju, za jedan lepsi i evropski Beograd.
Dodatno se osecamo iznevereni jer smo mi bili od onih pripanika mladje generacije koji smo svoju okolinu uveravali da ste bas Vi, g. Djilas pravi covek za funkciju Gradonacelnika, covek sa vizijom. Ali na primeru slucaja ‘’Platani’’ za samo nekoliko dana razuverili ste nas u sve to. Zauvek.
I za kraj, jedna konstatacija ( nije pitanje- posto znamo da nam necete odgovoriti): seku se samo platani na potezu od Vuka do Batutove. Pretpostavljamo da je to zato sto na ostalim potezima vec postoje blokovi zgrada, pa su i ''platani zdravi'' ? Mnogo ima kontradikcija i nepotpunosti u svemu sto je receno (a malo je receno) na ovu temu.
Prosetajte Gradonacelnice Bulevarom ovih dana. Mozda naidjete na jednog starijeg gospodina sa stapom koji stoji pored platana u koji je verovatno gledao ceo zivot (sada vec samo panja). Budite smeker barem malo jer, secamo se, voleli ste oduvek da se slikate sa gradjanima i u opustenom tonu pricate o ‘’vrucim temama’’. Vase sadasnje uopste nije smekersko Gradonacelnice.
A posebno vam preporucujemo da se prosetate Bulevarom kad dodje prolece, verujemo da cete biti zadivljeni ‘’dokle se odmaklo sa radovima’’ pa Vam padne na pamet bas ideja o zameni onih ruznih udzerica sa desne strane, sto vam je mozda od pocetka i bila misija. Tada cete videti kakav je Bulevar zapravo. Da je to samo jos jedna tuzna i ruzna beogradska ulica.
A trebalo je imati samo malo svesti i hrabrosti i izaci pred gradjane i reci javno zasto se vade platani. Toliko bar, mislimo, celni ljudi grada duguju Beogradu, nama stanovnicima ovoga kraja i pokojnom drvecu koje je ulepsavalo nase dane.

NIKADA VAM NECEMO ZABORAVITI.
JER NAS NISTE PITALI.
JER STE LAGALI.
JER STE SE OGLUSILI.
JER STE POVREDILI NASA OSECANJA I UVREDILI NASU INTELIGENCIJU.
JER SE PONASATE BAHATO, HAJDUCKI I SILNICKI.
A TREBALO BI DA STE U SLUZBI BEOGRADA I NJEGOVIH GRADJANA.

2igcdn4.jpg


30394ci.jpg


f9h3zl.jpg
 
Upravo je Draškić bio na Radio Beogradu 2 gde je na komentar reportera da su svi preseci posečenih platana bili zdravi, odgovorio da je to netačno i tom prilikom prozvao građane koji se bave zaštitom Zvezdarske šume da hoće da otmu parče šume i legalizuju divlju gradnju dok on Draškić je za kompromisno rešenje da se sačuva što može ili ti sledeće što seku je Zvezdarska šuma. Prošli su platani šuma je sledeća!!!
 
Vucko, potpisujem svaku rec, iako nisam stanovnik Bulevara, sto za celu pricu uopste nije bitno. Svaki normalni stanovnik Srbije treba da bude i tuzan i zaplasen, jer ce ovako zavrsiti i neki deo njegovog grada. Zapravo, razocarao me je metod kojim je cela prica servirana, jer su ovim samo potcenili inteligenciju gradjana, kao sto rece. Tek sada shvatam da se ovaj plan razradjivao verovatno preko godinu dana, jer svi znamo koliko treba napraviti idejni i glavni plan, dobiti sve dozvole, odraditi tendere, organizovati posao - a nama je sve to receno pre mesec dana. kada je bilo suvise kasno to stopirati. Dakle, neko je svesno u tajnosti radio celu stvar, i ocekivao da ce narod "leci na rudu", kao toliko puta do sada. POdrzavao sam dosta akcija koje su uradjene u gradu odlucno i logisticki spremno, mada su mnoge bile samo marketinski trik, ali ajde ne moze biti idealno u tranziciji, ali je ova hajducija prversila svaku meru. Moralo se u pricu uci javno i trnasparentno, pa iako je zbog gradnje garaza - neka bude, ali neka se objasni da ce o trosku invetsitora platani sukcesivno biti zamenjeni u narednih 5 godina ili, vec da sada ne lupam, neki drugi plan - ali otvoren i transparentan. I dalje bi mi bilo zao platana, ali bih bar cenio gradonacelnika i prihvatio resenje, jer bih verovao da znam sta predstavlja opste dobro. Ovako mi je vise muka od silnih teorija zvera koje sami celnici spinuju da bi bacali prasinu u oci gradjana, da bi nesmetano mogli da zavrsavaju svoje planove i pri tome misle da je narod glup i ne vidi. A jos da se sve to radi od mojih para. E pa malo je mnogo!

No, sve ima svoje. Odlucio sam da na sledecim izborima, koje necu bojkotovati - jer ne zelim da iko manipulise mojim apstiniranjem, iskoristim svoje pravo i na glasackom listicu lepo napisem zasto sam nezadovoljan sa dosadasnjom vlascu, posto Gradonacelinik i drugi politicari vec nece da me cuju na drugi nacin. Moj glas ce propasti, posto ionako vise ne znam za koga da glasam, ali ga bar nece krasti neka druga politicka opcija koja bude nadledala izbore na tom mestu. Ovo nije defetizam, nego samo zelja da naucim pameti neke bahate ljude da nista ne ostaje nekaznivo. Necu biti usamljen, verujem da ce mnogi slicno uraditi - mada ni u to nisam siguran jer sam sokiran odsustvom podrske koju su platani dobili. Ko je ovih dana branio platane iz fotelja ili se dvoumio - neka se proseta Bulevarom ovih dana... Nesto tuznije nisam video odavno...:shok:
 
Mislim da je sveobuhvatni izraz - "organizovani kriminal"

Neka se gradonačelnik zapita ko će mu verovati sledeći put kada bude ovako samouvereno i kategorički nastupao. Da li će mu se verovati kada se opet bude pozivao na "stručnjake", sa sve onim nadmenim osmehom?

Videćemo kako će bulevar izgledati sa redovima parkiranih automobila, žuto - crvenim behaton kockama i niskim i mršavim drvoredom. Dosadašnje "rekonstrukcije" im ne idu prilog.

Do kraja mandata bi morao mnogo toga da uradi da bi se oprao od ovoga...a nešto mislim da se to neće desiti.
 
To sto sam :rant: i sto sam jutros svakom ko je izaso iz zgrada na Bulevaru od Batutove do Cvetkove pijace (desna strana) rekla - e, sad, kupite gas maske pa izlazite da se setate... to vise nema nikakvog smisla ali sam toliko besna u svojoj bespomocnosti da vise ne znam sta da uradim.

Posecena su stabla i u tom potezu koja su bila zasadjena na "ostrvu" izmedju dve trake. Rekla sam posecena , a ne presadjena jer su bageri na moje oci vadili korenje.
 
Drvo broj 198, ispred Forme ideale!
Ljudi koji stoje oko njega su vam porucili da dodjete tamo. Koliko sam razumela neko je jutros (oko 5h) pokupio neobelezene ograde i ogradio pomenuto drvo. Oni sad stoje tamo i insistiraju da se primeni sanacija koja je preporucena u studiji. Sad se pise i peticija, pa vas mole da dodjete.
Inace, danas ne radi Zelenilo nego neka privatna firma (nisu u zelenom nego u plavom... cijena sitnica)
 
Bio sam jutros kod platana na cosku Bulevara i Starca Vujadina, zagrlio ga , isplakao se. Nije mi pomoglo :S
 
Nažalost, moram da primetim da su ljudi neverovatno apatični kada je ova seča u pitanju.
Ljudi s kojima sam u kontaktu obično su koliko-toliko društveno svesni i odgovorni, ali ih je ova tema na neki čudan način ostavila ravnodušnim.

Lično nisam iznenađen ovakvim ishodom - šta se drugo od tiranina i mafijaša može očekivati? Da, ova vlast nije kao Slobina - naučila je na njihovim greškama.

Sve što preostaje i ono čime ih najbolje mžemo kazniti je lično zalaganje da se DS-u i kompaniji na sledećim gradskim izborima oduzme što više glasova. Najbolji metod je glasanje za unapred otpisane kandidate, što ću ja lično preporučivati svima koje poznajem.
 
Jutros
od pet ujutro do šest uveče Vladimir Živanović je, ograđen, obučen u
dva džempera i kaput, branio pravo jednog jedinog platana da ne bude posečen. Njegovu peticiju potpisalo je 105 Beograđana. Braniće ga i
sutra na uglu Ulice kralja Aleksandra, nekadašnjeg bulevara, i Jagićeve.

Iseceni platani od lole do vukovog spomenika
http://www.youtube.com/watch?v=yQ739CNZzg4

Uz podrsku jakih policijskih snaga, maltretiranje i legitimisanje prolaznika, a po nalogu najgoreg gradonacelnika u istoriji Beograda, Dragana Djilasa, juce je otpocela seca 400 potpuno zdravih platana u Bulevaru Kralja Aleksandra. Pogledajte ove fotografije jer su informacije koje cete procitati u novinama i videti na televiziji ciste lazi i plod manipulacije medijima. Pomozite da se vidi istina o tome sta se trenutno desava u Beogradu. Laz i korupcija ne smeju da pobede.

nx9bwo.jpg


Inace u prolazu smo danas natelii na ministra kulture Bradica na 20 metara od mesta platana koji je branjen od sece dok su drvosece sekle 50tak metara dalje,i napravili smo intervju sa njime od otprilike desetak minuta snimak ce biti postavljen nadam se vec veceras ili sutra.

http://www.youtube.com/watch?v=swXqbhqeWA4

Inace danas je pored zelenila radila i privatna ekipa promont na seci drveca
 
Kada bih sreo Djilasa postavio bih mu 2 pitanja:

1. Zbog cega nisu iseceni platani od skuppstine do Vukovog spomenika ?
2. Zbog cega je prihvatio misljenje doktora i magistara koji su izjavili da je do propadanja drvoreda platana doslo usled
nestrucnog orezivanja, a da pritom niko od doktora i magistara nije odgovarao, sto je nesavesnim(nedomacinskim) obavljanjem svog
posla naneo nenadoknativu stetu ovom gradu?Naneta steta se danas procenjuje na vise miliona eura.

O nenadoknadivom gubitku osobenosti ovog ali i celokupnog gradskog izgleda suvisno je i govoriti.

I uzasno mi smeta sto je Djilas probemu platana prisao kao da je u pitanju razbijeni prozor na skoli. I treba da se za taj razbijeni prozor nadje krivac i da to plati.Ali ako se i ne nadje, zivot ide dalje, treba da se zameni prozor koga cemo svi mi platiti. Podrzavam da treba biti pragmatican, ali zbog cega je jedan nama Beogradjanima tako bitan drvored stavljen u red sa skoliskim prozorom?
E to mu nikada necu oprostiti.
 
On bi rekao da strucnjaci rade svoj posao,doktori za drvo nek rade svoj posao,vozaci prevoza svoj i.t.d.I onda bi rekao-Dalje?

Da vidim Djilasa pljunuo bi mu u lice makar zavrsio u zatvoru sto mi mozda i vec gine zbog ovih prijava od policije prekjuce

syb8dh.jpg


28.02.2010. Bulevar Kralja Aleksandra
Ljudi iz Gradskog zelenila, zamolili su me da ih slikam. Iako kažu da je ovo zdravo drveće, rade što im se kaže. Marionete, vidite konce iznad ramena?
233a6r.jpg
 
Bilo bi ekstra da nekako organizujemo kampanju da se srusi TC Usce. Mozda bi neka
politicka stranka shvatila da ima gradjana koji nevole da sa vidikovca na kalisu gledaju u prodavnicu gaca i carapa.

ovo malo izvan teme, ali eto tako mi doslo :S
 
Sada imamo vidikovac u bulevaru,lepo se vidi sa djerma i onaj uzas od nadogradnje metropola i jos neka cuda :bash:

Evo sada pustise naseg coveka u medije,kad su vec isekli 2/3 drvoreda,bravo djilase gebels bi bio ponosan.

Milutinović: Platani nisu za seču

FoNet | 28. 02. 2010. - 20:28h | Foto: S. Đalić | Komentara: 2
Član neformalnog udruženja "Sačuvajmo beogradske platane" Vladimir Milutinović, koji sa nekolicinom aktivista pokušava da spreči uklanjanje drvoreda iz Bulevara kralja Aleksandra, izjavio je da su svi platani zdravi i bezopasni i da zato nema potrebe za njihovom sečom.

On tvrdi da se to može videti golim okom na panjevima i odsečenim granama, na kojima nema tragova truljenja, kako se navodi u elaboratu Šumarskog fakulteta, na osnovu kojeg je i doneta odluka da se drvored ukloni.
"Svaki panj posečenog stabla smo slikali i objavićemo ga na Fejsbuku na kome će se to jasno videti", najavio je Milutinović.
U elaboratu se navodi da je od 330 stabala obolelo 48, navodi Milutinović, ali su političari odlučili da poseku sve.
On je i elaborat nazvao tendencioznim i netačnim, jer ni tih 48 nisu bili za seču.
Platani su stari 80 godina i predstavljaju istorijsko dobro, pa je njihovo uklanjanje, smatra Milutinović,"kulturno-ekološki zločin".
Milutinović sa još desetak članova Udruženja fizički štiti platan na uglu Bulevara i ulice Vatroslava Jagića.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/178732/Milutinovic-Platani-nisu-za-secu

211l2tu.jpg
 
Palma vodi svoje privrednike u Bec da nauce i vide nesto novo, gde su ti nasi doktori i magistri sa Sumarskog fakulteta danas?
Kako je moguce da danas nisu na Bulevaru da posmatraju drvece, koje pre nekoliko godina nisu znali strucno da orezu.I onda nam nonsalantno pre neki dan saopste da su nepovratno unisteni?!
Da li su od tada sve naucili pa nema potrebe da dodju ovde i vide kako izgleda produkt njihovog rada i misljenja?
Beograd je unazadjen nepovratno, generacisjki, a ako cete samo kroz novac ovo da posmatrate cifra je nekoliko miliona eura.
Njih danas nema ovde, kada Beograd njihovom zaslugom gubi veliki deo
prepoznatljivog lica.
Hvala Vam na tome da se vise nikada ne vidimo nigde.
 
Homer Jay":2im67vb3 je napisao(la):
Ali, da li je ovo poraz? Pa, i nije bas.
Izvuci cu samo ovaj deo. Sama cinjenica da su tamo legitimisani ljudi sa foto-aparatima u rukama cini ovo mozda ne najvecim ili najznacajnijim, ali svakako najodvratnijim porazom ikada. Kao sto rekoh, razumem potrebu da se u ovome vidi svojevrsna pobeda ili bar negubitak, ali toga bilo nije. Ni u naznakama.

Svako cudo za tri dana, pa tako i ovo, ali imace mnogo dalekoseznije posledice po konkretne stvari. Sto se ovih metafizickih tice - svi mi cemo ponovo glasati za DS na Zvezdari i svugde drugde, jer tako mora. Uopste ne sumnjam u to.

Homer Jay":2im67vb3 je napisao(la):
Mislim i da ce svaki naredni pokusaj da se radi gradjanima "iza ledja" sve teze i teze biti realizovan.
Ja mislim da ce biti sve lakse, jer realno ne postoji tema sa tolikim zdravorazumskim zajednickim sadrzaocem za vecinu ljudi nego sto je to ekologija i ocuvanje zelenila, pa jos u kombinaciji sa ocuvanjem ''tradicije''. Na ostale inicijative ce se eventualno nasmesiti. Ovaj nastup gospodina iz GZ na Radio Beogradu govori u prilog tome.
 
Intervju 24 sata: Rambo Amadeus, muzičar i borac za zaštitu životne sredine
M. Bulatović - 01.03.2010. - 03:17
Bulevar bez platana izazvaće masovnu depresiju građana...
Muzičar Rambo Amadeus, poznati borac za zaštitu životne sredine, povodom seče platana na Bulevaru kralja Aleksandra kaže za „24 sata“ da je u pitanju nečuveni vandalizam, koji će prouzrokovati posledice po mikroklimu Bulevara i usloviti psihološke posledice po stanovnike tog dela grada.


PROTEST - U znak protesta zbog seče platana u petak ste legli na ulicu. Šta Vas je navelo da to uradite?
- To sam uradio da bih skrenuo pažnju javnosti da se radi o nečuvenom vandalizmu i ozbiljnom ugrožavanju životne sredine.
Kako će se ona odraziti na život u Bulevaru?
- U Parizu je Šanzelize čuvena po platanima starim 200 godina. Pitajte Parižane šta bi se dogodilo sa nekim ko bi pokušao da odseče jedan, a ne 329 platana. Životni vek platana je 200 do 400 godina. Naši platani su bili u cvetu mladosti. Videćete ovog leta kakve će posledice to izazvati po mikroklimu Bulevara. Biće povećana buka, zagađenje i temperatura za nekoliko stepeni. O psihološkim posledicama da i ne govorim. Izazvaće masovnu depresiju stanovništva u tom delu grada. Siromašnim Beograđanima ti platani su bili jedini kontakt sa prirodom.
Kako „naterati“ ljude da shvate koliko su važni ekologija i zaštita životne sredine?
- Potrebno je da na vlast dođu ljudi koji su u stanju da dugoročno sagledaju stvarnost, da se drže strogih pravila koje diktiraju principi održivog razvoja. Očigledno je da trenutna gradska vladajuća elita nema znanja da se uhvati u koštac sa sve kompleksnijim zadacima koje donosi promena klime.
Koliko je važno razvijati svest o zaštiti životne sredine?
- To je jedini način da opstanemo. Zato je ovaj vandalizam zapravo samoubilački.
Da li planirate da napišete pesmu na temu seče platana?
- Ne. Ne želim da razvodnjavam ovaj problem. Potrebno je protagoniste koji su krivi za ovo tužiti sudu, ići do Strazbura ako treba. Pošto i u Strazburu imaju drvorede platana, razumeće lako dimenzije ovog vandalizma u Beogradu.
Prethodnih dana posetili ste i Zaječar u kojem je stotine kuća poplavljeno.
- Frapantno je da se u Beogradu troše milijarde na gluposti, a da neka područja nisu najelementarnije zaštićena od poplava.

Tražio sam od policije da me uhapsi, jer me je bilo sramota od rođene dece da toga dana, dok se taj vandalizam sprovodi, budem na slobodi.
Rambo Amadeus, svetski mega car

http://24sata.rs/vesti.php?id=69012
 
Vrh