Šta je novo?

Seča 500 stabala - drvored u Bulevaru Revolucije

Ovo je najtruliji platan na tom mestu od tih 14 koje danas seku koga su nasli,bice danas i video snimci postavljeni gde se sve lepo vidi...

dctvtk.jpg


Mnogo slika ovde
http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=287356195519

Nastavlja se seča platana
26. februar 2010. | 10:08 | Izvor: Beta
Beograd -- Na tri mesta u Bulevaru kralja Aleksandra u Beogradu jutros je počela seča platana, a rad ekipa gradskog zelenila obezbeđuje policija.

Predstavnici neformalnog udruženja "Sačuvajmo platane" okupili su se na mestima u Bulevaru gde se seče drveće, ali nisu pokušavali da spreče seču. Olga Sabo iz tog udruženja optužila je vlasti u Beogradu i gradsko zelenilo da seku zdravo drveće, kao i da manipulišu javnošću.

Sabo je novinarima rekla da Studija o stanju platana u Bulevaru kralja Aleksandra na koju se pozivaju predstavnici gradskih vlasti pokazuje da je 75 odsto drveća zdravo, kao i da je moglo sukcesivno da se menja.

Prema najavama gradskih vlasti, u Bulevaru će biti posečeno oko 300 bolesnih stabala koja mogu ugroziti bezbednost građana, a planirano je sađenje 500 sadnica.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=02&dd=26&nav_category=12&nav_id=414176

Pogledajte samo komentare ljudi
 
Bila sam i ja jutros, sve do pre pola sata. Sramota je koliko malo ljudi je izaslo. Beogradjani su potpuno nezainteresovani sta se radi sa njovim gradom. Sede u svojim kutijcama od betona i gledaju televiziju. Medijski mrak je totalan! Nemam reci! :bash: Bulevarom prolaze roboti, prolaze "privbidno zivi ljudi" (D. KOvacevic.)
 
Пре два сата је преко Бранковог моста прошао камион са посеченим стаблима. Ниједно на пресеку није имало трулеж. :(
 
st*** KRIMINALNA !!!! :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:

Bulevar ce postati ko vojvode stepe
 
Ova drzava je propala radnici su sekli grane iznad nas i povredili mog druga,naravno ni hitna pomoc ni nista nije doslo.Ovo danas je kraj.Ova zemlja vise nije zemlja,evo slika sa blokada koja je trajala 15tak minuta bulevara dok nisu poslali nekolika marica i zapretili nam da cemo zavrsiti u njima

2saks41.jpg


2v0ycso.jpg


Evo i prvog klipa.

Ova zemlja je propala.

http://www.youtube.com/watch?v=0F-eExiTjhs
 
5kfsyc.jpg


x6a28.jpg



fcv1qu.jpg


j8nsbl.jpg


jjtvdx.jpg


P.S.Beogradjani izadjite,jedino velikim brojevima mozemo da ih sprecimo da zavrse ovo.prakticno su isekli sve od prvog platana do coska preko puta orla sa leve strane bulevara.Sutra od 7 ujutru seku do golsvortijeve i do batutove,izadjite i sprecite ih,ako necete vi nece niko.

Građanska neposlušnost na delu: Bulevarci, gde ste?
Rambo Amadeus blokirao bulevar zbog platana
Žarka Radoja
Veličina slova:

Photo: www.ramboamadeus.com
Pevač Rambo Amadeus legao je sa još dvojicom muškaraca popodne u petak na cestu u ulici Bulevar kralja Aleksandra, iz protesta zbog seče platana u ovom delu grada * Saobraćaj je u tom delu ulice bio zaustavljen a Rambo je molio da ga uhapse

Prema rečima Ramba Amadeusa, oko 13 časova na prvom mestu seče platana u Bulevaru kralja Aleksandra, oko 300 metara iznad Vukovog spomenika, on je bio prinuđen da legne na ulicu i zaustavi saobraćaj jer mu ekipa Zelenila Beograd, koja je sekla stabla, nije htela dati dozvole za seču na uvid. Pridružilo mu se oko 20 do 30 ljudi koji su zajedno s njim vikali "Lopovi, ubice".

"Oni ilegalno seku platane. To su vandali. Na kraju se pojavio jedan policajac koji nas je uz razgovor sklonio sa ceste. Molio sam da me uhapse jer sam, kada me jednom sinovi budu pitali gde je drveće na bulevaru, hteo da budem miran, da mogu da kažem da sam uradio nešto da ih spasim. Ovako me sramota", rekao je Rambo Amadeus za e-Novine.

Prema njegovim rečima, sprema se velika akcija za zaštitu preostalih beogradskih platana. Samo nekoliko sati pre ove konretne akcije, Rambo Amadeus se na svom portalu javno usprotivio sramnoj seči platana koja je u petak počela na tri mesta u Bulevaru kralja Aleksandra u Beogradu. "Jutros je počela vandalska seča Platana u Bulevaru. Bulevarci, gde ste?", zavapio je ekološki svesni muzičar je na svom sajtu www.ramboamadeus.com.

Rambo je ocenio da se radi o "kratkovidom planiranju koje preti da Beograd ostane bez sedamdesetogodišnjih gorostasa platana i njihovih
prijatnih i blagotovornih krošnji koje su nas branile od letnje žege i pružale utočište pticama". Prema njegovim rečima, o seči platana "medijska blokada je temeljna, čak se i sajtovi hakuju, da cela istina ne dopre do građana".

Prema najavama gradskih vlasti, u Bulevaru će biti posečeno oko 400 platana, za koje vlast tvrdi da su bolesni, što nije tačno, jer se na preseku stabala vidi da su zdravi. Ekipu gradskog zelenila u seči platana obezbeđuje policija, a predstavnici neformalnog udruženja "Sačuvajmo platane" okupili su se na mestima u Bulevaru gde se seče drveće, ali nisu pokušavali da spreče seču. U petak ujutru Bulevar kralja Aleksandra izgledao je otužno. na nekoliko mesta u ulici napravljene su ograde, i sekla su se stabla, građani su nemo stajali i promatrali sa obe strane ulice šta se dešava, bez glasa. Nadajmo se da je od šoka i da će bulevarci uskoro izaći da odbrane svoju ulicu, najdužu ulicu u Beogradu, od vandalskog ponašanja gradskih vlasti. U pteka ju je branilo jedva 100 ljudi.

http://www.e-novine.com/srbija/vesti/35273-Rambo-Amadeus-blokirao-bulevar-zbog-platana.html
 
Uz podrsku jakih policijskih snaga koje maltretiraju i legetimisu prolaznike, a po nalogu gradonacelnika Beograda Dragana Djilasa, danas je pocela seca potpuno zdravog drveca u Bulevaru Kralja Aleksandra. Pogledajte ove fotografije, jer cete u vestima i novinama videti samo ono sto vam budu servirali - ciste lazi. Posaljite link ovog video klipa na sto vise adresa ili ispricajte ljudima koji vas okruzuju sta se desava u Beogradu. Korupcija i laz ne smeju da pobede.

http://www.youtube.com/watch?v=uwkrUPaqWk4
 
Sve je to jedna velika svinjarija.

Srećom, ljudi slikaju ta isečena stabla pa će bar ostati dokaz o bahatosti i divljaštvu.

Nikakva rekonstrukcija ulice i sadnja nečeg "novog i lepšeg" ne mogu biti povod za ovakvu količinu uništavanja.

Gadan je život ovde, otupeli smo i navikli da je država tu da nas iskorišćava, ponižava i pravi idiotima...
 
10xt094.jpg


29ljvro.jpg


23lazoh.jpg


ofrme0.jpg


Zelenilo ce posebno biti tuzeno zbog ovoga sto vidite na prvoj slici!!!

Danas u podne
Padao je sneg
Platana

Vetar ga je nanosio
u kosu
Upadao je u oči

Crveno
oker
beli sneg

Urlaju testere
Bulevarom
Kralja Aleksandra

Sa narandžastih
platformi
Lanci sipaju klade

Kao u transu
Pomahnitalo
Ljudi u zelenom
Obaraju drveće

Tajnom naukom
Otkucaja
Odjekuju udari

Pomireni
Jedan za drugim
Odlaze u tišini

Ako si bio
Znaš



Nemanja Ćorović

4io36g.jpg
 
Obavezno tužbe! Toliko sam tužan da ne znam šta da radim. Ima li taj čovek sa testerom gore srca?
 
Neki imaju ali i sami kazu ljudi ovo mi je posao,radim za 25 000 i hranim troje dece,neki su cak i prijateljski nastrojeni a takodje i policajci.Ali vecina su mentoli,ma kao da je vazno.

Totalno sizofrena situacija,da si bio danas u bulevaru izgledalo bi ti kao da je u pitanju neki reality show u kojoj plavi i zeleni jure da seku platane dok sareni jure sa strane na strenu pokusavajuci da spasu sto se moze spasiti.Ne znam sta vise,mi se nalazimo ujutru u 6.30 ispred lipovog lada pa ko zeli da pomogne nek se tada pojavi tu ili u bulevaru od 7 jer sutra dolaze i drvosece iz srbija suma pa ce imati 15tak platformi za secenje.

Off-line pismo Draganu Đilasu, Tadićevom posilnom
Srbija, zemlja koje nema
Piše: Petar Luković



Kad god budem imao glupu priliku da biram između vas i bukve koju još niste posekli – biram bukvu. Svejedno što ćete objašnjavati da vi, nalik bukvi, imate evropske vizije i da vas te vizije nose talasima svetle budućnosti, serem vam se u budućnost. U vašoj testosteronskoj testeri koja vam oblikuje viziju nemoguće je shvatiti da ste vi, u stvari, novi Ratko Mladić, zadužen za ekologiju. Pretpostavljam da vam je svejedno tko je posečen: da li osam hiljada Bošnjaka u Srebrenici ili 400 platana u Bulevaru – za vas je bitno samo da ih više nema

Izuzetni gradonačelniče,
Oduvek me je interesovalo, a nisam imao koga da pitam: kako se oseća serijski ubica posle dobro obavljenog posla? Da li infuziju testosterona crpite još dugo nakon ubistva ili je in-memoriam-orgazam rezervisan samo za trenutak aktuelnog klanja motornom testerom? Imate li noćne more? Sanjate li lišće ili betonske ploče? Igrate li se u kancelariji nožem ili sekirom? Dišete li na škrge ili koristite hlorofil asfalta?

Konačno, znatiželjen sam, mada odgovor već znam: da li vas je stid? Naravno, izuzetni gradonačelniče, nije vas stid, ta glupa, besmislena reč odavno je izbrisana iz vašeg osebujnog vokabulara. Razumem vas: koji će vam qurac stid u trenutku kad ste vi gospodar života i smrti svega što se u Beogradu može iseći, srušiti, prekopati, zabetonirati, iseckati, zacementirati, uništiti, iskopati i, naravno, pokopati. Sećam se, neki dan sam na nekoj od vaših televizija gledao uzbudljivi prilog. Vi, okruženi plašljivim novinarima koji vam oprezno, sa strahom, pružaju mikrofon, polušapatom postavljajući pitanje: „Da li ste se predomislili oko sečenja platana?“.

- Ne – odlučno i prkosno odgovarate. I dodajete: „Dalje?“. Što, prevedeno na gradonačelnički jezik, znači: baš da vas vidim da li smete da me bilo šta pitate, naravno da ne smete, ja se zovem Dragan Đilas i ako odlučim poseći ću sva stabla u Beogradu, pretvoriću parkove u parkirališta, čik da čujem još jedno pitanje. Dalje? Nema dalje, jer nije bilo novinarskih pitanja.

Čestitam vam, gradonačelniče, na primenjenoj psihologiji glede srpskih masa kojima tepamo da su građani. Učinilo mi se, naivno i pogrešno, da će vaša suluda koljačka odluka da počistite Bulevar i zakoljete blizu 400 stabala izazvati nekakvu, bilo koju reakciju tzv. Beograđana. Makar onih koji žive u tom fucking Bulevaru i koji, valjda, znaju šta im ti drevni platani znače. Budalasto sam, negde u poslednjoj ćeliji pesimizma, verovao da ovakvo ekološko zverstvo neće proći bez demonstracija, vezivanja uz drvo, tuče s vašom policijom, da će se urođena srpska ravnodušnost prema svemu – svejedno da li je ubijeno 8.000 ljudi u Srebrenici ili 3.000 ljudi 11. septembra u napadu na WTC – iscrpsti zalihe strpljenja, ali, ne, gradonačelniče, vi poznajete vaše glasače bolje nego oni sami sebe!

Sad sa malim, decenijskim zakašnjenjem shvatam da je Srbija nepovratno izgubljena. Između vaše i ostalih stranaka više nema nikakvih razlika; u nekoj sivoj, poremećenoj zoni straha i interesa, svi ste postali isti. Nije dovoljno reći, kao što kažu mnogi moji prijatelji, da više nikad, čak ni u alkoholisanom stanju, neće glasati za vas i vašeg šefa; da vas podsetim – za pomenutog Tadića nisam glasao čak ni kad mu je takmac bio Tomislav Nikolić, za vas lično nikad, makar moj glas večito išao Aleksandru Vučiću. Potrebno je, gradonačelniče, da saznate da ste postali Persona Non Grata za svaki mozak koji još radi svoj posao; bez obzira koliko je tog mozga malo – završili smo s vama.


Mirno spavam, dalje: Dragan Đilas, pita i odgovara
Photo: BETA/Nenad Petrović
Kad god budem imao glupu priliku da biram između vas i bukve koju još niste posekli – biram bukvu. Svejedno što ćete objašnjavati da vi, nalik bukvi, imate evropske vizije i da vas te vizije nose talasima svetle budućnosti, serem vam se u budućnost. U vašoj testosteronskoj testeri koja vam oblikuje viziju nemoguće je shvatiti da ste vi, u stvari, novi Ratko Mladić, zadužen za ekologiju. Pretpostavljam da vam je svejedno tko je posečen: da li osam hiljada Bošnjaka u Srebrenici ili 400 platana u Bulevaru – za vas je bitno samo da ih više nema. To je logika praktičnog: rešimo problem tako što ćemo problem odstraniti.

Razumljivo, Srbija je stala uz vas. Testere, sekire, duge cevi, nož, masakr, kolektivne grobnice, logistička podrška – sve već viđeno i zacrtano u duhovnom kodu Poslednje Odbrane. Savršeno ste zapazili da većina građana Srbije obožava da se nešto kolje, bilo šta, čovek, platan, who gives a fuck. Uživanje u tuđoj nesreći je deo našeg sentimenta, nešto kao veseli folklor, za*******, gotovo vic. Ne sumnjam da o sebi mislite da ste duhoviti. Dalje?

Nema dalje.

Gde god da začeprkate po Srbiji otkrićete, gradonačelniče, da se đilasovski umnožavate; eto, onaj vaš kolega-gradonačelnik u Kragujevcu namerava da podigne Džinovski Krst na ulazu u grad, onaj kolega u Nišu planira The Cross od svega 80 metara, zašto ne 800 metara, zar Mostar sme imati veću onu stvar od nas?

Vi ste, Đilase, još skromni. Svega 400 zaklanih platana, za početak. Nakon što ste Rome humano preselili po receptima Dobrice Ćosića. Šta je sledeće? Ne budite skromni, vaše su vizije epohalne: baš kao i lokalna beogradska vlast kojoj se savršeno j*** za Beograd.

Budući da nemam šta da vam poručim, iskoristiću vašu filozofsku asocijaciju.

Dalje?
 
jovanovm":1usmpuaz je napisao(la):
Ima li taj čovek sa testerom gore srca?
Ima, ali ima i porodicu. Video sam isti kamion kao i Sizif. Prošlo je kako je prošlo i nek neko nema iluzije da je ovo bio ikakav trijumf građanske inicijative, čak ni na nivou skretanja pažnje. Lepo je tako misliti, ali ovo je bio njen poraz i poniženje do te mere da će se sledeći put na ovakvu i sličnu akciju nadležni samo nasmejati. Ekologija je tema oko koje je mogao biti postignut najširi mogući konsenzus i zato je ovo bilo ovoliko propraćeno sa sve Rambom. Ne treba valjda da crtam koliko će bezuspešne biti akcije protiv brljotina na manje poznatim lokacijama i nekim drugim povodima.

No, lepo je da nesebično zabavljamo članove jednog foruma koji, nažalost, bitno učestvuje u formiranju internet javnog mnjenja (hazard možda zna, ako je to onaj isti hazard). Poslalo mi link jutros, takav stepen nadmenosti, zluradosti i nemanja pojma nisam skoro video. Čovek bi pomislio da su usred noći platani oživeli i pobili im pola familije, a onda napali Rome ispod Gazele. Izvinjavam se eventualnim članovima koji pišu i tamo i ovde.
 
@arandjel
Slazem se,ali ubo je sustinu covek sto se tice ovog masakra

Jos jedan album sa slikama od juce

http://www.flickr.com/photos/roman22/sets/72157623392051597/

Dobih informaciju da se vec mota policija sada po bulevaru,vala ljudi bice ovo dan gde cemo videti da li ce se ovaj narod izboriti za nesto ili cemo da dignemo ruke predamo se i damo im da nam rade sta zele.
 
meni je krivo jedino zbog toga što će mi trebati decenije (ako toliko poživim) da vidim bulevar kakav je bio do pre par godina, da drveća porastu itd itd
 
Vala to je to.Gotovo je,rasturise nas danas,jedva sacuvasmo 6 drveca od 9 koliko smo branili preko puta lipovog lada.Kao sto svi rekose a cak i sef smene zelenila 10% drveca je trulo ostalo je zdravo.

Cak su i sekli na drugoj strani bulevara,gotovo je.

Danas je bio dan 2,sutra ce sve poseci.Umesto 35 dana zavrsice za 3.

Inace vec danas se pojavio investitor u sestom parkicu da pravi probleme narodu a takodje i oko Zvezdarske sume su dobili novi vetar da zapocnu njeno unistavanje.Nadam se da cemo bar spasiti te dve stvari jer je bulevar nepovratno izgubljen sto se zelenila i pesaka tice.
 
Nisam imao obicaj da se ukljucim u ovu temu. Nisam tamo, nemam dovoljno informacija, ali sto je najodlucujuce bilo za moje neukljucivanje u ovu temu je bila vera da ovako nesto jednostavno nije moguce. I dalje se pitam iz kog razloga bi nekome palo na pamet da unisti jednu ovakvu ulicu koja predstavlja simbol celog grada? Valjda ne zelim da verujem da je neko u stanju da uradi ovako nesto samo zbog novca. Deluje mi isuvise skandalozno!!! Zbunjen sam jako!
 
Novac,svi rekose na ulici da su prevelike pare u igri da ne bi ni sto ljudi moglo da ih zaustavi.Kad god bi ih sprecili dolazio bi dzip sa nekim budzovanom da naredi nadzorniku sta da radi pa bi on onda ostalima,kao da ucestvujem u horor filmu u bulevaru.

au8o48.jpg


16p89w.jpg


http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=287356195519

Sada kada smireno pogledam situaciju nemam vise emocija,jedino sto osecam je piljevina u ustima koja me podseca na danasnji zlocin.
 
e,da isekli su platane i u bastici od batutove ka cvetku(a rekli su da ce ih presaditi)

2dse6it.jpg


20rpit1.jpg


iqy5pu.jpg


2e3d5kj.jpg
 
SUTRA U 6,30 SE NALAZIMO KOD LIPOVOG LADA DA BRANIMO PREOSTALE PLATANE. Još uvek su živi platani na desnoj strani Bulevara od Orla do Batutove!
 
Vrh